Forum Forum pracyOferty - szukam pracy

CZY TECHNIK BHP MA SZANSE NA ZATRUDNIENIE?

CZY TECHNIK BHP MA SZANSE NA ZATRUDNIENIE?

Elise / 46.205.56.* / 2011-11-27 14:01
Witam,
zwracam się z zapytaniem czy jest szansa na zatrudnienie technika BHP? tyle się mówi o bezpieczeństwie w zakładach pracy,ale prawda jest taka że zakłady chcą tylko specjalistów z doświadczeniem. Zastanawiają mnie szkoły Policealne, które namawiają na kierunek BHP.Ukończyłam taka szkołę, zdałam egzamin, który nie był łatwy i od roku szukam pracy w jako pomoc specjalisty lub inspektor BHP w zakładzie. Jestem bliska załamania bo nikt nie potrzebuje Behapowca.To oznacza, że pieniądze, czas na naukę zostały zmarnowane, a ludzie oszukani. Pozdrawiam wszystkich Techników oby w przyszłości było nam łatwiej o pracę.
Wyświetlaj:
Kamyk250415 / 5.172.247.* / 2016-04-14 23:03
zdałem egzamin w tym roku. Pisemny na 75 % , a praktyczny na 96% . Przed podjęciem nauki pracowałem jako magazynier. Obecnie dalej pracuję jako magazynier i chyba tak zostanie na stałe ..... :(
zawisza / 89.238.48.* / 2015-03-02 20:47
technik bhp bez przyszłości. Pracowałem 30 lat w służbie bhp i się skończyło nie chcą technika bhp.
Prawdziwy / 2015-02-16 04:35
.

To czyli dobrze żę tego nie kończyłęm
the fox / 193.43.231.* / 2014-08-18 15:38
Zawód technika BHP nie jest tak atrakcyjny jak kiedyś. Przyczyną jest nowelizacja rozporządzenia ws. służby bhp. Obecnie technik bhp po szkole może być zatrudniony tylko i wyłącznie na UMOWĘ O PRACĘ i tylko w wieloosobowej zakładowej służbie bhp jako inspektor ds. bhp. Po 3 letniej pracy w służbie bhp jest starszym inspektorem ds. bhp może wówczas być zatrudniony tylko i wyłącznie na umowę o pracę w jednoosobowej służbie bhp tzn. może już sam prowadzić zadania służby bhp i na tym koniec. Tak więc technik jest zatrudniany tylko i wyłącznie na podstawie umowy o pracę nie ma mowy o zleceniu bo wówczas nie jest pracownikiem danego zakładu, a w myśl rozporządzenia ws. służby bhp, specjalistą zewnętrznym może być osoba posiadająca wyższe wykształcenie kierunkowe z zakresu bhp lup studia podyplomowe z zakr. bhp. Poza tym proszę zobaczyć ogłoszenia o pracę, gdy się już pojawi jakieś to stawiane są wymagania specjalisty ds. bhp. Jeżeli chodzi o zatrudnienie w wieloosobowej służbie bhp, to praca możliwa w wielkich zakładach. Zgodnie z wspomnianym rozporządzeniem pracodawca tworzy wieloosobową służbę bhp, na każde 600 osób zatrudnionych jeden pracownik służby bhp. Tak więc zawód technika bhp jest mało wart (nie mówię że nic nie wart, bo przy sprzyjających możliwościach i układach można coś zdziałać. nie wierzcie szkołom reklamującym kierunek, że znajdziecie pracę w służbie bhp, w Inspekcji Pracy (no może jako sprzątacz/ka) jest to po prostu czas i pieniądze wyrzucone w błoto. Jśli chcecie pracować w tym zawodzie proponuję studia z zakresu bhp lub podyplomowe.
Marcin0131 / 84.10.192.* / 2013-09-02 20:35
Prawda jest taka że technika BHP nikt nigdzie nie potrzebuje, to jedna wielka ściema, także skończyłem BHP i nigdzie nie mogę znaleźć pracy nawet jako pomocnik czy coś...
niki11 / 109.243.83.* / 2012-09-05 13:49
Popieram twoją wypowiedź ukończyłam technika w 2010 r egzamin praktyczny na 87 % w sumie najwyższy wynik w szkole cóż jeśli nie mam szans na pracę bo brak mi doświadczenia idę teraz na inżynierię BHP może teraz to coś da dla mnie ten zawód to moja pasja.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy