Forum Polityka, aktualnościKraj

Debata zdrowotna PiS. "Tusk doprowadził do zapaści"

Debata zdrowotna PiS. "Tusk doprowadził do zapaści"

Wyświetlaj:
1999 / 87.64.145.* / 2012-10-10 11:42
Aby rozwiazac problemy zdrowotne w Polsce, nalezy zwiekszyc naklady w ramach skladki do 7% PKB, poprzez opadatkowanie dochodow do 4 lub 6-cio krotnej sredniej krajowej oraz wprowadzic francuski system rozliczeniowy: pacjent placi, ubezpieczalnia rozlicza sie z pacjentem.

Mysle, ze przy zwrocie 80% kosztow leczenia dla pacjenta, nie bedzie w Polsce rewolucji.
Naklady na sluzbe zdrowia wynioslyby wowczas nieco powyzej 8% PKB czyli na dzis okolo 125 mld. zl.

Poki co, place skladke zdrowotna , a lecze sie prywatnie. NFZ powinien mi zwracac 40% poniesionych kosztow leczenia odplatnego, aktualnie na tyle go stac.
mś / 91.192.123.* / 2012-10-10 10:05
Nie debatować tylko robić. Nie tylko Tusk ale cała ferajna, która trzymała, trzyma i będzie trzymać forsę składkową dla siebie lub swoich-NFZ bez oczywiście ani grosza ze skarbu państwa, czyli odprowadzanych podatków podatników, którym nikt nie robi łaski, aby ich leczył. Faktem jest, że ktoś robi im łaskę, że refunduje im leki lub korzystanie z usług medycznych. To wręcz łamanie m.in. praw człowieka -
Elendir / 2012-10-09 07:28 / Łowca czarownic

Nie zaproszono natomiast ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Rzecznik partii Adam Hofman tłumaczy to tym, że rządząca Platforma miała 5 lat na naprawę służby zdrowia. - Razem z nimi tego zrobić się nie da - twierdzi polityk PiS.

To po rządach PiS trzeba było coś naprawiać? I PiS się do tego jawnie przyznaje?

A dlaczego z Arłukowiczem się nie da? Przecież Arłukowicz nie jest ministrem zdrowia od 5 lat...

Ciekawe czy dojdą do jakichkolwiek innych wniosków niż że trzeba zwiększyć świadczenia...
rapsody / 217.173.178.* / 2012-10-08 17:04
Jedynym pomysłem jaki popieram PiS w 100% to likwidacja NFZ. Jak dla mnie, NFZ to totalne nieporozumienie.
`głos rozpaczy / 83.26.202.* / 2012-10-08 17:02
do Tomcio P{aluch. Czy Ty człowieku chorujesz ??? Ja tak !!!! Wiem co znaczy w obecnym systemie leczyć się, gdzie nic ci sie nie należy. Płace składki(prowadzę działalność ) i kiedy idę do lekarza słyszę- za badania musisz sobie zapłacić, jesteś zbyt drogim pacjentem. Choruję przewlekle na kilka schorzen i az sie boję co będzie dalej. PPo co mam płacić ubezpieczenie, skoro i tak musze z własnej kieszeni za wszystko zapłacić . W ubiełgłym roku na same badania wydałam 4600 zł.
Diabli mie biorą, kiedy słyszę w luty, że na ten rok juz nie zapisuja do lekarza. O zgrozo, czy mam planować chorobę? Ale jak ?
Nie moge pogodzić się z faktem, iż lekarz przyjmuje państwowo w poradni 2x w tygodniu po 4 godziny , a później na SPRZĘCIE PAŃSTWOWYM (co prawda płaci dzierżawę) przyjmuje 5x w tygodniu po 7-8 godzin. Gdzie tu jest sprawiedliwość !!!! W tym układzie nigdy nie dostaniemy się do lekarza państwowo, bo to nie w jego interesie. A kto dostał za prywatna wizytę paragon ???? Ja chociaż często z koniecznośći z nich korzystam nie dostałam paragonu nigdy.
Obecna sytuacja w służbie zdrowia słuzy tylko lekarzom, czy słyszeliście zeby teraz narzekali. Przecież niczego w Polsce nie przybywa tak jak prywaynych przychodni, Rosna jak grzyby po deszczu. Dla dobra pacjentów zróbcie coś z tym !!!! Tusk zrobił z Kopacz to o czym mówiła posłanka Sawicka i dlatego skończyła w ten sposób
mmar / 149.156.205.* / 2012-10-08 15:26
znowu bez ministra zdrowia, wiec debata o niczym, o sytuacji w Wolsce jaroslawa kaczynskiego, czyli na ulicy gdzie mieszka i chroni go 100 ochroniarzy
pis to hipokryci, zakochani w swoim prezesie, jedyny program jaki maja to powszechne ekskumacje, tyle potrafia
debos / 79.191.190.* / 2012-10-08 16:24

pis to hipokryci, zakochani w swoim prezesie

A prezes ma kłopoty sam ze sobą. Myślę, że chodzi mu po głowie wielka zawierucha. Mam nadzieję, że tej ciemnej masy którą trzyma w jakimś wirtualnym świecie, nibylandzie jest za mało i sa za słabi aby rozwalić naszą kochaną Ojczyznę.
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2012-10-08 16:27
Mylisz się chłopczyku
debos / 79.191.190.* / 2012-10-08 16:39

Mylisz się chłopczyku

To myślisz, że jednak rozwalicie tę naszą kochaną Ojczyznę? Nie doczekanie wasze. My prawdziwi Polacy, prawdziwi patrioci obronimy nasz kraj przed zakusami wrogich, zdradzieckich, reakcyjnych sił. Więc radzę trzymać łapy przy sobie szaleńcy.
tomcio_paluch / 2012-10-08 15:12 / Bywalec forum
Nie można dać za darmo wszystkich dostępnych na świecie leków i terapii, chyba że składki zdrowotne wzrosną na dziś o przynajmniej 100 %. Najbogatsze kraje , jak np. Niemcy, nie mogą sobie na to pozwolić. I w tym cały szkopuł. Trzeba wyraźnie zakreślić linię bezpłatnych świadczeń w ramach ubezpieczenia. Oddzielić to co publiczne od tego co możliwe. Taki podział na dziś istnieje tylko w stomatologii. Możesz leczyć kanałowo ząb, którego chcesz zachować, mimo że jest martwy, płacąc z własnej kieszeni, a możesz go też za darmo wyrwać i wstawić sobie protezę, też za darmo. W przypadku medycyny ogólnej, a szczególnie specjalistycznej to już nie jest takie proste. Potrzebna jest tu nie tylko likwidacja NFZ, który jest przecież przedłużeniem budżetu, a kosztuje ogromne pieniądze (podobnie zresztą jak jałowy ZUS),ale i zmiana konstytucji, bo na dziś to mamy mieć wszystko za darmo (czytaj państwowo, czytaj nie wiadomo skąd). Kto się z tym wychyli? Były próby, ale w polityce nie ma realiów, stąpania po ziemi. Jest pijar i są obietnice, bo to nic nie kosztuje, a da przez cztery lata niezły "dorobek". Demokracja jest tu "porażką". Albo przymus ekonomiczny i rząd techniczny na jakiś czas dla uporządkowania pilnych spraw kraju, albo dyktatura.
zxc12 / 83.24.70.* / 2012-10-08 15:57
koszt obsługi NFZ to 3% czyli najniższy w UE
a obsługa być musi , nazwa może sie tylko zmienić
do rządzenia mężowie zaufania publicznego a nie ..... pchająca się do koryta
Zdrowie ludzkie to nie towar. Zasady wolnorynkowe w tym akurat przypadku nie sprawdzają się. USA dobry przykład jak ktoś zna tam sytuacje. Ubezpieczenia prywatne są dobre na leczenie kataru i podobnych. Wadą podstawową jest w nich ustalony limit na leczenie. Leczenie poważnej choroby kosztuje nieraz tak dużo że limit nie wystarcza.
debos / 79.191.190.* / 2012-10-08 16:14

USA dobry przykład jak ktoś zna tam sytuacje. Ubezpieczenia prywatne są dobre na leczenie kataru i podobnych

Utrzymujesz, że znasz sytuację w USA?
zxc12 / 83.24.70.* / 2012-10-08 16:54
czemu służy to pytanie??
z źycia szpicla / 46.205.57.* / 2012-10-08 17:03
to taki nawyk. Pierw się zadaje pytanie, a potem ukradkiem zapisuje się odpowiedź na mankiecie koszuli.
zeppp / 83.7.53.* / 2012-10-08 14:44
Teraz będziemy mieć szpitale prywatne wybudowane z pieniędzy podatników.Prawie jak w USA hehe.
Bezczelność liberałów polskich jest niesamowita.
do komuny / 87.204.156.* / 2012-10-08 14:01
Q-wa cywile i biznesmeni chcący zarobić po 8 tyś zł br. z********** ą po 10-12 gdz. a te konowały po 6 godz. to hanba. Czas by pracowali po 8 godz. za ustaloną stawke porównywalną do śr. krsjowej.Specjalista niech przyjmuje na godz. 5-6 pacjentów i kolejki wszędzxie znikną.
pablo1058 / 137.191.240.* / 2012-10-08 14:57
a czemu nie 20 na godzine, wtedy kolejki jeszcze szybciej znikna.....
debos / 79.191.190.* / 2012-10-08 14:54

a te konowały po 6 godz. to hanba.

Konowałów powinno sie ozłocić za tą ich trudną i odpowiedzialną robotę. Najpierw ciężkie studia, staże, specjalizacje a potem przynoszą ulgę, pomagają wrócić do zdrowia albo wręcz ratują ludziom życie. Musisz sie nauczyć szanowac takich ludzi a nie przyrównywać do przeciętniaków których robotę może robić każdy .
wró ic do komuny / 87.204.156.* / 2012-10-08 14:59
kierowca MPK wożący po 100ludzi w autobusie ma bardziej odpowiedzialną robote niż te jełopy.
debos / 79.191.190.* / 2012-10-08 16:13

kierowca MPK wożący po 100ludzi w autobusie ma bardziej odpowiedzialną robote

Zawsze podziwiałem kierowców. Oni mają intelekt wypisany na twarzy. Nic dziwnego dlatego, że potencjał intelektualny ogromny. Bo przecież robota trudna i skomplikowana. Nie moge sie nadziwic jak człowiek może to wszystko opanować.
Przepraszam jeśli się pomylę ale wygląda to chyba tak: kierunkowskaz w lewo,gaz, jedynka, dwójka, trójka ( chyba, ze ma automat )rozpedza autobus do imponujących 40km/h a następnie kierunkowskaz w prawo, hamulec. Drzwi nie zawsze musi otwierać bo np. w Warszawie pasażerowie sobie sami otwierają. Ale zamknąć to już musi. I jeszcze raz: kierunkowskaz w lewo, gaz, jedynka, dwójka, trójka ( chyba, że ma automat )rozpędza autobus do impnującej prędkości 40km/h itd. Trudna, skomplikowana robota. Geniusze ci kierowcy nie to co lekarze.
Natter2 / 2012-10-08 17:05 / Tysiącznik na forum
Przyjacielu Debos zawsze czytam twoje posty ,ale co mnie razi wzorem 3x@ kopiujesz wypowiedzi poprzedników zastosowałem to tylko raz.Dobre porównanie praca kierowcy i lekarza a zwłaszcza chirurga.Mnie chirudzy dwa razy postawili na nogi że moge chodzić.Z drugiej strony doprowadzili mnie do tego lekarze nieuki czyli poprostu konowały.Pierwsi niech zarabiają krocie , zasługują nato tym drugim dałbym płacę minimalną i pozwoliłbym im leczyc tylko katar.Czyli to co mówi nasze przysłowie -jaka praca taka płaca i nikt nic mądrzejszego nie wymyślił.
debos / 79.191.190.* / 2012-10-08 17:30

ale co mnie razi wzorem 3x@ kopiujesz wypowiedzi poprzedników

Nie wzorowałem się na nim. Raczej jest odwrotnie.Nie rozumiem dlaczego to cię razi. Ja cytuję po to aby było wiadomo na co odpowiadam. Zakladam, że nie wszyscy mają czas aby czytać wszystkie komentarze w tym i ten na który odpowiadam.
Pierwsi niech zarabiają krocie , zasługują nato tym drugim dałbym płacę minimalną i pozwoliłbym im leczyc tylko katar

Może nie aż tak, ale mniej więcej tak jest. Ci co nie chcą się uczyć, nie zdobywają specjalizacji zarabiają mniej.
Floyd / 2012-10-08 16:26 / Tysiącznik na forum
Nawet gdyby ci lekarze byli geniuszami, to co z tego ma wynikać? Mają żyć jak książęta, a ci kierowcy jak żebracy? Na to nigdy nie będzie zgody bo tak to można sobie jedynie podporządkować prosięta w chlewni. Zbytnia pazerność zawsze się źle w końcu kończyła dla tych pazernych.
debos / 79.191.190.* / 2012-10-08 16:57

Mają żyć jak książęta, a ci kierowcy jak żebracy?

Człowieku opamietaj się. Nie bądź demagogiem. Lekarze dzisiaj dobrze zarabiają ale bez przesady. Jacy z nich książęta.
A kierowcy, żyją jak żebracy? Czy to, że lekarze zarabiają dużo to znaczy, że przez nich kierowcy zarabiają mało? A poza tym gdyby lekarze zarabiali mało to by czmychnęli za granicę. Tam potrzeba każdą ilość i za dziesięciokrotnie wyższe pensje. Dzisiaj lekarzy brakuje więc prosze bardzo zamiast, ekonomię, zarządzanie i takie tam studia po których nie ma roboty to kończyc studia medyczne i rąbać pieniąchy. Tylko te wydziały może skończyć prawie każdy a medycynę nie. Zresztą całe szczęście. I jeszcze jedno. Te swoje książęce uposażenia lekarze osiągają na kilku etatach.

Na to nigdy nie będzie zgody

Lepiej, zeby ten naród nasz plebejski jednak pogodził się z tym, że lekarz musi zarabiać bez porównania więcej niż ten co kręci fajerą. A jeśli się lud z tym nie pogodzi to trudno. Niech się biedaki meczą. Władzę robotników i chłopów, ludową demokrację mamy już chwała Bogu za sobą.
Floyd / 2012-10-08 17:47 / Tysiącznik na forum
To był tylko skrajny przykład i dotyczył nie tylko lekarzy.
Wbrew pozorom ten 'plebejski naród' nie jest tak całkiem głupi i akceptuje różnice wynikające z faktu, że jedni są zdolniejsi, pracowitsi i z tego tytułu należą im się pewne profity, ale też tylko do pewnych granic i ci slabsi nie dadzą się sprowadzić do roli prosiąt, a taka rola by ich czekała w systemie super liberalnym i po trochę dłuższym okresie czasu. Trudno by było winić nawet pojedynczych ludzi bo to sam system się napędza jak w okresie niewolnictwa w USA.
Czy ci się to podoba czy nie, to tak zawsze było, jest i będzie, że ludzie zdesperowani i nie mający nic do stracenia gotowi są postawić na szali własne życie dla poprawy swego losu. Rozejrzyj się po świecie, pogrzeb w historii, to znajdziesz wiele przykładów. W interesie zatem bogatszej części społeczeństwa powinno być aby stworzony system nie wymuszał u tych słabszych kroków desperackich. Kiedyś mi się wydawało, że historia czegoś uczy, ale mam coraz więcej wątpliwości i ostatnio raczej skłaniam się ku poglądowi, że historia kołem się toczy.
debos / 79.191.190.* / 2012-10-08 18:16

To był tylko skrajny przykład i dotyczył nie tylko lekarzy.

To był nie skrajny a zły przykład. Natomiast jeśli prezes spółki na odchodne dostaje dwa miliony akcji po 1zł każda a cena rykowa akcji jest 4-5zł, albo inny prezes zarabia kilka milionów rocznie no to ja absolutnie przyznaję rację. Tym bardziej, że są w tej firmie tacy co pewnie zarabiają ze 3tys zł.

Czy ci się to podoba czy nie, to tak zawsze było, jest i będzie, że ludzie zdesperowani i nie mający nic do stracenia gotowi są postawić na szali własne życie dla poprawy swego losu.

Dzisiaj takiej sytuacji nie ma. Rewolucje zdarzały się, jak przywołamy historię tylko wtedy kiedy nie było demokracji. A Polska jest krajem demokratycznym i coraz jednak bogatszym. I im bedzie bogatsza, im lepiej bedzie się powodzić ludziom tym mniejsza będzie liczba tych którzy będą skłonni wyjść na ulicę. No i tez nie wiadomo ile ludzi podda się psychozie którą stara się dla dorwania się do władzy wytworzyć najjaśniej pisiakom panujący prezes. Bo w realu widzenie świata przez pryzmat prezesa nie jest znowu takie powszechne.
ostatnio raczej skłaniam się ku poglądowi, że historia kołem się toczy.

Ale też jak mówią słowa piosenki " Nic dwa razy się nie zdarza ..."
Floyd / 2012-10-09 09:14 / Tysiącznik na forum

Dzisiaj takiej sytuacji nie ma. Rewolucje zdarzały się, jak przywołamy historię tylko wtedy kiedy nie było demokracji. A Polska jest krajem demokratycznym i coraz jednak bogatszym.

Zgoda, ale z podkreśleniem słowa 'DZISIAJ' i według mojej prywatnej oceny nie wszystko idzie w dobrym kierunku.
Bogactwo kraju do rzecz bardzo względna. Podobno w Moskwie po 20 latach jest więcej miliarderów niż w Nowym Jorku po 200 latach.
Nie chciał bym abyśmy szli w kierunku moskiewskim, a jest taka tendencja, wysokie dochody dla jednych, a umowy śmieciowe dla innych, ale to szeroki temat.
Nawet jeśli rewolucja w demokracji nie jest możliwa z czym się zgadzam, to istnieją całkiem realnie inne zagrożenia. Ostatecznie Hitler doszedł do władzy metodami demokratycznymi. Czas pokaże jak potoczy się nasza historia.
guru122 / 83.22.130.* / 2012-10-08 12:54
Żadnych zmian w służbie zdrowia nie będzie! Nie są one bowiem w interesie bardzo wpływowego środowiska lekarskiego. Bałagan, kolejki do specjalistów są mu na ręke! Gdzie bowiem pójdzie pacjent płacący składki, jeśli nie będzie w stanie uzyskać pomocy w systemie państwowym? Prywatne gabinety powstają jak grzyby po deszczu!
1999 / 87.64.145.* / 2012-10-08 15:53
Masz racje guru122.
Tak samo jak myslisz odebralam wypowiedz b. prezesa Naczelnej Izby lekarskiej P. Radziwilla, ktory stwierdzil, ze system francuski bardziej satysfakcjonuje obywateli, ale system brytyjski czyli budzetowy jest lepszy, w domysle lepszy dla swiata lekarskiego.
Wertyu / 83.21.130.* / 2012-10-08 13:59
NFZ tworzy jedynie problemy. Gdy go nie bedzie to konkurencja na rynku wzrośnie a deregulacje jedynie zachęca ludzi do inwestowania w lecznictwo. Więcej i tańszych usług.
Socjalizm tworzy problemy nie znane w innych ustrojach. Dlatego trzeba ten nowotwór wyciąć!
Floyd / 2012-10-08 16:16 / Tysiącznik na forum
A, potem się wytnie tych co wycinali socjalizm. Mógłbym się założyć o każde pieniądze, że tak by było. Oczywiście musiało by upłynąć trochę czasu.
jake 1 / 93.105.94.* / 2012-10-08 12:50
Kolejne opowieści z mchu i paproci w wykonaniu pisuarowych ekspertów jak i samego prezesa. Za jego rządów nastapił rozkwit pisowskich służb bezpieczeństaw oraz dalszej służalczości i poddaństwa w stosunku do czarnych kościoła katolickiego. Stąd ta dzisiejsza frustracja. A może debatowano o nowych lekach dla prezesa?
kibic / 31.174.95.* / 2012-10-08 14:34
jak zachorujesz to zobaczysz a w prywatnie uslyszysz co ja stego bede mial
zdrowy rozsądek / 94.42.189.* / 2012-10-08 13:30
na prawde w swoje biblioteczce postaw trochę innych książek . GW i ogladanie TVN-u to o wiele za mało.

cud tuska- Zielona Wyspa to 11 milionów Polaków zycjących za 20 zł dziennie
to kraj w którym dla 5 milionów Polaków nie ma pracy a największe bezrobocie jest wśród mlodych.

to kraj który dysponując funduszami unijnymi /załatwionymi przez PiS/ doprowadził do bankructwa wykonawców autostrad i stadionu narodowego

i tak można bez końca o długu publiczny przekraczającym 1 bilion żłotych i jego kosztach rocznej obsługi ponad 43 miliardów zł. nie wspominając,
jake 1 / 93.105.94.* / 2012-10-08 15:07
No oczywiście. Jedyną słuszną stacją jest stacja ojca i jego gazety. Jest w nich tyle prawdy i le prawdy było w gazetach za czasów Breżniewa. A serwis Money ojciec pozwolili czytać?
yamato33 / 213.199.196.* / 2012-10-08 14:37
Synek....wiecej czytaj, więcej słuchaj a mniej pisz i sie wypowiadaj !! KTO doprowadził do bankructwa wykonawców autostrad i Stadionu ?? Kto ?? Sami wykonawcy !! Bo rzucili się na przetargi, zbijali ceny w dół- nie mysląc o tym, że za rok, dwa lub trzy ceny betonu, materiałów budowlanych, ropy pójda w górę i za cenę którą wytargowali g....o zbudują a nie autostradę !!!
jake 1 / 93.105.94.* / 2012-10-08 15:05
Synkiem to ty chyba jesteś. Czytam dużo a odnośnie wykształcenia przypuszcam że daleki ci do mnie. No ale nie dziwię się, bo właśnie takim jak ty pisuary i peowcy rządzą i niszcą Polskę już od 7 lat. Cimnotą i zabobonem najlepeij się rzadzi. To właśnie twoi idole pisuary w prztargach wymyśliły jako główne kryterium - kryterium najniższej ceny. A za najniższą cenę to można sobie kupić jakiś bubel w sklepie za 4 zł. Słuchaj dalej stacji swojego ojca i przełożonego pisuarów.
Gawlątko / 2012-10-08 14:49
To własnie dzięki sytuacji jaką teraz mamy w służbie Zdrowia , lekarze zarabiają najwięcej... To jest jedyna grupa społeczna która korzysta na tym całym bajzlu!!
Tommy-lee007 / 37.47.241.* / 2012-10-08 12:45
nie dziwie sie ze nie zaproszono Arłukowicza, koles wogole nie jest w temacie sluzby zdrowia i nie ogarnia problemow do jakich doprowadzila poprzednia ministra kopacz. Dyskusja musi miec charakter powazny i konstruktywny, niestety Arłukowicz takiego charakteru dyskusji nie gwarantuje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
uczonykot / 2012-10-08 14:24
To ty kolego zacznij czytam inne gazety niż Twój Dziennik, ogladaj inne telewizje niz Trwam etc i myśl logicznie !!!!!!
Kiedy Tusk mówił o zielonej wyspie ?????? No kiedy, przed czy w trakcie kryzysu światowego ????
Co nam oferuje Twój sklerotyczny cymbał KimJarKacz i jego kamaryla ?
Rządzenie w sytuacji zimnej wojny z Rosją i Unią, do której ci idioci z PiS-u niechybnie doprowadzili by po przejeęciu władzy. Jeśli o takiej Polsce marzysz to wyprowadź się do "swoich" do Izraela albo Brooklinu.
uczonykot / 2012-10-08 14:26
oczywiście komentarz był do tekstu : jake 1 a nie do tekstu: Tommy Lee
guru122 / 83.22.130.* / 2012-10-08 12:45
Jałowe debaty. Zcentralizowany NFZ wprowadził SLD, PiS podczas swoich rządów nie zreformował tego systemu. Co spowodowało, że PiS się nagle obudziło?
lolson / 217.113.227.* / 2012-10-08 13:07
chęć wylansowania się, po co się znać skoro można mówić np:

" w obszarze zdrowia nie ma łatwych rozwiązań. Ale wierzę, że to nie znaczy, że tych rozwiązań nie ma - dodał. Jak mówił, debata przyczyni się do tego, by wypracować najlepsze rozwiązania, jakie w tej chwili w Polsce można by wprowadzić"
dr.Bednarski / 31.63.26.* / 2012-10-08 12:35
mam nadzieje że ludzie się obudzą i to koniec kłamst dyzmy bo to godne POlitowania dostęp do słuzby zdrowia należy się wszystkim bez podziału na biednych i bogatych mam nadzieje ze PIS zrobi porzadek
Marcelina / 31.63.26.* / 2012-10-08 12:27
PO zawiodło obiecanki cacanki a głupiemu radość mądry polak po szkodzie basta dla PO

Najnowsze wpisy