Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czym się kierować przy wyborze funduszu akcyjnego?

Czym się kierować przy wyborze funduszu akcyjnego?

www.m24h.pl / 79.187.163.* / 2009-02-12 12:52
Horyzont czasowy mam więcej niż 5 lat . Chce zainwestować w fundusz akcyjny. Czym się kierować? Wartością j.u., kosztami zarządzania, benchmarkiem? Może znacie jakiś dobrych zarządzających?
Wyświetlaj:
podatnik / 2009-02-17 10:52 / Bywalec forum
Idź chłopie lepiej do kasyna , szanse że zarobisz takie same jak w funduszach ale przynajmniej bedziesz mial rozrywkę.
Nikt ci dobrze nie doradzi , już cie kaperuja na tym forum . Niech się pochwala ile ich klienci wtopili , i czemu ich nie uprzedzili że idzą spatki skoro tacy madrzy.
Prawda jest taka ,ze im chodzi tylko o ściągnięcie kasy do swojego funduszu ,żeby sie wykazać i zarobić dla siebie.
Sam musisz wyczuć moment że już jest dno i zacznie iść w górę.Najwieksi spece popełnili ostatnio błedy.
Osobiście uważam ,że jeszcze pójdą indeksy na dół , a w funduszach można wogóle stracić bardzo dużo.jak masz ciężko zarobiona kasę to idź z nia do Państwowego Banku , niewiele ale pewnie. Jak chcesz spekulować to musisz być świadom ryzyka i nie słuchaj doradców.
Mój doradca namówił na fundusze jednostka kosztowała 120 zł i był pewny ,że pójdą w góre i zarobię na tym , no i wiele na to wskazywało - dziasiaj są po 39 zł jednostka.
Dziękuje Bogu ,że nie za tyle kupiłam na ile liczył mo doradca. Dzisiaj mnie unika , jakoś nie dzwoni z madrymi pomysłłami. Ale widziała , jak obrasta w dobra gdy zaczął pracować w tej firmie i kaperować klientów i to jest naga prawda o funduszach.
mfundusz.pl / 79.163.1.* / 2009-02-12 20:02
Przy funduszach trzeba zwracać uwagę na zarządzających i ich osiągnięcia, ale przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na politykę funduszu.

Poza tym nie można wybrać jednego funduszu na dłuższy okres i o nim zapomnieć. Ostatnio częstym zjawiskiem jest zmiana zarządzających. Powiem więcej niewielu dobrych zarządzających zostało w funduszach w których osiągali duże sukcesy.

Więcej o funduszach można dowiedzieć się na stronie www. mfundusz.pl

Ewentualnie zapraszam do kontaktu przez mail kontakt@mfundusz.pl, chętnie odpowiem na wszystkie pytania dotyczące funduszy inwestycyjnych.
hannibal / 2009-02-12 18:46 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
należy się kierować następujacą zasadą.....jak najdalej od jakichkolwiek funduszy....Ty kupisz fundusz powiedzmy dziś....a za 5 lat możesz mieć +200% albo -50%.....a ja za 5 lat lekko +1000-2000%.....i to jest pewniak...ale wybór należy do Ciebie
P.S nie znam żadnych dobrych zarządzających.....nie ma takich.....to sami amatorzy żądni prowizji a nie Twojego dobra
andrjuuu / 83.31.179.* / 2009-02-13 14:31
hannibal, zdradź nazwę tego pewniaka co Ci 1000-2000% w 5 lat da
max1224 / 2009-02-13 15:45 / Tysiącznik na forum
gra na akcjach kontraktach i opcjach może też i forex proste
andrjuuu / 83.31.179.* / 2009-02-13 15:49
akcji ani forexa nie nazywałbym pewniakami. może hannibal ma jakiegoś asa w rękawie ;P
hannibal / 2009-02-13 16:35 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sygnały płatne:
-na kontrakty
-na złoto
-na waluty

trochę zębów na tym zjadłem ale teraz mam kilka złotych grali....szukajcie a znajdziecie....naprawdę warto
mfundusz.pl / 79.163.14.* / 2009-02-13 18:51
a jaka jest gwarancja?
hannibal / 2009-02-13 19:35 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a Twoja ?
hannibal / 2009-02-13 19:39 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
gwarancja zysków.....niektórych po tygodniu.....innych po 1-3 mies...a po roku 100% gwarancji zysków.....na wszystkim.....wolę to niż gwarancja braku zysków jak w fundach i strukurach i polisach
hannibal / 2009-02-13 19:41 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a potem i tak odwrócicie kota ogonem ,że niby było w umowie ,ze ryzyko.....,że trzeba uśredniać....i takie tam p******* sprzedawców marzeń i wciskaczy kitu frajerom
mfundusz.pl / 79.163.20.* / 2009-02-14 16:24
Ja jako doradca nie powiem, że mogę zagwarantować chociażby 100% zysku, ponieważ za dobrze znam rynek. Oczywiście są takie możliwości, ale trzeba od razu wspomnieć, że taka operacja może się wiązać ze stratą 100%. Nie można mierzyć wszystkich jedną miarą. I jeśli Klient obawia się ryzyka to przecież nie zaproponuję mu giełdy albo rynku forex. Jeśli ktoś nie miał nigdy nic wspólnego z rynkami finansowymi to powinien zaczynać właśnie od takich instrumentów jak lokaty, struktury, albo fundusze. Ja tylko pomagam dobrać odpowiednie produkty do potrzeb Klienta.

A skoro Ty proponujesz takie zyski to znaczy, że jest to instrument bardzo agresywny i na pewno nie ma żadnych gwarancji. Też działam na rynku forex i wiem z jakim ryzykiem to się wiąże. I czasem nawet najlepszy sygnał z analizy może się nie sprawdzić.
hannibal / 2009-02-15 01:27 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tylko ,że wy proponujecie jeden instrument i jeden kierunek....albo zarobicie albo nie.....a w sygnałach to jest dobre,że ważne jest tylko wieksza skuteczność niż jej brak.....i ustawianie stopów i profitów...cała filozofia........a co do gwarancji -gwarancją są dobre,stałe,powtarzalne wyniki w okresie co najmniej roku....a tak kupię sobie strukturę...i po 5 latach dostanę mniej bo inflacacja zeżre tę waszą gwarancję 100%....to samo z akcjami....surowcami.....mnie nie interesuje ułuda zysku w ciągu 5 lat....ja co miesiąc muszę być na spory plus...amen
mfundusz.pl / 79.163.25.* / 2009-02-15 19:42
Proszę Cię abyś nie krytykował na podstawie własnych doświadczeń. Być może były to traumatyczne przeżycia, ale miałeś styczność z doradcami z jakiejś instytucji, która ma określone cele sprzedażowe. Ja działam na trochę innych zasadach i jeśli nie korzystałeś z mojej oferty to nie możesz krytykować mówiąc "wy...".

Tak samo mogę zgeneralizować działania dotyczące sygnałów i powiedzieć, że tak działają naciągacze. Bo można znaleźć wiele adresów internetowych, które kiedyś oferowały tego typu usługi, a dziś można tam zobaczyć tytuł "strona wygasła".

Co do oferowania jednego instrumentu to jesteś w dużym błędzie. Dlatego podpisuję umowy z różnymi instytucjami żeby się nie ograniczać. W tej chwili jestem w stanie zaproponować co najmniej 5 rodzajów instrumentów finansowych z kilkudziesięciu instytucji.

A strukturę proponuję Klientom bojaźliwym, którzy przede wszystkim nie chcą tracić i absolutnie nie akceptują ryzyka.
hannibal / 2009-02-15 23:20 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dobra....napisz w co teraz byś wpakował przeciętnie inteligentnego Polaka....tzn co niby ma przynieść ten zysk
mfundusz.pl / 79.163.0.* / 2009-02-17 13:01
Przeciętny Polak to jest bardzo szerokie pojęcie. Inteligencja przy inwestycjach to jedno, a akceptacja ryzyka to drugie. Jeden zaakceptuje kontrakty terminowe, inny będzie obawiał się lokaty bankowej. Najpierw trzeba zbadać profil Klienta. Wkrótce już będzie to obowiązkowe jeśli wejdzie MiFID.

A zarabiać można na różnych instrumentach. Teraz rynek jest globalny i mam możliwość zaproponowania produktów z wielu segmentów i krajów. Jak interesujesz się rynkiem to wiesz co jest teraz w trendzie wzrostowym. A poza tym mam instrumenty pozwalające wykorzystywać trend spadkowy.
max1224 / 2009-02-15 23:52 / Tysiącznik na forum
gdyby to co piszeswz było prawdą to siedziałbyś na Kajmanach nie na forum no chyba że grasz po złotówce tym niemniej przypominasz swoimi wpisami takich dwóch co to wszystko wiedzą a nic nie powiedzą bez urazy ale ta dyskusja już trochę trwa i same przechwałki bez konkretów a forum ma służyć wzajemnemu wspieraniu się i pomaganiu a jeśli jakies sukcesy to i owszem (sam się kilka razy chwaliłem) ale konkretnie i dobrze jak są w jakiś sposób uwiarygodnione (moje przewaznie są przez osoby wykonujące ruchy na podstawie tego o czym piszę) i potwierdzone
hannibal / 2009-02-16 07:57 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sygnały na kontrakty.....waluty....surowce.....szukajcie a znajdziecie :)
Każdy z Was jak dobrze poszuka to znajdzie.....tzn przeciętnie inteligentny inwestor.....dałem wędkę...a nie rybę....bez przesady
P.S na Kajmany przyjdzie jeszcze czas....poza tym co ja bym tam robił-nuuuudy.....na razie za mało ,żeby żyć z godnych odsetek..ale wszystko jest na dobrej drodze....najbliższy cel-porzucenie durnowatej pracy....kwestia 3-4 miesiecy.....koniec chwalenia się
max1224 / 2009-02-16 10:04 / Tysiącznik na forum
no to gratulacje i powodzenia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy