Forum Forum prawneCywilne

Czy zawieranie transakcji z osobą nie pełnoletnią jest prawomocne?

Czy zawieranie transakcji z osobą nie pełnoletnią jest prawomocne?

kamilek_snk / 2008-02-16 10:25
Witam

Główne pytanie czy zawieranie transakcji z osobą nie pełnoletnią jest prawomocne ?

A teraz kilka zdań wyjaśnienia.
Mam 15 lat.
i konto w serwisie Subasta na moje imię i nazwisko (czyli nie powinienem zakładać konta jako osoba niepełnoletnia)
około 1 stycznia brat poprosił mnie abym wystawił jego quada na aukcję.
Wystawiłem poprzez import aukcji z allegro. W allegro wszystkie dane były prawidłowe cena wywoławcza -> 1400zł, opis -> "Cena jaka mnie interesuję to 15900zł", jednak system Subasta źle zaimportował cenę wywoławczą (ustawił 0,00zł na allegro było 14000zł) natomiast opis "Cena jaka mnie interesuję to 15900zł" system dobrze zaimportował.

I teraz tak,
7.01.08 dostałem maila, że quad, który wystawiłem został sprzedany za 15 zł.
Od razu gdy dostałem tego maila odpisałem, kupującemu, że to jest pomyłka i że prawidłowa cena była zawarta w opisie aukcji
"Cena jaka mnie interesuję to 15900zł".
Kupujący odpowiedział:

Opis „Cena jaka mnie interesuję to 15 900 zł. Jednak rozpatrzę najwyższą propozycję." Uznałem za pomyłkę i licytowałem przez kup teraz za cenę 15,00zł.



Po czym:
Kupujący wysłał na mój adres przekaz pieniężny 15 zł, bez poinformowania mnie, a te 15 zł odebrał brat nie zameldowany pod moim adresem (podsumowując był nie upoważniony do odbioru przekazu dla mnie)

Co teraz mogę zrobić ?
Proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-02-19 10:10 / Bywalec forum
1. wszelkie umowy np sprzedazy zwarte przez osobe o ograniczonej zdolnosci prawnej jaka jestes Ty musza byc potwierdzone przez Twojego opiekuna prawnego jezeli przekraczaja kwote 500 PLN

2. w wiekszosc doktryny prawniczej uwaza ze umowa sprzedazy jest umowa zobowiazujaco - rozporzadzajaca czyli ze do zawrcia umowy dochodzi w momencie ustalenia ceny , zaplaty i przekazania przedmiotu, jednak istnieje tez teoria zobowiazujaca zgodnie z ktora do zawarcia umowy sprzedazy dochodzi w momencie "dogadania" sie stron.

3. jezeli twierdzisz ze cena za ktora zostal wystawiony quad jest wina serwoisu to oni ponosza ewentualna odpowiedzialnosc. a swoja droga to Ty nie widziales jak przebiega tranzakcja ze ustalisles cene kup przedmiot na 15 zl???
przewodnick / 2008-02-16 14:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Umowa kupna-sprzedazy została zawarta. Obawiam się, że sprawa skończy się w sądzie (chyba, ze strony transakcji się dogadają).
Młody Rentier / 2008-02-19 09:58 / Bywalec forum
nie została zawarta bo nie ma takiej umowy jak kupno sprzedaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy