Czy warto ?

joa / 83.7.124.* / 2008-06-17 10:46
czy warto zrobić zamianę DWS 25 na DWS parasol BRIC może łatwiej będzie przeczekać;)
Wyświetlaj:
joa / 83.7.88.* / 2008-06-17 15:20
zmiana pozwoli mi uniknąć prowizji a jak się ruszy to może są większeszanse na odrobienie strat ?Bo DWS 25 jest cieniutki i nie pokazują już wyników nawet na interi pl. w rankingach
Pilsener / 2008-06-17 12:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co zakłada plan inwestycyjny? Jak ja chcę przeczekać bessę to przewalam do obligacji i lokat - jak BRIC tryknie to gdzie uciekniesz? Na giełdę w Nairobi? Dla mnie trochę bez sensu takie "przewalanie" - jak chcę przewalać to inwestuję w fundy aktywnej alokacji, bo specjaliści zrobią to na pewno lepiej. Gdy zwykły człowiek przewala to może się przewalić.
fronczak.michal / 2008-06-17 15:44 / portfel / Bywalec forum
KIlka takich fundów aktywnej alokacji to ma takie wyniki, że chyba sadzając małpę, ta lepiej by dokonywała alokacji niż Ci pseudo analitycy od aktywnej alokacji
LdNek / 83.31.42.* / 2008-06-17 12:19
Czy "specjaliści" zrobią to na pewno lepiej to bym nie był taki pewien.
Pilsener / 2008-06-18 01:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja szczerze powiedziawszy też. Ale koledzy, którzy grają "komputerem", (czyli system sam sprzedaje i kupuje) nie narzekają. Sytuacja trochę mi przypomina grę w brydża - gdy reprezentant polski coś tam tryknie, mamy 10 propozycji lepszych zagrywek. Jednak gdy dochodzi do (często nieuniknionej) konfrontacji komentatorów z reprezentantami Ci pierwsi ponoszą sromotną klęskę.

Tutaj myślę, że mamy podobnie. Jakie konkretnie fundy aktywnej alokacji macie na myśli? Ja mam trochę w Skarbiec Ochrony Kapitału, Allianz Aktywnej Alokacji i Uni Aktywna Alokacja - nie chcę się chwalić, ale zajmują one aktualnie miejsce 2, 3 i 4-te spośród fundów zrównoważonych za ostatni rok (+1%, -10%, -13%). Millenium zrównoważony dostał po bandzie -24% - a nie był najgorszy. Jedyny fund, który mam jakiś czas i którego sprzedaż rozważam, to DWS zrównoważony (-21%), ale mam do niego sentyment, więc trzymam (dziwne, nie?)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy