Czy ZUS da nam luz?

Robert / .* / 2004-10-20 11:53
Komentarze do wiadomości: Czy ZUS da nam luz?.
Wyświetlaj:
SMYK / .* / 2004-12-03 10:40
Dokąd w Polsce będzie się bezprawnie dyskryminować ludzi, jakimi są mikroprzedsiębiorcy. Dużo wpłacają na różne składki w ramach ZUZu i na różne podatki, a nic w zamian nie otrzymują. Tylko pogardę urzędników. Bezrobotny pijak lub nawet zwykły pies ma 100 razy większe prawa niż uczciwie harujący od świtu do nocymikroprzedsiębiorca. Co będzie jak wszyscy zaczną pić i nie pracować ? Przecież religia tego nie zabrania.
wseh1322 / .* / 2004-12-03 08:05
No i był luz szkoda, że tylko kilka dni a teraz znów straszą podniesieniem już i tak dla wielu za wysokich stawek !!Witam wszytkich przedsiębiorców i innych zainteresowanych.Po pierwsze też jestem przedsiębiorcom i nie godzę się z polityką naszego Rządu.Ala jak do tej pory na wszystkich rodzajach forum dotyczących NAS zostawiamy tylko puste komentarze, które są czytane przaz takich ja my.ZRÓBMY COŚ ! - i nie myśl: "fajnie tylko co?"Propozycja:1. Musimy mieć możliwość szerszego kontaktu!Zróbny stronkę internetową dla NAS - przedsiębiorców i popierających nas.2. Znana jest lista posłów, którzy głosowali za i przeciw odrzuceniu poprzedniego projektu.Może niektórzy z nich nie mają pojęcia o co tam chodziło?Napiszmy listy do nich z prośbą o wyjaśnienie powodów swego głosowania. Do każdego identyczny list. Od razu w liście wyjaśnimy aby kilka kwesti nie poruszali jako argumentów.Listy opublikujemy i każdy będzie znał powody danego posła. Może w ten sposób wpłyniemy na wynik następnego głosowania (nad ustawą lub składem nowego Rządu). Posłowie będą musieli nam dać jakąś odpowiedź.LUDZIE MUSIMY SIĘ WZIĄŚĆ W GARŚĆ I ZACZĄĆ DZIAŁAĆ.Mój adres wseh1322@poczta.onet.plWszystkich zainteresowanych proszę o kontakt.Od razu kilka kwesti:Mam troszkę miejsca na serwerze z bazami php - mogę użyczyć.Posiadam własną domenę: serwis.biz - mogę użyczyć (stworzymy np. nasz.serwis.biz)Nie wierzę aby wśród NAS nie było osoby, która potrafi pisać stronki www - ja nie umiem.Ja też mam mało czasu ale dość mam naszego gnębienia.
Ulisessssss / .* / 2004-12-03 01:05
Oniczym innym nie marzę, tylko o dniu w którym usłyszę, że składki na ZUS sa dobrowolne. Nie chcę, aby PAŃSTWO troszczyło sie o moją emeryturę, chcę to zrobić sam, a jak jej nie dożyję to uzbierane pieniądze zostawić rodzinuie. Bo dotychczas to jest tak, że wiele osób, które płaci haracz do zusU nie dozywa emerytury o którą tak troszczy się państwo, a tak naprawdę, to gdy zbliża się termin jej przyznania, modli się abyśmy padli, bo przecież to czysty biznes - przejmowanie konta po zmarłym. Bardzo mnie interesuje co stało się ze składkami, które płacił moj ojciec, a który umarł niedożywszy emerytury....???? A takich ludzi jest multum. Wychodzi na to że jesteśmy dobrzy do czasu gdzy płacimy składki, a później gdzy trzeba się z n ami rozliczyć, to najlepiej gdybyśmy skonali. Płacę składki i utrzymuję cały ten burdel w polsce. Rzygać się chce gdy wspomnę gdy jako mały szczun deklamowałem na akademii wiersze ..... Kraju mój kraju barwny pelargonii i malwy....... Też marzy mi się referendum, tylko,że jeden z dyskujących ma rację ta cała banda urzędasów - panów na włosciach będzie przeciwna bo oni nic nie rozumieją. Ich życie to kawka ploteczki i nadęta mina wobec petenta... Dobrze że chociaż jedno w tym życiu jest pewne i sprawiedliwe, że ty urzędaasie też umrzesz, tak jak my wszyscy... i kiedyś pożałujesz, że bronisz tak tego ZUS-u. Jestem za prywatyzacją Zusu i całkowitą dobrowolnością składek. Chcesz płacisz, nie chcesz nie płacisz. A teraz płacę a leczę sie przywatnie, bo gdybym leczyła się w przychodni to bym już dawno umarła. Niestety Judymów skończył się czas. Tak bardzo nie trawię ZUSU
NoNo / .* / 2004-10-26 15:01
O czym tu gadać, skoro nie znam tego projektu. Podawany jest tylko jakiś mglisty zarys !!!Jakieś liczby poproszę !!!!!!
zz / .* / 2004-11-05 15:43
ZUS daj nam spokój
Adam / .* / 2004-10-24 20:55
Ja bym był za tym żeby każdy płacił tyle samo (taki sam procent zarobków) a nie ta jak tak teraz. Masz działalność gospodarczą płacisz ułamek tego co płacisz jak masz spółkę z o o i jesteś w niej zatrudniony. Powinien być ustalony procent od dochodów brutto i tyle. A teraz każdy kto ma działalność płaci ryczałtem określoną kwotę bez względu czy stanowi to jego 2% czy 30% obrotów. Wszystkim ten sam procent i jak już każdy zacznie płacić tyle ile powinien to można spokojnie tez ZUS obniżyć. A teraz ci każdy kombinator z działalnością płaci mniej a później i tak będzie płakał że emerka za mała. A my się zrzucamy na nich.
Ad / .* / 2004-10-30 20:55
drobny przesiębiorca to tylko Murzyn-niewolnik w łapach polskich urzędników.
E / .* / 2004-10-29 16:27
Panie Adamie, zeby na ten temat pisać, ta trzeba coś wiedzieć o prowadzeniu dziłalności gospodarczej. Powiem tyle,ze bardzo chętnie bym sie z Panem zamienił na miejsca. 8 godzin pracy, urlop ,wolne niedziele i soboty, płatne chorobowe brak strachu, że Urząd Skarbowy, czy ZUS zabierze cały dorobek życia. Pragnął bym otrzymać na rączkę 1000 zł i głowa spokojna.
dzida / .* / 2004-10-25 09:52
Widać, że pracujesz na etacie i nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej
totaljack / .* / 2004-10-25 07:17
Pracownik etatowy nie zrozumie kogoś, kto prowadzi działalność gospodarczą, choćby jednoosobową. Taka osoba najczęściej nie choruje (czytaj; nie korzysta ze zwolnień lekarskich bo np. nie ma na to czasu i jej się to nie opłaca-z tego tytułu mniej obciąża ZUS). Choć płaci ubezpieczenie wypadkowe (jeden ze składników składki ZUS), to w razie wypadku nie dostanie od ZUS-u nawet złotówki-znam to z autopsji. Duży pracodawca, wprzypadku wzrostu kosztów pracy(np. z powodu wzrostu stawek ZUS), zredukuje liczbę pracowników. Osoba, która prowadzi działalność gospodarczą jednoosobową, takiej możliwości nie ma. W tym przypadku prowadzący działalność gospodarczą może się sam zredukować na ....bezrobotnego. Powtarzanie za premierem Belką argumentów dotyczących sprawiedliwości społecznej to demagogia rodem z PRL. Tak naprawdę pracownik etatowy nie płaci składek na ZUS tylko jego pracodawca, to nie jego kieszeń jest drenowana, więc nie może mieć pełnej świadomości tego problemu.
Marta / .* / 2004-10-24 10:53
Na razie wszystko stoi na głowie . Czas stanąć na nogach , Stworzyć prawo przyjazne przedsiębiorcom , by chcieli płacić i podatki i składki . Niech będą one małe , ale restrykcyjnie egzekwowane . W USA ludzie "w zębach" zanoszą pieniądze do państwowej kasy , ale wiedzą , dlaczego płacą i dlaczego tyle.
cyber / .* / 2004-10-24 08:53
Problem w tym że nasz Rzą nie robi nic aby ułatwić przedsiębiorcom życie sam chciałem otworzyć małą firmę ale koszty utrzymania pracownika przez rok są ogromne zresztą osoba zakładająca działalnośc też nie ma lekko jedyna możliwa rada to obniżenie i to znaczne składek. Niech oni się wreszcie pukną w głowe !! Jak by obniżyli składki to założe się że wpływy do budżetu szybko by się zwiększyły a bezrobocie by zmalało. Niestety jak pokazuje historia nasz Rząd zawsze robi odwrotnie od reszty świata to absurd !!!
PPPP / .* / 2004-10-21 20:36
Odnośnie referendum: napewno byśmy je przegrali. Samych urzędników którzy mają wyskie pensje jest przynajmniej trzy razy tyle co przedsiębiorców. Oni bynajmniej nie zrezygnują z ZUS. Odnośnie opłat zdrowotnych: żeby one rzeczywiście szły na Służbę Zdrowia. Bo jak narazie to"za darmo" można leczyć tylko grypkę i przeziębionko. Do specjalisty, jeżeli chce się dlużej żyć trzeba iść prywatnie. Badania i leki też prywatnie. A szpital? Tylko spróbój za przyjęcie nie zapłacić, zdychasz na progu! Podwójne płacimy: i ZUSowi, i "Służbie Zdrowia" Piękna ta polska demokracja. Nie ma co.
xxxxxx / .* / 2004-10-21 13:06
OJ LUDZE nikt nie napisał że ZUS pracuje w czynie społecznym za friko-Blankiet-51-52-53-W-DRA-jest opisany-i stoi jak byk za co się płaci .Niema rubryki koszty obsługi dla zus.No zapomniałem są dotowani przez Rząd a ten puszcza to wkoszty i se odpisuje od podatku-czy jakoś tam no właśnie????????????
Domel / .* / 2004-10-21 12:15
Ostatnie zdanie autora artykułu " Czy ZUS da nam luz ?"- ŚWIĘTE SŁOWA.
Paula / .* / 2004-10-21 12:10
Morał narzuca się sam. Niech rząd ściągnie zaległe składki od niepłacących , a sumiennych niech zostawi w spokoju , bo chociaż płacą , to płaczą , ale płacą. Na pewno bilans wyjdzie na plus i to z duuuuuuuuuuuuuuuużą nawiązką.
Jolka / .* / 2004-10-21 13:51
Niech ściąga - ale bez tych drakońskich odsetek jakie sobie ustalał do wysokości 49%
Chcący / .* / 2004-10-21 10:34
Jasne, że u nas są "równi i równiejsi", trzeba to tępić! Tu rola Posłów, ponoć reprezentują interes Narodu! ;-) Niech wymuszą realizację czystych procedur. Sierotom, inwalidom, emerytom, budżetówce - może płacić Państwo, takie zobowiązanie łatwo policzyć. Niestety nikt tego dotychczas u nas nie zrobił. Tym z wypadków i różnym indywidualnym przypadkom środki wypłaci albo ZUS, albo prywatna firma, zależnie od tego gdzie będą ubezpieczeni. Wolny rynek. Opieka Państwa na określonym poziomie, dla określonej grupy ludzi. Ja myslę, że gdyby ktoś to policzył, to Państwo mogło by udźwignąć taki ciężar zobowiązania z wpłat tych ludzi i podatków reszty. Ale rządzący liczą tylko nie to co potrzeba.Patrząc na codzienność dochodzę często do wniosku, że przydało by nam się jakieś oczyszczenie Narodu z tych plugastw, układów, zawiści, niechciejstwa, stwierdzeń "i tak się nie uda".....!Brak Autorytetów, brak Nauczycieli, Mentorów!Brak Bohaterów. Przydał by się jakiś nowy, pozytywny ruch narodowy!
Bravados / .* / 2004-10-21 10:59
Jeszcze jeden ruch narodowy?!!! Dwie anegdotki zamiast komentarza do tej wypowiedzi. Pierwsza: autor reformy emerytalnej w Chile (nie pomnę nazwiska ale postać i sama reforma znana) miał nad swym biurkiem oprawioną sentencję. Jej treść może nie jest tu przytoczona dokładnie ale chodzi o sens: "strzeż nas Boże przed tymi, którzy chcą zupełnie bezinteresownie zrobic społeczeństwu dobrze". Taki ideowiec jest skłonny połowę społeczeństwa skrócić o głowę, aby wszyscy naprawdę byli równi.Druga o ojcu Pio, który spowiadając pewnego chłopca zapytał go skąd pochodzi. "Spod Rimini Ojcze". "A jakiej jesteś narodowości?" "Nie wiem". "Bądź błogosławiony, gdyby wszyscy byli tacy jak ty nie byłoby wcale wojen na tym świecie".
zyx / .* / 2004-10-21 11:57
Gdzie jak gdzie , ale na tej liście dyskusyjnej każdy ma prawo zabrać głos , o ile nikogo nie obraża i szanuje przedmówcę.
Marta / .* / 2004-10-21 10:29
Był taki pomysł , żeby składę zdrowotną odprowadzać do towarzystw ubezpieczeniowych na zasadzie podobnej jak OFE . Ludzie płaciliby tyle , ile wynikałoby z ich zarobków - procentowo . Jedni mniej inni więcej , ale poziom świadczeń byłby taki sam dla wszystkich. bez czekania na ważne badania np. 1/2 roku , świetnie wuposażone szpitale , stawka żywieniowa wyżsya niż w więzieniach ( dzisiaj więzienie 7 zł , szpitale 2,50 ) A może warto zapytać posłów , dlaczego zajmują się tematami zastępczymi , a nie tym , co ważne dla każdego Polaka , bez wyjątku ,czyli ubezpieczenie społeczne ? Np pan Roman Giertych z LPR porusza problem granicy polsko - niemieckiej i mówi , że Niemcy zabiorą nam Ziemie Zachodnie . Ludzie , toż to paranoja.
byro / .* / 2004-10-22 08:35
Wszystko OK, ale ja się właśnie dowiedziałem, że NFZ zapłacił jednemu ze szpitali za usługi wykonane w 2002 roku. To jak wg WAS ma taki szpital wyglądać, reszta kasy leży pewnie w NFZ na lokatach a potem są premie dla nich. tam są pieniądze, a minister Balicki każe szpitalom pożyczać. A co z zapłatą za kontrakty w roku 2003 i 2004. może niech NIK przekopie te ZUSY i NFZ, na pewno coś się znajdzie!
Neonek / .* / 2004-10-21 10:08
Na całym świecie ludzie płacą na ubezpieczenie społeczne i likwidacja tego nie wchodzi raczej w grę . Pytanie : Kto będzie wypłacał renty sierotom, inwalidom , tym poszkodowanym w wypadkach przy pracy ? Problem tkwi w ściągalności składek . Nie ma systemu , który by to gwarantował . Nasz ZUS doskonale radzi sobie ze ściąganiem np. składki zdrowotnej od człowieka , który prowadzi drobną działalność i z dochodu mu zabraknie. A te molochy , które z zasady nie przekazują ? Choćby szkoła pod szyldem Stowarzyszenie Katolickie. Rozśmieszyło mnie , gdy pani redaktor mówiąc o właścicielu szkoły używała tylko słowa "stowarzyszenie ", a celowo pominęła wyraz "katolickie". Straszne zakłamanie. W tym przypadku ZUS nie dostrzegł , że składki nie wpływają? Przecież to 600 000 zł ? A co z nauczycielami , którzy chcieliby przejść na emeryturę w 2006r. Z braku składek za ten okres nie przejdą . A może się mylę? NO, chyba że ktoś to zapłaci. Wniosek : są równi i równiejsi w łożeniu na ZUS.
Krzychu / .* / 2004-10-21 09:53
Rację mają i Robert, i Krajan, i Marta.ZUS może zostać na poziomie wystarczającym do opieki nad tymi, którzy chcą i nad bezrobotnymi, dziećmi, emerytami, rencistami itd. (tyle było by kosztów opieki Państwa). Rozwijające się firmy, podatki i wpłaty tych co chą wpłacać na ZUS, z pewnością by to pokryły. Reszta na wolnym rynku usług. Kadry urzędników mamy 3 razy więcej niż w 90 roku! Trzeba to zmniejszyć. Ci co nie chcą opieki nie płacą, leczą się i budują emeryturę prywatnie. Myślę, że skuteczność była by nieporównywalnie większa. Tu Krajan ma rację. Jestem za, ruszam swoich znajomych!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy