Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy wchodzic w Skandie?

Czy wchodzic w Skandie?

cowman / 2010-03-04 18:37
Wiem ze temat funduszy Skandi, Aegonów i innych przewija się juz troche, ale mam nadzieję że ktoś mi rozsadnie doradzi coś jeszcze.
W najblizszym czasie "uwolni" mi się kilkanaście tysięcy zł z jednego produktu i zastanawiam sie co z nimi zrobic. Nawinął sie akurat gośc z Efectu. No i on oczywiście radzi żeby włożyc właśnie w Skandie te kilkanaście tysiecy (plus zrezygnowac z innego produktu strukturyzowanego - z Allianz oparta na trzech funduszach "guru" amerykańskich- Warrena Buffeta, Jim Rogersa i MAn James Man:))
mam spore wątpliwosci czy rozwiazanie ze Skandią jest najwłaściwszym. Dodam ze mam założonego Aegona od kilku miesiecy i juz tutaj mam spore watpliwosci.
Czy jest sens w tym momencie otwierac kolejny Plan, w którym co prawda będę miał już "z góry" opłacaną minimalną ilośc składek" (po 7 latach można przejśc na bezskładkowy)
Jeśli nie to co proponujecie na te kilkadziesiat tysięcy?
Wyświetlaj:
cowman / 2010-03-06 20:20 / portfel
No Aegona mam w wersji wpłat regularnych miesięcznych. Troszke sie własnie dziwiłem dlaczego goście proponują mi założenie nowego systemu skoro mam już podobny.
Oni powiedzieli że niby Skandia ma wiecej funduszy no i że jest ta promocja 10% dodają wpłaconych składek za pierwszy rok. No i do tego roztoczyli swietlaną wizj jak to oni się będą troszczyli o mnie, i że 10% w ciągu roku to jak nic będzie średnia zarobku . Oni własciwie gwarantują:}}
.
dronka32 / 79.184.252.* / 2011-01-06 21:51
Skandia to jest legalna mafia, nabierają ludzi na dobre oszczędzanie, a później się okazuje, że opłaty za zarządzanie są straszliwie wysokie. Pytam się jakim prawem zabierają moje ciężko zarobione pieniądze. Doradcy są oszustami, nie mówią nic o wykupie przedwczesnym polisy, gdyby o tym szczerze powiedzieli, to nikt by im nie podpisał umowy. Uważam , że taki proceder powinien być ścigany i powinna się tym zająć prokuratura. Zostało nabranych tysiące osób i tym ludziom powinny zostać oddane ich pieniądze!!!!!!!!!!. Nie łudźcie się ludzie, że zarobicie w Skandii, na pewno stracicie duże pieniądze, bo z Waszych pieniędzy żyje sztab ludzi w Skandii bardzo dobrze. Jeszcze raz powtarzam - Skandia to legalna mafia, uciekajcie z niej jak najszybciej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Ja mam zamiar nagłośnić tzw. "oszczędzanie w Skandii" w telewizji, u rzecznika ubezpieczonych oraz w komisji nadzoru finansowego! Niech wszystkim otworzą się wreszcie oczy!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie pozwólcie się okradać w imieniu prawa!!!!!!!!!!!!!!!!. Proszę wszystkich pokrzywdzonych o kontakt ze mną, im więcej będzie nas, tym lepiej.
MK1006 / 83.30.20.* / 2012-05-07 12:25
Jestem a skandii i bardzo tego żałuje:((((. Też uważam że to oszuści, tylko dzwonią żeby wpłacać kase. Pomocy jak mam się z tego uwolnić?Pomóżcie
greg_davo / 2012-05-07 17:20
bez straty to ty się nie uwolnisz przed koncem umowy (znaczy - bez jeszcze większej straty).

ja po 5 latach mam 25% opłaty likwidacyjnej, więc zrobiłem jedną rzecz jaką mogłem (bo nie mam zysku 30% żeby nie stracić na likwidacji :), a odsprzedaż za 50% też mnie nie jara) , obniżyłem składkę do min możliwej stawki (teraz 200) a oszczędzoną część sam wpłacam wg uznania do innych fundów. i nie płacą od tego 70 zl jak w skandii a 10,
max1224 / 2011-01-06 22:03 / Tysiącznik na forum
a sam to jesteś z axa nordea generali czy może aegon;-))
a tak a propo's telewizji to się spóźniłeś
http://www.tvncnbc.pl/jesli-nie-ofe-to-co,8189884,18,klip.html#
może zmądrzejesz jak posłuchasz pozdrawiam jeśli zaś starciłeś inwestując przez skandię to mimo nieudolności inwestycyjnej nie trać ducha czytaj forum a wyjdziesz na swoje jeśli zaś jesteś prowokatorem twój problem mam skandię od 5 lat i tak mi się spodobała że rok temu założyłem drugą i na obydwu jestem nieźle zarobiony ;-)) więc ja na pewno cię nie poprę a wręcz zrobię ci konkurencję każdy kto ma poczucie krzywdy nie koniecznie od skandii zaznanej zapraszam na forum wielu czytelników poświadczy że warto
jertom / 2010-03-06 19:47 / portfel / Bywalec forum
po co ci taki sam produkt piszesz że masz aegona domyślam sie że regulara ze składką roczną lub miesięczną to wykożystaj konto dodatkowe które jest prawie avista i sam określisz sobie strategię bardziej lub mniej agresywną
lub pomyś o jakieś programach strukturalnych z gwarancją części kapitału a są takie ostatnio przeglądałęm ofertę inwestycji w wino i w whiski ciekawa propozycja na 3-5 lat pszperaj a coś znajdziesz
cml / 83.13.69.* / 2010-03-05 13:01
Odezwij się na 513 400 200, lub wyślij sms o treści LOKATA wtedy oddzwonię. Ja bym proponował jak najbardziej fundusze inwestycyjne, ale nie koniecznie program regularny. Dobre są programy regularne, ale to zależy od klienta i sytuacji. Odezwij się i dopasujemy to co najbardziej będzie odpowiadało. Aaaa i Skandia na wstępie jest przegrana. Wiele innych ofert jest lepsza...
privy / 2010-03-05 11:28 / Tysiącznik na forum
Pogoń gościa z Efektu. Facet jest zwykłym k...sem. Jak można komuś z gotowym kapitałem proponować produkt regularny!? Nóż w kieszeni się otwiera. Produkty regularne mają sens wtedy gdy inwestujesz regularnie bo koszt jest po prostu ustawiony pod wpłaty regularne i wówczas za wiele nie ciśnie. Co innego jak wejdziesz w taką opcję z większą kasą. Dostaniesz po łbie, bo do takich opcji jest wariant ze składką jednorazową i zupełnie inny układ kosztowy przy identycznych możliwościach produktu. Gość leci na prowizję i nic więcej. Podaj lepiej miejscowość, żeby inni mogli się ustrzec takiej dziadowskiej obsługi.
akordent / 2010-03-14 12:51
Wystrzegajcie się EFEKTU to jest banda naganiaczy,którzy zielonego pojęcia nie mają o inwestycjach ja dałam się nabić w butelkę w 2008r i straciłam na tym interesie 100000zł bo byłam zielona i do dziś nie mogę z tego wyjść a pan z EFEKtu uciekał od telefonów bo taką ogromną miał wiedzę nie ukrywam,że przydał by mi się ktoś dobrze obeznany w funduszach Skandii z kim mogłabym nawiązać efektywną współpracę co by te straty odrobić.
pozdrowienia Ania
tedchom / 2010-03-14 22:34 / Tysiącznik na forum
pisz na priva
tedchom / 2010-03-04 23:48 / Tysiącznik na forum
Polecam Skandię ale,,,,,,, po co Ci kolejny produkt? Chociaż uważam ją za najlepsze rozwiązanie tego typu w Polsce z tym że masz podobny produkt ,masz aegon to go wykorzystaj i zarządzaj swoją kasą a nie bież kolejnego produktu który daje podobne możliwośći:)
mfund / 79.163.12.* / 2010-03-05 18:33
Pytanie zasadnicze jakie powinna spełniać założenia inwestycja? Czy ma być płynna, czy ma być bezpieczna? Plany regularne mają swoje zalety, ale jeśli jest już zgromadzony kapitał to raczej skłaniałbym się ku inwestycjom bardziej bezpośrednim.

Proszę pisać na adres kontakt@mfundusz.pl to udzielimy wyczerpującej odpowiedzi w tej kwestii po zweryfikowaniu profilu inwestora.
kokosik33 / 83.12.71.* / 2011-01-07 15:46
bestfunds.pl - fundusze inwestycyjne bez opłat i prowizji
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy