Forum Polityka, aktualnościKraj

Debata w PO: Ostatnia szansa Sikorskiego?

Debata w PO: Ostatnia szansa Sikorskiego?

Money.pl / 2010-03-21 13:06
Komentarze do wiadomości: Debata w PO: Ostatnia szansa Sikorskiego? .
Wyświetlaj:
rotor / 84.144.37.* / 2010-12-15 16:14
glupim gadaniem i nierobstwem napewno tego nie osiagna.
azeby wejsc do strefy EURO to trzeba miec wyniki a nie propagande.
dobra sciema to nie jest gwarancja wejscia do strefy EURO.
Niemcy tym razem po Grecji nie dadza sie naciagnac, najlepiej wejsc na krzywika do
EURO i oglosic upadlosc to nie bedzie takie latwe...
jt / 78.8.56.* / 2010-03-22 07:08
Jeszcze jedna szopka PO za nami,co wymyślą następnym razem?.Kto za miesiąc,dwa będzie o tej "debacie" pamiętał?.Ludzie w Polsce mają prawdziwe problemy(bezrobocie,niskie zarobki itp.),a nie zajmowaniem się tym co mają do powiedzenia POmatołki w kręgu wzajemnej adoracji.Prawdziwa debata to będzie między kandydatami na prezydenta z PO i PiS-u,jeżeli taka zostanie przeprowadzona.
Ruc / 83.24.26.* / 2010-03-21 23:51
Niech te PO cokolwiek zrobi, a nie tylko gadają, gadają i ... kręcą lody.
anty_ / 94.254.186.* / 2010-03-22 02:19
nie chrzan! poboru juz nie ma ;)
sdfafadsfadsfasfdavzxcv / 213.77.81.* / 2010-03-21 23:26
Strafa EURO i skończymy jak GRecja, co to za pozoranci. Juz lepszy LECHU Z JARKIEM
Paliatywna debata / 62.21.28.* / 2010-03-21 22:27
Charcownicy Platformy wyszli żeby się potykać przed zgromadzoną licznie tłuszczą.
A korespondenci wojenni, krzyczą "krew ! krew !" ale próżno szukać oznak "pierwszej krwi" oni uczą sie dopiero machać włócznią. Po za tym grają w tych samych barwach, jak później spojrzą sobie w oczy?
Lumen111 / 93.105.113.* / 2010-03-21 21:59
Może za debaty niech się POlitycy nie zabierają kręcenie lodów im znacznie lepiej wychodzi.
Maxxxx / 83.21.90.* / 2010-03-21 21:31
Zapraszam: http://flowerson.bblog.pl/wpis,miedzy;po;a;po;;bardzo;medialnie,41694.html
:)
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-21 22:00
To było widoczne dla ciemnogrodzian i oszołomstwa od dawna. Tylko jasnogród nie zorientował się, że zostali naznaczeni do roli klakierów (i zgodnie z przewidywaniami , dobrze się z tego wywiązali).
esu / 78.8.157.* / 2010-03-21 20:24
Pewnie tak samo zrywali by boki jakby się dowiedzieli, że u nas w prawyborach startuje aż dwóch kandydatów :) Startowałby pewnie jeden, ale trzeba udawać, że czymś się różnimy od Białorusi i Rosji. Sorry w Rosji też jest już do wyboru dwóch kandydatów, chociaż ten drugi jest pucybutem tego pierwszego, no ale cóż ich "demokracja" jest jeszcze mniej "dojrzała" niż jej polski odłam :)
squun / 77.114.179.* / 2010-03-21 21:01
nie pitol obama też rywalizował z clinton o nominację z jednej partii
tylkoszczerze / 62.129.172.* / 2010-03-21 21:31
i jakie z tego pitolenie wyszło
MARCIN24 / 79.191.108.* / 2010-03-21 21:25
WSZYSCY PRZED WYBORAMI GADAJĄ DOBRZE I ILE TO MORZNA ZROBIC A poWYBORACH MAJĄ NAS TM GDZIE SŁOŃCE NIE DOCODZI.JA NA TYH PIANOBIJCÓW NAPEWNONIE ZAGŁOSUJE!!!!PO IH PLANACH NAPEWNO BĘDZIE ŻYŁO NAM SIĘ LEPIEJ ALE W BIEDZE JAK WPROWADZĄ EURO!
kursk / 83.20.33.* / 2010-03-21 20:09
Bawią się posłowie w prawybory dla dobra ciemnego luda.
ZE WSI / 83.20.33.* / 2010-03-21 20:11
Jeden z WSI,a drugi z Mosadu.
PlawdaKtólaBoli / 77.254.156.* / 2010-03-21 18:46
Pisiory tego nie skumają, ale tych dwóch ludzi (aczkolwiek daleko im do mężów stanu), są lepszą parą kandydatów niż Palikot z Niesiołowskim.
niewierzący ateusz / 83.10.186.* / 2010-03-21 18:55
jak się cieszę,że cię widzę ! możesz zaspokoić moją ciekawość i napisać kogo twoim zdaniem kandydat broniaław może uważać za "lepszych obywateli" ? na tyle lepszych od pozostałych by ci gorsi fundowali tym lepszym zabiegi in vitro ze swych podatków?

dla jasności byś nie przekręcił mych słów nie jestem przeciwnikiem in vitro, ciekawi mnie tylko kogo bronisław uważa za godnych wsparcia przez państwo a kogo za niegodnych, kto to są ci "lepsi obtwatele? ?
PlawdaKtólaBoli / 77.254.154.* / 2010-03-21 19:22

nie jestem przeciwnikiem in vitro

myślę, że ktoś kto nie jest. nie musi się tłumaczyć.
PKB / 62.129.172.* / 2010-03-21 19:41
myśl goni myśl, innymi słowy sraczka myślowa
@@@ / 89.74.213.* / 2010-03-21 20:15
Godna podziwu samokrytyka.
Nikt z toba juz nie chce gadac wiec gadasz ze soba.

2010-03-18 19:08:16 | 89.187.232.* | PKB
2010-02-28 19:22:22 | 89.187.232.* | PrawdaKtóraBoli
PKB / 2010-03-21 21:04 / Bywalec forum
trzy małpki, nie napisałeś czy to norma dzienna czy godzinna tego popychadła po. prezydenta Polski.
PKB. / 77.254.250.* / 2010-03-21 20:32
cóż robić, jak się da, to się haczę sam o siebie, bardziej jak sobie strzelę po jednej małpce. Robię się wtedy większym kurduplem intelektualnym i kwaczę z radości na widok małych myszek. Proste życie uskuteczniam po prostu.
PKB / 2010-03-21 20:31 / Bywalec forum
trzy małpki,
swoją drogą zobaczyłem u ciebie godny podziwu brak spostrzegawczości.
Nie chlej tyle co twój pan z Krakowskiego Przedmieścia, bo może się to dla ciebie źle skończyć.
PKB. / 62.129.172.* / 2010-03-21 23:16
przyjmuję do wiadomości
niewierzący ateusz / 83.10.186.* / 2010-03-21 18:23
według bronka in vitro powinno być finansowane przez państwo ,czyli podatników,ale tyko dla "lepszych obywateli" , bardzo ciekawe kogo nasz być może przyszły prezydent uważa za "lepszych obywateli" , pewnie nigdy się tego nie dowiemy, bo dziennikarze nie są przecież od zadawania kłoPOtliwych pytań czołowemu kandydatowi
pan władek / 89.231.107.* / 2010-03-21 18:47
tylko niebieskookich blondynów
niewierzący ateusz / 83.10.186.* / 2010-03-21 18:57
to tatusie, a mamusie?
pan władek / 89.231.107.* / 2010-03-21 19:08
teraz już może być dwóch tatusiów przecież
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-03-21 18:00
Niestety, wybory kandydatów na kandydatów, to nie kabaret a pajacowanie!
Pajacowanie z kolei staje się, żałosne, kiedy owemu pajacowaniu, nadaje się ton powagi!
Wolałbym oglądać prawdziwy kabaret np. Moralnego Niepokoju, pt. Łapaj kandydata na kandydata!
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-21 17:52
Ocena spoza POmatrixa:
"...Pustka. Pusta biblioteka, pustka w myślach i pustka wkoło. Tak najkrócej można scharakteryzować debatę „prawyborczą” Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej. Czy w czasie debaty została wypowiedziana chociaż jedna wielka myśl? Czepiono się jednej myśli Komorowskiego.. gdzie w gruncie rzeczy miał rację… ale tak to nie było żadnej myśli wylatującej poza zbiór frazesów. Pustką wiało gdy patrzyło się na prowadzących debatę. Pustką wiało z zadawanych pytań. I wreszcie żeby tą pustkę zakryć, bardzo szybko zdjęto całą scenografię debaty, co widać było w czasie wypowiedzi prasowych po debacie. Rzecz jasna rozchodzi się oto ażeby nawet w tak pustej debacie odkryć kolejne zwycięstwo PO, a przede wszystkim kolejną porażkę Prawa i Sprawiedliwości. No ale tu chyba trzeba już tylko lekarza, tego od oczów.
Nie wiem czy szanowni dziennikarze zauważyli jak wygłasza przemówienia Jarosław Kaczyński, a jak z kartek duka Bronisław Komorowski czy jak coraz bardziej wzorując się na Marcinkiewiczu swoje myśli mimizuje Sikorski? I to ma być te 2:0 dla Platformy? No to my w swojej punktacji mamy 1:0 dla PiSu.
Gdy w PiSie jakikolwiek Poseł powie coś krytycznego o Prezesie Kaczyńskim to za chwilę dziennikarze węszą rozpad partii, kryzys etc. A gdy panowie Komorowski i Sikorski prowadzą ze sobą podjazdówkę Palikotem lub Giertychem, to nic się nie dzieje, nie stanowi to żadnego zagrożenia dla jedności PO i jest traktowane jako zdrowy przykład różnic poglądowych w PO. No to mamy 1:0 nadal dla PiS i jeden argument za tym, że dziennikarze winni częściej odwiedzać okulistów.
„Wielki Projekt Modernizacyjny”. To brzmi prawie tak samo poważnie jak wielki plan pięcioletni. Gdyby tak jeszcze ktoś kiedyś zapytał o co w tym planie konkretnie chodzi, i do czego ten plan ma nasz kraj zaprowadzić. Pewnie, że brzmi to bardzo efektownie, ale jednak ja bym prosił o szczegóły. W czasie Kongresu PiS było ok. 20 paneli dyskusyjnych, i na jednym z nich, poświęconym wymiarowi sprawiedliwości taką jedną ciekawą informację wychwyciłem związaną z wymiarem sprawiedliwości. Ja wiem, że wielki plan PO skupia się na takich ważnych zadaniach jak Orliki czy wesołe place zabaw przy przedszkolach, ale dla mnie akurat wymiar sprawiedliwości jest jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania państwa. Ale wracam do tej małej informacji, otóż w naszej służbie więziennej zrezygnowano w ustawowego obowiązku przeprowadzania wywiadu środowiskowego wobec kandydatów na strażników więziennych, i dzięki temu grupy przestępcze mają możliwość tworzenia sobie wtyk w więziennictwie. Gdyby nie było mnie na tym panelu pewnie w ogóle nie zwróciłbym na taką ************” uwagi, a trzeba nadmienić że takich szczególików było tam znacznie więcej. A jaką myśl przekazali debatownicy z PO? 2:0 dla PiSu.
Pierwsza wizyta w Wilnie. Tu plus dla Marszałka Komorowskiego. Mi też wydaje się, że każdy nowo wybrany prezydent Rzeczypospolitej winien odwiedzić to miasto, to najbardziej polskie z niepolskich miast. I teraz wyobraźmy sobie Prezydenta Sikorskiego, który odwiedza stolicę Rzeczypospolitej Litewskiej i na dzień dobry atakuje rząd Litwy za politykę wobec mniejszości polskiej? To ten wyższy styl taktu i kultury, polegający na tym, że gdy Niemcy, partner zdecydowanie mocniejszy robią swoje gierki antypolskie z rurociągiem bałtyckim czy obrażaniem w prasie Prezydenta Rzeczypospolitej to jest w porządku. Ale takim zdecydowanie słabszym Litwinom to można od razu na dzień dobry dać pstryczek w nos. Swoją drogą jeżeli chodzi o mniejszości, to niech Litwini pójdą drogą Niemiecką i po prostu nie uznają Polaków litewskich za mniejszość narodowa. Ciekawe jak wtedy sprawdzą się talenta dyplomatyczne Radka Sikorskiego. Czyżby śmiała prezydentura miała polegać na tym, że trzaska się partnerów zagranicznych słabszych po pysku, a przed tymi mocniejszymi samemu się wystawia?
Nie padło ani jedno słowo o służbie zdrowia. W okolicy był temat zapłodnień in vitro, ale znów czy to jest główny problem nurtujący Polaków w kolejkach stojących w szpitalach czy przychodniach? Panel o zdrowiu na kongresie PiS był. 3:0 dla PiSu.
Jedna rzecz która mnie szczególnie zdumiała. Stwierdzenie Sikorskiego, że veta będzie używał tylko wtedy, gdy jakaś „egzotyczna” koalicja będzie forsowała ustawy antyeuropejskie. Czy to nie była aczykolwiek bardziej deklaracja wobec elit Brukselskich niż obywateli Rzeczypospolitej? Co oznacza pojęcie egzotyczna koalicja? Co to są ustawy antyeuropejskie? Czy ustawy antyeuropejskie są z natury także antypolskie, bo chyba przede wszystkim troska o Polaków winna być prawem największym głowy państwa. No ale znów kto o to będzie pytał Sikorskiego, gdy Kongres PiS to katastrofa, a prawybory to wielki sukces PO. Tak wielki, że potrafi przysłonić zdrowy rozsądek i ocenę rzeczywistości.
Jedna, chociaż jedna myśl, którą można byłoby komentować teraz. Jarosław Kaczyński dał myśl z Polakami w Egipc
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-21 17:54
... Jarosław Kaczyński dał myśl z Polakami w Egipcie i Tunezji. Ileż było reportaży o turystyce, ilu ludzi mogło się wypowiedzieć za i przeciw wczasom nad Morzem Śródziemnym… co można komentować po tej debacie? Co? Kto ma być tym Prezydentem co porwie miliony, z którym będą się liczyć na arenie międzynarodowej? Który z nich potrafiłby polecieć do ogarniętej wojną Gruzji? Który z nich będzie potrafił cokolwiek wynegocjować dla Rzeczypospolitej? Który z nich będzie umiał się postawić chociażby takiemu Putinowi, któremu nie wyciągnie się żony czy Palikota? Który z nich ma jakąś wizję państwa i historii, przekraczającą wyniki cotygodniowego sondażu…..
Kto i co?
Aaaa, tak najłatwiej zawsze napisać, że kongres PiS - klęska.
esu / 78.8.157.* / 2010-03-21 20:34
"Kto ma być tym Prezydentem co porwie miliony(...)?"

Po co porywać miliony skoro można od nich brać okup w postaci POdatków bez stosowania kidnapingu? Jeśli chodzi zaś o sferę duchową to rząd dusz dzierży już nasza Partia Okrągłego Stołu poprzez media >solidarnie< albo jak ktoś chce podkreślić obecność w niej tzw. komunistów (to tacy socjaliści starej daty) to można dodać >solidarnie i ludowo
Zwolennik PO / 77.65.41.* / 2010-03-21 18:11
No proszę, czytam często komentarze na tej stronie, jednak rzadko zdarzają się takie rzeczowe, nieobrzucające błotem tylko merytoryczne głosy. Gratuluję dojrzałości obywatelskiej, bo takiej wymiany zdań nam trzeba, a przyznam, że na debacie przedwyborczej PO nie zostało powiedziane nic.
PKB / 87.230.18.* / 2010-03-21 18:25
Mała uwaga - on tego nie na pisał, on to tylko przekopiował.
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-21 22:09
Nie wypieram się i zawsze to zaznaczam ("... - czy nie tak się oznacza cytaty czasami?). Ja "ścisły "jestem i tak ładnie wyrażać się nie umiem - ale niektóre wrażenia ludzi piszących na blogach są prawie na 100% zgodne z moimi i uważam, że warto je ujawniać, bo POmedia tego na pewno nie zrobią. Całe szczęście Money pl mimo, że bardziej POwska to charakteryzuje się o wiele większą wolnością słowa niż większość oficjalnych portali. Z drugiej strony nie widziałem aby bolące prawdy czy inne PKB wklejały coś podobnego - nie ma tam po jasnej strony mocy jakiś pień pochwalnych - chętnie poczytam ....
PKB / 2010-03-21 22:34 / Bywalec forum
Zamiast tak zaspamowywac ten portal wklejaj linki.

A jak się cytuje kogokolwiek to dodaje się odpowiednie przypisy - niektórzy mogą pomyśleć, że cię stać aż na taką elokwencję. Z samego cudzysłowu to nie wynika.

Następnym razem się postaraj i sam napisz jakąś analizę.
PKB / 62.129.172.* / 2010-03-21 19:42
ja też tego nie napisałem, powiem szczerze
chair-contr-21 / 78.8.141.* / 2010-03-21 17:46
sporach o krzesło - wiadomo, że jedną ze stron tych sporów był TUSK!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy