Forum Forum emerytalneOFE

Debata o OFE. Twierdzą, że wygrał Balcerowicz

Debata o OFE. Twierdzą, że wygrał Balcerowicz

Wyświetlaj:
wtg / 2011-03-25 19:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gówno mnie obchodzi kto wygrał walkę na słowa. Balcerek, czy Rostek. Tak czy siak w kwestii zabezpieczenia spokojnej starości my wszyscy pracujący za marne grosze jesteśmy przegrani!
nazwe Janusz B uzywam od kilkunastu miesiecy / 82.210.176.* / 2011-03-25 15:57
Ja uwazam,ze Balcerowicz nie wyszedl poza od lat powtarzane przez siebie doktrynalne komunaly.Przegrany jest nie tylko Balcerowicz rowniez my wszyscy dzieki Balcerowiczowi
Zbig 2 / 62.29.136.* / 2011-03-23 14:29
Jacy Polacy ? Rozmawiałem na temat debaty z kilkunastoma osobami i nikt z moich rozmówców nie uważał , że wygrał tę debatę prof. Balcerowicz. Moim zdaniem nie powiedział nic konkretnego i przekonującego, błądził po Południowej Ameryce, Słowacji i krajach nadbałtyckich bez sensu i konkretów. Był zdeterminowany w walce o OFE i to wszystko.
Polecam
http://media.wp.pl/kat,1022947,page,5,wid,13225773,wiadomosc.html
oborowy / 79.185.94.* / 2011-03-25 16:00
Bo Pewno Leszkowi coś wsypali do POpitki wczesniej.

Jak Putinowcy Aleksandrowi w Katyniu.

Dlatego nie rozumiał. A może ma male IQ ???

Ja ze slów Rostowskiego zrozumialem =,ze to lud pracujacy zadluża POlskę.
Jak by tych pracujacych bylo mniej, to Wincent mial by mniejsze doplaty do OFE.

Nie wiem. Moze ja mam POmroczność???
Parmezanka / 84.10.38.* / 2011-03-23 13:33
Jako cywilizowany i wykształcony naród w środku Europy nie możemy dopuścić nigdy do tego aby jakakolwiek wizja ekonomiczna pana Balcerowicza została w Polsce praktycznie wprowadzona w życie . Dość mamy jego chorych reform w postaci zniszczonych PGR-ów, zadłużonych szpitali, zrujnowanych i sprzedanych za przysłowiową złotówkę państwowych firm, masowego bezrobocia i przymusowej emigracji za chlebem. Dziś ten pan znowu głosi swoje chore wizje występując w roli Boga, stawiając się ponad państwem ,jego rządem i społeczeństwem. Jego pomysły na gospodarkę są dla gospodarki i dla społeczeństwa bardzo niebezpieczne. Przytoczę tylko niektóre z nich : 1. Trzeba radykalnie podnieść wiek emerytalny - tylko aby to zrobić w warunkach tak dużego jak u nas bezrobocia trzeba wypchnąć na bezrobocie całe młode pokolenie, które nie tylko nie będzie miało z czego żyć , ale nie będzie miało nic na koncie emerytalnym, czyli zostanie bez emerytury. 2. Odebrać przywileje górnikom - człowieku przyjedź na Śląsk , zobacz jak wygląda kopalnia, popatrz jak wyglądają ludzie wyjeżdżający z dołu po pracy i dopiero wtedy zastanów się co mówisz. Według ogólnych zasad żaden górnik nie doczekałby emerytury. 3. Odebrać przywileje mundurowym - profesorze, mundurowi nie pracują tylko służą, państwu i społeczeństwu i to państwo ma obowiązek o nich dbać, bo jeżeli dbać nie będzie to one są w stanie zadbać o swoje interesy same tak jak to się dzieje w niektórych państwach. 4. Ważny jest autorytet państwa i zaufanie do niego - oczywiście , ale to właśnie pan ten autorytet i zaufania do państwa podrywa, atakując rząd , premiera i ministrów. 5. Nie wie pan czyje pieniądze są w ZUS-ie i w OFE, wciska pan ludziom ciemnotę na siłę , to niech pan idzie do OFE i wybierze sobie te swoje składki , zobaczymy czy panu wypłacą. 6.Jak już wszystko wszystkim zabierzemy , to państwo będzie rozwijało się szybciej - bzdura, po pierwsze zachodzi pytanie dla koga będzie się rozwijało skoro nie będzie popytu wewnętrznego i zostanie zahamowany obieg pieniądza, towarów i kapitału- podstawa istnienia kapitalizmu. Pytania takie można mnożyć w nieskończoność i wykazywać , że są zlepkiem wzajemnych sprzeczności i utopijnych urojeń. Na to wszystko można zaradzić tylko w jeden sposób = NIGDY WIĘCEJ BALCEROWICZA.
oborowy / 79.185.94.* / 2011-03-25 17:18
A jakie mozna mieć zaufanie do rzadów POmrocznośći?????
acomitam / 87.204.92.* / 2011-03-23 07:18
To była debata? To był chaos! Balcerowicz jak zwykle uważał, że samo podparcie podbródka palcem wystarczy, żeby porazić słuchaczy i Rostowskiego majestatem mądrości i uczoności. Tymczasem Vincent gadał i gadał, a Balcerowicz stroił miny. Mosz od czasu do czasu wtrącał swoje pięć groszy potęgując chaos. Na całe szczęście drugi prowadzący najczęściej siedział cicho. Chyba pogubił się na samym początku. A o czym gadali? Jeden Bóg raczy wiedzieć, chociaż wątpię, żeby był zainteresowany. Jakieś ogólniki, teorie, erystyczne sztuczki z których prym wiodło powoływanie się na zagraniczne autorytety i badania amerykańskich ekonomistów (uhaha...), nic nie mówiące wykresy, dobrane tak, żeby uzasadnić z góry ustaloną tezę. I tylko emeryta i jego problemów nie było widać na horyzoncie. Ale cóż gdy ścierają się giganci, jakież znaczenie mogą mieć emeryci i ich sprawy? A najzabawniejsze jest to, że wszyscy razem jak ognia unikali tematu uwolnienia systemu ubezpieczeń społecznych i wprowadzenia rozwiązań rynkowych, za które ponoć Balcerowicz dałby się pokropić żywcem święcona wodą.
oborowy / 79.185.79.* / 2011-03-22 21:17
Wincent Powiedzał,że z tych zabranych wiecej przeznaczy na edukację.

A ja Pytam PO co, aby wyrośli takie debile, które w trzy lata zrobia 300mld Dlugu?? Których nikt nie rozumie. Łacznie z Leszkiem??
wtg / 2011-03-22 15:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gówno mnie obchodzi, czy w walce na słowa wygrał Balcerek, czy Rostek. Interesuje mnie, co ja z tego będę miał.
tade / 83.2.33.* / 2011-03-22 15:04
Złota myśl Vincenta

Nie ponosi winy ten co generuje dług,
winny jest ten co udziela kredytu na jego zniwelowanie.

Proponuję na tą okoliczność jakowąś ustawę.
Vincent popłyniesz wpław na tej tekturowej walizeczce z którą przybyłeś do Polski , Wisłą do Bałtyku potem Morze Północne ..................
Zostawisz to co ......................
Minister Rostowski jest człowiekiem majętnym, w swoim oświadczeniu majątkowym wykazał pokaźne oszczędności. Ma też trzy domy i pięć mieszkań w Wielkiej Brytanii i we Francji. Jeśli pan minister na starość zdecyduje się zamieszkać we francuskim domu, a pozostałe wynajmie, może liczyć na pokaźny dodatek do emerytury - nawet 8 tys. funtów miesięcznie, czyli jakieś 36 tys. złotych.

Gdyby też wszystkie oszczędności wrzucił na korzystną lokatę (7,6 proc.), miałby z tego z 3 tys. złotych miesięcznego zysku. Czyli do emerytury - niezależnie od jej wysokości - może dorobić jakieś 40 tys. złotych miesięcznie. To się nazywa złota jesień!


Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/rostowski-nie-musi-martwic-sie-o-emeryture_175518.html
Elendir / 2011-03-22 20:37 / Łowca czarownic

Złota myśl Vincenta

Nie ponosi winy ten co generuje dług,
winny jest ten co udziela kredytu na jego zniwelowanie.

Nie słyszałem by coś takiego powiedział. A poza tym, któ Twoim zdaniem wygenerował dług?

Minister Rostowski jest człowiekiem majętnym, w swoim oświadczeniu majątkowym wykazał pokaźne oszczędności.

Proponuję Ci do tego samego dążyć, zamiast to wypominać innym osobom.
oborowy / 79.185.79.* / 2011-03-22 14:28
To byla debata. Zero argumentów-100bajeru.

Teatr dla Gawiedzi.

Wedlug Wincenta 40% z 7,3 jest mniejsze niż 2,3%

Wincent mowi,ze teraz bedzie wiekszy strumień kapiatalu w Akcje.

Oczywiście Profesor od Owadow Niesioł takich obliczen nie jest wstanie wychwycić.

Niesiol ocenił PO tym kto bardziej pluł p*******
gcebul / 2011-03-22 13:44
Balcerowicz przekonał mnie jednym zdaniem: zabierzcie najpierw administracji i pozbądźcie się biurokracji ....
Bernard+ / 83.27.75.* / 2011-03-22 19:07
od 10 lat piszę właśnie o tym na przykłądzie mojego rodzinnego miasteczka: w 1990 roku mieszkało w nim 49 tyś osób a w urzedzie miasta pracowało 78 urzędników w skutek upadania przemysłu i całkowitego zastoju w budownictwie liczba mieszkanców spadła do 38 tys. ale liczba urzędników miejskich wzrosła dziś do 240 etatów do tego powstał w 1998 roku powiat z 120 urzędnikami + kilka powiatowych zakładów budżetowych. Liczba dzieci w szkołach zmalała o połowę więc w wolnych pomieszczeniach zrobiono biura dla urzędników.Liczba mieszkań komunalnych maleje dzieki ich sprzedaży ale MZBM się rozwija. A w konsekwencji mamy PKB per capita wynoszące zaledwie 54% przeciętnego dla całej UE podczas gdy Czesi mają 80%.
petra / 78.8.84.* / 2011-03-22 21:03
Do Bernarda-proponuję abyś zainteresował się do czego potrzebne były te dodatkowe etaty w radzie Twojego miasta i spróbował wesprzeć Waszą lokalną opozycję. Wtedy bedziesz miał szansę coś zmienić jeśli będziecie mieli rację i przekonacie do niej większość. Jeśli to Wam się uda, to wystarczy tylko zmniejszyć liczbę etatów w Waszym UM. Ależ to proste! Chyba że jeszcze łatwiej jest siedzieć przy internecie i marudzić. Co nie?
Jerzyk18 / 2011-03-22 13:40
Oglądałem tą debatę Balcerowicz mówił do rzeczy, a Rostowski, no cóż, próbował jak się da przekonać widzów, że ta kradziesz jest dla nas dobra :)
Pollakk. / 212.160.172.* / 2011-03-22 12:15
...nie ma co debatować "nad rozlanym mlekiem", zostaniemy ograbieni z potencjalnych oszczędności, bo gdy te trafią do ZUS, to wiadomo, ze już nidgy ich nie zobaczymy... a przy okazji dyskusji nad OFE przechodzi taki rodzynek: "Skarbówka kontroluje oprogramowanie komputerowe w firmach ..." kontrole w imieniu prywatnych podmiotów są wykonywane przez urzędników państwowych, na których pensje właśnie nam zabierają pieniążki...
Jestem po prostu załamany stanem bezprawia w imię prawa w naszym kraju...
szogun prowncjusz / 95.50.99.* / 2011-03-22 11:29
I po co te spory kto wygrał, jak i tak tusk i jego banda zrobią co swoje ,
ZANIM WPROWADZILI OFE POWINNI PRZEWIDZIEĆ CI CWANIACY
że o polowe zmniejszy sie budżet w ZUS-ie i tą lukę trzeba z czegoś pokryć
niby to miało byc z prywatyzacji ale szło na co inne aż stworzyła się dziura jaką mamy .Rzad mówi co zrobimy -zabierzemy OFE i tak się robi
i chodżby 100 Balcerowiczów ich przekonywało nie zmienia zdania
A tak na marginesie ,dziś Balcerek mówi co trzeba zrobic ,ja się pytam a co on robil jak był ministrem finansow juz wtedy mógl się brać za naprawę finansów
swwsww / 78.133.163.* / 2011-03-22 11:54
To bylo przewidziane, ale trzebaby pozamaiatac KRUSy i inne szajsy ktore sluza tym wybrancom narodu ze wsi, z kopaln, czy z komisariatow... Od tego powinno sie zaczac.
żenua / 83.14.248.* / 2011-03-22 11:25
Krótko.
srodki w OFE są poza zasięgiem rządu i to go bardzo denerwuje
rząd lubi nasze pieniądze WYDAWAĆ. bardzo lubi.

Zwolennikom tych pomysłów proponuję:

Udzielić pełnomocnictwa Panu Rostowskiemu Tuskowi do rachunków bankowych, rejestrów w TFI, dopisać do ziemi i udziałów w firmach.
wojens / 46.112.146.* / 2011-03-22 12:27
W OFE sa nasze pieniadze ale i dlugi sa nasze. Pamiętaj o tym.
żenua / 83.14.248.* / 2011-03-22 13:19
ZUS - zakład ubezwłasnowolnienia społecznego.
SWWSW / 78.133.163.* / 2011-03-22 11:56
CALY PIC W TYM, ZE NA POCZATKU DEBATY UDOWODNIONO NA PODSTAWIE JAKIEGOS WYROKU NSA, CZY COS, ZE SKLADKI NA EMERYTURE NIE NALEZA DO OBYWATELA, TYLKO DO PANSTWA, AZ DO MOMENTU PRZEJSCIA OBYWATELA NA EMERYTURE... TU JEST PIES POGRZEBANY... TAK WIEC NIE MOWMY O SKLADAKCH EMERYTALNYCH, ALE O PODATKU NA EMERYTOW ! A SKLADKI EMERYTALNE, TO NIECH KAZDY SOBIE ZBIERA SAM I TO GDZIE CHCE - CHOCBY W SKARPECIE...
fldhg / 80.52.254.* / 2011-03-22 11:10
Balcerowicz poległ w tej debacie, bo jest naiwniakiem wierzącym, że racjonalne argumenty coś znaczą. Biedaczek z parasolka w ręku stanął do słownego pojedynku z bezwzględnym politykiem rządzącej partii w PR-owskim czołgu.
Rostowski bardziej skupiał się na ośmieszeniu Balcerowicza niż na merytorycznej dyskusji . Bez pardonu "tykał" Balcerowicz, przerywał jego wypowiedzi i podważał jego wiarygodność (Leszku, jeżeli ty tego nie rozumiesz, to jak mogłeś odważyć się przyjść na debatę w TVP !). Cynizm zwyciężył.
Debatę pogrzebał dziennikarz TVP w różowym krawacie. Nie dość, że nie potrafił zapanować nad porządkiem dyskusji to jeszcze chciał stać się jej gwiazdą. Załość!
wsswswsw / 78.133.163.* / 2011-03-22 11:52
Masz racje Mozdzer z TOK FM wygral debate, bo wpieprzal sie co chwile i staral sie tlumaczyc wszystko do poziomu przystepnego dla debili. A debile i tak nie ogladali, bo pili jabole za budka.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy