Forum Forum dla firmZakładanie firmy

czy warto założyć własną firmę

czy warto założyć własną firmę

pasek / 2012-01-02 08:57
Chciałem zapytać, czy w Polsce warto założyć własną firmę? zastanawiam się nad powrotem do kraju, za granicą zdołałem trochę zaoszczędzić, pomysł na biznes również dobry zrodził się w mojej głowie, w związku z tym myślę że jedyne wyjście, jeśli miałbym wrócić do Polski, to otwarcie własnego biznesu, ale czy to jest u nas opłacalne? czy więcej można zyskać na własnej działalności gospodarczej niż na etacie, czy doświadczeni w tym temacie mogliby mi przedstawić z jakimi trudnościami się spotkali przy rozkręcaniu własnego interesu?
Wyświetlaj:
Karson211 / 78.11.28.* / 2020-06-08 11:05
Wszystko zależy czym się zajmujesz i jaki rodzaj działalności chodzi Ci po głowie. Pracy na etacie nie można porównać do własnego biznesu, chociaż możesz dorabiać po pracy na własny rachunek. Spróbuj od czegoś bezkosztowego jak GoCuk. Polecasz produkty i zarabiasz na prowizji.
Kaspi434 / 2020-03-27 21:41
Własny biznes to niezależność, jak i odpowiedzialność. Uważam jednak, że gra jest warta świeczki i jeśli tylko masz dobry pomysł, to warto zaryzykować. Na początek dobrze jest zaznajomić się z sytuacją rynkową, czy Twój biznes zdobędzie klientów itp. Biznesplan to podstawa. Sam od tego zaczynałem, rozpoczynając własną działalność. Nie wiem czy słyszałeś o coachingu biznesowym, ale jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla doświadczonych przedsiębiorców, ale również rozpoczynających. Personal life coach to osoba, która wie, jak budować markę. Polecam Ci z własnego doświadczenia usługi p. Lidii Iwanowskiej, która pomogła mi, kiedy stawiałem pierwsze kroki w swoim własnym biznesie. Powodzenia!!

https://lidiaiwanowska.com/
Karol807 / 37.247.61.* / 2020-03-21 18:36
Warto jeśli masz dobry pomysł na biznes i wiesz jak go zrealizować. Warto zacząć od franczyzy bo nie musisz o wszystko martwić się samemu. Z Cuk wiedzę zdobędziesz na szkoleniach, dostaniesz odpowiednie oprogramowanie i będziesz mógł liczyć na pomoc doświadczonej firmy.
pepliki / 194.42.116.* / 2020-01-02 12:55
Warto wybrać do firmy odpowiednie oprogramowanie, które będzie kluczowe dla jej rozwoju. Sprawdź jakie funkcje oferuje Firmao.pl program w chmurze CRM/ERP. Dzięki takiemu oprogramowaniu zaoszczędzisz wiele pracy i czasu. Z kodem UYGDE543 uzyskasz 10% rabatu oraz 14 dni testowych. Firmao.pl/oferty
lokales / 178.36.18.* / 2012-06-28 16:43
myslę, ze warto.. jak masz pomysł i jesteś w jakiejś branży obcykany to masz łątwiej ;) najgorzej pakować się w biznes o którym nie ma się zielonego pojęcia, bo wtedy nic raczej nie wyjdzie, prócz długów. a jak włożysz trochę serca i pracy to mozesz mieć spoko zyski. teraz wszystko mozesz w necie zareklamować np w panoramie firm internetowej i masz ogromny zasięg takiej reklamy, nie musisz już dawać ogłoszeń w kilku gazetach lokalnych i drukować tysięcy ulotek, takze z tym jest spore ułatwienie ;) ale tak czy inaczej, najpierw biznesplan i znalezienie Twojej niszy
kristina / 194.145.100.* / 2012-06-28 16:32
W zakładaniu nowej fimy mogą pomóc Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.
Inkubatory świadczą pakiet usług dla osób fizycznych i zapewniają osobie prowadzącej działalność gospodarczą całą infrastrukturę potrzebną do prowadzenia własnej firmy. Polecam;)www.aipsgh.pl
gallla / 2012-01-09 14:05
w Polsce własny biznes zjadają niemiłosierne podatki, składki, a nam pozostaje marny zysk :/
Drops12 / 2012-01-09 14:36 / Bywalec forum
Trzeba mieć tylko dobry pomysł i można działać!!
reindeer / 83.14.41.* / 2012-01-09 12:47
Zależy, jaką firmę chcesz założyć. Wszystko to kwestia wyczucia rynku - dobrym pomysłem jest np. startup internetowy, bo w Polsce to wciąż dość świeży temat. Jest to o tyle ciekawe, że aktualnie zaczęło się coś ruszać w tym kierunku również ze strony Państwa - wystarczy popatrzeć na Małopolski Park Technologii Informacyjnych. Nie dość, że na starcie można starać się o dotacje, to jeszcze będzie można korzystać z rozwiązań potencjalnych inwestorów, którzy tam rezydują.

Najnowsze wpisy