Forum Forum emerytalneOFE

Debata o OFE. Twierdzą, że wygrał Balcerowicz

Debata o OFE. Twierdzą, że wygrał Balcerowicz

Wyświetlaj:
tade / 83.2.33.* / 2011-03-22 08:54
Panie marszałku co robić, jak działać?
Piłsudski mawiał króko.
Bić curwy i złodziei....
Józio z Róskiej Bódy / 83.29.199.* / 2011-03-22 09:00
To jest dobry plan działania, ale zmienił bym kolejność na złodziei i córwy ..chociaż tutaj mam pewne wahania
man13 / 2011-03-22 09:13 / Tysiącznik na forum
Ja bym tam edukował idiotów społecznych.
Floyd / 2011-03-22 12:47 / Tysiącznik na forum
To głupio być prostaczkiem, a zatem aby uchodzić za wyedukowanego zawiadamiam:
Jestem emerytem: proszę o obniżenie mi emerytury.
Jestem urzędnikiem: proszę o wyrzucenie mnie z pracy.
Jestem w KRUSIE: Proszę o przeniesienie mnie do ZUS bo chcę płacić wyższe składki.
Jestem policjantem i chcę pracować do 70 roku życia.
Jestem bezrobotnym i nie życzę sobie zasiłków dla bezrobotnych bo mi to ubliża.
Protestuję przeciwko płacy minimalnej bo chcę pracować za 400 zeta.
Leżę w szpitalu i nie życzę sobie darmowego leczenia bo wolę płacić.
.................
................
Wszystko dla dobra ukochanej Ojczyzny. :)
Czy jestem już właściwie wyedukowany?
Józio z Róskiej Bódy / 83.29.199.* / 2011-03-22 08:46
Robienie lemingom plazmy z mózgu idzie pełna parą przez najemników Tuska. To nie rząd wpłacał kasiorę do OFE, tylko lemingi by na wolnym rynku była pomnażana. Rządowe Miry, Rychy i Zbiry WYMUSZAŁY inwestowanie w obligacje przechwytując kasiorę która utonęła w ich worach i "dziurze" budżetowej. Na skraju bankructwa rzad Tuska zachowął się jak leśna banda i POŁOZYŁA od RAZU ŁAPĘ na całej KASIORZE. Jasne LEMINGI -- no to ustawiac sie do kolejnego GOLENIA - taś taś, taś
jakiś / 193.201.167.* / 2011-03-22 09:51
W rządzie balcerowiczowskim - AWS-u był i Kaczyński, zapomniałeś Józiu????
sisley / 213.108.153.* / 2011-03-22 08:57
Dodałbym, że rząd stosuje szantaż wobec własnych obywateli. Albo kasa z OFE albo zapaść finansów publicznych. Jak się nic nie robiło przez 3 lata to teraz skok na kasę obywateli.

A dług u obywateli to małe piwo, gorzej z długami zagranicznymi.
wojens / 46.112.146.* / 2011-03-22 08:36
Jeśli utrzymamy przekazywanie skladek do OFE na dzisiejszym poziomie to państwo czyli my zadlużymy się do tego stopnia, że nawet gdyby w OFE byli sami geniusze i potrafili sprzedać lód Eskimosom to i tak swoimi inwestycjami nie pomnożą tak naszych skladek aby wyplacane w przyszlości emerytury byly cokolwiek warte. I dopiero wtedy a nie teraz można byloby kszyczeć, że nas okradli. Trochę za późno.
dgen / 2011-03-22 08:26 / Tysiącznik na forum
debata pokazała miałkość intelektualną tzw.elit.
Balcerowicz nie miał argumentów a rostowski mówił po prostu głupoty.
Mamy wybierać między dżumą a cholerą.
Jasne staje się, że tzw. reforma emerytalna to sposób na szybkie załatanie dziury budżetowej - "tu i teraz" jak mawia premier.
A co potem ? Rostowski mówił o niefektywności OFE - ale czy w nowej ustawie sa zapisy zmniejszające prowizje ? Przecież OFEziałaja w ramach prawnych ustalonych przez......................kogo ? buzka, balcerowicza i innych.
Poza tym nie padła odpowiedź skąd zus weźmie za 15 lat pieniądze na wypłatę świadczeń - czy nie trzeba sie będzie znowu zapożyczać ?

A tak w ogóle nurtuje mnie pytanie - jak rostowski rozliczał dochody osiagane przez lata w Polsce nie posiadając nr NIP ?
wojens / 46.112.146.* / 2011-03-22 08:38
Jesteś pewny, że o to chodzi?
Zyga PRL / 83.136.224.* / 2011-03-22 08:19
System ubezpieczeń społecznych po pierwsze należy uzupełnić o majątki kolejnych ekip rządzących, posłów i senatorów, którzy przez ostatnie 20 lat ku własnemu świętemu spokojowi wysyłają na sowite emerytury 45 letnich górników, w tym samym lub młodszym wieku mundurowych i innych wcześniaków emerytalnych.

Okradli resztę społeczeństwa (pracujące wystarczające 65 lat) z premedytacja i pełną świadomością czynu. Nie widzę powodów dla okoliczności łagodzących.

Poseł czy senator to jednak człowiek rozumny (jak przynajmniej im się wydaje) i za swoje błędy powinien odpowiadać jak profesjonalista w obrocie gospodarczym.

Poza tym jakie mądrością ludową kierowała się demokratyczna władza każąc płacić wysokie emerytury milicjantom, wojskowym i innym z MSW, którzy kilka lat wcześniej ten sam naród trzymali za mordy ku chwale władzy ludowej, dostając za to nie osiągalne dla innych profity.
CZ / 83.29.212.* / 2011-03-22 07:55
Wytknął mu to Minister Finansów. Balcerowicz okazał się zupełnie nieprzygotowany do debaty.
Rząd ma rację obniżając składkę do OFE. Nie może być tak w państwie, iż aby wypłacić pieniądze emerytom państwo zadłuża się w OFE, sprzedając im obligacje. Balcerowicz popełnił błąd wprowadzając reformę emerytalną Oparł się na Chile, wtedy rządzoną przez dyktaturę, założył błędnie, iż OFE będą utrzymywały się ze składki, czyli brak jest efektywności, OFE pobierały nawet 10 % składki, system jest przez to niemotywujący. Założył, iż pokrycie długu publicznego z tytułu wprowadzenia OFE będzie wielka prywatyzacja, a jak wiadomo, nie każdy rząd chce prywatyzować.
Balcerowicz chce zmusić przyszłych emerytów do oszczędności ale systemem OFE tego się nie da zrobić,.
dragonisko / 46.151.190.* / 2011-03-22 08:28
Za pieniędzmi w OFE stoją konkretne obligacje i konkretne akcje. Jeżeli mam na koncie w OFE 40 000PLN to 30 000,- to są obligacje skarbu państwa i państwo ma mi kasę oddać z odsetkami tak abym miał większa emeryturę bo ja ciężko pracuję, zarabiam i pożyczam dla państwa kasę.
Reszta czyli 10 000,- są to akcje - czyli pożyczam swoje pieniądze na rozwój firm i później firmy dzielą się ze mną zyskiem i mam emeryturkę wyższą.
Za pieniędzmi w ZUS nie stoi nic. Pieniądze są od razu wydawane na emerytury a na koncie jest wirtualny zapis który można zmienić jedną ustawą.
A dług publiczny można na wiele sposobów zmniejszyć. Niby Tusk zamroził pensje i nie zatrudniaja ale też nikogo nie zwalniają. Jest tylko jedna dziura którą wypływa kasa - PREMIE - są wypłacane wielkie premie, co prawda płaca zasadnicza się nie zmienia ale premie co miesiac można brać. Proste ale i jakie łatwe.
amarlyk / 195.117.255.* / 2011-03-22 12:27
Pieniądze w OFE to pieniądze pożyczone z budżetu, nie są to więc oszczędności. To tak jakby założyć lokatę na 5% pożyczywszy pieniądze z banku na 10 % !
ewwaryyy / 62.87.208.* / 2011-03-22 08:48
to naiwność.do czasu wypłaty emerytur fundusz splajtuje a zarządzający nim pójdą gdzie indziej na ciepłe posadki
lusticus sardonicus / 195.114.163.* / 2011-03-22 08:01
Owce liczą na delikatność postrzygacza.
kress / 91.193.208.* / 2011-03-22 07:48

Jacek Rostowski mówił dziennikarzom, że mimo chwilowego zastoju podczas debaty, jest usatysfakcjonowany z jej przebiegu. Jak stwierdził, różnica zdań wynika z odmiennych pomysłów na przyspieszenie rozwoju Polski.

Jeśli dla Rostowskiego przeniesienie składek z OFE do ZUS-u to sposób na przyspieszenie rozwoju Polski, to ja mu gratuluję poczucia humoru.

Z poziomu debaty zadowolony był wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski z PO. Nie miał też wątpliwości, co do osoby jej zwycięzcy. - Rostowski przedstawiał argumenty, na które prof. Balcerowicz nie dał odpowiedzi" - ocenił polityk. Jako przykład podał brak odniesienia się do pytania, po co OFE mają pożyczać pieniądze i generować dług publiczny.

A zobowiązania z ZUS nie generują długu? No ciekawych rzeczy się dowiadujemy. Pojawia nam się kolejna wschodząca gwiazda ekonomii i finansów w postaci Niesiołowskiego.
Przeniesienie składek z OFE do ZUS-u powoduje jedynie odłożenie problemu w czasie - do czasu aż obecni pracujący wejdą w wiek emerytalny. Tylko że wtedy Platforma nie będzie się tym martwić, bo już ich dawno nie będzie u władzy.

Jednocześnie przyznał, że kierunek reform wskazywany przez Balcerowicza jest sensowny, ale ich koszt polityczny byłby w tym momencie bardzo wysoki.

I chyba o to tu tylko chodzi. O koszt polityczny. To po prostu obawa o utratę stołków, nic więcej.
Balcerowicza stać na takie pomysły, bo on już się dorobił, ma lepsze stanowiska niż te w rządzie i nie musi dbać o to czy wyborcy go wybiorą.
Elendir / 2011-03-22 07:46 / Łowca czarownic
Wynik głosowania wskazuje że Polacy w większości bardziej się opierają na autorytetach niż są w stanie wyrobić sobie własne zdanie na podstawie merytorycznej dyskusji.

Ja osobiście jestem bardzo zawiedziony przygotowaniem Balcerowicza do niej. Nie potrafił wskazać kontrargumentów przeciwko argumentom Rostowskiego z których wynikało, że nawet jakby Polska takiego długu nie miała, to i tak ekonomicznie słuszną decyzją byłoby przesunięcie składki. Dodam przy tym, że to nie było tak że nie można było na to znaleźć kontrargumentów. Tyle tylko, że Balcerowicz nie potrafił ich wykorzystać w dyskusji.
wojens / 46.112.146.* / 2011-03-22 08:46

Polska takiego długu nie miała, to i tak ekonomicznie
słuszną decyzją byłoby przesunięcie składki. Dodam przy tym, że
to nie było tak że nie można było na to znaleźć kontrargumentów.
Tyle tylko, że Balcerowicz nie potrafił ich wykorzystać w
dyskusji.

Żeby coś wnieść do sprawy powinieneś przytoczyć te kontrargumenty. Bylibyśmy mądrzejsi. Samo napisanie, że kontrargumenty są nic nie znaczy.
Elendir / 2011-03-22 20:33 / Łowca czarownic
Po co miałbym to zrobić?
tade / 83.2.33.* / 2011-03-22 07:55

Ja osobiście jestem bardzo zawiedziony przygotowaniem
Balcerowicza do niej.

A jak to sobie wyobrażałeś.
Przecież Balcerowicz niczym piesek, prosi o intratną posadkę.
Na początku Balcerowicz zaczął mówić o przeroście zatrudnienia w administracji i jakoś tę kwestie zdławili.
Mniemam, że ta debata było już po obróbce technicznej speców od wizerunku.
Dobry spektakl który nic nie wniósł, po za tym że Vincent stracił swój głupowaty, szyderczy uśmieszek.
Elendir / 2011-03-22 08:21 / Łowca czarownic
Dla osób które tylko tyle zrozumiały z tej debaty faktycznie nie miała ona sensu. Ale żadna inna również by nie miała.
polwojtek01 / 178.212.216.* / 2011-03-22 07:45
Jest coraz większa rozbieżność między tym co chce minister, a tym co społeczeństwo. Ale on podobno wie lepiej co chce naród.
Floyd / 2011-03-22 11:34 / Tysiącznik na forum
Szerokie to pojęcie narodu. Czy dla Ciebie dzisiejszy emeryt, rencista, bezrobotny, rolnik małorolny, pielęgniarka protestująca w sejmie, to jeszcze naród czy już nie? :)
michu-najlepszy / 109.243.88.* / 2011-03-22 07:04
Z tej całej dyskusji profesorów jedno jest jasne, że jeżeli ktokolwiek ma jakieś wątpliwości czyje są „nasze” składki odkładane w OFE? Teraz już wiemy, że składki OFE nie są już „prywatną własnością ubezpieczonego”, ale należą do „systemu emerytalnego”. Składki te są „nasze” z chwilą, gdy potrąca nam je pracodawca z naszej pensji natomiast przestają być „nasze”, gdy zostaną przelane do ZUS i dalej do OFE. Z tą chwilą przestają być „nasze” i stają się własnością „systemu emerytalnego”. A ponieważ jak wiadomo my i „system emerytalny” to zupełnie odmienne byty osobowe i prawne, więc sprawa jest dość prosta.
KONKLUDUJĄC POLEMIKĘ PROFESORÓW EKONOMI POLSKIEJ- Rząd zadaje sobie, dlatego tyle trudu w wyjaśnieniach tylko po to żeby lżej nam było na sercu, kiedy płacimy dużo składki Zusowskiej oni już sobie rozbiorą na poszczególne konta bez naszego udziału gdyż, kiedy wpłyną te pieniądze do ZUS już nie są w całości nasze dostaniemy tylko wirtualne potwierdzenie o wirtualnych pieniądzach abyśmy czuli się bogatsi a te prawdziwe są zainwestowane lub wydane jednak my na te pieniądze wpływu nie mamy, tylko w jednym globalnym aspekcie gospodarczym mamy jak będziemy dłużej i więcej zap…..lać mniej brać wypłaty i mniej wydawać przez to będzie wyższy wzrost Gospodarczy i skróci się okres życia i wtedy możemy liczyć na emeryturę w wysokości 30 % płacy, dlatego uważam, że czas, który poświęciłem na słuchanie tej analizy w sprawie OFE jest czasem zmarnowanym, i wręcz szkodliwym dla zdrowia, gdyż można dostać rozstroju żołądka słuchając wywodu Ministra Rostowskiego wypowiedzianego z rozbrajającą szczerością , że pieniądze odkładane w OFE są tak samo Twoje jakbyś pożyczył pieniądze z banku i włożył je na swoje konto i uznał, że są Twoje.
W sumie z tych wszystkich wypowiedzi a szczególnie z tej szczerej można było wywnioskować, że rząd byłby jeszcze bardziej zadowolony i miej stratny jakbyś od tych funduszy, które już wpłaciłeś do OFE płacił odsetki za przetrzymywanie, dlatego bo te wpłacone pieniądze są przyczyną narastających długów w kraju.
I to miała być debata dla prostych ludzi wieczorem przed spaniem, ciekawe, czego Oni się naćpali.
Z poważaniem
heniek33 / 178.37.58.* / 2011-03-22 06:51
T.U.S.K - teraz usłyszycie same kłamstwa
tade / 83.2.33.* / 2011-03-22 06:57
Faryzeusze, faryzeusze na topie.
tade / 83.2.33.* / 2011-03-22 06:51
Oni obaj wygrali to zwykli szarzy obywatele przegrali.
Zobaczcie jak pomnożyli swoje majątki.
A zaczynali od jednej lichutkiej walizeczki.
Był to pojedynek dwóch hochsztaplerów.
lusticus sardonicus / 195.114.163.* / 2011-03-22 06:39
Chiny odwrotnie.Trzymają juana nisko i za moment będą miały cały świat w kieszeni.Polscy guru stosują metodę cygana,który odzwyczajał kozę przez 5 dni od jedzenia i by mu wyszło, ale zdechła.Zlikwidowali samowystarczalność,przykręcili śrubę aż kobiety nie chciały rodzić,wygonili młodych i zdrowych za granicę a teraz z namaszczeniem dalej dociągają gwinta bolejąc,że plajta nadeszła.Aha,woda jest stanowczo za tania.
tade / 83.2.33.* / 2011-03-22 06:56

Chiny odwrotnie

W Chinach ci dwaj panowie i kilku jeszcze z ich towarzystwa
zostali by już dawno odznaczeni za to co robią przez pluton egzekucyjny lub posadzeni na tronie elektrycznym
kom. / 78.88.93.* / 2011-03-22 06:33
dług publiczny na/dla 1Polaka 19 t ys zł, który mógłby być 16 tys zł(gdyby nie OFE?) pozostaje zadłużaniem wielu lat rządów,
powinna być debata/rozmowa tłumacząca zwykłym Polakom przyczyny i skutki polityki generowanie i liczenie długu publicznego, na który składają się coroczne deficyty budżetowe,
gdyby nie deficyty i dług nie byłoby problemu i tematu OFE!!
sisley / 213.108.153.* / 2011-03-22 08:09
Najlepiej by było dla Tuska i Rostowskiego aby każdy Polak dorzucił do budżetu 19 tyś. złotych. Bylibyśmy zieloną wyspą bez deficytu. Wejście do strefy euro bez problemu, dziadostwo i nieróbstwo bez konsekwencji.

A co będzie jak zamiast 19 tyś. dług wzrośnie?
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy