Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Debata prezydencka: Czy polscy emigranci uciekali przed PiS?

Debata prezydencka: Czy polscy emigranci uciekali przed PiS?

Wyświetlaj:
Aleksander, Londyn / 94.193.103.* / 2015-05-18 17:21
Duda zawiódł mnie srodze, nie odpowiadając na ten beznadziejnie demagogiczny argument Bula.
A mógł go zniszczyć i ośmieszyć w kilku słowach.
Wystarczyło wspomnieć, że w maju 2004 roku Wielka Brytania i Irlandia jako pierwsze kraje otworzyły swój rynek pracy dla Polaków i zaraz po tym ruszyła pierwsza, wielka fala emigrantów. Sam wtedy wyjechałem. Zadziałała zasada zburzonej tamy, kiedy woda wpierw rusza z impetem, a po przejściu wezbranej fali, opada. Wystarczyło zacytować własne słowa Bula - "woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku, więc nie słyszałem od dłuższego czasu o zjawiskach powodziowych, które by trwały dłużej niż tydzień czy dwa". Akurat złożyło się to czasowo z dojściem PIS do władzy i ktokolwiek by wtedy nie rządził, byłoby podobnie. Chyba, że ten hipotetyczny rząd cudownie zrównałby siłę nabywczą wypłaty polskiej z brytyjską i zmniejszył bezrobocie z ówczesnych 20% (2004) do brytyjskich 6%. Cytaty Bula są idealnym narzędziem, którym można go ośmieszyć, szkoda że pan Duda się z nimi nie zapoznał. To duża wpadka, kandydat nie odrobił pracy domowe. Cóż, nie jest jeszcze dostatecznie zaprawiony w bojach, więc mu wybaczam i ma mój głos.
wole Dude niz WSIoguna / 167.83.9.* / 2015-05-18 17:21
ta karteczka z jakiegos portalu? Okazuje sie, ze na portalu pracuje coreczka prezydenta...ach, zapomnialo jej sie wypisac / zawiesic czlonkowstwo...biedactwo. Biedni ci Komorowscy...umyslowo.
Damian280 / 78.9.24.* / 2015-05-18 17:21
To jest kłamstwo.Ludzie nie dajcie cie się zmanipulować.To jest ohydne kłamstwo,to wszystko co mówił wczoraj prezydent,mam nadzieje że w Niedziele podczas 2 tury wyborów zostanie wybrany nowy,i tym nowym będzie pan Andrzej Duda,a wracając do sprawy,to prezydent Komorowski ohydnie kłamał aż te kłamstwa mnie raziły.Prezydent Komorowski wczoraj po prostu chciał przykryć afery i oszustwa.Afera hazardowa,afera paliwowa,afera Amber Gold,afera taśmowa i co o tym pan Komorowski nie pamięta,zapomniał a może się odcina.Nie nie nie nie ze mną te sztuczki,byłem i jestem za PiS-em i w 2 turze zagłosuje na Andrzeja Dude.I wam to mówie nie dajcie sie zmanipulować i zdejmijcie klapki z oczu i zobaczcie z PO znami robi,niszczy nas polske
Patriota 48 / 37.31.252.* / 2015-05-18 17:38
A ja zagłosuję na Bronka Komorowskiego i będzie 1:1
szogun 2 / 5.133.255.* / 2015-05-18 17:20
Tak właśnie wygląda PO I BULKOMOROWSKI : zakładanie , afery zamiatane pod dywan ,a POLSKA to ch ,d , i kamieni kupa . Wyjechałem przez PO na ZIELONĄ WYSPĘ ,bo w Polsce się nie dpczelałem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
BHO / 89.68.156.* / 2015-05-18 17:18
Komorowski próbuje zmanipulować ludzi, w ostatniej chwili starając się wygląda jak trzeba. To zmylne,nie dajmy się - PO dalej nic nie zmieni. Następne 5 lat przesiedzimy załamując się coraz bardziej nad bezsensowymi reformami albo jeszcze lepiej - pan prezydent będzie z założonymi rękami czekał, aż wszystko się za niego zrobi. Nie wierzę w żadne słowo Komorowskiego!
markus986 / 83.7.124.* / 2015-05-18 17:17
CZY DALEJ BĘDZIECIE GŁOSOWAĆ NA KOMOROWSKIEGO ?
kto podpisał np: ustawę o OFE, emerytalną 67,podatkową. Pamiętacie afery hazardową, podsłuchową itd
Każdy kto okłamuje polaków po takiej kadencji powinie dostać czerwoną kartkę od wyborców i to się należy Komorowskiemu PO i PSL, którzy rządzą od 8 lat. Trzeba dać szansę następnym jak się nie sprawdzą po pierwszej kadencji czerwona kartka. Może w końcu się nauczą liczyć z nami.
Gr\esiuk / 178.37.153.* / 2015-05-18 17:20
tak będę lepsze to niż PREZES !
wWeslawa / 178.37.173.* / 2015-05-18 17:17
Uciekli za chlebem a gdzie u nas jest praca ja mieszkam w mieście gdzie jest 40 tys mieszkanców i zostały zlikwidowane duże z-dy jeden zatrudniał 3500 osób ,drugi 3000, trzeci 2800 , i wiele mniejszych zakładów co ludzie mieli głodu umierać. NIECH KAŻDY ZROBI RACHUNEK SUMIENIA SWOJEGO MIASTA i przeanalizuje ten dobrobyt ja też nie narzekam mi jest dobrze ale moje dzieci też musiały po 15 tatach jechać za chlebem zagranicę bo nie chcieli biedować żyją sobie dobrze tylko ja nie raz sobie popłaczę z tęsknoty.
Agamemnon409 / 5.172.247.* / 2015-05-18 17:16
Przed 10 milionową widownią Bronisław Komorowski oskarżył Polaków
o wymordowanie Żydów w Jedwabnym.

Tyle tylko, że zbrodni tej dokonali Niemcy. Pani Julia Sokołowska pracowała wówczas w Jedwabnem jako kucharka na gestapo. Obserwowała w krytycznym dniu akcję wyjazdu gestapowców oraz ich entuzjastyczne rozmowy relacjonujące przebieg akcji mordowania Żydów.

Komorowski winien stanąć przed zreformowanym sądem za ubliżanie Polakom.
Mmm515 / 89.74.197.* / 2015-05-18 17:15
http://trybunal.gov.pl/rozprawy/wyroki/art/7100-prawo-o-zgromadzeniach/
QBA1968187 / 93.105.182.* / 2015-05-18 17:15
KOMORowsk KŁAMIE !!!!!!! Emigracja była taka wysoka tylko dlatego, że właśnie otworzono rynek pracy w UK !!
Dlaczego Duda tego nie wykorzystał ?
PBK , to kłamca , a do tego podpiera się stroną (mamprawowiedz... coś tam) w której jest jego córeczka Zosia!!!!!!!
REKSIO21 / 217.28.157.* / 2015-05-18 17:15
KOMOROWSKI KOLEGO NIESIOLOWSKIEGO GDZIE GO SCHOWAŁEŚ
2 gościu / 31.174.130.* / 2015-05-18 17:14
prawda jest taka, że u nas nie ma pracy a jeśli się już jakąś znajdzie to umowy śmieciowe i pensja głodowa. Młodzi mogą wyjechać starsi niestety nie i to jest cala prawda!
FTBtowariszczysowieckowosojuza / 178.43.118.* / 2015-05-18 17:12
buta,bezczelność i pycha zgubia tego *obywatelskiego* jakoby kandydata-WYGRA DUDA!!!!!Niech wyjasni po co spotkał sie w Sopocie z szefem rosyjskiego wywiadu wojskowegho FTB gen.Patruszewem oraz dwoma generałami z dawnej WSI(stare ciagoty do towarzyszy radzieckich cha..cha,,cha..)
pidi / 88.156.138.* / 2015-05-18 17:12
PAN ZE SWOIMI KOLEGAMI Z PO JUŻ POKAZAŁ CO POTRAFI . W 8 lat wysprzedać banki , handel , przemysł , energetykę , telefonię , ukraść pieniądze z OFE , podnieść podatki , wiek emerytalny i przy tym powiększyć dług publiczny o 100 % . JESTEŚCIE ALBO ZŁO DZIEJAMI ALBO NIEUDACZNIKAMI ŻYCIOWYMI A JUŻ NA PEWNO EKONOMICZNYMI ANALFABETAMI i nie mówie tu o pana ortografii
Adam1039 / 83.23.7.* / 2015-05-18 17:11
Komorowski opowiada same głupoty. Jeżeli w państwach zachodnich byłoby więcej miejsc pracy i Polski emeryt miałby wyższą emeryturę to wszyscy by wyjechali żeby godnie żyć. Jak ludzie w Polsce nie mają za co żyć to swój patriotyzm niech sobie wsadzi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy