Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Czy zlecenie PKC kosztuje?

Czy zlecenie PKC kosztuje?

Wooster / 84.10.26.* / 2011-03-20 14:10
Witam,
czy zlecenie PKC dodatkowo kosztuje? Ustawiłem (stop-loss) sprzedaż 490 akcji z limitem aktywacji po 3,98zł
i system podał wartość zlecenia - najpierw 1850zł, a za drugim razem (tak dla testu) 1803zł.
A przecież 490x3,98zł=1950zł. Skąd się wzięła ta różnica? Dodatkowo dla testu zlecałem sprzedaż takiej
samej ilości akcji bez PKC, ale z limitem aktywacji po określonej cenie (3,98zł) i wartość zlecenia wynosiła już normalnie - 1950zł.
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-03-20 17:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak to (stop-loss) kosztuje i to spora ale inaczej niż Ty myślisz, tz jak dałeś limit aktywacji na 3,98 to może ci go sprzedać nawet po 1,00 albo i mniej , przynajmniej tak jest w teorii.
Ale tak bardziej na serio odnośnie twoich obaw to może dam Ci przykład zakupu PKC i po mimo że obecny kurs jest np po 3,98zł i chcesz kupić 490 akcji to będą od ciebie wymagać znacznie więcej środków jak 1950zł, a to przez to że nie wiadomo po ile się to zrealizuje.
Podobnie jest w przypadku sprzedaży PKC, nie wiadomo po jakiej cenie sie sprzedadzą.
Mogę Cię zapewnić że niema dodatkowych opłat.
Pozdrawiam
bolek77 / 2011-03-21 11:51 / portfel / Uparty Osiołek

chcesz kupić 490 akcji to będą od ciebie wymagać znacznie więcej środków jak 1950zł, a to przez to że nie wiadomo po ile się to zrealizuje.

Z tego co pamiętam brana jest kwota wynikająca z aktualnych górnych widełek. Czy jakoś tak.
Wooster / 84.10.26.* / 2011-03-20 23:16
Bardzo dobrze mi to wytłumaczyłeś. Kiedyś właśnie się zastanawiałem tez przy kupnie PKC dlaczego chcą więcej niż wartość zlecenia, a teraz już wiem. Także wielkie dzięki :)
Ciułacz / 2011-03-21 12:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wooster witaj !
Widzę że czytasz odpowiedzi, to dobry znak , bo są tacy co zadają pytanie i o tym zapominają .
Do powyższego dodam że grając na DT czyli spekulując tylko trzeba sie trzymać spółek z dobra płynnością,bo sprzedając PKC możesz zawalić kurs, a odwrotnie przy kupnie.
Czasem można zauważyć inny paradoks że ktoś kupuje kilka akcji i podnosi kurs i tak skubie codziennie dopóki ktoś się nie zorientuje, ale z takimi numerami to ostrożnie bo można to podciągnąć pod manipulacje kursem a na to już jest paragraf.

Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy