Czy ZUS da nam luz?

Robert / .* / 2004-10-20 11:53
Komentarze do wiadomości: Czy ZUS da nam luz?.
Wyświetlaj:
Yoyo / .* / 2004-10-21 09:51
Kto napisał ten artykuł ?Jest zdjęcie , ale nie kojarzę .
Ania / .* / 2004-10-21 09:43
Ja też jestem za.Przyłączam się, wysłałam link do ponad 40 znajomych, wiem, że mają podobne zdanie. :-))ZRÓBMY TO!
Marta / .* / 2004-10-21 09:42
Nie zapominajmy o tym , że ze składek na ZUS jest finansowana opieka zdrowotna . A co z bezrobotnymi i dziećmi ? Mają umierać na progu szpitala ? Warto przyjrzeć się pracy niektórych urzędników (urzędniczek) ZUS. Wiele z tch osób jest niekompetentnych , dlatego klienci tej instytucji wychodzą niedoinformowani i rozgoryczeni. Zminimalizować zatrudnienie , a wszystkim się polepszy.
BODO / .* / 2004-10-21 09:38
:-) Popieram Krajana, też tak chcę! Mam gdzieś ten system. To samo przeniósł bym na służbę zdrowia. Niech będzie prywatna, ale na odpowiednim poziomie. Nie płace na państwową, leczę się sam i płacę za to! Przynajmniej będę wiedział za co płacę (i tak to każdy już robi). Nie na jakieś bandy nieudaczników i złodzieji z Funduszy Zdrowia, czy innych (ciągle sie zmieniają, by móc więcej wydawać!).Ludzie, wyślijcie link do artykułu do znajomych, niech się wszyscy ruszą i zadziałają. Krajan ma rację, przydało by się referendum. Trzeba naciskać na tych darmozjadów - reprezentujących samych siebie!
Krajan / .* / 2004-10-21 09:08
Tak jasne, pojechać jeszcze trochę na głowach tych, co jeszcze chcą coś robić i się starają. Z "pewnością" potrzeba nam więcej urzędników, a mniej ludzi z inicjatywą (z działalnością). Szanowny Rządzie,najalepiej by było zrobić dowolność ZUSu, kto chce, to płaci. Kto nie chce ZUSu, ten inwestuje te pieniądze sam, w określonym wymiarze, w określone instrumenty (fundusze, obligacje etc.), sam sobie buduje emeryturę. Ile środków by weszło na rynek inwestycyjny, jaka to by mogła być lokomotywa gospodarki? A rząd niech tylko płaci starym emerytom i tym co chcą ZUS i opiekę. Niech zwolni 2/3 urzędasów z ZUSu i innych, a środki na stare emerytury się znajdą. Zwolnienie znajdą pracę, w rozwijających się firmach (jeżeli są dobrzy?), bo tyle kasy inwestowanej na rynku musi przyczynić się do rozwoju. Może Pan Pater i reszta jest w stanie opracować taki projekt rozwoju, anie rozwałki gospodarki?!!!Gdybym mógł w miejsce ZUSu zainwestować te środki w pewną grupę instrumentów finansowych to zrobiłbym to JUŻ! Od razu moge podpisać druki, że nie chcę opieki Państwa i emerytury!MOŻE WARTO BY BYŁO ZROBIĆ REFERENDUM I PÓJŚĆ DALEJ Z PROJEKTEM?Ludzie, naciskajcie na swoich Posłów, niech wreszcie się na coś przydadzą! Głos wielu musi być zauważony! Nie patrzcie biernie na tych nieudolnych urzędasów, czas coś zmienić! Czas ich ruszyć, albo zmienić!
tom$ / .* / 2004-10-21 12:53
Podzielam-POPIERAM!!!!"Gdybym mógł w miejsce ZUSu zainwestować te środki w pewną grupę instrumentów finansowych to zrobiłbym to JUŻ! Od razu moge podpisać druki, że nie chcę opieki Państwa i emerytury!MOŻE WARTO BY BYŁO ZROBIĆ REFERENDUM I PÓJŚĆ DALEJ Z PROJEKTEM?"
Krzysztof Koczuba / .* / 2004-10-21 09:46
Przecież są spososby na ominięcie płacenia tak wielkiego do każdego ZUS-u.Sam znam mnóstwo osób, które korzystają z tego sposobu i odkładają sobie jednocześnie pieniądze na kontach inwestycyjnych.Przez te rozwiązania, z których ja rówinież korzystam, istnieje również możliwość niepłacenia podatku "Belki".Jeżeli ktokolwiek chciałby skorzystać z takiego rozwiązania to chętnie służę pomocą.
Eol / .* / 2004-10-21 14:00
No to proszę o taką radę jak nie płacić ZUS-u i podatku ?
znudzony nieudolnością rządzących i SEJMU / .* / 2004-10-21 08:53
Oczywiście jak zwykle rząd robi jakieś idiotyczne ruchy wg swoich wyobrażeń, nie pytając o zdanie najbardziej zainteresowanych. Ciekawe, czy wyliczyli ile działalności gosp. i małych spółek się zamknie, bo po co pracować na urzędasów, by mieli lepsze biurka, jeździli lepszymi samochodami i mieli więcej szkoleń i zjazdów na Karaibach? TA BANDA KRETYNÓW POWINNA SIĘ SAMA ROZWIĄZAĆ!
NEO / .* / 2004-10-21 12:58
NIE!!!TA BANDA SAMA SIE NIE ROZWIAZE- TA BANDE MOZE TYLKO ROZWIAZAC PLUTON EGZEKUCYJNY !
jaga / .* / 2004-10-20 19:25
mówimy o preferencjach w wysokości płaconych podatków,gdy wysokośc podatków bedzie obniżona to gospodarka ruszy a przedsiebiorcy bedą tworzyc miejsca pracy,jest to bzdura .Wiele lat pracuję z przedsiebiorcami i diabeł tkwi głównie w systemie ubezpieczeniowym=ZUS, czujemy się tam jak niechciani petenci którzy mają milczeć, płacić i nic w zamian nie żądać . Ludzie przecież to są nasze pieniądze których nie przejadamy tylko odkładamy, a gdy przyjdzie starość to usłyszymy że się nam nic nie należy.Dziś usłyszałam od znajomego lekarza że jeśli mam ochotę jeszcze skorzystać z jakiejkolwiek pomocy medycznej w szpitalu to teraz bo za chwilę szpitale nikogo nie przyjmą, a ja nie miałam czasu chodzić po lekarzach bo ciągle terminowa robota, to kiedy mam sie leczyć za pieniądze które zostały mi w trybie administracyjnym odebrane.
Robert / .* / 2004-10-20 11:53
Korzystanie z ubezpieczeń w ZUS powinno być całkowicie dobrowolne i ustalane indywidualnie pomiędzy ZUSem a zainteresowanym tak samo, jak to ma miejsce w przypadku korzystania z usług innych firm ubezpieczeniowych. ZUS powinien być jedną z wielu firm świadczących ubezpieczenia społeczne, zdrowotne itd i walczących o klienta na równych i uczciwych zasadach. Niech klient wybiera, gdzie chce się ubezpieczać i czy w ogóle chce. Państwo do tego nie powinno się wtrącać.
Zbig / .* / 2004-10-20 15:08
Jestem absolutnie za, natomiast co z obecnymi emerytami? Do tej pory była umowa pokoleń, teraz nie ma skąd brać pieniędzy dla nich. Miały być z prywatyzacji, ale wiadomo, miały.
LadyE / .* / 2004-10-21 07:46
Tak, tak umowa pokoleń, tylko, że pokolenie które zostało objęte przymusowym podziałem na I i II filar pracuje teraz i na siebie i na emerytów. I gdzie tu sprawiedliwość?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy