Forum Forum inwestycyjneFundusze

CZy w obecnej chwili warto sprzedac 6000 funtow i zainwestowac to w fundusze, czy przeczekac?

CZy w obecnej chwili warto sprzedac 6000 funtow i zainwestowac to w fundusze, czy przeczekac?

Cartman22 / 2007-04-01 17:58
Zastanawiam sie czy warto teraz sprzedac funty i zainwestowac w fundusze czy przewczekac np miesiac az funt podrosnie??
Jak wy byscie zrobili?
Wyświetlaj:
jertom / 2007-04-04 10:26 / portfel / Bywalec forum
ja też bym w tej chwili sprzedał nie zanosi się w najbliższym czasie na jakieś radykalne zmiany w kursach walut a co za tym idzie czekanie na parę groszy różnicy między funtem a złotym może okazać sie bez sensu biorąc pod uwagę możliwości zarobienia w tym samym czasie na funduszach inwestycyjnych
oczywiści uzależnione jest to od tego ile chcesz zarobić w skali roku
TiBO / 2007-04-04 03:06
Ja bym sprzedał. Obecnie średni NBP to 5.7004 PLN. Czyli powiedzmy niech funt w kantorze kosztuje 5,6 PLN. Sprzedając 6000 GBP otrzymasz 33.600 PLN. Gdybyś wyczekał do kursu 6 PLN (co moim zdaniem nie nastąpi przez długi czas) i wtedy sprzedał, to otrzymasz 36.000 PLN. A więc zarobek w porównaniu z 33.600 to będzie około 7%.

Inwestując w fundusz dzisiaj zarobisz przez rok o wiele więcej. Wszystko zależy od strategii jaką przyjmiesz. Sprawdź ile zarobiły fundusze przez ostatnie 12 miesięcy.
Didsbury / 62.3.102.* / 2007-04-02 02:06
Ja na chwile obecna bym sie wstrzymal. Sam sprzedawalem w marcu okolo 10 000 funtow i wplacilem na dwa fundusze ale mi sie udalo bo kurs byl na gorce - 5,76.
Z drugiej jednak strony fundusz moze Ci roznice w kursie zarobic dosc szybko i wyjsc mozesz lepiej niz czekajac na to 10 groszy wiecej. Wybor nalezy od Ciebie - ja i tak musialem sprzedac bo bylem tylko tydzien w polsce i trzeba bylo szybko zalatwiac :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy