Forum Forum finansoweKredyty

Czy warto wziąść kredyt hipoteczny w dolarach jak mam dochody w dolarach?

Czy warto wziąść kredyt hipoteczny w dolarach jak mam dochody w dolarach?

jarlib / 93.105.164.* / 2009-10-20 11:15
Zastanawiam się nad wzięciem kredytu hipotecznego w dolarach. Mam dochody w dolarach więc nie ma ryzyka kursowego. Według tej oferty jaką miałem rata wynosi 200 dolarów. Ale boję się że ta rata może pójść w górę jak podniosą stopy procentowe w USA. Czy taki kredyt jest opłącalny ? Dziękuję za jakąkolwiek radę
cosmo / 87.206.243.* / 2009-10-20 19:46
Nie jest to najgorszy pomysł jak zarabia Pan w dolarach, dlatego że pomija Pan spread bankowy (różnica pomiędzy ceną kupna i sprzedaży waluty), który zazwyczaj jest dosyć wysoki (w zależności od banku od 6 do 10%). Jest obecnie kilka ofert, które można by wziąć pod uwagę. Nie likwiduje Pan natomiast ryzyka kursowego, ponieważ jest to trochę inna sprawa. W momencie zmiany kursu na korzyść bądź niekorzyść zmieni się poziom Pana zadłużenia, które się zwiększy bądź zmniejszy jak kurs spadnie, a co za tym idzie może zmienić się okres kredytowania lub wysokość raty. Proszę może o kontakt, jestem doradcą finansowym a temat korzyści i zagrożeń jest trochę szerszy i nie damy go omówić na forum. Mamy obecnie 23 banki w ofercie w tym też te udzielające kredyty w dolarach.

pozdrawiam cosmo-pl@o2.pl

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: