Forum Polityka, aktualnościKraj

Debata Tuska z artystami: Sukces czy marketing?

Debata Tuska z artystami: Sukces czy marketing?

Wyświetlaj:
vollta77 / 77.114.245.* / 2011-03-28 20:26
Ja caly czas mam nadzieje ze nie jestesmy przedsionkiem strasznej rosji a jednak nie wystarczyl jeden calus od putina (w Smolensku)a tusk za posrednictwem mellera skontaktowal sie z narodem (czterema) permier rosji robi to z czterema obywalelami niesamowite ja po tym sniadaniu wybierlam potrawy mozliwe z powrotem
maciekkkk / 2011-03-28 19:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Najlepiej wszystko obcinać z góry, po 15%! A co tam, bez zastanowienia, po politycznemu, oczywiście bez podatków, bo po co!
Elendir / 2011-03-28 07:27 / Łowca czarownic
Sądząc po poniższych komentarzach i nie tylko bojówki PiS w natarciu na forum że aż spamują tematy. Ciekawe kiedy zrozumieją że tak na prawdę ludzie nie lubią spamu.
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-03-27 22:25
Od MAtki Kurki:
"...Jakie trzeba mieć kompetencje i talenty, żeby nic nie zrobić? Ale to absolutnie nic i tym razem nie chodzi o dorobek Tuska, to znaczy chodzi, tylko nie w takim potocznym i słusznym znaczeniu. Ponawiam pytanie. Ile trzeba wiedzieć, na czym się znać, żeby nic nie zrobić? Nie pytam o zapobieganie czemuś, czyli jak sprawić by samolot wylądował mając do dyspozycji wycofany z użytku samolot i rosyjskich szympansów w budzie zwanej wieżą. Chodzi o absolutne nic nie zrobienie. O! Mam nawet lepsze słowo. Zaniechanie. Trzeba mieć jakiś talent i umiejętności, żeby zaniechać działania? Żyjąc w kraju, który bardzo lubię, ale którego nigdy nie rozumiałem, pogubiłem się na tyle, że jasnej odpowiedzi na to pytanie poszukać nie umiem. Wydaje mi się, że nie trzeba talentu i kompetencji do zaniechania, niemniej po ostatniej wypowiedzi Tuska zwątpiłem. Donald był łaskaw stwierdzić, że poniósł porażkę zatrudniając 80 tysięcy biurokratów. Przyznał i w piersi, bez krawata, się tłukł, że nie dał rady. Ale co nie dał rady? Rozumiem, że drogi nie dał rady wybudować, bo widzę, że nie dał rady. Jest dla mnie jasne, że jedyny pomysł jaki ma na budżet nazywa się okradanie obywatela. Nie mam wątpliwości, że nie upilnował swoich kolegów na cmentarzu, a i sam wydaje „książkę” za dużą bańkę utargowaną na jabolach. Tutaj rzeczywiście trzeba być wybitną lebiegą, żeby spisać sobie taką listę dokonań, ale jak można nie dać rady nie zatrudnić 80 tysięcy biurokratów. Celowo ułożyłem tak kalekie gramatycznie zdanie, chcąc pokazać, że tego się nawet poprawnie po polsku nie da napisać, co dopiero zrobić, właściwie nie zrobić. Czy to jakaś choroba jest? Przykro mi nie dam rady muszę zatrudnić 80 tysięcy wyborców z rodzinami, no nie mogłem, nie wytrzymałem, zatrudniłem. Tak, przyznaję, to moja wielka porażka, zatrudniłem, nie potrafiłem nie zatrudnić. Tusk nic nie potrafi, do tych kompetencji dołączył kuriozalną nieumiejętność, Tusk nie potrafi czegoś nie zrobić. Nawet tyle i tego nie potrafi.Bić się populistycznie w klatę też nie bardzo potrafi, bo co to za problem zwolnić nie 80 tysięcy, ale na moje oko z 200 co najmniej? Jeśli Tusk tego nie potrafi, niech mnie zatrudni na umowę zlecenie, potrzebuję tydzień i zgodzę się za śmieszne pieniądze zrobić porządek kadrowy. Gdy w Anglii cięto biurokrację, nikt się nie szczypał w strategie, po prostu ustalono bodaj 40 tysięcy do odstrzału, zgłoszono to zapotrzebowanie do poszczególnych ministerstw i po wszystkim, cała filozofia. Tak się właśnie tnie biurokrację, bez sentymentu, bez cackania się, po pierwsze nie zatrudniać, po drugie zwalniać. Gdzie tu ktoś, oprócz Tuska, widzi jakieś trudności? Dlaczego tak wiecznie jest, że polityk jakiś inny niż normalny człowiek, nawet jeśli człowiek jest jeszcze dzieckiem, też jest mądrzejszy.


Słyszałem różne zabawne i dziwne tłumaczenia dzieci, ale gdy Krzysio kopnie w tyłek swoją siostrę Halinkę, to tłumaczy się jak mężczyzna. Ona się zaczyna! Nie kopnąłem, oszukujesz! Nie słyszałem, by Krzysio mówił jak baba., że nie udało mu się nie kopnąć Halinki i tak 80 tysięcy razy mu się nie udawało. No co i już? Przepraszam padło, ale co dalej z tyłkiem Halinki? Długo będzie kopany z powodu nie udawania się nie kopania? W każdej robocie pracownik, który powiedziałby przełożonemu, że nie udało mu się nie przepić drukarki, tudzież nie udało mu się nie rzucić komputerem, który się zawiesił, zobaczyłby nie tylko drzwi z drugiej strony, ale najprawdopodobniej zobaczyłby salę sądową. Salę sądową, bo to nie jest tak, że się nie udało i przepraszam. Szybko przeliczę co się nie udało. 80 tysięcy razy co najmniej 4 tysiące brutto, daje nam 320 milionów, które trzeba pomnożyć przez 12 miesięcy i wychodzi 3 840 000 000. Odczytam tę zawrotną kwotę: TRZY MILIARDY 840 MILIONÓW. Niemal 4 miliardy złotych, nie udało się nie ukraść, przepić, czy wrzucić w błoto jak kto woli. 4 miliardy rocznie, nie wiem ile laptopów dla gimnazjalistów można kupić, lekko licząc 160 tysięcy na pewno. Ile można zrewaloryzować żenujących, nędznych emerytur i mam w poważaniu, że „przedsiębiorczy” uznają mówienie oczywistej prawdy za populizm. A oczywista prawda jest taka, że setki tysięcy emerytów żyje w zwyczajnej nędzy, między innymi dlatego, że PÓŁ MILIONA URZĘDASÓW ma nie tylko emerytów, ale nas wszystkich tam gdzie ma. Gdyby chociaż te szerokie kadry zasiadające przy tych 15 minutowych okienkach traktowały jak ludzi, pracodawców pogardliwie nazywanych petentami, jeszcze można by się jakoś pocieszać, ale mnie się tylko raz zdarzyło spotkać urzędniczkę z ludzką twarzą. Miała nie więcej niż 25 lat i chyba jakieś praktyki zaliczała w Urzędzie Skarbowym, tu widzę kierunek redukcji. Powyżej 50 lat 90% do ostrzału. Jak się komuś nie udaje czegoś nie zrobić, a to coś przekłada się na 4 miliardy naszych pieniędzy, taki skrajny nieudacznik powinien wylecieć z roboty i pójść siedzieć...."
piłsudzki / 95.160.39.* / 2011-03-27 21:49
to cieszy i daje nadzieje...
Doradca Donka / 84.75.178.* / 2011-03-27 20:32
"Obiektywna" prasa! Bo to zburzyloby "pozytywny" obraz Herr Thuske.
JanuszPOlikot / 2011-03-27 20:38 / Tysiącznik na forum
Und .....herr Jorg Bussek......
JanuszPOlikot / 2011-03-27 20:04 / Tysiącznik na forum
Dyzma .......kolejny POważny sukces .........
Niedługo wam POdziekujemy.....
siPytnA / 95.160.99.* / 2011-03-27 19:44
Sukces, Sukces, Sukces - !!!
Do boju Platformo !!! Zwycięzymy ...
A malkontenci i nieudacznicy z PIS-olandu - brać się do pracy zamiast ciągle biadolić i oceniać !!!
JanuszPOlikot / 2011-03-27 20:15 / Tysiącznik na forum
No to POletariusze do POsłowania........"Aby wszytkom żyło się lepiej"......):):):)
konserwa / 2011-03-27 19:26 / Tysiącznik na forum
Ciekaw jestem kto zapłacił za płatną reklamę Platformy Obywatelskiej ??? Dobry czas antenowy to musiało nieźle kosztować. Teraz czekam kiedy artyści zaproszą na takie samo śniadanie Napieralskiego, Pawlaka, Kluzik, Kaczyńskiego, Jurka, Korwina Mikke itp. No chyba , że TVN jest głosem jedynie słusznej linii PO, ale wtedy ITI powinno wytłumaczyć się z robienia darmowych reklam jednej tylko partii.
Elendir / 2011-03-27 20:28 / Łowca czarownic
NIe mam nic przeciwko żeby inni politycy też odbyli takie rozmowy. Tylko kto zechce z nimi gadać?
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-03-27 22:22
Może z Olejnik? Coby w drugim pytaniu zeszła na temat Kaczyńskiego i tak ciągnęło to do końca? Albo Parandowska? Może nam tutaj wymienisz prawicowych dziennikarzy w odPOlitycznionych mediach publivcznych. Chociaz 3? A ja ci wymienie tych z drugiej strony - 3 razy wiecej. Może napiszesz ilu to "niePOprawnych" dziennikarzy i ich audycji znikło z anteny TVP?
Elendir / 2011-03-28 07:18 / Łowca czarownic
Może? A może nie? Zresztą to zdaje się nie o dziennikarzy chodziło.

A odnośnie reklamy, to sądzę że prywatne ITI kierowało się przede wszystkim kryterium co Polaków zainteresuje.

A odnośnie znikających dziennikarzy z TVP, to mógłbyś podać jakiś przykład programu z wysoką oglądalnością i rzetelnym dziennikarastwem który zniknął z anteny za niepolityczność?
niewierzący ateusz / 79.186.45.* / 2011-03-27 18:08
pamiętacie jak ten lizusek porównywał tuska do mojżesza?

"Halicki: "Tusk jest Mojżeszem, który przeprowadza nasz lud przez Morze Czerwone" "
cf / 95.49.2.* / 2011-03-27 18:01
Teatrzyk "Zielona Wyspa" zaprasza na darmowy spektakl TV. POmysł marketingowy artyści za kukły
Punch / 178.73.50.* / 2011-03-27 17:49
No cóż, dwukrotnie niższa pula produkcyjna cukru przyznanana przez UE niż w krajach starej UE, praktyczny zakaz połowu ryb w polskiej strefie ekonomicznej przez Polaków (8śmio krotnie mniej liczna Dania ma 5cio krotnie wyższy przydział połowów, rozbudowywany port Świnoujścia odcięty od morza przez niemiecką rurę, czy jak przyznają niemcy z każdego przyznanego nam euro odbierają 85 centów, czyli zostaje dwukrotnie mniej niż wpłacamy, czyli jesteśmy dojeni i tysiące innych squ.....stw
które zzaoferowała nam UE i "polskie rządy".
Ale jest dobrze jak twierdzi naczelny "pinokio".

Motto: "Strzeżcie się premierów którym niemcy niosą medale w darze".
dla mnie bomba / 83.5.90.* / 2011-03-27 17:45
Jak znam życie zapewne pouczał by jak zwykle swoich rozmówców ale zapewne byłoby rozrywkowo i byłoby o czy rozmawiać potem. To samoistna cecha małego polityka że co powie jest albo groteskowe ale obraźliwe dla większości społeczeństwa. No oczywiście poza prawdziwymi polakami - to oczywista oczywistość.
oborowy / 79.185.91.* / 2011-03-27 16:31
Teatr dla POyntelegentów.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy