Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czy wytrzymają punkty oporu

Czy wytrzymają punkty oporu

Money.pl / 2006-03-09 08:09
Komentarze do wiadomości: Czy wytrzymają punkty oporu.
Wyświetlaj:
Batman / 2006-03-09 12:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A teraz jeszcze o kontraktach. Bez naganiania, bo są to instrumenty zarówno dla byków (kupno na wzrosty) jak i dla niedźwiedzi (sprzedaż na spadki). Kontrakty futures na WIG 20 są w trzech wydaniach: FW20H6 – kontrakt marcowy (kontrakty nie są wieczne, są zamykane po upływie ich ważności), FW20M6 – kontrakt czerwcowy oraz FW20U6 – wrześniowy. Kontrakty w pewnym sensie przewidują przyszłość i jeżeli mamy notowania np. FW20H6 2.778, FW20M6 2.774 oraz FW20U6 2.765 to oznacza, iż są oczekiwania spadków bo starsze kontrakty mają niższe wartości. To się wszystko gwałtownie może zmienić. A więc trzeba uważać na tego typu przewidywania.
euroent / 83.11.173.* / 2006-03-09 14:03
a nie raczej nowsze kontrakty ???? no są na czerwiec i wrzesień (nie znam się)
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 12:28
odbijamy ! dobry scenariusz i niech tak zostanie
nemo / 83.5.65.* / 2006-03-09 13:07
dobry scenariusz co ty wygadujesz, czy ty wogóle wiesz co ty mówisz
antymoher / 2006-03-09 12:31 / Bywalec forum
ale co to za odbicie, humor mi sie skwasil
MOHER / 213.134.160.* / 2006-03-09 20:11
CZY TY JESTEŚ MASONEM??????????????????????????
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 12:33
dopuki pilka w grze...
Longterm / 2006-03-09 12:25 / Mostek Zwyciężymy!
Jak już sam dzisiaj wcześniej napisałeś jest to rodzaj swego rodzaju zakładu-więc żeby ktoś zyskał ktoś musi stracić. Gra na kontraktach nie jest dla amatorów, a tak wogóle to te instrumenty (futures i opcje) powinny służyć jedynie do hedgingu czyli zabezpieczania swoich pozycji. Jeżeli sie je traktuje jako żródło zysku to się ginie prędzej czy później.
jakób / 83.17.117.* / 2006-03-09 12:15
jak napisac wnisek o zmniejszenie prowizji banku przy kredycie hipo [0]
Proszę dajcie znac jak takie pismo powinno byc napisane..................
Z góry diziekuje
antymoher / 2006-03-09 12:14 / Bywalec forum
za to bux idzie do gory
rosyjskie rtsy wyhamowaly
gabrik / 2006-03-09 12:08 / portfel / Wierny Forumowicz
pozbyłem się LUBAWY
pabloo83 / 2006-03-09 12:21 / Bywalec forum
Pozbyłeś sie?? Nie oczekiwałes na jutrzejszy split? Myśle ze na Lubawie bedzie można jeszcze troche wyciagnąć...ale to tylko moje zdanie nikt sie z nim nie musi zgadzać
Z ciekawości...po ile wchodziłeś w Lubawe ??
Pozdr
pabloo83 / 2006-03-09 12:20 / Bywalec forum
Pozbyłeś sie?? Nie oczekiwałes na jutrzejszy split? Myśle ze na Lubawie bedzie można jeszcze troche wyciagnąć...ale to tylko moje zdanie nikt sie z nim nie musi zgadzać
Z ciekawości...po ile wchodziłeś w Lubawe ??
Pozdr
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 12:06
WIG20 2.768,75 0,0% 286.938
WIG 38.007,56 -0,1% 364.116
TECHWIG 927,62 0,0% 98.340
MIDWIG 2.588,38 -0,1%


nie najezdzajcie na nas panowie, poprostu tak ma byc.... nie robcie z tego forum gry do jednej bramki....

gramy coraz cieplej
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 12:08
jesli dzis nie bedzie gieldy na + to chyle czola, bo wczoraj wszedzie trabilem ze bedzie wzrost. jesli dzis bedzie zwala, to prosze panstwa i ja tego nie rozumie, i nawet Salomon z pustego nie najele.

2550 ?
Batman / 2006-03-09 11:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli komuś się wydaje, że pisanie coś na tym formu ma wpływ na notowania to jest w błędzie. Jeżeli czytelnic forum nie chcą więcej słyszeć o kontraktach to uszanuję ich wolę i nic już nie będę pisał. W końcu szkoda mojego czasu. Będę obserwował i wyciągał wnioski.skomentuj
brydzia / 2006-03-09 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
każdy na forum może pisać co chce , ale jak piszesz że tak łatwo przez chwile zarobiłeś 17000 przy wkładzie 15000 to
innym od razu zapala się lampka jak to łatwo tam zarabiać
Ja nie zauważyłam jakiś agresywnych wypowiedzi pod twoim adresem
pozdrawiam
Batman / 2006-03-09 12:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozwolę sobie sprostować 1.700 przy 15.000. Myślę, że między 1.700 a 17.000 jest istotna różnica.

Pozdrawiam
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 12:21
napisal 1 700. przy 15 000.

czytaj uwaznie
brydzia / 2006-03-09 12:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
przepeaszam , dobrze że jesteście czujni na giełdzie bardzo to się przydaje
Longterm / 2006-03-09 12:07 / Mostek Zwyciężymy!
2006-03-09 12:06:06 | *.*.*.* | Longterm
Pytanie do redakcji: ile jest dziennych wejść na tą stronę? Bo myslę że kilkaset albo może nawet kilka tysięcy drobnych graczy tu się pojawia dziennie. Powiedzmy że tylko 200 aktywnych inwestorów kieruje się zdaniem forumowiczów, mają oni powiedzmy średnio 5 tyś zł daje to okrągły milion złotych. Patrze np na dzisisejsze notowania Plastboxu i obrót wynosi jakies 70 tyś. Czy jakby ten milion skierować teraz na jej notowania to czy nie odbiłoby się to na jej kursie?
Batman / 2006-03-09 12:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadzam się. Nie będę więcej chwalił się swoimi wynikami (co nie oznacza, że nie miałem strat - wczoraj już pisałem, że moje obecne zyski to odrabianie dawnych strat). Nie zależy mi również na tym, aby osiągać zyski na niedoświadczonych inwestorach. Ja kieruję się trendami na świecie (ceny surowców, walut, inne indeksy na świecie) i wcale nie liczę na to, że mój zarobek będzie wynikał z nagonienia niedoświadczonych graczy. Poza tym ja analizuję kontrakty, które odnoszą się do 20 spółek giełdowych. Jak ktoś chce to niech sobie te wszystkie 20 spółek kupi. Ja żadnych rekomendacji tu nie wydaję.
Batman / 2006-03-09 12:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie chcę być nieuprzejmy, ale dla mnie kontrakty są dla ludzi trochę bardziej obeznanych z ekonomią i finansami, natomiast małe spekulacyjne spółki są dla ludzi powiedziałbym niezbyt zaawansowanych w tej dziedzinie. Przy kontraktach trzeba reprezentować pewien poziom wiedzy intelektualnej. A żeby kupić "dmuchawca" w postaci małej spółki to nie potrzeba dużo filozofii. Ostatnio pisałem na temat takich spółek. Powtarzam artykuł:

Tajemnicza Sjöblom zbiła na giełdzie majątek

Elżbieta Sjöblom, sprzedawczyni z małego odzieżowego sklepiku w Skierniewicach, zaczęła spieniężać swój giełdowy majątek - zarobiła kilkanaście milionów złotych. Czy miało na to wpływ zainteresowanie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd najbardziej tajemniczą panią inwestor na warszawskim parkiecie?
Elżbieta Sjöblom pojawiła się na parkiecie dwa lata temu z zaledwie 200 tys. zł. Na akcjach Próchnika, Ganta, Budopolu Wrocław czy jubilerskiego W.Kruka zarobiła już kilkadziesiąt milionów złotych. Fortunę zdobyła dzięki drobnym inwestorom, na wyobraźnię których działało jej szwedzkie nazwisko (znaczy kwiat jeziora). Gdziekolwiek się pojawiało, tam szli ze swoimi pieniędzmi, a kursy spółek rosły nawet kilkanaście razy. Liczne sukcesy giełdowe spowodowały, że pani Ela - tak nazywają ją inwestorzy na forach internetowych - zyskała nie tylko miliony złotych, ale również sporą popularność. W styczniu „Gazeta” próbowała przybliżyć jej sylwetkę. I wtedy okazało się, że prawie nikt, nawet Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, nie widział inwestorki na oczy. Niektórzy zaczęli wątpić nawet w jej istnienie. Dopiero kilka dni po artykule okazało się, że za inwestycjami giełdowymi Sjöblom stoi jej syn Maciej Niebrzydowski, dwukrotnie karany za przestępstwa gospodarcze (brał udział w oszustwie, w którym kilkadziesiąt firm straciło kilka milionów złotych). Pieniądze wyprowadzono za wschodnią granicę, nie znalazły się do dziś. Sama pani Ela - niedostępna dla dziennikarzy - okazała się stojącą za ladą sprzedawczynią i właścicielką małego sklepu z odzieżą w centrum Skierniewic.
W ostatnich dniach Sjöblom nieoczekiwanie zaczęła wycofywać się z inwestycji i realizować pokaźne zyski. Kilkanaście dni temu sprzedała akcje firmy jubilerskiej W.Kruk (miała ich 12 proc. wszystkich). Jej kieszeń zasiliło około 8 mln zł. Nie wiadomo, kto kupował. Jeszcze tego samego dnia firma, w której Sjöblom ma spore udziały - Mostostal Export Dom - pozbyła się papierów Budopolu Wrocław (należała do niej ponad połowa wszystkich akcji). Mniej więcej w tym samym czasie Budopol zmienił giełdowy system notowań (z tzw. fixingu przeszedł na notowania ciągłe) oraz poinformował o uchwaleniu nowej emisji akcji z niską ceną emisyjną. To wszystko przysporzyło mu nowych fanów wśród drobnych inwestorów i ułatwiło inwestorce sprzedaż papierów. W tym przypadku kupujący również pozostają nieznani.
Kilka dni temu pani Elżbieta niespodziewanie zmniejszyła też zaangażowanie w odzieżowym Próchniku. - Ta spółka jest i będzie naszym oczkiem w głowie - zapewniał miesiąc temu „Gazetę” Niebrzydowski, pełnomocnik inwestorki. Sjöblom wciąż jednak pozostaje największym akcjonariuszem łódzkiej firmy. Ma akcje, które dwa lata temu otrzymała za wierzytelności. Nie może ich sprzedać, bo nie są jeszcze dopuszczone do obrotu giełdowego.
Czy pani Elżbieta wycofuje się z giełdy? - Może pan napisać, co chce - odpowiedział nam krótko Niebrzydowski. We wcześniejszych komunikatach Sjöblom nie wykluczyła „zarówno zwiększenia, jak i zmniejszenia zaangażowania” np. w Próchniku. Zdezorientowani drobni inwestorzy na wszelki wypadek stali się ostrożni, o czym świadczą spadające ostatnio kursy związanych z panią Sjöblom spółek.
Dzisiaj Niebrzydowski nie chce komentować nowej strategii inwestycyjnej oraz działań KPWiG. Przypomnijmy, że Komisja sprawdza, czy Sjöblom i związana z nią grupa osób nie dopuściła się manipulacji oraz czy nie wykorzystywała informacji poufnych. - Postępowanie wyjaśniające jest w toku - powiedział nam Łukasz Dajnowicz, rzecznik KPWiG. Stosowne wyjaśnienia złożył już Niebrzydowski oraz były pełnomocnik Sjöblom Mikołaj Habit. Od kilku tygodni na forach internetowych osoby, które inni internauci podejrzewali o związek z panią Elą, zawiesiły działalność. Habit przestał się publicznie wypowiadać. KPWiG nie zezwoliła ponadto firmom związanym z Sjöblom na emisję nowych akcji. Nie zaakceptowała ich prospektów emisyjnych. Gant, Próchnik i Budopol Wrocław nie porzuciły jednak planów nowych emisji i pozyskania z giełdy kilkudziesięciu milionów złotych.
Longterm / 2006-03-09 12:37 / Mostek Zwyciężymy!
super! pamietam jak sam krytykowałeś te forum za naganianie i chwała Ci za to ale żeby krytykować samemu trzeba byc czystym jak łza a ja obserwuje że teraz miejsce szarżujacych byków zajęłeś Ty. Chwalisz się zyskami z kontraktów, mówisz jak będziesz obstawiał itd. Pamiętaj że nawet przypadkowe wypowiedzi tutaj mogą mieć wpływ na sposób inwestowania wielu ludzi szczególnie tych niedoświadczonych
Batman / 2006-03-09 12:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadzam się. Nie będę więcej chwalił się swoimi wynikami (co nie oznacza, że nie miałem strat - wczoraj już pisałem, że moje obecne zyski to odrabianie dawnych strat). Nie zależy mi również na tym, aby osiągać zyski na niedoświadczonych inwestorach. Ja kieruję się trendami na świecie (ceny surowców, walut, inne indeksy na świecie) i wcale nie liczę na to, że mój zarobek będzie wynikał z nagonienia niedoświadczonych graczy. Poza tym ja analizuję kontrakty, które odnoszą się do 20 spółek giełdowych. Jak ktoś chce to niech sobie te wszystkie 20 spółek kupi. Ja żadnych rekomendacji tu nie wydaję.
Batman / 2006-03-09 12:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadzam się. Nie będę więcej chwalił się swoimi wynikami (co nie oznacza, że nie miałem strat - wczoraj już pisałem, że moje obecne zyski to odrabianie dawnych strat). Nie zależy mi również na tym, aby osiągać zyski na niedoświadczonych inwestorach. Ja kieruję się trendami na świecie (ceny surowców, walut, inne indeksy na świecie) i wcale nie liczę na to, że mój zarobek będzie wynikał z nagonienia niedoświadczonych graczy. Poza tym ja analizuję kontrakty, które odnoszą się do 20 spółek giełdowych. Jak ktoś chce to niech sobie te wszystkie 20 spółek kupi. Ja żadnych rekomendacji tu nie wydaję.
Batman / 2006-03-09 12:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozumiem rozczarowanie i ból jeżeli jest się przyzwyczajonym od lat do wzrostów i nagle mamy groźbę bessy. Ja omijam małe spółki, gdzie można małym kapitałem robić cuda. Dla mnie to jeszcze większy hazard niż kontrakty.
Batman / 2006-03-09 12:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale kontrakty nie mają z Plastboxem nic wspólnego. Są to instrumenty zarówno dla byków (kupno na wzrosty) jak i dla niedźwiedzi (sprzedaż na spadki). A więc powyższe porównanie jest co najmniej dźwne.
Longterm / 2006-03-09 12:29 / Mostek Zwyciężymy!
Chciałem tylko naświetlić co niektórym że to forum może mieć jednak jakiś wpływ na naszą kochaną giełde. Bez urazy ja wcale nie myśle że Ty chcesz wszystkich nawrócić na niedźwiedzią nature. Ja chce jedynie uchronić wielu ludzi przed ryzykiem jakim jest wchodzenie w kontrakty.
antymoher / 2006-03-09 12:11 / Bywalec forum
no teoretycznie tak, problem w tym ze wiele komentarzy jest ze soba sprzeczne, i zeby wystapila zbiorowa histeria lub euforia same forum nie wystarcza
agat123 / 2006-03-09 12:03 / Bywalec forum
Pisanie na tym forum przez kogokolwiek nie ma żadnego wpływu na notowania. Twoje komentarze na temat kontraktów są b. ciekawe. Skłaniają takich laików jak ja do zainteresowania się tematem. Tak 3maj.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 12:02
batman pisz na forum. nie przejmuj sie nimi. ktos sie opala na plazy, widac chmure czarna, ty mowisz, prosze pani, zaraz bedzie padac, ona cie wyzywa, pluje .... odejdz i nie przejmuj sie nia. robmy swoje.

nie wiem czemu ludzie szkaluja tych co mowia ze miala byc zwala i byla... bedzie czas ze przyjdzie wzrost to powiem ze wszedlem w akcje i bedzie wzrost. bynajmniej batman mnie nie wysmieje, tylko powie, mozliwe, moga byc wzrosty...

ludzie nie traktujcie na tym forum niedzwiedzia za przeciwnika. na spadkach tez sie da zarobic, a mysle ze jak ktos pisze ze bedzie zwala to wy myslicie ze wam chleb odbieramy. jesli tylko zarabiacie na wzrostach to przykro mi, szkoda
A2 / 2006-03-09 12:15 / Spekulantka
I na czym zarobiles? oswiec prosta kobiecine)))Cosik mi sie wydaje , ze ino piszesz)) zamiast grac
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 12:19
na czym zarobilem przez ostatnie poltorej tygodnia ??

haha nie stracilem, nie gram narazie, masz racje pisze tylko. pieniazki czekaja i nie uszczuplaja sie. to tak jak zysk :)

co myslalas ze ci napisze milion spolek w ktorych jestem ???

nie gram narazie, licze zyski, poprzez zniwelowanie strat :)
antymoher / 2006-03-09 12:00 / Bywalec forum
a po co sie tak denerwoac, prosilem o wyjasnienie co to sa te kontrakty i odpowiedz otrzymalem, dzieki za info

dobrze ze z dwoch zrodel, dzieki temu wiem ze to bardziej hazard dla doswiadczonych graczy, i niech tak na razie (w moim przypadku na pewno) zostanie
Igor | Evil Empire / 2006-03-09 11:54 / Ja sem gieldowy nietoperik
tak na powaznie co myslicie o stalprofilu po 10 zł ?? bardzo mnie to ksui serio !!
brydzia / 2006-03-09 12:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
coś mi się ostatnio obiło o uszy że spólki stalowe będą tracić ale wszystko jest możliwe
dzisiaj dzwoniła do mnie babcia 80 lat , że słyszała że tak giełda spada w telewizji i gazetach
myślę że 2500 na wig 20 to może być też za dużo
oby nie
pamiętajcie że akcje zawsze można kupić ale sprzedać nie zawsze jest komu
antymoher / 2006-03-09 11:53 / Bywalec forum
no i wzrosty zjadlo
antymoher / 2006-03-09 11:54 / Bywalec forum
RTS Index Chart 1351.68 (-3.21%) [13:47]
RTS-2 Index Chart 1642.50 (-2.31%) [13:47]

u rosjan coraz gorzej
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 11:55
dobrze, nie ma podstaw zeby roslo. uzdrowic sytuacje do 2500 i bedzie znowu polnoc. czy nikt tego nie rozumi :)
antymoher / 2006-03-09 11:56 / Bywalec forum
a jak sie nie zatrzyma na 2500?
gabrik / 2006-03-09 12:06 / portfel / Wierny Forumowicz
to będzie 2300
antymoher / 2006-03-09 12:12 / Bywalec forum
i bede w punkcie wyjscia :)
brydzia / 2006-03-09 11:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
pamiętajcie że na szczyty giełdę wyciągnął głównie kghm i spółki paliwowe , jeżeli miedź będzie dalej tracić i ropa również to o wzrostach można zapomnieć tak sądzę
zobaczcie że mol jest od rana cały czas na minusie -2,45
siepan / 81.168.203.* / 2006-03-09 11:40
No i kto watpił w korelację z BUX ;)
antymoher / 2006-03-09 11:44 / Bywalec forum
no tak jak mowilem wig podciagnal buxa
a teraz ida leb w leb (jesli chodzi o wykres)

obie gieldy sa w korelacji ze soba, to fakt
Romi / 83.16.184.* / 2006-03-09 11:39
Czy możev ktoś zerknąć jaki jest max na sprzdaż i kupno fona?
Byłbym wdzięczny
Longterm / 2006-03-09 11:36 / Mostek Zwyciężymy!
A tyle się tu mówiło o naganianiu. Byki przestały to pojawiło się chyba nowe lobby naganiania na kontrakty. Orła zastąpił Batman. The king is dead long live the king!
Batman / 2006-03-09 11:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli komuś się wydaje, że pisanie coś na tym formu ma wpływ na notowania to jest w błędzie. Jeżeli czytelnic forum nie chcą więcej słyszeć o kontraktach to uszanuję ich wolę i nic już nie będę pisał. W końcu szkoda mojego czasu. Będę obserwował i wyciągał wnioski.
Longterm / 2006-03-09 12:06 / Mostek Zwyciężymy!
Pytanie do redakcji: ile jest dziennych wejść na tą stronę? Bo myslę że kilkaset albo może nawet kilka tysięcy drobnych graczy tu się pojawia dziennie. Powiedzmy że tylko 200 aktywnych inwestorów kieruje się zdaniem forumowiczów, mają oni powiedzmy średnio 5 tyś zł daje to okrągły milion złotych. Patrze np na dzisisejsze notowania Plastboxu i obrót wynosi jakies 70 tyś. Czy jakby ten milion skierować teraz na jej notowania to czy nie odbiłoby się to na jej kursie?
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-09 11:57
nikt nikogo nie nagania. robta co chceta. jak macie rozum to chyba widac co sie dzieje. polacy sa madrzy po szkodzie, ale to tak od 1300 roku
brydzia / 2006-03-09 11:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
z ust mi to wyjąłeś , ale nie chciałam pisać żeby znów mi nie napisali żebym opuściła to forum
pozdrawiam i życzę wszystkim dużo myślenia
antymoher / 2006-03-09 11:49 / Bywalec forum
lol
no dalas mi do myslenia, i wstrzymam sie z okntraktami
ravdrab / 2006-03-09 11:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:-))
ravdrab / 2006-03-09 11:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zaczyna się breefing "ważnych"końskich łbów w zakresie prac L. Balcerowicza.
BRAWO, BRAWO. Coraz bliżej nam do Białorusi:-((((((
antymoher / 2006-03-09 11:47 / Bywalec forum
lol
stad sadze ze tyle bedzie z naszych zyskow (tych co spia z akcjami) trza chyba sprzedac poki jakis zysk jest, bo szanse ze gielda odrobi w najblizszym okresie sa coraz mniejsze.
jankesy sie wycofuja bo rentownosc obligacji rosnie a i burdel w kraju odstrasza co wrazliwszych na zawieruchy polityczne
ravdrab / 2006-03-09 11:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
...ach..szkoda gadać, pisać itd.
Straszą go Trybunałem Stanu.
Gdzie my żyjemy?!?!
Batman / 2006-03-09 11:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dordzy czytelnicy forum. Jedstem od pewnego czasu zalogowany jako Batman. Można kliknąć na moją nazwę i zobaczyć wszystkie moje posty. Już pisałem o tym gdzie można się dowiedzieć coś o kontraktach oraz trochę na temat zasad ich funkcjonowania. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś dodatkowe pytania to chętnie odpowiem. Od lat gram na kontraktach, a więc wiem już trochę na ich temat.
antymoher / 2006-03-09 11:36 / Bywalec forum
skoro to takie ryzykowne jak pisze brydzia, to lepiej na razie sie przyjze temu, ale pomysl niezny co by w przyszlosci na tym troche pograc
antymoher / 2006-03-09 11:33 / Bywalec forum
ok dzieki
skorzystam z rad i pomyslow doswiadczonego gracza
brydzia / 2006-03-09 11:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chciałam napisać że jak ktoś jest mało doświadczony to lepiej niech nie gra na kontraktach , bo bardzo prawdopodobne że straci , równie dobrze można napisać że kupiłam swissmed za 3zł. a sprzedałam za 20
dobrze się zastanówcie zanim zainwestujecie w kontrakty
dobra rada , bo jak czytam poniżej to by się wydawało że to takie proste
brydzia / 2006-03-09 11:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
na akcjach też można zarabiać na spadkach , jak dobra spółka w ciągu dnia spadnie o 10% to trzeba kupić bo wiadomo że musi odbić
Batman / 2006-03-09 11:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale nie trzeba wtedy śledzić danej spółki, wystarczy przewidzieć trend na rynku. Nie trzeba inwestować całej kasy w kontrakty. Wystarcz jeden lub dwa. Kontrakty można dopasować do swojego upodobania co do poziomu ryzyka. Oczywiście jak kogoś ledwo stać na jeden kontrakt to rzeczywiście niech lepiej da sobie spokój. A wartość jednego kontraktu to np. 2.900 * 10 zł * 5% depozytu = 1.450 zł.
brydzia / 2006-03-09 11:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
właśnie - wystarczy przewidzieć trend - nic prostszego
pozdrawiam
a jakby ktoś przewidział że capital urośnie z 4 do 105 zł albo skotan albo swissmed albo alchemia albo wiele innych spółek to by był milionerem
Batman / 2006-03-09 11:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Też już nie raz pisałem, że kontraky są bardzo ryzykowne. Jednego dnia można mieć na nich zysk 7.000 zł, po czym za tydzień jest to już strata 20.000 zł. Natomiast jak ktoś bardzo lubi hazard to myślę, że nie ma lepszego hazardu.
brydzia / 2006-03-09 11:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
pozdrawiam ,
napisałam tak żeby trochę ostudzić rozpalone głowy ,
na portalu inwestuj.net piszą często ludzie grający na kontraktach
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy