Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Czy warto kupować mieszkanie z pośrednikiem?

Czy warto kupować mieszkanie z pośrednikiem?

Money.pl / 2006-09-12 13:52
Wyświetlaj:
L / 83.7.248.* / 2006-09-12 13:58
Kazdy posrednik dazy do tego azeby wziasc 3% od sprzedajacego i kolejne 3% od kupujacego. Latwo policzyc ile to jest pieniedzy w przypadku mieszkania za 200 000 do 300 000, a takie ceny to najnizszy pulap w duzych miastach. Co do serwisu, to ogranicza sie do sporzadzenia umowy posrednictwa i pokazania kilku mieszkan ktore zanjduja sie w bazie a zostaly wprowadzone tam wilokrotnie bez zgody sprzedajacego. Tak niestety w skrocie mozna opisac dzialanie polskich agencji nieruchomosci, i zaden artykul PFRN tego nie zmieni. Panowie i Panie zamisat pisac okragle zdania zadbajcie o profesjonalizm swoich czlonkow.
Łukasz7777 / 87.205.162.* / 2014-03-30 22:43
Po pierwsze wziąć a nie "wziąść", po drugie rzadko który kupujący lub sprzedający płaci 3%, zazwyczaj stawki brutto są o wiele niższe, po trzecie są prawa autorskie i jak ktoś reklamuje Twoja nieruchomość bez umowy i Twojej zgody to możesz dochodzić odszkodowania; na koniec jeszcze raz powtórzę nie chcesz agencji to szukaj samodzielnie/bezpośrednio a jak z własnej woli wybierasz pracę z agencją to później nie narzekaj. Kupowałem i sprzedawałem z agencjami między innymi z Korabem i Maxonem i jestem zadowolony, nikt mnie nie przymuszał. Wiem o czym piszę, bo w przeciwieństwie do Ciebie przeszedłem z nimi proces transakcyjny a nie tak jak Ty tylko się wymądrzam.
Łon / 77.255.10.* / 2011-02-01 22:08
Liczyć to może umiesz? Zwłaszcza nie swoje pieniądze. Z pisaniem gorzej. Jeśli już chcesz pisać na forum swoje mądrości to chociaż bez błędów. Może zamiast "wziasc" lepiej "wziąć".
Skoro to taka kasa za nic? To dlaczego jeszcze tego nie robisz?
Przecież według Ciebie nie trzeba nawet umieć pisać (wystarczy tylko pokazać nieruchomość).
yyy / 217.74.68.* / 2006-09-12 13:52
Posrednik nie bedzie nic robil zeby zejsc z ceny, bo ma udzial w wysokosci ilus tam procent od wartosci sprzedanej nieruchomosci... trudno tez liczyc, ze posprawdza co trzeba, bo nie jest strona umowy kupna sprzedazy, wiec najzwyczajniej nie zrobi nic poza wyciagnieciem lapy po kase... zreszta tak samo jak autor tego artykulu, ktory reklamuje agencje... watpie zeby bezinteresownie...
Bodek123 / 80.68.236.* / 2006-09-12 14:14
Zgadzam się, że to strata kasy. Kłopot tylko taki, że jednak sporo ofert jest dostępnych tylko przez pośrednika.
Ja szukając domu zrobiłem tak, że wyszukiwałem sam, a na koniec podpisałem umowę z pośrednikiem pilnując, aby nie pokazywał mi tego, co sam sobie znalazłem. Koniec końców kupiłem dom bez pośrednika i... 10 tys. zł zostało w mojej kieszenie. Dzięki temu, że sprzedający też ominął prowizję, pewnie też negocjacje cenowe przebiegły sprawniej.
plonker / 2008-11-05 12:10 / Bywalec forum
Na rynku jest tysiące bezpośrednich ofert np. szybko, gratka, trader czy dwutygodnik Nieruchomości bezposrednio. Prowizje agencji w Polsce to jedna wielka granda i dlatego żadko kto płaci te 3%+vat. Zawsze mozna się jakoś wykrecić i znależcć powód żeby wynegocjować prowizje w dół np do 1.5%. Dla większosci agentów nastały ciężkie czasy bo rynek się załamał a oni byli przyzwyczajeni do łatwizny i dobrych zarobków. Te czasy już nigdy nie powrócą haha. W jednej z większych agencji w Wwie, Maxon Nieruchomości jest dużo agentów którzy w tym roku NIC nie zarobili a ZUS trzeba płacic. Czas na zmiane zawodu darmozjady.
GIWERA / 83.12.26.* / 2011-07-27 09:47
A Ty chciałbyś, żeby przy wypłacie szef negocjował z Tobą wysokość pensji? To zwykłe
chamstwo, co piszesz. Ktoś dla Ciebie poświęca czas, energię, wyszukuje Ci mieszkania,
umawia się z Tobą w Tobie dogodnym terminie - najczęściej wieczorem lub w weekend, kiedy
też chciałby mieć czas dla swojej rodziny, załatwia dokumenty, jeździ w tym celu do
starostw powiatowych, urzędów miasta, sądów, spółdzielni, negocjuje taksy z notariuszem,
negocjuje dla Ciebie cenę, niejednokrotnie "przepycha" kredyt w banku, a Ty mu na
koniec chcesz powiedzieć, ze nie zapłacisz, albo zapłacisz nie tyle na ile podpisałeś
umowę?! Albo się korzysta z usług pośrednictwa albo nie. Ale z ludźmi Twojego pokroju w
ogóle nie powinno się wchodzić w żadne interesy. Jesteś zwyczajnym oszustem i naciągaczem
i jeszcze się tym chwalisz na portalu internetowym!!! Zastanów się lepiej nad sobą.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy