Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

czy warto inwestowac w akcje??

czy warto inwestowac w akcje??

cukiereczek83 / 2012-09-05 09:06
Mam pytanie, czy warto teraz inwestować w akcje? Niektórzy mówią, że tak, niektórzy, że nie. Co o tym sądzicie? Czy akcje są tanie, czy jeszcze za drogie? prosze o porade
Wyświetlaj:
markomania / 2012-09-10 10:25
Dowiedziałem się o kolejnej spółce\, która zamierza zadebiutować na NC. Jest to MediSword, ośrodek pod Wrocławiem. Jeszcze dokładnie nie wiadomo kiedy rusza, ale jak bede wiedział to dam znać
markomania / 2012-09-06 12:20
Ja myślę, że teraz dobrze zainwestować w spółki na NC. Dzisiaj wyszedł komunikat dotyczący spółki z branży medialnej - ARETE MEDIA GROUP, w sprawie rozpoczęcia procesu oferowania nowej emisji akcji w ramach subskrypcji prywatnej, z której zamierza pozyskać 500 tys. zł na dalszy rozwój. Zgodnie z planami zarządu debiut na rynku NewConnect nastąpi w IV kwartale bieżącego roku.

Warto się zainteresować debiutantami, bo z tego co ostanio czytałem, dają fajną stopę zwrotu.
kazumi / 2012-09-06 22:59 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witam
Ja myślę, że teraz dobrze zainwestować w spółki na NC.
inwestorom początkującym a co za tym idzie podejmującym decyzję pod wpływem impulsu w celu uzyskania szybkich i wysokich zysków radziłbym zachować zdrowy dystans wobec NC..można spróbować pospekulować, ale małym procentowo kapitałem wobec całej kwoty przeznaczonej na giełdę..można i zainwestować długoterminowo jak ktoś potrafi wyłowić ,,perełkę" wśród całego gąszczu spółek..
kiedyś NC miał swój blask na forum moneya - było sporo propozycji i dyskusji o spółkach, wielu inwestowało tam całkiem spore kwoty..z mi znanych przypadków okres gdy NC zaczął tracić swój blask skończył się dotkliwą stratą lub spekulacja przeradzała się w inwestycję długoterminową ze względu na totalną nieopłacalność sprzedaży papieru..oczywiście niektórym udało się udanie spekulować, jak również ustrzelić perełkę na longa - choćby popularny na forum EEX..sam również przekonałem się jak ten rynek jest nieprzewidywalny i zmienny dostając swoją lekcję..ze strony spółek i samego zachowania się kursu akcji potrafiły się dziać takie rzeczy, że to było nie do pomyślenia..z biegiem czasu ,,mały parkiet" zalewany jest coraz większą masą spółek..niejedna z nich to są tzw. wydmuszki i po ,,spektakularnych" debiutach potrafią przewieźć akcjonariat dzięki spekulantom w te i we te, ale prędzej czy później (wracając w kierunku fundamentów i niejednokrotnie dzięki kolejnym emisjom z pp) kurs ląduje gdzieś w groszówkach i gnije tam lata..wiele się słyszało o tzw. spółdzielniach spekulantów które się specjalizowały w ,,dojeniu" leszczy szczególnie na debiutach, gdzie jest większe zainteresowanie ulicy..
Warto się zainteresować debiutantami, bo z tego co ostanio czytałem, dają fajną stopę zwrotu.
warto również mieć na uwadze że to jest spekulacja i jak się wskoczy za późno można zostać z wielokrotnie przewartościowanymi akcjami spółki która niekoniecznie musi spełniać swoje obietnice i rozwijać zgodnie z zamierzeniami..a za ,,chwilę" może ,,poprosić" akcjonariuszy o kolejne pieniądze..
Podsumowując: do NC trzeba podejść z chłodną głową i rozsądnie, czyli ,,mały parkiet" to ewentualnie małym kapitałem pogrywam
Ciułacz / 2012-09-07 01:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kuzami witaj !
Podobało mi sie :
wiele się słyszało o tzw. spółdzielniach spekulantów które się specjalizowały w ,,dojeniu" leszczy szczególnie na debiutach

Albo inkubator spółek na NC ;-))
Np. skrzyknie sie 30 kumpli z uniwerka i założą spółkę wniosą gotówką 20tys w środkach trwałych po 20tys a w środkach trwałych to mogą nawet być stare gumiaki po dziadku wycenione na 50zł byle w spisie inwentarza było dużo ;-)). hale i biurowce wynajęte maszyny i samochody na lising rozpocząć jakąś tam działalność gospodarczą i znalęść sponsora w postaci DM co na kredyt przygotuje wejście na NC i tylko trochę reklamy jaka to świetlana przyszłość itd.Jak przyjdzie boom to wszystko się sprzedaje
Trochę przesadziłem ale daleko od rzeczywistości nie jestem.
Dobrze że Kuzami na to otwierasz oczy.
kazumi / 2012-09-07 22:17 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ciułaczu..
wejście na NC i tylko trochę reklamy jaka to świetlana przyszłość itd.Jak przyjdzie boom to wszystko się sprzedaje
Trochę przesadziłem ale daleko od rzeczywistości nie jestem.

w wielu przykładach nie jesteś..widziałem przypadki w których spółki dopiero co powstałe pchały się na NC..działalności operacyjnej praktycznie zero, tylko obiecanki oraz zapowiedzi rozwoju..no i łapa wyciągnięta w kierunku inwestorów..zapoznając się z pierwszym raportem wyników kwartalnych oczy szeroko się otwierały ze zdumienia - przykładowo przychody ze sprzedaży netto około 100 tyś. zł, działalność operacyjna praktycznie nie istnieje a wcześniej na NC na debiucie, po nim i długo jeszcze obroty niejednokrotnie przekraczające 1 mln zł..to parodia, spekulacja i niejednokrotnie działalność spółdzielni..
Pisałem już na forum, że według mnie na NC, mimo że to rynek dla małych spółek, powinno się wpuszczać tylko firmy które określony czas prowadzą działalność operacyjną i mają się na tym poziomie czym pochwalić..a kapitał pozyskany od inwestorów umożliwi im szybszy rozwój..niestety rynek ten poszedł w stronę ilości a nie jakości..dlatego trzeba być ostrożnym..
PS.
Kuzami witaj

Kuzami na to
w glorii ścisłości..przestawiły Ci się literki..KAZUMI jestem
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-09-06 02:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cukiereczek witaj !
Pytasz ?
Czy akcje są tanie, czy jeszcze za drogie?

To zależy w jakim horyzoncie czasowym.
Teraz KGHM mieliśmy po 135zł jak na to spojrzysz za 40 lat to powiesz czemu tego nie brałem tylko szukałem perełek i skakałem z kwiatka na kwiatek .
Inaczej jak chcesz przetrzymać kasę przez miesiąc czy dwa , to jednak w takim wypadku pozostałbym na lokacie.
Inwestycja to jedno ale systematyczne oszczędzanie i ten kapitał inwestować to drugie.
Pozdrawiam
kazumi / 2012-09-06 23:37 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Czy akcje są tanie, czy jeszcze za drogie?

To zależy w jakim horyzoncie czasowym.

to prawda..zakładany horyzont czasowy odgrywa ważną rolę..
czy warto teraz inwestować w akcje
nie wrzucałbym też wszystkich spółek do jednego wora pod nazwą ,,akcje"..wyceny giełdowe spółek a jeszcze bardziej ich perspektywy są różne..i choćby tym można określić ,,atrakcyjność" inwestycji
czy warto teraz inwestować w akcje? Niektórzy mówią, że tak, niektórzy, że nie.

zawsze zdania są podzielone dzięki temu są kupujący i sprzedający, zajmujący długie i krótkie pozycje..jeśli inwestor nie jest przekonany do kupna akcji lepiej jest stać z boku..z kolei jeśli podjął decyzję o nabyciu akcji a nie wie czy to dobry moment zawsze można rozłożyć zakupy na raty, najlepiej dobierając na korektach..
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy