Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Czy założyć firmę, z czym się to wiąże?

Czy założyć firmę, z czym się to wiąże?

R@v_ / 2009-10-23 18:12
Witam,
na codzień pracuje na pełnym etacie, dodatkowow od czasu do czasu wykonuję pewne zlecenia z zakresu usług IT. Problem polega na tym, ze jak na razie nie mogę wystawiać zainteresowanym faktur, stąd pytanie, jak założyć firmę, oraz z jakimi kosztami się to wiąże. Moja dodatkowa działalnośc pozwala mi miesięcznie zarobić od 1200 -2000 zł . Nie chcaiłbym starcić klientów ze względu na brak faktur, jak zalozyc ksiege przychodów i rozchodów, oraz czy przy takich zarobkach bedzie to opłacalne? dodam, ze czasem mogą spaść np. do 500 zł w skali miesiąca.
Wyświetlaj:
R@v_ / 2009-10-23 18:18
moze jeszce wyjasnie, zazwyczaj usługi swiadcze firmom, ale zdarzaja sie tez osoby prywatne.
Nie zalezy mi na uzyskaniu dotacji , pracuję głównie z linuxami, oprogramowanie do fakturowania rowniez dla linuxa, wszystko aby obnizyc koszty, jak długo trwa procedura zakladania firmy?
Keyns / 2009-10-23 23:00
Pierwsze 2 lata są ok. Masz wtedy zniżki na Zus i płacić tylko miesięcznie około 320zł (normalnie 850zł), koszt założenia firmy z 200 zł. Na założenie potrzebujesz 1 dzień. Warto pomysleć o księgowej. Ja swojej płacę w zalęznosci od ilosci faktur 60-100 zł. To są jedyne koszty jakie będziesz ponosił.
R@v_ / 2009-10-24 15:47
Witam,
dziękuję za odpowiedź. A czy pracując już gdzieś na pełnym etacie, i mając odproawdzane składki na ZUS, konieczne jest wplacanie tych skladek z tytulu wlasnej dzialalnosci ?
ZulkaM / 89.108.219.* / 2009-10-25 14:54
Jeśli pracujesz na etacie, to z działalności bedziesz płacił tylko składki na ub. zdrowotne w wys.224,24 na miesiąc do 10-tego każdego następnego miesiąca.

Najnowsze wpisy