Forum Polityka, aktualnościKraj

Debata o katastrofie smoleńskiej. Bez konfrontacji z ekspertami Millera

Debata o katastrofie smoleńskiej. Bez konfrontacji z ekspertami Millera

Wyświetlaj:
bolesław1 / 78.88.205.* / 2013-02-06 12:53
Dobrze że lasek nie przyszedł , bo by się ośmieszył .Eksperci pokazali takie argumenty że chyba nikt nie ma już wątpliwości że ta cała komisja laska i millera to zbieranina jakiś pacchołków tuska na siłę udowadniająca prawdziwość rosyjskich teorii.Jeśli samolot uderzył skrzydłem w brzozę , to gdzie jest ślad uderzenia na skrzydle ? nic takiego nie ma ,krawędz natarcia skrzydła jest w dobrym stanie. Wyrażnie widać za to że partia rządząca wzorem poprzedniczki pzpr zakazała mediom transmisji z tego wydarzenia , to znaczy że stare zwyczaje ,jeszcze z ubeckiej epoki znalazły w Po dobrych naśladowców.
JanuszPOlikot / 2013-02-05 21:09 / Tysiącznik na forum
Debos dlaczego nie chcesz ze mną POdyskutować ja jestem za PIS a ty..? Może chociaż odpowiesz na tak proste pytanie ....:):):) Komu ty chcesz ten POwski kit sprzedać?...Tym POwaznie wykształconym po szkołach "fryzjerskich"..?
ździcho kuźwiak / 62.244.153.* / 2013-04-10 21:49

Debos dlaczego nie chcesz ze mną POdyskutować

Pytasz debosa? Nie zauważyłeś jeszcze, że NIKT nie chce z Tobą dyskutowac i to już od dawna?
L_W / 83.27.40.* / 2013-02-05 20:58
Debos, wyjaśnij, dlaczego Lasek próbował wynająć prof. Szuladzińskiego do obalenia obliczeń prof. Binendy?
debos / 95.49.114.* / 2013-02-05 21:05

Lasek próbował wynająć prof. Szuladzińskiego

Przyśniło ci się. Pewnie zdrzemnąłeś się po obiedzie.
L_W / 83.27.40.* / 2013-02-05 21:10
Brak argumentów?
Nie było sms-ów z wytycznymi?
debos / 95.49.114.* / 2013-02-05 21:19

Brak argumentów?

Nie. Adwersarz niepoważny. Taki więcej z magla. A Szuladziński to nie profesor. Więc nie przesadzajmy. Nie widziałem gościa ale wygląda na takiego co ma demencję, albo ulrgł kontuzji bo głupot jakie gada nawet technik by nie gadał.
L_W / 83.27.40.* / 2013-02-05 21:25

Nie widziałem gościa ale wygląda na takiego

To jak w końcu - widziałeś, czy nie widziałeś?
Debos - gubisz się , plączesz, kluczysz - jak Lasek z Millerem.
Coś kiepsko z twoją logiką - jakaś demencja?
debos / 95.49.114.* / 2013-02-05 21:40

widziałeś, czy nie widziałeś?

No przecież napisałem, że nie widziałem. Ogarnij się chłopie i pomyśl raz jeszcze. Jak będziesz miał wątpliwości to będę cię dalej naprowadzał.
@@@ / 89.68.238.* / 2013-02-05 23:06

Nie widziałem gościa ale wygląda...

To jak mozesz wiedziec jak wyglada skoro go nie widziales.
Krezisz jak baLasek w przereblu.
JanuszPOlikot / 2013-02-05 21:16 / Tysiącznik na forum
TyPOwy leming więc czemu sie dziwisz?....Każą mu pisać rózne głuPOty no to pisze....:):):)
L_W / 83.27.40.* / 2013-02-05 21:28
A niech pisze..
Tylko coś dzisiaj nerwowy jakiś...
ygy / 89.231.86.* / 2013-02-05 20:26
Czy to prawda czy nie tym ofiarom katastrofy należy się solidne śledztwo.
debos / 95.49.114.* / 2013-02-05 20:40

Czy to prawda czy nie tym ofiarom katastrofy należy się solidne śledztwo.

No to przecież solidne śledztwo trwa. Już od trzech lat. A przyczyny katastrofy wyjaśniła specjalnie przez nasze państwo powołana komisja. Czujesz jakiś niedosyt?
L_W / 83.27.40.* / 2013-02-05 21:03
Wyjaśniła? Debos, dlaczego Lasek próbował ukryć punt TAWS 38? Taką jakąś łatkę zieloną nakleił, ale tak nieudolnie, ze można ją zdjąć. Fajny filmik krąży w internecie.
JanuszPOlikot / 2013-02-05 20:59 / Tysiącznik na forum
Jak tam dostałeś już SMSa z odpowiedziami na moje pytania załączone POniżej..?..:):):)POczytaj trochę nizej mój obszerniejszy POst....Czekam na odpowiedz...:):)
Jot 23 znowu nadaje / 83.24.229.* / 2013-02-05 20:14
Po co im to było, skoro na pokładzie była bomba??? I po co dobijali rannych, przecież po wybuchu bomby było wszystko załatwione... Po co podmienili samolot? I po co ruscy naprowadzacze kłamali, skoro bomba była... i po co ci piloci ladowalai przy zerowej widoczności, przecież nie musieli się wysilać aby wszyscy zgnięli... itd , itPiS, ha ha ha ha ha... Siostroooo tleeeeennn... Alleluja.
JanuszPOlikot / 2013-02-05 20:31 / Tysiącznik na forum
Ja byłem na tej debacie i poprzednich ale takich rzeczy nie słyszałem.....Może coś się tobie POmyliło z tym pijanym generałem albo "lądującymi debesciakami"?....Myślę że na pancerną brzozę już chyba nikt się nie da nabrać.....:):):)No chyba że szechter z jego gazetką...
Jot 23 znowu nadaje / 83.24.229.* / 2013-02-05 20:39
Wiązka laserowa, bomba termo baryczna, strumień fal elektromagnetycznych, podmiana samolotów, że niby wogóle nie wystartowali z Okęcia... wszystkich pozabijali w Polsce a przerzucili już tam trupy... I jeszcze takich kilkanaście różnych nieprawdopodobnych wersji... a wszystko tylko po to aby nikt nie zapytał- Panie Prezydencie, dlaczego....???
L_W / 83.27.40.* / 2013-02-05 21:20

Panie Prezydencie, dlaczego

Wątpię, żeby Komorowski prawdę powiedział!
Nie licz na to.
JanuszPOlikot / 2013-02-05 20:57 / Tysiącznik na forum
Kończę dyskusję z ignorantem który uważa że wiązka laserowa to jest coś innego niż fale elelktromagnetyczne:):):)....Jak chcesz to możesz POrozmawiać z Laskiem on ciebie POsłucha wraz z Szechterem..:):):)
debos / 95.49.114.* / 2013-02-05 20:42

przerzucili już tam trupy

Teleportowali?
JanuszPOlikot / 2013-02-05 21:01 / Tysiącznik na forum
Dlaczego nie odpowiadasz merytorycznie na moje pytania zamieszczone trochę POnizej..:)
52% milczącej Większości / 79.191.16.* / 2013-02-05 19:38
Na stronach Money.pl często występowały osoby ubliżające umiejącym kojarzyć (niezależnie od sprawy) od pisiorów. Gdzie się dzisiaj podziały?.
To już tak kamień prawdy przygniata zakute łby, że pisnąć nie mogą. A TEN SPEC OD "JASKINIOWEJ NIENAWIŚCI" , spadkobierca tradycji KPP i błędów luxemburgizmu to gdzie?

Bo podłości ślad dłoń nasza już zmiata a sędziami wkrótce będziemy my tych co gromadę błaznów na doradców mają na pomieszanie dobrego i złego.
debos / 95.49.114.* / 2013-02-05 20:21

umiejącym kojarzyć

Po swojemu kojarzyć. Oczywiście
JanuszPOlikot / 2013-02-05 21:46 / Tysiącznik na forum
No... ty z pewnością nie POkojarzysz ewidentnych faktów.:):)
dgen / 2013-02-05 19:23 / Tysiącznik na forum
stosunek masy tupolewa do grubości brzozy na wysokości 5 m jest podobny jak stosunek masy miniwana do grubości kija od mopa - czy zderzenie miniwana z kijem od mopa spowoduje jego destrukcję i zgon wszystkich pasażerów ?
solista / 83.30.108.* / 2013-04-10 21:08
Antek ma zawsze racje szkoda tylko ze powypadku tupolewa bedac w Katyniu uciekl jak szczur z tonącego okretu dlatego teraz jest największym ekspertem gratulacje tym co temu zrytemu beretowi daja wiare
debos / 95.49.114.* / 2013-02-05 19:54

czy zderzenie miniwana z kijem od mopa spowoduje jego destrukcję i zgon wszystkich pasażerów ?

Jakąś destrukcję może ten kij spowodować. Brzoza spowodowała tylko destrukcję skrzydła a nie samolotu. Więc bratku nie kombinuj bo ktoś może pomyśleć, że chcesz być mądrzjszy jak ładniejszy.
L_W / 83.27.40.* / 2013-02-05 21:08

Jakąś destrukcję

Debos - nie ośmieszaj się, piękniejszy od Grodzkiej nie będziesz.
debos / 95.49.114.* / 2013-02-05 21:22

piękniejszy od Grodzkiej nie będziesz.

Nie zależy mi. Ona przecież niczego sobie.
L_W / 83.27.40.* / 2013-02-05 21:32
cytat]
Ona przecież niczego sobie


Tym dowcipem mnie rozbawiłeś!
Brawo![
JanuszPOlikot / 2013-02-05 20:52 / Tysiącznik na forum
Widzę że masz problem ....Więc pytam jakim cudem skrzydło uderzyło w brzozę na wysokości kilku metrów.....?....Myślę że wysunięte podwozie i kadłub szorowały by po gruncie ale nie ma śladów....Skoro POwiesz samolot nie był wypoziomowany i skrzydła (rozstaw) nie były w poziomie do powierzchni ziemi a kadłub był wyżej i niższe skrzydło(pochylone bliżej ziemi) zahaczyło to co spowodowało że zamolot podchodzący do lądowania będący na wysokości kilku metrów nad ziemią nie był wypoziomowany? Skoro nawet laik wie że do lądowania podchodzi się ze zbalansowanym samolotem. Skoro samolot nie był zbalansowany to jakim cudem Lasek odczytuje wysokość z wysokościomierza radiowego którym rzekomo się kierowali piloci. Chyba nie muszę tłumaczyć że radiowysokościomierz podaje prawidłowe odczyty gdy samolot leci poziomo do ziemi a nie przechylony gdy wiązka scannera radiowego idzie w bok i nie zapewnia własciwego odczytu....Debos komu ty chcesz sprzedać kit..? POwskim "gastronomom" po szkołach marketingowych sprzedających "produkt" typu guma do żucia.?
JanuszPOlikot / 2013-02-05 19:14 / Tysiącznik na forum
Lasek gdzie się schowałes...:):) POwski ekspercie...:):):)..Brzoza urwała skrzydło a inne drzewa nie zostały ruszone....Myślę że to raczej POdmuch wybuchu albo zwiększających ciąg silników złamał koronę drzewa....

Obliczenia Laska...."Jak walnęło to urwało"....:):):)...Takie bajki dla POwskich lemingów.....:):):)
jt / 78.10.107.* / 2013-02-05 18:19

Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek zapowiadał w mediach wielokrotnie, że 5 lutego nie pojawi się na debacie o przyczynach katastrofy.

Tłumaczył, że nie spotka się z zespołem Macierewicza, bo badanie wypadków lotniczych musi być odseparowane od polityki.

Lasek nie był przewodniczącym to po pierwsze,a po drugie właśnie polityk był tym przewodniczącym czyli J.Miller.
No to jak panie Lasek,gdzie w waszej komisji było te "odseparowanie od polityk"?.
debos / 95.49.114.* / 2013-02-05 19:26

No to jak panie Lasek,gdzie w waszej komisji było te "odseparowanie od polityk"?

Ano było odseparowanie ponieważ Miller pełnił jedynie funkcję pomocniczą, był szczególnie po to aby ułatwiać ekspertom kontakty ze stroną rosyjską. Całą robotę wykonali eksperci, najlepsi specjaliści od wypadków lotniczych w Polsce. Wszyscy ludzie znajacy się na lotnictwie, piloci i wszyscy z lotnictwem związani honorują raport komisji Millera. Dla nich bez dwóch zdań raport jest prawdziwy i rzetelny. Ja mam do raportu Millera zastrzeżenia w dwóch punktach. To jednak nie są zastrzeżenia które podważają przyczynę katastrofy. Im chodziło o pokazanie w lepszym świetle Błasika i pilota.
Macierewicz i jego ferajna mają zupełnie inny cel. Ich celem jest sianie zamętu, rozpętywanie zawieruchy i bezczelne wykorzystywanie katastrofy do celów politycznych. Dlatego taki specyficzny dobór ludzi do komisji. Specjalistów od wypadków tam w ogóle nie ma. Natomiast są tacy co nie dbają o swój honor i reputację a targają nimi dziwne emocje. Dlatego te brednie które smieszą każdego kto ma jakiekolwiek techniczne wykształcenie. No i żaden szanujący się ekspert, naukowiec nie pozwoli sobie na snucie teorii nie posiadając w rękach materialnych dowodów. A ci niby eksperci sobie na to pozwalają. No ale jeśli mają wykonać zlecenie to muszą sobie pozwalać na wszystko poza głoszeniem prawdy.
piw84 / 95.108.91.* / 2013-02-05 18:13
Niestety, zespół parlamentarny jest złożony z samych polityków - podkreślał na spotkaniu w redakcji Gazety Wyborczej - PANIE LASEK, W ZESPOLE PARLAMENTARNYM INACZEJ SIĘ NIE DA, GDYŻ MOGĄ TAM ZASIADAĆ TYLKO PARLAMENTARZYŚCI (CZYLI POSŁOWIE I SENATOROWIE)
debos / 95.49.114.* / 2013-02-05 19:46

MOGĄ TAM ZASIADAĆ TYLKO PARLAMENTARZYŚCI (CZYLI POSŁOWIE I SENATOROWIE)

Mogą i zasiadają. I to tylko jednej opcji. Bo może dlatego, że tylko tej opcji zależy na wyjaśnieniu katastrofy? Może w tej katastrofie zginęli tylko ludzie związani z tą jedną opcją? Pewnie tak no bo z jakiego powodu w tym zespole zasiadają tylko ci co zasiadają?
L_W / 83.27.40.* / 2013-02-05 21:12

Bo może dlatego, że tylko tej opcji zależy na wyjaśnieniu katastrofy?

Przez pomyłkę powiedziałeś prawdę! Ciekawe, kiedy teraz ten post Debosa zniknie?
przeciwnik pancernej brzozy / 83.28.163.* / 2013-02-05 17:13
Pytanie retoryczne: czy nagrania z czarnych skrzynek tupolewa mogły zostać zmanipulowane?

Warto w tym miejscu przytoczyć fragment pisma Stanisława Zagrodzkiego (krewnego smoleńskiej ofiary) skierowanego do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Pan Zagrodzki pisze: "Ustalono, że odłączenie pierwszego i ostatniego kanału ABSU dzieli następująca różnica czasowa:
– wg stenogramu MAK (CVR) – ok. 1,9 sekundy,
– wg stenogramu IES (CVR) – ok. 2,7 sekundy,
– zaś z analizy wykresów z rejestratorów parametrów lotu (FDR), MSRP-64 z raportu KBWL LP otrzymano wartość – 5,5 sekundy.
(...) Stąd wniosek, że albo system autopilota był uszkodzony, albo zapisy pochodzące z CVR bądź z FDR pochodzą z uszkodzonego [czytaj z sfałszowanego] systemu rejestracji danych".

Oto kulisy wypadku lotniczego, który wydarzył się w 1988r. we Francji. Dopiero po latach okazało się, że "czarne skrzynki zostały przerobione dla zafałszowania i ukrycia informacji istotnych do określenia przyczyn i ustalenia winnych". Puentą notki (Jeremiasza Paliwody który przytoczył te znamienny fakt) jest zdanie: "Francuzi 'napisali' instrukcję dla wszystkich krzątających się wokół katastrofy naszego Tu-154". Wspomniany bloger poinformował nas także, iż: "tam we Francji, w tej 'sfałszowanej' katastrofie leciało 136 osób, a zginęły... 3!"
Znamienne – jak zaznaczył J.Paliwoda – wtedy 'nie odnaleziono' jednego z rejestratorów, zapewne dlatego, by ułatwić sobie prace związane z "synchronizacją pozostałych".
Również w Smoleńsku wg oficjalnej rosyjskiej wersji, nie odnaleziono ważnego rejestratora K3-63 (który oprócz podstawowych parametrów na – niemożliwej do sfałszowania – celuloidowej taśmie zarejestrował również przeciążenia pionowe (wszelkie wstrząsy) w tupolewie).

Można tylko współczuć naiwniakom, bezmyślnym lemingom, obrońcom niewiarygodnych, bo sfałszowanych raportów MAK i Millera, którzy bezgranicznie wierzą w prawdziwość zapisów paramertycznych lotu tupolewa i dźwięków z kokpitu przekazanych stronie polskiej kopii z czarnych skrzynek Tu-154M (101).

Najnowsze wpisy