Forum Forum prawneCywilne

Darowizna, a nie wywiązywanie się z warunków

Darowizna, a nie wywiązywanie się z warunków

KatarzynaJ / 193.109.244.* / 2013-08-30 15:28
Witam,
rodzice zapisali w darowiznie mojemu bratu dom. W akcie notarialnym brat zobowiązał się do wspierania rodziców finansowo i nie tylko (m.in. pokrywanie kosztów utrzymania domu, partycypowanie w opłatach, zakup leków, remonty itp. oraz codzienna pomoc i wsparcie - zakupy itp.) Brat na stałe mieszka za granicą i nie wywiązuje się z tego co zostało zapisane w akcie. W Polsce jest kilka razy w roku i to tylko na kilka dni. Na co dzień ja pomagam rodzicom (zakupy, sprzątanie, wizyty lekarskie, wizyty w urzędach, instytucjach oraz wiele innych spraw). Ponieważ wiem, że rodzice nie odwołają darowizny czy jest coś co mogę zrobić, aby otrzymać np. część domu, część wartości domu itp.? Inaczej sytuacja wyglądałaby gdyby faktycznie brat na co dzień pomagał, ale od wielu wielu lat codzienną doraźną pomoc rodzice otrzymują ode mnie. Czy mogę np. wytoczyć bratu sprawę aby np. spłacił mnie w części? Czy już niestety przysłowiowa klamka zapadla?
KatarzynaJ / 193.109.244.* / 2013-08-30 15:40
Dodam tylko jeszcze, że darowizna powstała kilkanaście lat temu, a ja dowiedziałam się o tym fakcie niecałe 2 lata temu. Przez cały czas bylam przekonana, że sprzątam, pilnuję, dbam o dom i ogórd rodziców, a tak naprawdę był to dom brata, którego jak najbardziej jest stać, aby wynająć sprzątaczkę do wysprzątania całego domu czy kogoś do koszenie trawy i odśnieżania. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Najnowsze wpisy