Forum Forum podatkoweInne

Czy ZUS znów zaatakuje znienacka?

Czy ZUS znów zaatakuje znienacka?

ewik / .* / 2005-04-14 10:25
Komentarze do wiadomości: Czy ZUS znów zaatakuje znienacka?.
Wyświetlaj:
Agnieszka / .* / 2005-04-15 08:44
Mąż od kilku juz lat prowadzi jednoosobowa firme. Charakter jego pracy (pielęgnacja i leczenie drzew) powoduje, iz sezon zimowy potrafi być sezonem martwym, zmiany pogodowe (silne wichury, ulewne deszcze) też powoduja, ze nie może wykonywac swojej działalności, a ZUS ma głęboko gdzieś to, że w tym momencie nie mamy żadnych przychodów. Możemy i owszem zawiesic działalność, ale składki i tak trzeba płacić. Może faktycznie sens miałyby zmiany, ale gdyby gwarantowały one osobom z zerowym przychodem w danym m-cu, zerowe składki na ZUS. W marcu ZUS znowu podniósł poprzeczkę, składki wzrosły o kolejne 40 zł. Patrząc na politykę ZUS z perspektywy czasu, nie wierze w to, że podnoszenie przez nich składek poprawi wysokość świadczeń mojego męża na emeryturze, o ile trudności z jakimi spotykaja się dzisiaj mali przedsiębiorcy pozwola mu tej emerytury dożyć. Te pieniądze lepiej zainwestować w jakiś fundusz inwestycyjny bądź polisę na życie. Chyba będzie z tego kiedyś lepszy pożytek.
etatowiec / .* / 2005-04-15 09:47
Taa, jasne... znajac zdolnosc do "optymalizacji podatkowej" od razu kazdy drobny cwaniak miałby notorycznie zero dochodu... a na starosc to ze sluzby zdrowia pewnie bedzie chcialo sie skorzystac, co ? I nie pisz mi tylko ze leczysz sie prywatnie, bo prywatnie to se mozesz do dentysty pojsc albo usg zrobic, ale prosze sfinansuj sobie leczenie szpitalne to pogadamy
też etatowiec / .* / 2005-04-15 10:32
Nie wiem o czym piszesz Etatowcu!!! Składki na Narodowy Fundusz Zdrowia to jedna rzecz, a na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych to druga i właśnie składkę na FUS rząd chce podnieść. Z tej pierwszej jesteśmy leczeni (nie za darmo, tylko właśnie z tych składek) a z drugiej teoretycznie mamy emerytury. Teoretycznie, bo wpłacane przez nas dziś pieniądze są wypłacane przez ZUS obecnym emerytom, a my mamy mieć wypłacane z pieniędzy, które wpłacać będą nasze dzieci. Z racji, że przyrost naturalny spada, to będzie z tym problem. Tak więc godziwej starości się nie spodziewaj, nawet gdy podniosą Tobie i przedsiębiorcom składki o 100 proc. Chyba że kilkaset złotych co miesiąc będziesz wpłacał przez 30 lat na III filar, albo IKE.
helmut / .* / 2005-04-15 08:33
Obywatelom dociskamy pasa; wysokie koszty pracy, akcyza coraz większa na paliwa, alkohole czy papierosy, podatki od nieruchomosci co roku wyższe (od mojej niezabudowanej dzisłki na wsi w tym roku podatek wzrósł o 20%), mówi się o znacznej podwyzce cen wody i ścieków, chociaż taka dotyka nas co roku, eliminacja odpisów podatkowych jest realnym zwiększeniem obciążeń, mówi się o podatku katastralnym, podwyzkach energii, wprowadzenie podatku liniowego jest kolejną podwyżką obciążeń, dla biedaków itd itp.A teraz państwo: biura poselskie konsumują pełna parą, a zasadniczo są niepotrzebne, znikomy procent obywateli tam trafia, płacimy kolosalne pieniadze posłom (własnym i europejskim) i senatorom, (oczywiście zaraz nam zaczną mówić, że to bzdura i wymienią jakąś wydumaną wartość np. 4000 zł, zapominając o innych wydatkach pokrywanych z budzetu, a zwiazanych tylko z osobą posła czy senatora), jako, że jestesmy państwem wyznaniowym nalezy wymienic wydatki takie jak: Fundusz Koscielny (100 mln zł), utrzymanie religii w szkołach, księży w wojsku, finansowanie szkolnictwa wyznaniowego (zgodnie z konkordatem - nic się nie stało, Glempie - prawda?), kupa nowych stanowisk w administracji wszystkich szczebli (w tamtym roku w moim miescie utworzono etat i Biuro Informacji Turystycznej. W 2004 roku nikt się w tym biurze nie zjawił), brak kontroli nad wyjazdami słuzbowymi, telefonami komórkowymi itd. (pewna pani dyrektor korzysta z delegacji obficie, mimo że czesto nigdzie nie wyjeżdżą, wyjeżdża jej pracownica, a ona sama bierze ryczałt na auto, niby wykorztstywane do celów słuzbowych). Zawsze powtarzałem: NIE STAĆ NAS NA TAKIE PAŃSTWO!!!
Krzysztof W / .* / 2005-04-15 08:26
Ja właśnie jestem w trakcie otwierania działalności (rozpocząłem ten proces z optymizmem) i trwa to już od pół roku, a w trakcie pracuję w PKP. Z moją pensją termin rozpoczęcia działania ustaliłem na początek przyszłego roku, ale jak widzę co siędzieje w tym piepr... kraju to mi włosy dęba stają. Jeśli ja mam za 1000 zł utrzymać się, zapłacić za towar i jeszcze dorabiać sk.... darmozjadów w ZS-ie to mi odechciewa się wszystkiego!!!! Czas aby znalaż się któś kto weźmie tych w rządzie za MORDĘ i nałoży im rozumu do tych pustych, starych, siwych, łysych głów. Chcą uzbierać 500 mil? to niech przestaną gadać przez słóżbowe komórki i zaczną za nie płacić z własnej kieszeni wypchanej krodzionymi pieniędzmi. A może by jeżdzilibyście do roboty komunikacją miejską a nie co roku to nowe samochodziki za ponad 200 tyś? Brzuszki by wam spadły.SZANOWNI RZĄDZĄCY PRZESTANCIE OKRADAĆ NARÓD, A JEŚLI JUŻ TAK KONIECZNIE CHCECIE KRAŚĆ TO OKRADAJCIE SIĘ WZAJEMNIE A OD NAS ZWYKŁYCH LUDZI W A R A !!!!Przepraszam ale teraz to nadobre się w kur....
Tadeusz / .* / 2005-04-15 07:38
Kiedy "posłowie" wymuszą na urzędach poaństwowych szukania oszczędnosci, a nie tylko uzupełniania kasy państwowej z podatników???? kto mi odpowie? w firmie ciągle szukamy rezerw bo inaczej juz by nas nie było na rynku
Krzysiek J / .* / 2005-04-15 07:30
Prowadzę działalność od 2002 roku. Już teraz brakuje mi na składki ZUS, które obecnie wynoszą prawie 730 zł. Jeśli wzrosną to będę miał dwa wyjścia. Albo zamknąć firmę, albo nauczyć się kombinować- firmę założy moja żona (i zapłaci o połowę mniejszy ZUS przez pierwsze 2 lata) a ja dostanę zasiłek dla bezrobotnych. Czy o to chodzi ?
Anielka / .* / 2005-04-18 14:33
Krzysiek zrob to. Albo kombinujesz, albo cie nie ma. Niestety takie sa realia, więc nie masz wyboru. Pozdrawiam
MacMurphy / .* / 2005-04-15 00:49
Szanowni Panie i Panowie PosłowieSzanowna Pani Minister Agnieszka Chłoń-DomińczakJestem dorosły.Prowadzą działalność gospodarczą i codziennie dokonuję ocen ekonomicznych podejmowanych decyzji.Potrafię sam zadbać o swoją przyszłość od Was.Nie spodziewam się od ZUS-u i Państwa zapewnienia mi zabezpieczenia na starość i na wypadek choroby. Nie wierzę w Waszą roztropność ekonomiczną. Już pierwsze lata działanie funduszy emerytalnych pokazały, że inny potrafią lepiej inwestować od ZUS-u i lepiej dbają o przyszłość tych, ktorzy powierzają im swoje oszczędności.Zabierajcie sobie na ZUS od 60% i wystarczy.
Chorowitek / .* / 2005-04-15 00:48
Od 15 lat prowadzę działalność i nie wziąłem ani grosza z ZUS. Jak mi podniosą składkę to przysięgam, że będę chorował nawet i 32 dni w miesiącu.
turczy / .* / 2005-04-15 00:16
Jestem przedsiebiorcą, i zgadzam się na uczciwe stawianie sprawy. Chciałbym płacic zus jak kazdy pracownik, od dochodu :).Ale jesli zarobie 0 zł to chcę 0 złotych ZUS-u a nie minimum 700 a jak zarobisz wiecej jak minimalna pensja to ci dowalimy...
:( / .* / 2005-04-15 08:25
brawo brawo, gorąco popieram
uczciwy / .* / 2005-04-14 23:37
Uwaga!!!Bojkotujemy wybory i nie idziemy na wybory czy to prezydenckie czy parlamentarne,to są darmozjady którzy tylko partie zmieniają,oszuści złodzieje,którzy ciągna kase uchwalaniem ustaw pod siebie pod odpowiednie lobby,,won złodzieje frasyniuki,rokity tuski ,kaczyńskie ,leppery giertychy pawlaki,belki ,hausnery,piechoty,kwasniewski,dochnale,pęczaki ,kuny,żagle,borowski , cimoszewicze,janiki,oleksy i wiele innych darmozjadów i złodzieji,to cwana tajna klika,a aby zapewnić sobie osadki to tworza teraz przed wyborami tworzą jakąs kolejną agenturę instytucje,gdzie załapią sie na dobrze opłacane posadki,co te darmozjady by zrobiły sami,nic nie umieja oprócz obłudy,kłamstwa oszustwa,i bandyctwa,przeciez oni równaja sie bandytom........won
Bolesław / .* / 2005-04-15 10:03
Czy uczciwy to nie wiem, ale głupi to na pewo. Podejmyjąc decyzję dobrze byłoby pomyśleć o jej skutkach. Co da Tobie bojkot wyborów?
Urzedas z PUP / .* / 2005-04-14 23:01
Niech najpierw zweryfikują renty, jest masa ludzi, którym w straceniu zdrowia pomogło pare złotych pod biurkiem lekarza orzecznika. Druga sprawa to zasiłki chorobowe. Lewe L4 to norma. Aż dziw bierze, że ludzi zaczynaja chorować, jak dostają cynk o wypowiedzeniu umowy o pracę. No i te siedziby. Moi drodzy przedsiebiorcy!!! Podniosą Wam składki i kupią sobie nowe limuzyny. Ja na Waszym miejscu pojechałbym do Warszawy i poprosił o przejażdżkę takim bzikiem za 1,5 mld, przecież to po części też Wasza własność. A politykom życzę wszystkiego najgorzego.
R.Krauze / .* / 2005-04-14 22:17
ZUS pobiera to dla PROKOMU. Z kazdych 1,10zł /obywatela płaconych przez budzet za przetworzenie informatyczne PROKOM pobiera 0,70zł. PROKOM opłaca fundacje "bez barier", a Krauze zaraz po Kulczyku jest najbogatszym człowiekiem w Polsce
Zbig / .* / 2005-04-15 08:27
A to Polska właśnie.
Marek / .* / 2005-04-14 22:07
W miasteczku w którym prowadzę firmę działa pensjonat, który prowadzi przedsiębiorca z Niemiec. W ostatmiej rozmowie powiedział, że kilka lat temu wybierając lokalizację pomylił się. Powinien wybudować swój pensjonat o ok 20 km bardziej na południe. Ok 7 km na południe od nas jest przejście graniczne z Czechami....Zaczynam go rozumieć.....
knowhow / .* / 2005-04-14 21:26
Pozwólmy w końcu, zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, wolnej na równych prawach dla każdego, zarejestrować tę niezwykle aktywną działalność naszych posłów w ewidencji działalności wraz ze wszystkimi jej ,,przywilejami", a nie z uporem maniaka ciągle ich zmuszamy do tej niewdzięcznej pracy na etacie poprzez nasze nieustanne wybory. Niech się sami utrzymują. To moja propozycja nowej ustawy pod obrady Sejmu!!!
szczesliwy / .* / 2005-04-14 21:22
Wlasnie dzis podjalem decyzje o zamknieciu firmy, prowadze dzialalnosc od 1989 roku , mam juz dosyc. Lepiej pracowac w szarej strefie. Dziekuje cie zus!
Andrzej / .* / 2005-04-14 22:39
Ja też Was pieprzę ZUS i waszych popleczników.Zamykam firmę a moi pracownicy, ja i moja żona idzemy do Was po pieniazki. Duże buziaczki
Zbig / .* / 2005-04-15 08:28
Ja sobie poradzę nawet mimo tych paru złotych więcej. Ale takich jest zdecydowanie mniej. Znowu do budżetu wpłynie mniej pieniędzy. Gdyby tak ZUS ustawili wszystkim przedsiębiorcom nie 60% a 30% od najniższej, to na bank wpływy do budżetu by wzrosly.
płatnik nie w wersji 6.03 / .* / 2005-04-14 21:18
A może by przyjrzeć się tak tym setkom milionów, które ZUS płaci PROKOMowi za niedziałajacy system KSI. Może by zbadać czy słynne KSI rozlicza wpłaty tak jak trzeba, czy rozlicza wszystko, czy rozlicza wszystkich podatników ?Jeśli nie, to niech PROKOM zwróci pieniądze wzięte za niedziałajacy system.Oszczędności najpierw szukamy u siebie a nie w kieszeni innych !!!!

Najnowsze wpisy