Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy to koniec spadków ( pyt. retoryczne ) ?

Czy to koniec spadków ( pyt. retoryczne ) ?

czestochowianin / 2008-02-04 11:03
Jak sądzicie czy , początek lutego da nam odbicie zarówno w przypadku "miśków" jak i "byków ", czy jest sens wchodzić już powracać do tych funduszy ? Czy to chwilowe , proszę o profesjonalne odpowiedzi ? :) Pozdrawiam
Wyświetlaj:
analityk / 2008-02-11 17:08 / portfel / Bywalec forum
kto nie ryzykuje szampana nie pije"
czytam poniższe wypowiedzi a tak wam odpowiem ,: od 31 stycznia jestem już w akcyjnych'
przyjąłem ryzyko straty 5% jeszcze w dół , chcąc kupić w dołku nie należy czekać aż odbije , sinusoida ma jeden dołek ale dwa ramiona, wolę kupić na ramieniu spadającym ,
max1224 / 2008-02-11 17:39 / Tysiącznik na forum
a co jak przekroczy Twoje 5 o kolejne 10 nie żebym był złośliwy ale pytam o tzw. plan B
analityk / 2008-02-14 16:03 / portfel / Bywalec forum
na dzięń dzisiejszy jestem ok. 5% do przodu , posunięcie było słuszne, teraz tylko trzymam rękę na pulsie, myślę że spoko dojdę do 10%
max1224 / 2008-02-14 19:21 / Tysiącznik na forum
stany już czerwone u nas rynnek słabiutki patrząc otwarcie do zamknięcia sesja na minus pomyśl za nim będzie za późno
kwosch / 2008-02-08 12:10
Najgorszy miesiąc giełdowych funduszy 07:44 08.02.2008
piątek

Klienci funduszy inwestycyjnych poddali się panice i masowo zaczęli wyprzedawać jednostki uczestnictwa. Wartość zgromadzonych w funduszach oszczędności spadła w styczniu aż o 24 mld zł, czyli 17 proc. To był najgorszy miesiąc w historii funduszy. Takie informacje przyniósł wczorajszy raport firmy Analizy Online, zajmującej się monitorowaniem rynku finansowego w Polsce.

Niestety, może być jeszcze gorzej. To właśnie od osób lokujących swoje oszczędności w funduszach zależy, jak głębokie będą dalsze spadki na giełdzie.
Spodziewam się, że w kolejnych miesiącach wiele osób wciąż będzie wycofywać pieniądze z funduszy. Ale skala tego zjawiska powinna być mniejsza - mówi Marek Rogalski, główny analityk Domu Maklerskiego "First International Traders".

NIC DODAC I NIC UJĄC!
jan kowalski / 2008-02-10 18:29 / Tysiącznik na forum
wydaje mi się, że niekoniecznie bezpośrednio można obciążać odpowiedzialnością fundusze inwestycyjne za spadki na GPW, to raczej duzo więksi gracze są za nie odpoweidzialni. Po kilkudniowych wzrostach nadchodzą gwałtowne spadki np. w usa i tego samego dnia u nas - co z tym wspólnego mają TFI? wydaje mi się, że niewiele, choć takie sytuacje są negatywnym impulsem dla posiadaczy jednostek.
Klienci funduszy inwestycyjnych poddali się panice i masowo zaczęli wyprzedawać jednostki
uczestnictwa. Wartość zgromadzonych w funduszach oszczędności spadła w styczniu aż o 24
mld zł, czyli 17 proc


tak, ale impulsy umorzeń są gdzie indziej, nie w TFI.
gosikon1 / 90.156.88.* / 2008-02-08 00:15
Miśki i byki faktycznie nie idą w parze.......
Na jednorazową inwestycję poczekaj do maja na regularną nie czekaj inwestuj teraz :)
Pozdrowienia
Małgorzata Konowałek
gosikon1 / 90.156.88.* / 2008-02-08 00:16
oczywiście polecam regularną - to tak żeby nie było wątpliwości.......
Bartosz Milewski / 2008-02-08 12:03 / Bywalec forum
Gosikon a czemu polecasz tylko regularną a jednorazową nie?
jan kowalski / 2008-02-08 18:29 / Tysiącznik na forum
jest miłosniczką "uśredniania", co jak wiadomo nie zawsze przynosi dobre efekty.
Bartosz Milewski / 2008-02-09 11:42 / Bywalec forum
Uśredniać można również cene w przypadku inwestycji jednorazowych, a co najważniejsze to program regularny można polecać, ale osobom które faktycznie tego potrzebują. Temat jednak nie dotyczył sposobu inwestycji, ale sytuacji na rynku ( takie mam odczucia)
nie czekaj inwestuj teraz :)
Choć sam jestem doradcą, to usmieh mi się pisze na twarzy czytając tego typu "rekomendacje", hasło jak z reklamy hehe ( dodalbym jeszcze słowa "tylko u mnie" )
YAS / 89.231.147.* / 2008-02-09 23:07
...po takich spadkach chyba mogę zacząć już wchodzić w akcje. Zdążyłem wycofać się w odpowiedniej chwili, tylko dlatego, że nikogo nie słuchałem. Nawet jak do III kwartału będzie spadać, w perspektywie 5-letniej mogę sobie pozwolić na uśrednianie... Panowie spekułę zostawmy innym - niech sobie palce odgryzą...
Bartosz Milewski / 2008-02-10 10:39 / Bywalec forum
Ja osobiście zaczynam wchodzić przy poziomie 2644 lub 2790. Obecna sytuacja napewno skłania mnie do chwilowego czekania.
Davvv / 2008-02-07 22:24
Ja osobiscie tez czekam. Weszlam w fundusze obligacji dlugoterminowych. he lepszy rydz niz nic lub spory minus;) nawet
Sympatyk84 / 87.248.92.* / 2008-02-06 23:49

czy , początek lutego da nam odbicie zarówno w przypadku "miśków" jak i "byków

hehe ale kolego zamieszales. Byki i miski nie ida nigdy w parze
pozdrawiam
Bartosz Milewski / 2008-02-04 11:27 / Bywalec forum
Czy to chwilowe , proszę o
profesjonalne odpowiedzi ?

Żaden profesjonalista nie odpowie jednoznacznie na takie pytanie.:):):):)
Moim zdaniem mamy doczynienia z ruchem korekcyjnym, nie ukrywając, że zakres ruchu spadkowego nie został wyczerpany.
Ja bym poczekał spokojnie i czekam, bo wole nie zarobić 5% , niż stracić 5%.
jacekk_85 / 2008-02-04 17:00 / Bywalec forum
Ja też czekam. Dzisiaj zamknąłem kolejne pozycje akcyjne. Teraz jest czas do realizacji zysków a nie na wejścia.
max1224 / 2008-02-09 13:52 / Tysiącznik na forum
tylko że jest przednówek przedwiośnie wiosna wczesna i późna wiosna i tyle tego eh a sęk w tym żeby w dobrej porze zasiać
Barbasia / 2008-02-10 18:50
Zacznę siać jak zjedzie do 2500 pkt. bez względu na porę roku :-)
max1224 / 2008-02-11 16:15 / Tysiącznik na forum
po cichu na to liczę
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy