Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dane zza oceanu ustawią rynek

Dane zza oceanu ustawią rynek

Money.pl / 2008-03-03 07:13
Komentarze do wiadomości: Dane zza oceanu ustawią rynek.
Wyświetlaj:
Navigare----- / 2008-03-03 14:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale ciągną kghm-em :))
Kenobi / 2008-03-03 14:45 / Uznany malkontent giełdowy
Spekulacje, import do Chin w styczniu spadło o 2,8% r/r. Wg Macqarie Bank - wysokie ceny powodują zanik popyrtu konsumentów miedzi w Chinach, co spowoduje dalszy spadek importu w kolejnych miesiącach..
Longterm / 2008-03-03 14:28 / Mostek Zwyciężymy!
Dopóki starczy cashu....
flugo / 2008-03-03 14:30 / portfel / Dziecko hossy
a potem parę lat bez zaglądania w rachunek:))
Longterm / 2008-03-03 14:35 / Mostek Zwyciężymy!
będzie fala wzrostowa zaobczysz - giełda nie jest jednostajna...
Romi / 2008-03-03 14:21 / portfel / Koci Tata
Chyba właśnie 7 boćków widziałem wysoko lecą
Na żurawie nie wyglądają bo nie skrzeczą
Jestesmy uratowani :))
bebe) / 83.29.91.* / 2008-03-03 14:35
Romi...Ty jesteś ten od pasiek.....i miodu...?
PedroGonzalez / 2008-03-03 14:21 / Uznany Gracz Giełdowy
no...olejki z filtrem mozna sobie odpuscic ale troche buzki na slonce mozna bedzie zaraz wystawic :) troche sie rozchmurzy :)
PedroGonzalez / 2008-03-03 14:24 / Uznany Gracz Giełdowy
nabierzmy wszyscy na RAZ duzo powietrza w pluca i dmuchamy na te czarne chmury, zeby troche nieba zobaczyc :)) no to RAZ ! :-) tylko bakow ie puszczac :))
PedroGonzalez / 2008-03-03 14:30 / Uznany Gracz Giełdowy
mocniej w morde...mocniej dmuchac....Long obijasz sie...Yurek przestan baki puszczac...Warren odstaw piwo i dmuchaj z nami :)))
modliszka / 2008-03-03 14:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
3.3.Arlington(PAP/Bloomberg) - Fed wycofa się z obniżek stóp
procentowych, gdy sytuacja na rynkach finansowych ustabilizuje się
- zasygnalizował szef Federal Reserve Bank of Philadelphia Charles
Plosser.

Plosser ocenił podczas poniedziałkowego wystąpienia na
konferencji w Arlington, że główna stopa procentowa w USA,
wynosząca obecnie 3,0 proc., jest teraz poniżej poziomu
rekomendowanego przez wiele teorii z polityki monetarnej i powinna
zostać podwyższona, gdy nastąpi stabilizacja na rynkach finansowych.

W ub. miesiącu Plosser, który po raz pierwszy w tym roku brał
udział w głosowaniach Fed (objął stanowisko w Fed w 2006), ocenił,
że ostatnie obniżki stóp procentowych w USA, najagresywniejsze od
1990 r., były odpowiednie i niezbędne, aby pobudzić wzrost w
amerykańskiej gospodarce.

W styczniu Fed ciął stopy proc. dwa razy, łącznie o 1,25 pkt
procentowego.(PAP)

aj/ ana/
szprotek / 83.4.166.* / 2008-03-03 14:38
a to bezwstydny balcerowicz-monetarysta, ledwie się dorwał do żłoba już krecią robotę czyni , i jeszcze teoriami się zasłania.
:)
EKONIMSTA-ABSOLWENT-1990 / 78.8.78.* / 2008-03-03 14:13
JA UWAŻAM INNACZEJ JAPONIA SIĘ SKOŃCZYŁA JAKO MOCARSTOW GOSPODARCZE WYPYCHA JA WYRAŹNIE KOREA . A BEZ WYNIKÓW FINANSOWYCH NIE DA SIĘ TRZYMAĆ INDEKSÓW W GORZE. AMERUKAŃSKIE INDEKSY SPADŁY OK .2,35 ŚREDNIO A TOKIJSKI NIKKEI SPADŁ 4,5 % . TO NIE TYLKO PANIKA . TO TRWAŁY KRYZYS W JAPONII. BARDZO SIĘ DZIWIE TAKIM INSTYTUCJA JAK NP. TV BIZNES ŻE PODAJE ONA WOGULE WARTOŚĆ INDEKSU NIKKEI WOGLUE NIE POWINNO SIĘ GO JUŻ BRAĆ POD UWAGĘ , JESTEŚMY CZŁONKIEM UNII I POWINNIŚMY SIĘ KIEROWAĆ EUROPEJSKIMI KRYTERIAMI SZCZEGÓLNIE. DLA MNIE TO JEST ŚMIESZNE JEST TAK PODAWANY WIG 20 OK WIG OK RESZTA POLSKICH INDEKSÓW W DOLE EKRANU I NIKKEI I AMERYKAŃSKIE O EUROPEJSKICH SŁOWA NIE MA. TO BEZ SENS. DLATEGO JEST TAKA PANIKA U NAS . TO WYWOŁUJĄ IRACJONALNE ZACHOWANIA I WŁAŚNIE NIE MAJĄCA POJĘCIA TV BIZNES.
arbitrazysta / 2008-03-03 14:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kolego nie zasmiecaj fajnego miejsca.PKB Japonii to aktualnie polowa PKB USA a Korea w ogole sie tu nie liczy.
A2 / 2008-03-03 14:28 / Spekulantka
A dyplomy rozdawali? bo widac , ze nie za ekonomie)))

Gdzie jest panika? bo ja na nią czekam.
Navigare----- / 2008-03-03 14:23 / Uznany Gracz Giełdowy

BARDZO SIĘ
DZIWIE TAKIM INSTYTUCJA


TO BEZ SENS


WOGLUE

..........................
Absolwent, skonczyleś Ty podstawówkę? :)))
Navigare----- / 2008-03-03 14:16 / Uznany Gracz Giełdowy
k**** capslock! :))
flugo / 2008-03-03 14:16 / portfel / Dziecko hossy
fajnie, ale na chyj krzyczysz?
yayurek / 2008-03-03 14:15 / Kompulsywny looser na forum
a Aleksander Kwas to w tłumaczeniu na jaki język, EKONOMISTA-ABSOLWENT-1990?
bebe) / 83.10.83.* / 2008-03-03 14:07
mój optymizm..... : jak spółki moje pną się na północ..........
aleeeeeeeee...........
mój optymizm .... :jak idą na południe...........- boooo będę kupować taniej......niech żyje optymizm......cha...ha...cha....
PedroGonzalez / 2008-03-03 14:08 / Uznany Gracz Giełdowy
niech zyje...i zawsze pamietajmy, ze szklanka jest do polowy pelna a nie do polowy pusta :-))
bebe) / 83.10.83.* / 2008-03-03 14:19
:-}}}}}}}}}}}}}}}}
max303 / 2008-03-03 14:00 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Mąż zastaje żonę z kochankiem w łóżku:
- Co ten facet robi w moim łóżku?!
- Cuda, cuda .....


wiem,wiem,miało nie być polityki(:-)
flugo / 2008-03-03 14:01 / portfel / Dziecko hossy
zaserwowałeś 3 małżeńskie kawały
jakis problem w rodzinie?
max303 / 2008-03-03 14:07 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
wklejam w przerwach na forum,a poza tym poprawia humor
PedroGonzalez / 2008-03-03 14:06 / Uznany Gracz Giełdowy
problem bylby gdyby opowiedzial:

maz wraca z imprezy nachlany..zona jak zykle karczemna awantura...mija tydzien znow wraca naprany w trzy dup...zona nie wytrzymala i krzyczy: taki nachlany to mi sie nawet na oczy nie pokazuj..nie chce Cie widziec...no i nie widziala meza jeden dzien..drugi dzien...trzeciego dnia zaczela juz go troche widziec bo opuchlizna z oka zaczela schodzic...

;-))))
max303 / 2008-03-03 14:08 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
(:-)))
lukaszwych / 2008-03-03 13:59 / portfel / "Demon rynków"
5. miejsce Polski wśród największych unijnych gospodarek

Gazeta Wyborcza02.03.2008 20:21
Polska zajęła piąte miejsce w grupie 14 największych unijnych gospodarek. UE w 2010 roku może stać się najdynamiczniejszą gospodarką świata, jak założyła sobie w Agendzie Lizbońskiej.

Do takiego wniosku doszli analitycy z brukselskiego instytutu Lisbon Council, którzy we wtorek opublikują raport na temat wzrostu gospodarczego i miejsc pracy w UE - pisze "Gazeta Wyborcza". Mimo defetyzmu sianego od dekady przez cyników strategia lizbońska działa - ocenili.

To chyba pierwsza tak optymistyczna ocena perspektywy osiągnięcia celów, jakie Unia postawiła sobie w 2000 r. na szczycie w Lizbonie. Wtedy ustalono, że w ciągu dziesięciu lat ma mieć "najbardziej konkurencyjną i dynamiczną gospodarkę opartą na wiedzy", która będzie zdolna do trwałego rozwoju i doprowadzi do zmniejszania różnic w poziomie życia między obywatelami.





Dotychczas analitycy wskazywali, że Europa ma zbyt wysokie obciążenia społeczne i jej nakłady na naukę i badania są o wiele niższe niż w USA czy Japonii. Raport zwraca jednak uwagę, że dzięki szeregowi reform w krajach Europy ostatnio bardzo wzrosła produktywność gospodarek.

- Od początku 2006 r. Europa doświadczała wyjątkowego wzrostu gospodarczego. Dziś jesteśmy lepsi od USA, jeśli chodzi o tempo wzrostu i produktywność, co jeszcze dwa lata temu było nie do pomyślenia - mówi prof. Michael Heise, główny ekonomista Allianz SE i główny autor raportu.

Raport ocenia 14 największych unijnych gospodarek. Najlepsze noty uzyskały: Finlandia, Irlandia, Dania i Szwecja. Na piątym miejscu znalazła się Polska. Zawdzięcza głównie wysokiemu wzrostowi gospodarczemu (pierwsze miejsce wśród ocenianych krajów) i wzrostowi produktywności (trzecie). Wynika to jednak z faktu, że została włączona do rankingu jako jedyna z nowych krajów UE będących "na dorobku". W pozostałych z czterech ocenianych dziedzinach wypadamy znacznie gorzej. Jeśli chodzi o poziom zatrudnienia (wyznaczony cel to 70 proc.) jesteśmy najgorsi, a jeśli chodzi o odsetek pracowników z wyższym wykształceniem - trzeci od końca.

Polska ma przed sobą ogromne wyzwania w dziedzinie rozwoju kapitału ludzkiego, jeśli chce z gospodarki, której wzrost wynika z bycia w fazie przejściowej, stać się gospodarką innowacyjną - napisano w raporcie.

Pozostałe kryteria, które oceniano, to poziom inwestycji w maszyny i sprzęt oraz stan finansów publicznych.

Tylko trzy z ocenianych krajów zdaniem autorów nie mają szans osiągnąć postawionych sobie w Agendzie Lizbońskiej celów. To Włochy, Francja i Austria, pierwsze dwa m.in. ze względu na słaby wzrost gospodarczy, a Austria ponieważ ma mało wykształconych pracowników. Autorzy przestrzegają, by obecne spowolnienie gospodarcze nie stało się pretekstem do zaniechania reform, m.in. finansów publicznych. - Mimo turbulencji na światowych rynkach nie możemy zmięknąć. Najgorszą odpowiedzią byłoby porzucenie polityk, które przyczyniły się do sukcesu Europy właśnie wtedy, gdy zaczynają działać - mówi prof. Michael Heise.
warren buffet / 2008-03-03 13:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
komunistyczny promak w komunistycznym banku zawiesił sie.

towarzysze.
drobny ciułacz / 2008-03-03 14:02 / Bywalec forum
stanął o 13.42, ale już nadrabia :)
mrazi / 2008-03-03 14:02 / Bywalec forum
Pomożecie?

POMOŻEMY!!!!!
flugo / 2008-03-03 13:43 / portfel / Dziecko hossy
dokupilem jutrzenki po 124,9
prawie nie mam kasy juz
czekam jeszcze na kryche po 4,2, zen po 5,5 i jeszcze jutrzenka po 122 jakby co.

sprzedawac, sprzedawac, sprzedawac
ale bez przesady:))
PedroGonzalez / 2008-03-03 13:48 / Uznany Gracz Giełdowy
popyt zdechl..ale co ciekawe przez moment na kilku obserwowanych spolkach znikly zlecenia sprzedazy wiec i podaz sie waha ;-)))
najcz / 2008-03-03 13:58 / Tysiącznik na forum
ustawili się przed danymi .
flugo / 2008-03-03 13:52 / portfel / Dziecko hossy
na jutrzence dokładają s********* po 125
będą płakać jak jutrzenka kupi jakiegoś Fazera albo coś w tym stylu...

choć nie będę kłamać
chwile zwątpienia dzisiaj miałem, oj miałem- już chciałem Krychę wywalać- jednak to 50% zysku...trudno bedzie to w tym roku powtórzyć...
bioon / 87.105.185.* / 2008-03-03 13:40
Hm. Obejrzałem właśnie zestawienia Dow Jones i S&P i w perspektywie roku ich giełdy spadły może o 10% a czasami mniej. Może się nie znam, ale w porównaniu z spadkami naszej GPW rzędu 25% to mało (a podobno to nasza gospodarka się rozwija a USA ma recesję) Więc o co chodzi? Dlaczego akcej lecą w dół, mimo, że firmy mają dobre wyniki? A skoro w USA jest zapaść, to dlaczego ich indeksy poleciaływ dół raptem o 5 - 10%?

sprawdźcie sami:

http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_sp/

Laik ale myślący
brydzia / 2008-03-03 13:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale my rośliśmy 4 razy szybciej to i spadki są podobne chociaż wcale mocniej od nich nie spadamy ,

Japonia od piątku -7% a PKB ostatnio najwyższe od lat
bioon / 87.105.185.* / 2008-03-03 14:00
Jak pisałem, ne znam się na rynkach. Ale wygląda to na efekt spekulacji dużych inwestorów zagranicznych i efekt domina. To że popyt sada w USA teraz przełoży się u nas brakiem zamówień na produkcję ale za 3 - 6 mcy i tylko w niektórych branżach. Ale nie na całym rynku, bo istnieje też popyt wewnętrzny, UE i wschód (a oni też rosną). Dla mnie to teraz niezrozumiałe. Zatem prawdopodobnie robimy sobie sami krzywdę panikując.
as1 / 83.24.155.* / 2008-03-03 14:32
pieniążki nie tylko przestały napływać z TFI ale i wypłynęły w niemałej ilości, nie wiesz o tym? już nie ma kogo robić w bambuko - mięsko armatnie poszło na lokaty.
krzysiek29 / 2008-03-03 13:50 / Uznany Gracz Giełdowy
japonia bedzie miec klopoty z eksportem przy takim silnym jenie i to jest problem
brydzia / 2008-03-03 13:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
a my przy nie ? jak zaraz dolar będzie po 2 zł a euro 3
JA / 2008-03-03 13:58 / Tysiącznik na forum
my do stanów nie exportujemy jakichś znaczących ilości więc tamten rynek nas nie interesuje a euro tak nie tanieje mocno więc jes ok i tak to co naszą gospodarkę pobudzać będzie na najbliższe niesiące i lata to rosnący popyt wewnętny i inwestycje
max303 / 2008-03-03 14:10 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
pogadaj ze stoczniowcami
JESTEM / 83.9.195.* / 2008-03-03 13:47
Dlaczego lecą w dół? bo inwestorzy na GPW TO STADO BARANóW
warren buffet / 2008-03-03 13:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
te same barany baranie zafundowaly ci 5 letnia hosse. ale jak sie jest baranem to sie stracilo 5 lat...
flugo / 2008-03-03 13:54 / portfel / Dziecko hossy
otóż to, otóż to!
apeluję o wiekszy szacunek dla "baranów"leszczy,tłumu, kelnerów, fryzjerów, taksówkarzy- bez nich będziemy sie kisić we własnym sosie przez lata
warren buffet / 2008-03-03 13:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie
warren buffet / 2008-03-03 13:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to tak, jakby podwyzka w pracy wiazala sie z tym, ze jak wejdziesz do domu to zona od razu ci da..... a tu zonk... moze ja bolec glowa.

logike odloz na bok.
SicoK / 2008-03-03 13:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
O..O...O
Widzę Warrenie, że wiele jest miejsc, gdzie pojawia się taki zonk.....
Skąd ja to znam ??
yayurek / 2008-03-03 13:52 / Kompulsywny looser na forum
a może przelicz sobie osiągnięcia giełdy amerykańskiej na złotówki, a zobaczysz, ze wynik lepszy okazuje się w sumie wynikiem gorszym
max303 / 2008-03-03 13:37 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dwóm przyjaciółkom po długich namowach, udało się wreszcie przekonać mężów, żeby zostali w domu i same wychodzą na kolacje do knajpy, żeby przypomnieć sobie "dawne czasy".
Po zabawnie spędzonym wieczorze, dwóch butelkach białego wina, szampanie i buteleczce wódki opuszczają restaurację całkowicie pijane!
W drodze powrotnej obie nachodzi "nagła potrzeba", może dlatego, że dużo wypiły. Nie wiedząc gdzie iść się wysikać, bo było juz bardzo późno, jedna wpada na pomysł i mówi do drugiej:
- Wejdźmy na ten cmentarz, tutaj na pewno nikogo nie będzie.
Wchodzą na cmentarz, najpierw jedna ściąga majtki, sika, wyciera się tymi majtkami i oczywiście je wyrzuca... Widząc to, druga od razu sobie przypomina, że ma na sobie drogą, markową bieliznę i szkoda by ją było tak wyrzucić. Ściąga więc majtki, wkłada je do kieszeni, sika i zrywa kokardę z pierwszego lepszego wieńca, żeby się "podetrzeć". Na drugi dzień mąż pierwszej, dzwoni do męża drugiej:
- Jurek, nawet sobie nie wyobrażasz co się stało! To koniec mojego małżeństwa!
- Dlaczego?
- Moja żona wróciła o 5-tej rano kompletnie pijana i na dodatek bez majtek. Od razu wywaliłem ją z domu.
Na to drugi:
- Marek, to jeszcze nic, wiesz co do wykombinowała moja? Nie tylko przyszła pijana i bez majtek, ale miała włożoną w tyłek czerwona kokardę z napisem: "Nigdy Cię nie zapomnimy. Łukasz, Ignac, Staszek i pozostali przyjaciele z siłowni".
needle / 2008-03-03 13:23 / Bez rangi
2008-03-03 11:37:52 | *.*.*.* | flugo [ Dziecko hossy ]
hehe-ciekawe co Needle na to- kiedyś napisał że wszystkie nicki są jego...
pewnie to on jest superkomputerem

ODWOŁAŁEM TO PUBLICZNIE!
jak zaczał tu pisywać jeden niezalogowany świr, z dziwnie długim nickiem o nieprzyjemnym zabarwieniu
flugo / 2008-03-03 13:31 / portfel / Dziecko hossy
w sumie to się nie dziwię,że odwołałeś- kwasi fakaniec:))
warren buffet / 2008-03-03 13:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bioton juz byl po 86 ? to co bylo -18% ? szok
JA / 2008-03-03 13:32 / Tysiącznik na forum
kupić można było po 87gr szok będzie jak do 1 dziś dojdzie chociaż ja w to wątpie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy