Forum Forum dla firmPorady ekspertów

Czy to co robię jest legalne...?

Czy to co robię jest legalne...?

Krasiujr / 93.105.210.* / 2011-02-08 22:36
A jeżeli nie to co zrobić aby takie było?

Sytuacja wygląda tak. Znalazłem ogłoszenie w sieci, że chińskie firmy poszukują agentów. Poszperałem, pogadałem i znalazłem firmę, z którą rozpocząłem współpracę. Zaoferowałem założenie konta Allegro, jako że tam kwitnie handel internetowy w Polsce. Zgodzili się na przesłanie mi skan listu od Allegro, więc założyłem i aktywowałem im konto.

Wystawiłem także aukcje, generalnie wszystko (konto, dane itp.) jest na szefa owej chińskiej firmy, więc kupujący po zakupie przedmiotu otrzymuje dane (imię, nazwisko, adres) wcześniej wymienionego pana Azjaty. Co robię ja? Zajmuje się obsługą klienta (gg, maile, itp.), oraz realizacją zamówień (przesyłam zamówienia do chińskich firm, one przekazują zakupiony przedmiot klientowi). Póki co aukcje są z przedmiotami to gier (wirtualne pieniądze), jednak myślę także o klasycznym dropshippingu elektroniki itp.. Wszystkie pieniądze wpływają albo bezpośrednio na moje konto, albo z Płacę z Allegro przelewam zebrane środki także na moje konto. Część zysków przelewam firmie, na którą założone jest konto Allegro.

Nie rozliczam się z US, bo nie mam pojęcia jak.

Proszę o pomoc! Wiem, że to zagmatwane, ale nie wiem czy jest to legalne (jeżeli tak, to w jaki sposób powiadomić US o zyskach), czy legalne za bradzo nie jest - wtedy prosiłbym o pomoc, jak zalegalizować owy biznes.

Pozdrawiam!

Najnowsze wpisy