Forum Forum podatkoweVAT

Dane sprzedawcy na fakturze

Dane sprzedawcy na fakturze

MatiCho / 31.60.243.* / 2013-04-21 12:07
Witam prowadzę działalność gospodarczą jednoosobową pod nazwą we wpisie:
- Jan Nowak Firma Handlowo-Usługowa -

W związku z rozszerzeniem działalności, zgodnej z PKD we wpisie wykreowałem Markę.

Czy mogę umieszczać w POLU 'Sprzedawca':

"MARKA"
JAN NOWAK
Firma Handlowo-Usługowa
/Adres/
/NIP/

proszę o rozwianie wątpliwości
MatiCho / 37.109.24.* / 2013-04-22 08:51
Witam, jestem po rozmowie telefonicznej z tą Krajową Informacją Podatkową i oczywiście zonk. Pani nie potrafiła mi wytłumaczyć jak ma się to do 'Sprzedawcy' - czy mogę dopisać coś co nie jest w CEIDG, jednak powoływała się na § 5. pkt.3 "Faktura powinna zawierać:
- imiona i nazwiska lub nazwy podatnika i nabywcy towarów lub usług oraz ich adresy" I powiedziała że błędem napewno nie jest "Branie" faktur VAT na samo Imię i nazwisko lub dopisanie co kolwiek innego, np. jeśli Wystawca faktury ma nas jakoś skatalogowany pod jakimiś znakami, numerami dodatkowymi pieszczącymi się bezpośrednio przed Imieniem i nazwiskiem. W sprawie pola "SPRZEDAWCA" czyli to co mnie najbardziej dotyczy odesłała mnie... - do właściwego dla mnie Urzędu Skarbowego.
Także zadzwoniłem do urzędu po wielu przełączaniach pomiędzy pokojami trafiłem wreszcie na osobę kompetentną która potrafiła porozmawiać ze mną nt. mojego problemu i znów powołała się na § 5. pkt. 3 i powiedziała że nawet jeśli w CEIDG widnieję jako "JAN KOWALSKI" a będę chciał sobie wystawiać faktury umieszczając jakiś wewnętrzny wyróżnik, który da mi to dodatkowe rozpoznanie wśród kontrahentów - NIE JEST BŁĘDEM. Oczywiście nie mogę stosować nazw jak "Urząd Skarbowy czy Policja" - cytuję.
Dla Urzędu Skarbowego w przypadku Os. fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą najważniejsze jest Imię i Nazwisko oraz NIP. Więc czy sobie dopiszę 'Sklep' ' Hurtownia' czy cokolwiek innego przed imieniem i nazwiskiem nie może to być błędem w świetle obowiązujących przepisów.
Jeszcze spróbuję taką interpretację uzyskać na piśmie.

Najnowsze wpisy