Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dawać pieniądze i nic nie gadać

Dawać pieniądze i nic nie gadać

Money.pl / 2006-05-30 07:36
Komentarze do wiadomości: Dawać pieniądze i nic nie gadać.
Wyświetlaj:
amelie / 2006-06-02 08:45
Lekarze nie wyleczą służby zdrowia, tak jak nauczyciele nie uzdrowia oświaty itd.
Przeszkodą w zaprowadzeniu rozsadnych rozwiazań są wszyscy "książęta medycyny", którzy nie dopuszczą do zaglądania im do kieszeni. Tak jak jest , jest dla nich super: prywata na państwowym. T o oni pomiatają pielegniarkami i nizszym personelem medycznym. Pomysł z medycznymi kartami kredytowymi jest znakomity. Zwracanie ubezpieczonym pacjentom choć części kwot płaconych przez nich lekarzom zmusiłoby lekarzy do wystawiania rachunków - stąd juz prosta droga do kontroli przepływów pieniężnych. Pacjent musi mieć świadomość ile co kosztuje, chce iść do profesora to ma wiedzieć, że dopłaci do tego z własnej kieszeni. Wizyta u specjalisty nie może być drogą przez mękę biurokratycznych utrudnień lub pójściem z kopertą. Albo idę tam gdzie muszę i nic nie płacę, albo tam gdzie chcę - ale wiem że tylko część kosztu jest refundowana. Dziś służba zdrowia jest zbiurokratyzowana do nieprzytomności i wykorzystują to cwaniacy, którzy powinni być karani za notoryczne łamanie przysięgi Hipokratesa.
Płacę od lat ogromne składki na ZUS, a korzystają z tego ci, którzy nic nie płacą lub płacą symbolicznie. Pomysły na podwyższenie składek tym którzy już płacą bardzo dużo są chore i niesprawiedliwe. Dobierzcie się reformatorzy służby zdrowia do wojskowych, policjantów, księży a przede wszystkim do chłopstwa. Do tych co to nie orzą nie sieją a żyją, czyli korzystają wylącznie z wartości dodanej wypracowanej przez innych.
Mike / 194.92.227.* / 2006-06-01 11:05
Ale czemu się dziwić, przecież jak Rząd mówi, że da, to grzech nie spróbować. A jak ktoś głosował na ten Rząd Samopisu to niech płaci i będzie szczęśliwy, że jego kasa idzie na budowę IV Kaczej RP.
kossek / 83.15.97.* / 2006-05-31 18:57
Szło jak po sznureczk. Najpierw pielęgniarki i lekarze, potem nauczyciele itp i itd. Powtórka z historii właśnie się odbywa. Obywatelskim obowiązkiem jest wspierać rząd w walce z okrągłostołową mafią łupiącą Polskę od 89 roku. Mafia posługuje się pracownikami oświaty i służby zdrowia tylko wtedy gdy ona mafia nie jest przy sterze. Dlaczegóż to pogrobowcy PZPR tak wrażliwi na społeczne rozwarstwienie nie zapewnili strajkującym drugiej Ameryki. Reagan zwolnił w jeden dzień kontrolerów lotów na lotniskach bo im się w głowach poprzewracało. I co?. Ano potulnie do pracy wrócili. Rząd musi być silny siłą swoich wyborców bo inaczej będziemy przypominać Wybrzeże Kości Słoniowej.
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-05-30 23:10
Byłam w dużym szpitalu klinicznym prawie dwa tygodnie. Badania i trudny zabieg wykonano perfekcyjnie - minąl rok i już zapomniałam o wszystkim. Szkoda że na zabieg czekałam w kolejce 8 miesięcy. Nikt ode mnie nie żądał żadnej łapówki. Współczuje przeciązonym pracą pielęgniarkom i salowym. Jestem pełna podziwu dla wiedzy, pracowitości i po prostą mądrości lekarzy. Poziom organizacji tego szpitala jest naprawdę niezły. Szpital ma problemy z brakiem lekarzy a następni juz pakują walizki. Moj zabieg przesunięto o dzień bo brakowało anestezjologów. Lekarz specjalista II stopnia , z tytułem doktorskim zarabia... uwaga , uwaga.... niecałe 2100 złotych netto. Ja kiedys pracowałam na uczelni - zarabiałam jak parias, jak nędzarz. Moj lekarz prowadzący angielski znała doskonale. Miała ca 13 letniego Golfa. Pierwszy lekarz z oddziału który wyjechał 4 lata temu do USA (dobrze ustawiła go rodzina, zdjecie jego jest na stronie www ) sciąga teraz kolejnych lekarzy. Młody specjalista moze w USA liczyc na zarobek około 100 000 USD rocznie ale wyrobieni specjalisci rutyniarze, to wprost bajeczna kasa 250 000 a nawet 400 000 USD rocznie. Pytam Was kto nas bedzie leczył kiedy ci upokarzani i pomiatani ludzie zaczna z tego piekła hurtowo uciekać. To zjawisko zaczyna sie gwałtownie nasilać. Pytam Was kto nas bedzie leczył - Kulczyk , Prezio a mozę mafia paliwowa i Ałganow ??? A moze swoimi dogmatami wyleczy nas Leszek Balcerowicz i HGW ?
też wykształcony / 81.210.19.* / 2006-06-05 08:41
Uwagi BYŁYBY słuszne, gdyby nie to, że większość wykształconych ludzi zarabia poniżej swoich kwalifikacji, co nie powoduje, że "wszyscy" (!) wyjeżdżają. Niestety, wszystkim dać nie można, a jest tak od czasów gdy rządził "intelektualista" Gomułka, poprzez rządy intelektualistów ze spółki Krzaklewski i inni, aż do dziś.
bartek_1978 / 84.40.222.* / 2006-06-03 09:48
No ale co w zwiazku z tym dac lekarzom 400000 usd rocznie? Z czego? A Balcerowiczem nie musisz rzucac, bo zapewne jest on za tym aby wszystko o czym pisalas dzialalo jak w USA, tylko zauwaz ze tam sluzba zdrowia jest prywatna.
ergo / 83.27.149.* / 2006-06-01 19:49
Wyleczą nas Marcinkiewicz, Kaczyńscy i IV RP.
Makak / 80.55.141.* / 2006-05-31 09:36
No właśnie ,kto? Słusznie zauważyłaś problem. Odniesienie do Prezia też ze wszech miar słuszne. Przecież w kampanii wyborczej obiecywał aktywna prezydenturę .W sprawie służby zdrowia zrobił zaś jedynie tyle,że na oczach publiczności pogodził dwóch ludzi w ministerstwie ( ministra ze swoim zastepcą). żadnego problemu to nie rozwiązało i dalej mamy to co każdy widzi.
dzeku / 213.216.65.* / 2006-05-30 19:42
Władza w Polsce zaczyna myśleć poważnie o tym do czego jest powołana, tylko wtedy kiedy się czegoś boi i jest pod silną presją. Stąd paradoksalnie powszechne strajki są działalniem pożądanym i być może zmuszą nasze elyty do roboty, a nie do pieprzenia trzy po trzy i zajmowaniem się bardzo "istotnymi" dla społeczeństwa problemami ile tu jeszcze wymyśleć stołków, aby ustawić siebie i kolegów, jaki wymyślić pretekst, aby dać sobie lepiej zarobić, jak uzasadnić kupienie nowej służbowej gabloty i złotego sracz na zapleczu gabinetu, gdzie tu się kopnąć w jakieś ciekawe strony na delegację, komu i jak dać zarobić, aby się odwdzięczył itd itp. No moc roboty, a czas krótki bo wybory co 4 lata. Tylko to przypadkowe społeczeństwo wiecznie czegoś chce, marudzi, żąda jakichś reform, sprawiedliwego prawa i Bóg wie czego tam jeszcze. No porabało ich zupełnie, a jeszcze chamy wiecznie coś kombinują z płaceniem podatków i myślą że co, że władza nie kosztuje.
leser / 83.15.14.* / 2006-05-31 10:59
Wiadomym jest .ze problemem sa pieniadze .ktorych ktos niechce sie pozbyc dajac wreszcie pożądne zarobki w sl.zdrowia - mysle że bardo wielkie pieniadze ,zwiazanie z ponad partyjnym układem -mafijmym koteryjnym.Pora jasno powiedziec histeryczne reakcie dorna piechy i innych ,mowia .ze ktos chce im zabra c kassse
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-05-30 16:07
Z ciekawości zajrzałem do pobliskiego szpitala. Podchodzę do okienka gdzie siedzi pani rejestratorka i pytam: "Do jakiego lekarza pani rejestruje?"
Na to pani rejestratorka: "Nie rejestruję do żadnego lekarza. Ja tu pracuję." i .....zapalila sobie papieroska.
jliber / 212.180.147.* / 2006-05-30 16:17
To jest kliniczne stadium po 50 latach realizacji solidarnego państwa. Solidarne czyli, ja się opier... a frajerzy niech na mnie harują.
mar / 83.23.119.* / 2006-05-30 18:26
z moich obserwacji również wynika,że w wielu urzędach,szpitalach ,ogólnie w firmach państwowych
socjalizm trwa.
DA / 195.225.68.* / 2006-05-30 17:32
Tylko że ponad połowa pracowników służby zdrowia w tym klinicznym stadium pozostaje. I jak widać po ich ostatnich działaniach, robi to coraz bezczelniej.

Mnie wystarczy wprowadzenie systemu płatnej służby zdrowia, ale nie gotówką lecz przy użyciu karty dzałającej jak kredytowa. Płacę za wiizytę, lekarstwa, mam podgląd do mojego rachunku i możliwośc zweryfikowania wszystkich zapisów. Czy to jest takie trudne i kosztowne przedsięwzięcie? NIE!!!. Ale lobby lekarskie, mające nie chrapkę na łatwo zarobione pieniądze (mówię to z całą odpowiedzialnością) blokuje podobne pomyały! Cóż, lepiej dostać łapówkę na posadzie w szpitalu lub przychodni, w prywatnym gabinecie dopisać ze 20 wizyt dziennie z NFZ -tu i wypisać kilkanaście lewych recept, dla kogoś, kto je zrealizuje i sprzeda ze 100 % stawką. Ot cała Polska rzeczywistość. Białe kitle nie oznaczają czystości....
lekarz / 217.144.192.* / 2006-05-30 22:34
Jestem lekarzem i chce głośno powiedzieć że nie boje się kas fiskalnych weryfikacji zapisów i. t. d. Będe mógł sobie spokojnie kupić mercedesa bez strach że urząd skarbowy zapyta skąd mam kase. Pozdrowienia dla pacjentów
anty PiS-uar / 198.155.189.* / 2006-05-30 16:01
Co do górników to zachowują się jak nasz rząd. Jak są zyski to zaraz się do nich przyznają i chcą dzielić między siebie. Jak straty to żebrzą o dotacje. Ja już wolę kochankę utrzymywać.
anty PiS-uar / 198.155.189.* / 2006-05-30 15:55
Uważam się za realistę i tym się w życiu kieruję, jak patrze na poczynania rządu (pożal się Panie Boże) to jestem pesymistą. Pozdrawiam Was oszołomy z PiS-Samogonu, u Wasz jak u Teletubisiów wiecznie pozytywne komentarze. No a Wasz premier Marcinkiewicz to już arcy Teletubiś- wystarczy popatrzeć na niego w TV. Czy to w kraju czy za granicą jednakowo błazeńskie zachowanie. Ponieść wieniec, trzymać świece w kościele, troszczyć się o bławatki i chować za plecy Religi. No i palcem pogrozić Łukaszence. Żenujące!
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-05-30 11:41
Krótko mówiąc z górnikami jest odwrotnie jak z moimi inwestycjami w akcje: jeżeli zarabiam na nich to państwo pobiera za to haracz a jak tracę to mogę sobie odliczyć stratę.... za rok. Jeżeli górnik "zarabia" to jego zasługa a jak traci to niech zrzutę robi społeczeństwo. Węgiel w Polsce, zabrzmi to jak paradoks, jest nieszczęściem dla narodu tym większym im więcej się go wydobywa.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-05-31 10:16
uważasz ze górnicy nie płacą podatków?im więcej zarobią tym więcej dla fiskusa!
S.R. / 62.179.47.* / 2006-06-01 21:11
Zarobią na wydobyciu i sprzedaży węgla , czy na dotacjach budżetowych . Zysk w rachunku wyników może wynikać z różnorodnych przychodów np: umorzeń ZUS-u . Tej bandy to jednak nie obchodzi .
P.S. Przez szacunek dla milionów ludzi , którzy zostali zamordowani przez bolszewizm , w tym i miliony Polaków , nie jest to dobry pseudonim
xqq / 212.51.211.* / 2006-05-30 14:27
i nawet nie całą stratę dadzą odliczy tylko połowę ...
blazejo / 2006-05-30 11:15
Sam jestem pracownikiem słóżby zdrowia dokładnie ratownikiem medycznym i od 5 lat czekam na ustawę o moim zawodzie która dałaby wiele oszczędności jednak lobby pielęgniarko-lekarskie skutecznie jak na razie ją blokuje, służba zdrowia wymaga naprawy i ilekolwiek by sie w nią pieniędzy nie wlało to nic sie nie zmieni, porostu jest potrzebny nowy system i częściowa prywatyzacja.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-05-30 11:09
to wszystko prawda , ludzie wychowani w socjaliźmie kompletnie zatracili instynkt samozachowawczy - głosują na debili ( lub skur ... jak kto woli ) , którzy obiecują wszystko do woli. Co ciekawe biegną potem ( jak barany na rzeź ) i biorą kredyty walutowe na 20 lat- nie widząc nadciągającej nieuchronnie apokalipsy. Gdy czytałem 15 lat temu teksty Korwina i podobnych - myślałem, że przesadza - 5 lat temu że może jeszcze się obudzimy . Teraz już czekam spokojnie na oczyszczającą katastrofę.
Xporferus / 83.20.209.* / 2006-05-30 09:43
Po prostu jest tak, że ludzie wpłacając pieniądze do ,,wspólnego wora" utrzymują częśc społeczeństwa, nazywanego ,,sferą budżetową" (z samej definicji w niej podatków się nie płaci). Gdyby np. górnicy, lekarze, pielęgniarki znaleźli się na ,,rynku" to zapewne (prywatyzacja/reprywatyzacja):
-dowiedzieliby się ile ich praca warta jest dla innych,
-prywatni właściciele o wiele efektywniej zarządzaliby szpitalami, kopalniami,
-rozrastająca się kasta urzędników-pośredników (od posła począwszy) zaczęłaby sie kurczyć, co zdecydowanie obniżyłoby koszt usług,
-podatki można byłoby obniżyć bez walki z ,,argumentami" a co z budzetowcami,
itd, itp.
Oczywiście do tego potrzebna jest zmiana ustrojowa - pozostawienie państwu niezbędnych tylko funkcji (wojsko, policja... co jeszcze?), poczynając od konstytucji. Wątpie jednak by ci najbliżej koryta (urzędnicy-pośrednicy) są zainteresowani. Im żyje się bezpiecznie na ,,obrocie podatkowym". Z tych 17-tu lat wynika, że wcześniej doczekamy raczej pęknięcia rozdymanego so...ego balonu niż wypuszczania z niego powietrza.

Z drugiej strony sytuacja w ,,służbie zdrowia" (co za nazwa he,he) jest przykładem jak ,,państwo" wywiązuje się z usługi, za którą każe sobie klientom słono płacić. Łamie umowę jak to się mówi. Czy to wiarygodny partner?
b / 83.24.156.* / 2006-05-30 14:18
W lekarską prywatyzację nie bardzo wierzę, w ich sprawne i skuteczne zarządzanie szpitalami. Cała Polska będzie chora tak jak obecnie chodzi bez zębów po prywatyzacji stpmatologii.
saul / 80.53.178.* / 2006-05-30 18:29
Zawsze korzystałem z prywatnych usług stomatologicznych, na uzębienie nie narzekam, a ze stomatologiem mam bardzo dobre skojarzenia, czy tu trzeba komentarza?
BC / 83.5.237.* / 2006-05-30 16:38
Bardzo cenna uwaga. Przykład stomatologii pokazuje że prywatyzacja nie musi być panaceum na problemy "służby zdrowia".
Inna sprawa że Ci, którzy do kwestii prywatyzacji podchodzą ideologicznie ignorują fakt, że konkurencja pomiędzy prywatnymi gabinetami stomatologicznymi podnosi ceny zamiast je obniżać.
George / 83.25.235.* / 2006-05-31 07:20
A co w prywatyzacji stomatologii jest nie tak? Mnie się wydaje, że jest właśnie przykładem na to, jak należy postąpić ze służbą zdrowia. U mojego stomatologa umawiam sie na godzinę, przychodzę i bez czekania siadam na fotel, jestem sprawnie i szybko załatwiony. Co tu jest nie tak?
Marqus / 212.244.249.* / 2006-05-30 14:31
no właśnie bez zębów , bosa i głodna bo przecież nie mamy już kombinatów d/s szycia butów oraz wyżywienia ludności
zx / 83.16.202.* / 2006-05-30 07:36
Dość zabawne jest żądanie górników wypłaty nagrody z zysku. Jakiego zysku ? Zgoda był jakiś zysk w zeszłym roku i może nawet dwa lata przed. Co jednak było przed tym okresem ? Czyżby branża nie potrzebowała pokryć gigantycznych strat z lat ubiegłych ? Co się stało z tamtymi bilansami ? Może ktoś je spalił, a sporządzających je księgowych zakopał w dole z wapnem ? Najpierw niech pokryja to, co stracili, a potem zgoda jak będą mieli skumulowany zysk to niech płacą sobie nagrody, jakie chcą. Najpierw jednak niech na nie zapracują.
PS. Ten rząd jest autentycznie głupi i wcale nie dlatego, że to jest rząd PiS-u tylko dlatego, że podcina gałąź, na której siedzi. Przy takim działaniu za chwilę skończą się pieniążki i będzie czarna rozpacz zwana inaczej dziurą Gilowskiej. Boże, czemu tak doświadczasz tę ziemię ? Jak nie komuniści to idioci !
MarekP / 85.219.252.* / 2006-05-30 16:43
Zapytaj Balcerowicza dlaczego gornictwo sie zadluzylo w latach 90-tych i do dzisiaj tych dlugow nie moze splacic.
ecot / 80.244.149.* / 2006-05-31 10:12
TYCH długów juz dawno nie ma ignorancie!
w ciągu 16 lat było kilkanascie ustaw oddłużeniowych po realizacji każdej kolejnej długi rosły ponownie aż nadto
MarekP / 85.219.252.* / 2006-05-31 10:24
Przyjzyj sie tym odluzeniom pacanie i przestan gadac bzdury.
zx / 83.8.188.* / 2006-05-30 22:35
Nie będę się o nic pytał Balcerowicza bo to nie on jest dzisiaj przy władzy. Jak ktoś marzy o posadzie w rządzie to powinien brać pod uwagę to, że jest to nieco więcej niż stówa, fura i komóra. Albo bieże się władzę taką jaką jest albo lepiej pozostać w wiecznej opozycji. Geneza długów górnictwa jaka by nie była nie tłumaczy w najmniejszym stopniu dzisiejszej polityki pompowania pieniędzy nie wiem czy jeszcze w biznes czy już tylko w działalność hobbystyczną.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-06-03 15:31
O jakim pompowaniu pieniedzy piszesz?
Pieniadze te sa dzisiaj oddawane gornictwu za wepchniecie ich w dlugi w latach 90-tych.
Milo bylo placic malo za energie w tamtych latach?
Teraz trzeba te pieniadze oddac.
lk / 83.23.119.* / 2006-05-30 18:32
jak ktoś nie jest zdolny splacać dlugów to bankrutuje.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-05-30 22:09
Wlasnie zebys nie zbankrutowal pod ciezarem kosztow energii Balcerowicz zamrozil ceny energii (wegla) a uwolnil cala reszte gospodarki.
Kopalnie placily za wszystko ceny rynkowe tylko swojego produktu (wegla) nie mogly sprzedawac po cenie rynkowej. Musialy sie wiec zadluzyc. W tamtym czasie procenty od kredytow dochodzily do 50% miesiecznie.
MirekS / 217.98.20.* / 2006-06-01 08:41
Podejrzewam, że tylko dlatego górnictwo przetrwało - gdyby im dać takie warunki ( wtedy ) jak innym to, jestem przekonany że, już by nie istniała ( pracowała) żadna kopalnia. Nasz węgiel jest po prostu znacznie droższy ( mimo ograniczeń nałożonych nań ) niż z RPA czy od sąsiada. Byłby jeden wielki plus takiej operacji - nikt już by nie ogrzewał węglem - i środowisku byłoby lepiej.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-06-01 09:12
Nastepny "specjalista" bez wiedzy historycznej.
Jak pojdziesz do szkoly to sie dowiesz jakie bzdury piszesz.
Baz / 80.55.141.* / 2006-05-30 08:41
Ten rząd zachowuje się głupio ;i to bardzo. W trakcie kampanii mówiło się rzeczy miłe dla ucha i "ciemny lud to kupił". Następnie roztrwoniono belkowe zaskórniaki na różne "becikowe". Obecnie następuje eskalacja żądań płacowych i widać jak na dłoni ,że rząd sobie z tym nie radzi. Trzeba jednak pamięyać ,że to dopiero początek. Strajki w służbie zdrowia przybierają na sile ,niebawem ruszą nauczyciele,w zakładach zbrojeniowych trwa strajkowa mobilizacja ,służby mundurowe również wyrażają niezadowolenie. Rząd zaś próbuje doprowadzić do sytuacji w której strajki mają być nielegalne ( kto jeszcze pamięta ,że jednym z postulatów Solidarności było prawo do strajku?) albo swoich przeciwników uważa za pedałów czy komuchów ( protest przeciwko min. Giertychowi). Tym razem księgowe zabiegi Z.Gilowskiej nie na wiele siś zdadzą. Na to aby przyszłoroczny budżet jakoś sie złożył ( z deficytem w granicach 30 mld zł) nie ma najmniejszych szans.
kaj / 212.160.191.* / 2006-05-30 15:18
PROGRAM PiS-u PROGRAMEM NARODU !!!

c.b.d.o...

Najnowsze wpisy