Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czy to jest korekta, czy już uciekanie

Czy to jest korekta, czy już uciekanie

Money.pl / 2006-08-01 17:27
Komentarze do wiadomości: Czy to jest korekta, czy już uciekanie.
Wyświetlaj:
hajdi / 2006-08-01 22:20 / "Uznany Gracz Giełdowy"
W niedziele Kubica zadebiutuje w F1
warren buffet / 2006-08-01 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
:-)
brydzia / 2006-08-01 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Napiszę Wam jeszcze przed wyjazdem ,
na giełdzie można cały czas zarabiać , tylko trzeba troche myśleć i kojarzyć , a nie biadolić że coś tam bo coś tam
pisałam że sytuacja na giełdzie dwa razy się nie powtarza
Trochę odwagi panowie , wszyscy chcięli żeby rosło tysiąc punktów bez przerwy , trzeba zyski zrealizować żeby później znów zarabiać
Jak coś rośnie musi spaść i na odwrót
przecieź przy spadkach jest dobry moment na kupowanie czego się chce po niższych cenach
Pozdrawiam
mari / 2006-08-01 22:59 / Achi
dobre Brydzia dobre, to taki elementarz-kupuj w dołkach sprzedaj na górkach i zarabiasz ,tylko broń boże robić odwrotnie.
Pozdrawiam i odpocznij na wakacjach.:-)
chris / 2006-08-01 22:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Po zakupie po niższych cenach, zawsze może spaść jeszcze niżej.
Witam po urlopie ... generalnie wszystko z mojego portfelasa w trakcie urlopu szło do góry, co oczywiście mnie cieszy ... czy dzisiaj nastąpił koniec tego marszu up niebawem uwidim
Pozdrawiam i życzę udanego relaksu tym przed urlopem ... i po też ;) bo weekend niebawem
Znacznik / 2006-08-01 22:33 / Niestały i niewierny forumowicz
Dobrze napisane, milego wypoczynku.
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-01 22:32
Głos rozsądku na koniec zakręconego dnia :)
Pozdrawiam i życzę udanego urlopu.
warren buffet / 2006-08-01 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
fajnie
wku / 2006-08-01 21:54
ciekawe czy dzisiejszy silny wzrost naszej waluty w godzinach wieczornych, oznacza przypływ kapitału na jutrzejszą sesję ?!
hajdi / 2006-08-01 22:02 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Mozliwe ze ameryka tak obleciala bo tam zamykali pozycje by od jutra ciagnac W20 na szczyty, a wiedzac o tym pewnie zaladowali dzis u nas troche longow gdy inni zamykali dlugie pozycje
odlewniczy / 2006-08-01 22:02 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
nie zauwazyles ze ten wzrost wynika z umocnienia euro wzgledem dolara!!
strokuś / 2006-08-01 21:22 / Uznany Bywalec forum i giełdy
właśnie ze świeżymi siłami ruszam do metastocka, po raz pierwszy po 1,5 miesięcznej przerwie, z nieco oderwanym od emocji spojrzeniem, nieskażonym opiniami analityków czy komentarzami na forum (praktycznie nic nie czytałem)
technicznie rzecz biorąc jakoś nie widzę, żebyśmy właśnie byli u szczytów (mowa o wykresie dziennym i perspektywie rzędu 2 m-cy)
zmienność Chainkina nie wskazuje na istnienie na rynku rozszalałych emocji, a wyprzedanie Nasdaq do W20 jest zbyt małe
do tego co raz wyższe poziomy macd i ult przy spadkowym nasdaq wskazują, że nasdaq raczej wzrośnie oddalając tym samym ryzyko dużego wyprzedania w stosunku do w20
ult na w20 również porusza się w kanale wzrostowym, a jego czerwcowe minimum było wyżej niż majowe (odwrotnie niż wartości w20)
przy ostatnim 1,5 miesięcznym ruchu wzrostowym rsi i ult potwierdziły swoimi maksimamyi nowe maksima indeksu
ten tydzień to jednak raczej spadki lub przynajmniej uspokojenie, chociażby dla ult przydałoby się schłodzenie do 50
wydaje mi się jednak, że będzie to dobra okazja do zajęcia lub uzupełnienia długich pozycji
wg mnie sierpień/wrzesień zapowiadają się raczej optymistycznie
w październiku natomiast da o sobie znać ICBC i lepiej trzymać się wtedy z dala od długich
nie da się też ukryć, że z każdym miesiącem ryzyko inwestycyjne rośnie
miesięczne dmi jest na poziomie 50, rsi w obszarze wykupienia
Baryton / 81.219.25.* / 2006-08-02 01:03
Fajnie, że jesteś Stroke mamy nadzieję, że urlop był udany.
Dzięki za analizę.
Pozdro
szprotek / 83.29.30.* / 2006-08-01 22:33
ICBC jak Industrial and Commercial Bank of China?
Hmmm... teraz tylko trzeba by dojść co też oni planują na 27 października i kolejny element układanki gotowy...
To lepsze niż zabawa w Sherlocka Holmesa... :)
gabrik / 2006-08-01 22:03 / portfel / Wierny Forumowicz
STROKUŚ zasiałeś kolejne ziarno niepewności w mojej "zszarganej duszy" ,cieszę się że znów piszesz.
Z tego co napisałeś wynika że z AT i jej wskażników nie ma podstaw do spadków,przy poprzednich szczytach trafnie przewidziałeś że już je kreślimy więc teraz także trzeba liczyć się z Twoimi prognozami (zawsze ciekawie i do rzeczy pisałeś swoje analizy)
Zakładając twój scenariusz pozostaje tylko spróbować określić dołek tej korekty - myślisz że to okolice ostatniej luki?
wocjek / 212.106.16.* / 2006-08-01 21:59
Piszę niewiele, bo się nie znam, ale cieszę się że cie Strokuś znowu czytam. Witamy.
alik / 156.17.90.* / 2006-08-01 20:45
Czy ktoś mógłby podać INFO o sprawdzonych pośrednikach w transakcjach na giełdach zagranicznych (poza naszymi biurami maklerskimi)?

Czy ktoś korzysta z usług Saxo Banku?
bulka / 86.63.155.* / 2006-08-01 23:33
kozystam z uslug saxo banku ale za posrednictwem BDM
obsluga po polsku,pomoc rowniez,nie mam zastrzezen,nie dokonuje operacji wolno mi tylko obserwowac jak BDM gra
piteq / 83.14.166.* / 2006-08-01 20:29
myslalem, że bedziemy się troszke bronic a tu nic:(
p. Danielu jednym słowem, jak pan mysli do 20 sierpnia pojdziemy do gory(pobijemy trwale na jakis czas rekord na wig20) czy w dół?! Korekta czy uciekanie? dziekuje
Daniel Gąsiorowski / 2006-08-01 21:51 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Jutro wszystko będzie jasne. Moim zdaniem korekta tylko dziś, potem up.
gabrik / 2006-08-01 20:11 / portfel / Wierny Forumowicz
Przeczytałem Twój post pod porannym komentarzem i chcę Ci podziękować ,biorę się w garść bo zeświruję ale ostatnimi czasy licząc się z FED itp. dostałem tylko w plery bo rynek za każdym razem reagował odwrotnie niż teoretycznie powinien bo gdzieś między wierszami wyczytywali w słowach Bena "dobre" sygnały. Tak więc teraz biorę pod uwagę nawet najbardziej nieprawdopodobne scenariusze
Kane / 2006-08-01 21:05 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
poczytałem dzisiejsze komentarze, analizy i różne fora po sesji. Wnioski: do wczoraj dominowało przekonanie, ze będziemy bić rekordy, dziś już kompas pokazuje południe i realne są mega spadki, lub duuża korekta - nastroje zmienne, ze niejedna kobieta mogłaby pozazdrościć :)

Moje wrazenia: będzie korekta na tyle głeboka, żeby stworzyła trampolinę pod bicie rekordów. Na razie spadki i S-ki, ale będę czaił się na jakiś wybitnie duży spadek/dołek, zeby wziąść L-gi. Jesli rynek urośnie do okolic rekordów, top będę myślał o S-kach na dłuższy czas - bo po biciu rekordów nie wierzę, że w krótkim czasie nie nadejdzie "koniec pewnej epoki". Tak to ogólnie widzę - nie patrzę przez pryzmat jednego dnia - DT na Futures jest dobry, ale można sie na nim przejechać, gdy zbliża się czas zdecydowanych ruchów.

Tak sobie pomyślałem: otworzyłbym kontrakty na spadki w okolicy 3200 i czekał do skutku - mogłoby wzrosnąć nawet 500 pkt., mam tyle, żeby utrzymać pozycje - w końcu spadnie 1000 pkt. i wtedy bym zainkasował zysk. Problemem jest wygasanie kontraktów - do tego czasu obsuwa w dół jest dla mnie nieprawdopodobna. A jeśli nie spadnie, to wzrośnie, bo żeby "oni' zarobili zmiany punktowe muszą być duże.
btw. To bicie rekordów, już mnie tak zmęczyło, ze powinno już być i miejmy to z głowy ;)
Krzych / 2006-08-01 20:05 / Płoteczka na forum
przeczytajcie komentarz:
pb.pl/content.aspx
artykuł :
GPW : Fala wyprzedaży zmiotła zyski z ostatnich dni.
gabrik / 2006-08-01 20:23 / portfel / Wierny Forumowicz
Przeczytałem ale naciągane bzdury ,oczywiście nie jestem jasnowidzem i nie wiem co będzie z rynkiem ale pisanie że zajmowanie pozycji na rynku terminowym na spadki to dobra wiadomość dla kasowego ?Tak można pisać ale nie w obliczu że ostatnie wzrosty zawdzięczamy właśnie w głównej mierze spekulacji na rynku terminowym,a prócz tego rynek kasowy i terminowy są ze sobą ścośle związane najprostrzy przykład mam 200 000 KGHM i jeszcze kilku spółek z wig20 mam zamiar to sprzedać więc napewno kupię kontrakty albo na indeks albo na poszczególne spółki
Krzych / 2006-08-01 20:31 / Płoteczka na forum
a artykuł:
TMS : czy FED okaże się znowu jastrzębi.
poprawa koniunktury za oceanem ,
stopa bezrobocia spadła itp.to dobre dane.
Krzych / 2006-08-01 20:42 / Płoteczka na forum
kto ma APT
parkiet.com/notowania/index.jsp
split 1 :11 prawdopodobnie 21.08. już zarejestrowane.
articho / 2006-08-01 19:28 / Bywalec forum
Pozwolę sobie wkleić moje wypociny z dziszejego dnia z godziny 12
Lekko sie pomyliłem Kghm spadło niżej .
Nigdzie poza Polską nie ma takich ruchów jak u nas, najpierw lecimy w górę w ciagu jednej sesji o prawie 4 % na WIGU 20, a pózniej w dół.
Niestety staliśmy się nieprzewidywlani a to niestety źle wróży. Bo ruletkę to zachód ma u siebie a u nas
ruletka jest ale rosyjska z jednym nabojem w magazynku.
Albo trafisz i zyskasz albo śmierć i strata.

2006-08-01 12:03:37 | *.*.*.* | articho
Re: Bijemy kolejne rekordy?
Trochę się przegrzaliśmy przy zeszłotygodniowych upałach i teraz mamy lekkie ochłodzenie tak
w pogodzie jak i na giełdzie.
Ale nie ma się co dziwić skoro w ciągu 3 dni 24.07-27.07 nasza lokomotywa (KGHM) dzięki
zakupom zachodnim wzrosła od 107,5 do 121 (mimo że miedź spadała) To teraz mamy to co mamy,
cały Euroland i Budapesz na zielono a u nas obsuwa.
I tak nie jest źle bo licząc na dobre wyniki KGHM i zagrożenie strajkiem w Chile kurs nie
spada ale czy te 121 to właściwa wycena.
Jak byśmy byli normalnym rynkiem to teraz przy rosnących cenach miedzi dochodzilibyśmy do
118 zł .
Po za tym Wig 20 to nie tylko KGHM i nawet dobre wyniki BZWBK (LISEK nie siej paniki czy
dla Ciebie 40 mln powyżej średniej prognoz to mało) nie pociągną całości.
A tak na koniec to niech Ben przywali kolejną podwyżkę będzie ostudzenie i powrócimy do
realiów.
A realia są takie że mamy cały czas możliwości wzrostów ale w sposób normalny a nie na w
stylu rosyjskich sołdatów na UUUURA !.
gabrik / 2006-08-01 19:26 / portfel / Wierny Forumowicz
zakładając cenę pana Daniela 140 na KGHM (oczywiście jest to realne) trzeba zdać sobie sprawę że od dzisiejszej ceny jest to +20% !!! Idziemy dalej jeśli zacznie rosnąć to wiadomo że będą na nim duże obroty i pociągnie za sobą cały indeks.Policzę to tak gdy KGHM rósł 7% to indeks około 4% jest to 57% wzrostu miedziowej spółki.
Paliwowe spadły dziś najmocniej więc napewno odrobią całość i coś podokładają,banki też lekko powinny pociągnąć,bioton też może wzrosnąć,
W ten sposób indeks powinien wzrosnąć 7-10% co daje nam 3344-3440.
Oczywiście nie wiadomo na tą chwilę jak dziś skończy się sesja w USA ale na kilka sesji można się oderwać od zagranicznych indeksów choć dziś tak jakoś dziwnie zareagowaliśmy właśnie na USA (a może to tylko zbieg okoliczności)
Teraz tylko jaki wynik musi podać KGHM aby inwestorzy uznali jego wartość na poziomie 140? Moim zdaniem napewno lepszy niż prognozowany ale o ile?
Jest jednak jeszcze coś takiego jak gra ,spekulacja i jeśli "ktoś" zdolny postanowi to wywinduje kursy do tych poziomów tylko musi być spełniony warunek ten "ktoś" musi mieć wysoki procent szans na zrobienie na tym sporych pieniędzy.
Pamiętam jak spadał na początku roku do 55 zeta i ludzie panikowali a tu po pół roku prorokujemy 140 i to jest "urok" giełdy.
jl / 83.7.0.* / 2006-08-01 20:31
B. dobry tekst.I choć ,być może ,myślę trochę życzeniowo, to trafiasz w sedno moich przewidywań. Ten dzisiejszy spadek jest dla mnie trochę niewiarygodny. Najbardziej sztuczny był komunikat MS. Kto chcąc sprzedać coś co kosztuje drożej- ustala sam dla siebie niższą cenę sprzedaży. Był to raczej sygnał na użytek podmiotów krajowych : uwaga zagranica wychodzi. Gdy tymczasem zagranica podkłada podbieraki parę procent niżej. W AT nazwano by to pułapką bessy. Ja dziś dostałem w kość, bo mój portfel to PGN,PKN,dzisiaj kupiony po 119 KGH i jedyny ,który mnie pocieszył Sanwil. Ale przynajmniej do końca tego tygodnia nic nie wypuszczę.Dziś zawiodła mnie intuicja /nie jestem kobietą/ ,do 14.30 byłem przekonany, że na dziennym powstanie odwrócona RGR.....a tu taka zmyła.Orzeł powiedziałby , że formacje ocenia się jedynie ex post , mnie jednak b.często udaje się je skutecznie wykorzystac w chwili powstawania. Niestety nie zawsze. Pozdrawiam jeden z pracowitszych umysłów na tym forum.
crt / 85.198.196.* / 2006-08-01 19:07
pismak nagania
zaplacili mu to nagania
littlephobos / 2006-08-01 19:12 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
kolejny biorący udział w akcji "Pajacyk"...
Frog / 2006-08-01 19:01 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Spora część forumowiczów sądzi, że wkrótce będziemy spadać. Czy przypadkiem nie jest tak jak z Wigometrem (zawsze na odwrót niż sądzi większość)? Coś mi się wydaje, że duzi jeszcze mogą trochę podciągnąć do góry, aż wszyscy naprawdę uwierzą w powrót "wiecznej hossy" i dopiero wtedy zrealizują zyski.
Bo nie oszukujmy się. Giełda to w niewielkim tylko stopniu fundamenty i AT. Większość to psychologia. Na nieszczęście Spekuła dobrze opanowała tę dziedzinę nauki...
gabrik / 2006-08-01 19:33 / portfel / Wierny Forumowicz
dobrze napisane ale AT FROG to właśnie psychologia, więc może "oni" myślą że my tak myślimy więc jednak zrobią.............i tak wiecznie będziemy się wszyscy głowić ,jest na to złoty środek w takich momentach jeśli ma się taką możliwość trzeba zostawić łapanie górki rekinom i wejść w rynek gdy trend jest już na dobre obrany ale to już inna.............
littlephobos / 2006-08-01 19:09 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
"Giełda to w niewielkim tylko stopniu
fundamenty i AT. Większość to psychologia."
Oj trzeba sobie chyba przypomnieć czym jest AT..., bo "troszkę" się chyba zgubiłeś :), albo to ja błądzę :D
Frog / 2006-08-01 19:30 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
W przypadku gdy na rynku rządzi Spekula, AT staje się jej narzędziem. Większość młodych adeptów bardzo wierzy w AT. Sądzi, że używając jej "przechytrzy" rynek. I tu wchodzi Spekula, która najczęściej okazuje się jeszcze bardziej chytra...
Frog / 2006-08-01 19:37 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
A ponieważ sądzę iż jest jak napisalem wyżej, dlatego rozdzieliłem AT od psychologii
Longterm / 2006-08-01 18:40 / Mostek Zwyciężymy!
Batman Twój czas nadchodzi. Myśle że to będzie właśnie teraz. Sprzedałem sobie połowe PGNIG i 1/3 Getinu. Jutro kontynuuje opuszczanie okrętu.
Longterm / 2006-08-01 18:45 / Mostek Zwyciężymy!
tzn pozostawiam sobie po trochu z każdego papieru na wypadek jakbyśmy się jakoś prześlizgnęli do przyszłego roku:-)
risky-rainmaker / 2006-08-01 19:02 / Ostatni Optymista
Wydaje mi się, że nie będzie trzeba się ślizgać - wszystko co się dzieje jest nietypowe - działaj nietypowo...
risky-rainmaker / 2006-08-01 19:02 / Ostatni Optymista
Wydaje mi się, że nie będzie trzeba się ślizgać - wszystko co się dzieje jest nietypowe - działaj nietypowo...
jędrzej / 2006-08-01 18:39 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A gdzie będą uciekać... do Libanu?
risky-rainmaker / 2006-08-01 18:22 / Ostatni Optymista
Ja tam sobie myśle, że czasem trzeba zrobić krok do tyłu,żeby mocniej się rozpędzić...zdecydowanie trzymam +15 i wychodze, czyli koło 20 sierpnia.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy