Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czy wytrzymają punkty oporu

Czy wytrzymają punkty oporu

Money.pl / 2006-03-09 08:09
Komentarze do wiadomości: Czy wytrzymają punkty oporu.
Wyświetlaj:
j / 213.199.193.* / 2006-03-14 22:00
kiedyś też tak myślałem jak na giełdę wszedł BSK
j / 213.199.193.* / 2006-03-14 22:00
kiedyś też tak myślałem jak na giełdę wszedł BSK
Cansas_ / 2006-03-10 10:13 / Bywalec forum
Radze zakupic dzis MNI ;D
Cansas_ / 2006-03-10 10:14 / Bywalec forum
Pewna informacja bedzie odtajniona za jakis czas, ale kupic warto (nie naganiam, wlasnie kupilem)
EOU / 212.186.132.* / 2006-03-10 10:24
WITAM
PO ILE CI SIE UDALO KUPIC
Cansas_ / 2006-03-10 10:33 / Bywalec forum
jeszcze caly czas zarzucam sieci, pierwsza partia po 9,25 :)
Cansas_ / 2006-03-10 10:34 / Bywalec forum
przepraszam, po 9,35 - lyterofka
Cansas_ / 2006-03-10 10:42 / Bywalec forum
i kolejne po 9,45 i 9,40
Ostatnia paczka czeka na 9,30. Zobaczymy, jak rynek przetrwa bede bogaty :D
Cansas_ / 2006-03-10 11:07 / Bywalec forum
paczka po 9,30 wpadla, teraz jeszcze jedna po 9,10 bo leeeeecimy w dol :D
Cansas_ / 2006-03-10 15:53 / Bywalec forum
Srednia 9,35 :D i 35% portfela zapelnione mni (ryzyko jak na mnie, ale co tam)
Piknie, mam nadzieje ze ktos jeszcze kupil w momencie gdy napisalem o "pewnej informacji" :)
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 23:41
Chwilowo ustabilizowana (???) sytuacja na rodzimym rynku skłoniła mnie do
podzielenia się z P.T. forumowiczami
przepisem z diety umiarkowanego ryzyka. Smacznego.
Niewielka dostępność krótkiej sprzedaży akcji - przy jak najbardziej
uzasadnionej awersji do ryzyka większości graczy, czyni z tego przepisu łatwo
dostępny sposób na zarabianie na spadkach.
Należy nadmienić że konstrukcja zestawu umożliwia równie dobrze zarabianie
na wzrostach - więc mam nadzieję zarobić plusa również u byków.
Nawet osoby mające zamiłowanie do średnioterminowej spekulacji na funduszach
Inw. mogą skorzystać z tego przepisu płacąc 0zł za zarządzanie i około jednego
promila za nabycie i odkupienie. Pasuje Wam?
Kwiatów nie przyjmuję - nie jestem kozą, do garnka nie włożę.
Do rzeczy.
Portfel kontraktowo-syntetyczny. (taką mu wymyśliłem nazwę i taką proszę cytować)
Przepis jest inspirowany istniejącym pojęciem akcji syntetycznej - choć w
prezentowanej przeze mnie postaci nie jestem w stanie wywołać z panięci ani
autora ani publikacji przezentowanego poniżej wariantu, o ile taki w ogóle
istnieje.
Jest mało prawdopodobne abym to sam (w tej postaci!) wcale się nie chwaląć,
jako pierwszy to wymyślił
- choć byłoby miło gdyby tak było:-)
Ewentualnego rzeczywistego autora - za ew.pominięcie jego nazwiska: przepraszam.
Domyślam się że jakiś anglosas rzeźbił tak kasę już z 50 lat temu (a może
dopiero od blakasholasa..?) po prostu nie wiem.
-----------
SŁADNIKI dla osób o przeciętnym umiłowaniu ryzyka (ryzyko rynkowe) i na jedno
danie:
-rachunek praw pochodnych i inwestycyjny.
- gotówka około 30 000 zł lub wielokrotność (jest to niestety kwota minimalna
dla tej skali ryzyka)
-gotowość aktywnego uczestniczenia (pilnowania) w rynku, w szczególności ew.
uzupełniania depozytu.
- podstawowe pojęcie o instrumentach pochodnych i giełdzie.
------
PRZEPIS ("prawie" krótka sprzedaż akcji):
1.sprzedać kontrakt na indeksW20 (zakładam 3000pkt). Uwaga: zdaniem niektórych
niedźwiedzi teraz jest ostatnia szansa na promocję na krótkie pozycje...
2. zabezpieczyć środki na uzupełnianie depozytu ( moim zdaniem nie mniej niż
1500 dla krótkiej i 3000 dla długiej pozycji- ale do smaku, najlepiej na
oprocentowanym koncie brokerskim)
3. Pozostałe środki ulokować w insrumentach bezpiecznych o wysokiej płynności.
4. W miarę potrzeby uzupełniać rezerwę na uzupełnianie depozytu - rozliczanie
kontraktu.
----------
DZIAŁANIE (podano bardzo łopatologicznie):
Przykład A. po miesiącu indeks spada o 10%. Kontrakt generuje 3000 zł zysku.
Zysk na kontrakcie ca200% ale na portfelu: 10%.
Dodatkowo ma śię ułamki% na oprocentowaniu konta. Wartość portfela: 30000.
Lewara brak. Zysk 10%+* Ryzyko=rynkowe.
Przykład B. po miesiącu indeks rośnie o 10%. Kontrakt generuje 3000 straty.
Strata na kontrakcie ca200% ale na portfelu tylko 10%. Tyle co rynek.

Dla długoterminowego grania dodatkowym przychodem jest %lokaty/bonów/obligacji.
Ogromnym plusem metody jest wysokość prowizji płaconej od portfela - 15+15zł.
od 30 000!!!sic!.
kilkadziesiąt razy mniejszej niż na akcjach i brak oprocentowania sprzedaży
krótkiej.
oprocentowanie wolnych środków generuje środki porównywalne z dywidendą
niezależnie! od zajętej pozycji.
I JAK SIĘ WAM TO PODOBA???



Oczywiście można się bawić kontraktami na akcje; waluty i zestawiać proporcje
w zależności od zamiłowania do ryzyka.

na koniec: cytując metodę (opartą na kontrakcie a nie opcji, warrancie)
podawajcie jej nazwę i autora. Oczywiście zarówno w przypadku jeśli by się
okazało, że publikowany powyżej "zestaw" jest daniem świeżym jak również jeśli
małoświadomie odgrzałem tylko cudzą potrawę. PRO AUCTOR GLORIOR
pozdrawiam
Longterm / 2006-03-10 08:44 / Mostek Zwyciężymy!
właśnie Fular o to mi chodziło że instrument pochodny nie może być nigdy narzędziem do zarabiania samym w sobie ale uzupełnieniem portfela inwestycyjnego.
Batman / 2006-03-10 07:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podobnie gram na kontraktach na spadki. 20% środków w gotówce, 80% w obligacjach. Z 20% środków w gotówce 10% w kontraktach, pozostałe 10% jako zabezpieczenie depozytu. Lewar na kontraktach jest 20x przy depozycie 5%, ale ze względu na to, że lewar dotyczy jedynie 1/10 moich środków to wynosi on tylko 2x, co nie jest jakimś strasznym ryzykiem (jak co po niektórzy na forum pisali nie znając zasad funkcjonowania kontraktów). Najważniejszy wniosek, można zarabiać na spadkach, co jest piękną sprawą. Akcje nie dają tej możliwości.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 23:02
czy USA gielda na minusie jutro nam zaszkodzi ??
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-10 00:02
http://gielda.onet.pl/0,1275756,wiadomosci.html
EDiS / 83.11.79.* / 2006-03-09 22:18
Dzisiejsze zachowanie indeksów na Wall Street nie stanowi dobrej prognozy na jutrzejszą sesję w Europie .
Na nieszczęście, chyba będą mieli racje ci, którzy realnie przewidywali spadki na juyrzejszej sesji na GPW. Obym się mylił.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 22:34
dzien dobry :) ja bym sie chcial mylic, bo mam od wrzesnia 2004 roku + 85%...... ale kiedys spadki musza nadejsc ??

mysle jednak ze to i tak korekta
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 21:57
ja mam poprostu wrazenie ( inne forum tez ) ze jak ktos sie wyroznia, wiec podczas 3,4 letniej hossy ze bedzie spadek to go wszyscy gnoja za przeproszeniem. wczoraj mnie pare osob przeprosilo, wyjawili ze stracili po 3000 - 6000 i co maja dalej robic. ja nie wrozka, teraz jeszcze mysle troszke spadnie, potem UP. ja nie niedzwiedz, moge sie przeobrazic.

tylko ludzie, dyskutujmy z wszystkimi, a nie byk byk byk. super, byk dalej jeszcze bedzie, jak spowrotem wjedzie kap zagraniczny to bedzie wig mial jednego dnia +5%... ale spokojnie
euroent / 83.11.173.* / 2006-03-09 19:23
no to ja już się żegnam i ide kupić bilet na jutrzejszą karuzelę :-) pozdrawiając min. batmana i fularra za rzeczowość i bynajmniej do nikogo się nie podlizuje [jak tu gdzieś poniżej coś padło o podlizywaniu :-)] i nie zakładam klubu wzajemnej adoracji [jedno z najpopularniejszych haseł na tym forum :-)] i co napisałem to napisałem chodź i tak pewnie to walenie w ścianę bo jutro i pojutrze bedzie to samo tak więc narciarz i dużo pozytywnych emocji for all
Redakcja forum / 2006-03-09 21:40 / Administracja forum
Właśnie pada punkt oporu: 400 wypowiedzi w jednym wątku. Ufffffff....
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 21:58
dobrze ze to nie jest punkt wsparcia :)
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 21:40
ja tam pisze co mysle, na innym forum tez zostalem zbesztany za "pieniactwo" a wczoraj 4 forumowiczow mnie przeprosilo :)
Batman / 2006-03-09 19:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do zobaczenia. Jutro o 9:00 startujemy.
fularr / 83.5.1.* / 2006-03-09 20:18
tak jest !!
Romi / 83.9.36.* / 2006-03-09 19:09
AGORA
BIOTON
GROCLIN
PKNORLEN
PKOBP
POLIMEXMS
POLMOSLBN
SWIECIE
TPSA
TVN

To portwel mbanku co o nim myślicie?
Podobno jest dobrze zdywersyfikowany ciekawe czy to ma wpływ na jego atrakcyjność?
euroent / 83.11.173.* / 2006-03-09 19:11
groclin porażka, duża strata w 2005
Romi / 83.9.36.* / 2006-03-09 19:20
Jak obstawiacie jutro up czy down?
Ja myślę że +0,2
Cansas_ / 2006-03-09 19:48 / Bywalec forum
Tak mnie groclin zastanawia. Dzis info o duzym kontrakcie tylko jakos tak nie do konca je rozumiem. Moze mi ktos pomoze w tym temacie:
I tak czytamy:

"Zamówienie z firmy Johnson Controls stanowi o kontynuacji obecnie realizowanych dostaw do marki Volvo, do samochodów nowej generacji, których produkcja rozpocznie się w II kwartale 2007 r. i będzie trwała 7 lat. Przewidywana łączna wartość kontraktu wynosi 115 mln EUR (445,0 mln pln)"

Czyli produkcja rozpocznie sie dopiero w 2 kw. 2007 r., wiec za ponad rok? Czy chodzi o produkcje samochodow do ktorych juz TERAZ groclin zacznie produkcje poszyc, czy dopiero zacznie je robic za (blizej nieokreslony) jakis czas?
Jesli produkcja ruszy za jakis czas, to to info to raczej proba powstrzymania trendu spadkowego (nasilajacego sie w ostatnich sesjach). Co prawda wspominaja rowniez o "jakichs kontraktach w sprawie ktorych trwaja rozmowy" ale to palcem na wodzie pisane.

Co sadzicie?
bioton / 2006-03-09 22:42
Wydaje się, że ten kontrakt jest istotny tylko, są dwie wątpliwości:
1) moment rozpoczęcia produkcji raczej nie nastąpi teraz, ponieważ moment produkcji to dopiero 2007 rok i poszycia musiały by być gdzies składowane, ponadto fabryka realizuje teraz inne wcześniej zawarte kontrakty
2) kiedy zostana przekazane środki dla groclinu i jaki bedzie wtedy kurs euro
3) gdzie będzie odbywała się produkcja w Polsce, czy na Ukrainie.
bioton / 2006-03-09 22:43
przepraszam trzy wątpliwości to wszystko przez moje gapiostwo
Batman / 2006-03-09 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest już nowy komentarz. Zachęcam do zakończenia polemik i poczytania, co pisze Pan Paweł Kubiak.
gabrik / 2006-03-09 18:57 / portfel / Wierny Forumowicz
OK LONGTERM reklamował stoicki spokój a zapienił się jak dzieciak.

1. Nigdy cię nie wyśmiałem tylko napisałem że korekta to jeszcze nie bessa.
2. Forum nigdy nie było i nie będzie moje ,zwracam tylko uwagę na kroki które poczyniła redakcja w celu jego uporządkowania.
3. W ogóle nie mam się za speca od giełdy więc mogę pisać nierzeczowo to logiczne i aby nie zaśmiecać forum swoimi bzdurami przestaje na nim pisać
4. Gratuluję wspaniałych postów i "złotych myśli" napewno masz szanse zostac nowym prezesem GPW. ;-)
5. Bądż bardziej konsekwentny bo jak krytykujesz np.Euroentuzjastę a potem podlizujesz się np. Batmanowi a sens tego co obaj napisali był ten sam to niestety dyskredytujesz się.


P.S. szczerze sukcesów i więcej luzu.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 21:46
nikt sie tu nikomu nie podlizuje, bo nikt nikomu nie placi.

to nie promocje. halo
Longterm / 2006-03-09 19:40 / Mostek Zwyciężymy!
he he spoko, dzięki za konstruktywną krytyke. proponuje już zostawić ten temat, bo są ważniejsze sprawy, wszyscy chyba bardziej powini się skupić na tym co dzieje się na GPW. pozdrawiam
Ryan / 217.172.234.* / 2006-03-09 18:16
Proszę o radę. Jestem początkującym inwestorem. Szukam dobrego i niedrogiego biura maklerskiego.
avers / 2006-03-09 18:56 / Bywalec forum
Niezłe (1sze msce w rankingu)
niedrogie (nawet opcja bez opłat)
jest w Bossa.pl
Minusem może być wymagany poziom Startowy kapitału -5.000,-
euroent / 83.11.173.* / 2006-03-09 18:34
trzymaj sie z dala od CDM Pekao
Ross / 83.21.255.* / 2006-03-09 19:31
Mam w tym biurze rachunek zlecenia na telefon. W lipcu 2005 roku dałam zlecenie na kupno KGHM po ok. 31.40 otrzymałam potwierdzenie że zlecenie zostało zrealizowane icieszyłam się że akcje mi procentują. Po 2 tyg. córka która jest upoważniona i pobierałą pieniądze w tym biurze przekazałą mi że mam tyle a tyle pieniedzy gdy zdumiona zadzwoniłam pani nie potrafiła mi wyjaśnić jak to się stało. W telefonie cisza. Drugi raz kupowałam GRUPA ONET po 317 upewniłam się czy zostało zrealizowane odpowiedż tak. Ale coś mnie tkneło po około godziny dzwonię a okzuje się że narachunku nie mam. Pani tłumaczyłasię żeakceptacjabyła aona nie wie jak to się stało cena w tym momencie już była 330 zł. ale mam się nie martwić bo na spadku mogę poczekać. i kupić. Córka radziła mi żeby interweniować w dyrekcji biura. Ale ja nie jestem osobą asertywną i machnełam na to ręką. Ale nie czujęsię z tym dobrze.
Batman / 2006-03-09 18:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trzeba przyznać, że CDM Pekao to moloch. Czy wiecie, że maklerzy, którzy tam pracują nie mają pojęcia o kontraktach terminowych. Jak ich zapytałem ile trzeba uzupełnić depozyt, aby pozycja nie została zamknięta, to całe biuro nie wiedziało co powiedzieć. Musieli dzwonić do centrali po pomoc.
IOU / 212.186.132.* / 2006-03-09 22:47
WITAM
Z PRZYKROSCIA POTWIERDZAM BRAK KOMPETENCJI SKORO W OBSLUDZE KLIENTA NIE POTRAFIA ODCZYTAC SWIECZEK CO ONE ZNACZA
DEPRYMUJACE.CO CI LUDZIE TAM ROBIA
euroent / 83.11.173.* / 2006-03-09 18:35
DI BRE był conajmniej dobry do czasu jak platformą ePromak zarządzał Prokom teraz odkupili amatorzy z Softbanku i parodia
euroent / 83.11.173.* / 2006-03-09 19:00
ta sama platforma jest też w BDM PKO i Millennium stad jak narazie - nie polecam
Batman / 2006-03-09 18:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobre i niedrogie nie idzie raczej w parze. Kiedyś miałem rachunek w bardzo tanim biurze Banku Staropolskiego. Miałem rachunek twz. RIG (rachunek inwestora giełdowego). Rachunek ten był dobrze oprocentowany i trzymany w Banku Staropolskim. I wtedy Bank Staropolski upadł. Na szczęście miałem wtedy akcje. Gdybym miał środki pieniężne to bym musiał ganiać do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
Batman / 2006-03-09 18:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fajna strona o surowcach, którą podał mi uprzejmy czytelnik tego forum: http://www.kitcometals.com/charts/

Jak widać, surowce znowu w dół.
Romi / 83.9.36.* / 2006-03-09 18:40
podoba mi sie ta stronka dzieki
euroentuzjasta / 83.11.173.* / 2006-03-09 17:42
Od wielu dni niestety można jak na dłoni zauważyć i stwierdzić że to forum staje się poprostu żałosne przez te wzajemne niesnaski typu że jeden nagania drugiego itp itd a to wszystko można sprowadzić do banalnego wniosku że JEDEN ZAZDROŚCI DRUGIEMU !!! zysków lub wielkości portfela bądź też samej wiedzy i stąd sie bierze ten cały jad. Proste to i smutne a zarazem prymitywne jak na te czasy. Pojawi się ktoś z jakąś tam wiedzą i bagażem doświadczeń, napisze coś w miarę konkretnego i ciekawego a tu zaraz lawina jadu a najżałośniejsze jest to że w 99 pewnie procentach od tych co nie mają zielonego pojęcia na owy krytykowany temat. Są na szczęście jednak i tacy którzy mają troche oleju i wiedzy o gpw w głowie że zamiast bezpodstawnej krytyki usiłują dyskutować i pytać co i jak itp a nie od razu, że to jest naganianie ble ble ble i takie tam p*******.

Ludzie to nie jest zabawa w klocki tylko gra na pieniądze - chyba wielu tego jeszcze nie pojęło !!! :-)))))))))

można by nawet nie wiem jak naganiać ale ten kto na tej podstawie coś kupi a później umoczy a potem zwali wszystko na tego owego naganiacza to wtedy jest poprostu DURNIEM tym większym jak jeszcze ledwo kuma co to akcje lub co to za spółka i zrobił to pod wpływem chwili tak więc po co te wszystkie gadki każdy ma własny rozum i sam odpowiada za swoje posunięcia i nie ma prawa nikogo oskarżać za swoje błędy tak więc wogóle nie powinno być tu takich głupawych kłótni to to forum było by przyjemniej odchudzone z bzdetów

na GPW oraz całym rynku kapitałowym
Każdy sobie rzepkę skrobie :-)
i to jest fakt a jak ktoś tego nie rozumie to współczuję!

a tak na marginesie to tutaj każdy powinien mieć prawo pisać (jeśli chce) o tym:
ile ma kasy, ile zarobił ile stracił co kupił co sprzedał, o wszelkich informacjach i wiedzy z zakresu wszelkich instrumentów jakie dotyczą RYNKU KAPITAŁOWEGO itp itd bo to wszystko dotyczy tego rynku i nikt tu nie ma prawa narzucać komuś i ględzić że to wypada a tamto nie to jest słuszne a to nie bo po to jest to forum do cholery

aż sie zdenerwowałem z tego wszystkiego :)

pozdro dla wszystkich jeszcze trzeźwo i realnie myślących :-)
Redakcja forum / 2006-03-09 18:39 / Administracja forum
To mimo wszystko zbyt surowa ocena.
euroentuzjasta / 83.11.173.* / 2006-03-09 18:47
przykro mi że jest jak jest i że padło to co padło ale jak sie nie zwróci na coś uwagi, czasem i dobitniej żeby coś dotarło głębiej komuś do głowy to nigdy nic sie nie zmieni i zawsze bedzie tak jak bedzie,a to by było najgorsze co może być
Longterm / 2006-03-09 18:09 / Mostek Zwyciężymy!
Drogi Euroentuzjasto,
Po pierwsze radzę Ci żebyś się nie denerwował bo giełda to nie jest miejsce dla ludzi wrażliwych, inwestowanie promuje raczej postawe stoicką. Po drugie jeżeli kierujesz swój apel do mnie (takie mam odczucie) to ja Ciebie zapewniam że niczego nikomu nigdy nie zazdrościłem. Po prostu podobnie jak Batman lubię rzeczową dyskusje na temat giełdy. Nie obawiam się niczyjej polemiki bo swoje wiem. Nie obrażam się i zawsze z ciekawością wysłucham opinii każdego. Z kąd zatem ta obawa u Ciebie o to że ktoś się ośmielił kogoś skrytykować, polemizować itd.????
Dlaczego zamiast właczyć się do dyskusji krytykujesz innych którzy może robią to by się czegoś nawzajem dowiedzieć. Ja wiem że demokracja jest złym systemem i że prostrza i łatwiejsza jest dyktatura ale niestety mamy tą pierwszą i każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi. Dla mnie to forum jest jak Hyde Park, można się z kimś nie zgadzać ale trzeba szanować.
z wyrazami szacunku
Longterm
euroent / 83.11.173.* / 2006-03-09 18:21
heheh dobra nerwa to podstawa :-)) a u mnie ich nie brakuje, to niekoniecznie spowodowane jest przez gpw a ogólnie przez życie :-)

co do drugiej części to niestety twoje odczucie było w 100% błędne i zapewniam Cię że to absolutnie nie było skierowane do Ciebie (bo nie było takiego powodu) ponieważ uważnie czytam posty i akurat Ty byłeś jedną z nielicznych osób które raczej rozumieją słowa polemika bądź krytyka itp
euroent / 83.11.173.* / 2006-03-09 18:33
"Z kąd zatem ta obawa u Ciebie o to że ktoś się ośmielił kogoś skrytykować, polemizować itd" - zapewniam Cię Longterm że to nie chodzi o tzw. ośmielanie się bo to by było tak jakby np Batman lub ktoś tam inny był guru i nikt nie ma prawa sie ośmielić co on gada :-))))) tylko to już jest pranie brudów i bzdur w wykonaniu wielu to miałem na myśli !

"Dlaczego zamiast właczyć się do dyskusji krytykujesz innych którzy może robią to by się czegoś nawzajem dowiedzieć" - Ty tak akurat robiłeś i byłeś w mniejszości a większość prała brudy, natomiast jeśli chodzi o mnie nie włączyłem sie do dyskusji o kontraktach bo się na tym nie znam stąd jedynie czytałem choć i zapytać mogłem oczywi/ście ale na razie nie chciałem bo się jeszcze za to nie zabieram a jak się zabiorę to konkretnie a nie od razu naskakiwać na kogoś i to jeszcze jak sie gówno wie jak co poniektórzy [90% :-)]
Longterm / 2006-03-09 19:44 / Mostek Zwyciężymy!
bez urazy, nie wiem dlaczego ale myślałem że kierujesz swoje słowa do mnie. Jest OK, skupmy się teraz na batalii z rynkiem:-)
Batman / 2006-03-09 18:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Myślę, że Euroentuzjasta dobrze napisał i wydaje mi się, że kierował to bardziej do Brydzi, która odsyła mnie na inne forum. To egoistyczne podejście, że na tym forum mają być tylko dyskusje na temat akcji, bo Brydzia się na niczym innym nie zna.
euroent / 83.11.173.* / 2006-03-09 18:42
kto chce sie dowiedzieć do kogo to niech poprostu mnie spyta, szczerość to podstawa, proste i konkretne :-) tylko musiałbym jeszcze raz czytnąć te wszystkie posty o naganianiu (było ich tysiące) i kontraktach i prosta piłka ale to raczej niemożliwe stąd wycofuję sie z początkowego wersu :-)))))) szkoda życia na głupoty
Longterm / 2006-03-09 18:23 / Mostek Zwyciężymy!
Słuchaj Batman my żeśmy się dzisiaj trochę starli ale czy mamy jakieś negatywne wobec siebie odczucia? Ja nie i Ty chyba do mnie też nie. Ja się ciesze że jest taka osoba jak Ty z którą mogę polemizować bo się mogę czegoś nauczyć i będzie to z korzyścią dla mnie i być może powiem nieskromnie dla kogoś innego. Przecież ja nie polemizuje z kimś kto nie ma pojęcia, bo nie ma sensu. Dzisiaj po prostu odczułem że z racji tego że masz sporą wiedzę ludzie zaczną się kierować tym co robisz tak jak to robią zaślepieni panem Orłem. Ten człowiek stał się ich guru. Akcje to akcje ale kontrakty to już nie jest zabawa więc tylko dlatego dzisiaj zareagowałem ale widze że samarytańska postawa nie popłaca na forum:-)
Batman / 2006-03-09 18:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Początkowo starcie było, ale jak poczytałem Twoje posty to sądze, że jesteś ok. Masz dar do polemizowania trzeba przyzanać.
euroent / 83.11.173.* / 2006-03-09 18:55
no właśnie
to apropo jeszcze raz wypowiedzi Longterma do mnie powyżej
Batman / 2006-03-09 17:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Popieram. Od pewnego czasu staram się pisać rzeczowo, ale jest to trudne, gdyż złośliwych komentarzy nie brakuje.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 17:50
kichac ich
Batman / 2006-03-09 17:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiem. Czasami nerwy puszczają jak mi taka Brydzia prawi morały, a sama się nie wiele zna (czytałem jej posty i naprawdę nic ciekawego) .
euroent / 83.11.173.* / 2006-03-09 18:15
brawo, i o to tak ogólnie chodzi
sam osobiście w większości moich postów pisze poprostu o emocjach co teraz sie dzieje na spółce itp itd bo to jest wpisane w tą zabawę, także nie są to sprawy tzw. rzeczowe :-) choć mógłbym tylko w większości przypadków brakuje czasu stąd tym bardziej nie przypieprzył bym sie do kogoś kto ma coś ciekawszego do powiedzenia a tu jest na tym forum taki schemat że ci co piszą ogólniki bądź p******* ujadają na tych co chcą tu wnieść coś ciekawszego niż tylko te powyższe p*******
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 17:57
euroentuzjasta dobrze mowie, tu chodzi o kase, nie o wrazenie po grze... nikt nie chce tracic tylko zarabiac. jakby tylko bylo zawsze do gory to wszyscy by mieli duzo pieniedzy. po co inne zawody :) taki realniejszy socjalizm :)

nie ma latwo, a wygrywa tylko ten, kto nie podaza za stadem...
Romi / 83.9.36.* / 2006-03-09 18:48
Nie ma sie co przejmować to tylko pieniądze a ja przekazuje na akcje tyle kasy żeby w razie straty nie odczuć tego za bardzo.
Tak żeby poprostu zachować płynność finansową.
ROKI / 83.26.7.* / 2006-03-09 17:39
co myslicie o capitalu bo zaczyna POWOLI DYGAĆ W GÓRĘ..??
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy