Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Czy to już wyrok śmierci dla stoczni?

Czy to już wyrok śmierci dla stoczni?

Money.pl / 2008-10-01 11:19
Komentarze do wiadomości: Czy to już wyrok śmierci dla stoczni?.
Wyświetlaj:
JX / 212.191.170.* / 2008-10-01 19:51
Nie, to jest wyrok dla Polski i Polaków, rozłożony na raty. Jeszcze tylko pozbędziemy się złotego, podpiszemy konstytucję unijną i nie ma Polski. Będzie piękny krajobrazowo region, pozbawiony przemysłu, z władzami o charakterze porządkowym, ogromnym zasobem świetnie wykwalifikowanej siły roboczej i wojskowej, ślicznymi dziewczynami. Już teraz nie mamy nawet banku, który mógłby kredytować rozwój przemysłu, w tym stocznie. I o to chodziło, kiedy wyrywano nas spod wpływów ZSRR.
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-10-01 11:19
Unijni rolnicy jakoś nic nie muszą zwracać, a my nie możemy sprzedawać produktów rolnych do krajów UE. To jest wolna konkurencja i wolny rynek? Jak UE ma działać w ten sposób to ja się mogę wypisać jeszcze dziś. Stoczniowcem nie jestem, popieram prywatyzację, ale staram się też zrozumieć ludzi tam pracujących. Widzę, że UE to gospodarka centralnie sterowana, a nie europejski raj gospodarczy. Żeby mi tylko nikt nie zarzucał, że jestem za socjalizmem. Po prostu uważam, że sprawę tak dużych zakładów jak stocznie należy rozwiązać w inny sposób. Niech będzie odgórnie sterowany przez Komisję Europejską, ale humanitarny.
KAP / 2008-10-01 12:12 / Tysiącznik na forum
nie mozemy sprzedawc produktów rolnych do UE? to chyba wiadomosci sprzed Stanu Wojennego.

Poza tym unijni rolnicy tak samo jak nasi nie musza nic zwracac, poniewaz to sa doplaty a nie pomoc w okresie przejsciowym przed prywatyzacja.

Jesli chodzi o stocznie to 'niehumanitarne; to bylo wziecie tehj kasy i olanie problemu przez zarówno SLD jak i PiS. jak i cudownie rzadzace sie w stoczniach zwiazki zawodowe.
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-10-01 13:43
No pewnie że nie można dowolnie sprzedawać produktów rolnych do UE - dostawy są ściśle regulowane, więc konkurencji nie ma. Racja, że to nasi rządzący i związki przetrawiły kasę. Niech więc UE ich odsunie od stoczni i je przejmie w swoje ręce. Ale niech nie pozwalają, żeby usiadł na tym Syndyk. A co do rolników - gdyby nie brak wolnej konkurencji na rynku UE, to nasi rolnicy nie potrzebowali by dopłat.

Najnowsze wpisy