Forum Forum finansoweBanki

debet w pko bp

debet w pko bp

gusia04 / 2009-04-10 19:56
Witam. Chciałam dziś wypłacić pieniądze z konta w bankomacie i
okazało się, że mam - 232zł na koncie. Dziwne bo nigdy nie miałam
konta z debetem, a po interwencji w banku okazało się, że takowe
konto posiadam. Prześledziłam wyciągi jakie mi się ostały w domu, bo
zrezygnowalam z przesyłania ich i jeszcze w zeszłym roku widnieje
informacja o tym, że jestem posiadaczem konta SUPERKONTO a teraz mam
konto SUPERKONTO Z DSD. Pytanie od kiedy skoro nic nie podpisywałam
i nie wyrażałam zgody na zmianę konta? A po drugie skąd ten debet na
koncie skoro nigdy nie podpisywałam żadnej umowy o to, że chcę mieć
debet i nawet jak miałam np. 25zł na koncie a np. chciałam wypłacić
50zł to nie mogłam bo BRAK ŚRODKÓW NA KONCIE, a dziś mam debet i
nagle zniknęło mi 800zł z konta i jeszcze zrobił się dodatkowy
minus. Panie w Banku oczywiście ciągle przystają przy swoim, tzn. że
mam konto z debetem i koniec. A tak na logikę biorąc gdybym
faktycznie miała takie konto to mogłabym sobie z niego normalnie
korzystać świadomie prawda, a nagle się okazuje, że nawet nie mam
teraz środków do życia. Proszę pomóżcie.
Wyświetlaj:
karola 11225 / 213.17.172.* / 2009-11-10 09:15
Witam, również mam podobny problem. Posiadam od 2 lat Złote konto w tym chu..... banku i również nie posiadałam konta debetowego. Jakieś pół roku temu zaczely się dziać dziwne rzeczy na moim koncie, znikały pieniadze potem się pojawiały, jak wybrałam to nagle weszło na minus!!!! Po paru takich sytuacjach zadzoniłam do banku i stwierdzili ze mam konto debetowe, ale nic nie podpisywałam i oczywiście aby przyznać mi debet nie potrzebowali nawet mojego podisu ale aby debet zlikwidować to juz trzeba odpowiednie pismo napisać!!! Warunków korzystania z debetu nawet nie raczyli przedstawić, ale debet raz jest a raz go nie ma!!! np drugi raz mam sytuację ze otrzymuje wypłate która pokrywa debet wybrałam w bankomacie 1/3 wypłaty a na drugi dzień juz moje środki dostępne są o tę kwote na minusie i w rezultacie z debetu skorzystac nie moge!!! W banku nie potrafią tego wyjaśnić ale wygląda to tak jakby ktoś siedział przy tym i złośliwie manipulował kontem!!! Nic tylko zamykać konto w tym banku....
aminka / 83.28.217.* / 2011-05-02 22:56
A ja nie mam takiego problemu-także zauważyłam po jakimś czasie, że na koncie pojawiło mi się więcej pieniędzy, niż powinnam mieć, więc poszłam do banku i okazało się, że dostałam debet, ale od razu z niego zrezygnowałam i temat został zakończony.
patkaa93 / 62.133.140.* / 2012-07-07 12:19
Tą usługę debetową można całkowicie wyłączyć?
klijent / 195.150.224.* / 2013-04-29 18:10
tak można
dffsdf / 193.109.225.* / 2010-02-01 18:02
Żeby ponownie skorzystać z debetu trzeba go najpierw W TERMINIE spłacić.
Wycieczkowicz / 185.80.32.* / 2018-10-23 12:11
Tez bym chciala umiec wszystko tak prosto ujac :)
zając309 / 89.76.235.* / 2009-04-22 00:52
mam niestety bardzo podobny problem. nigdy debetu nie miałam ustanowionego (co jest pewne bo konto blokowało się gdy suma nie przekraczała 0 zł, tzn nie mogłam nic wypłacić). kilkakrotnie bank podpiął kilkadziesiąt do 200 zł pod inny przelew (wyglądało to tak, że kiedy dostawałam przelew np 400 to stan konta wskazywał 460). innym razem nagle bankomat pokazał stan zamiast zera jak się spodziewałam to 130 zł. sądząc, że to pieniądze z zaległej wypłaty wypłaciłam je. dopiero niedawno zorientowałam się że, płacę odsetki :|
w banku dowiedziałam się jedynie, że system jest faktycznie trochę felerny bo wprowadza w błąd pokazując na koncie pieniądze których nie ma, ale pieniążki trzeba spłacić :|
czy jest sens walczyć i dochodzić o nieuczciwe zagranie czy po prostu spłacić i czym prędzej zrezygnować z pko bp???
dfsfdsfs / 193.109.225.* / 2010-02-01 18:04
Najlepiej najpierw przeczytać umowę. Może potem nie będzie się wypisywać bzdur.
Debet pojawia się na koncie po kilku regularnych wpływach, a nie od momentu założenia.
parafrazon / 62.69.238.* / 2011-10-24 15:14
a ty nie broń tego banku,który ma nieuczciwe procedury i zwyczajnie naciąga ludzi. Jak dzwonią z ofertą to aż się trzęsą, żebyś zaciągnął u nich kredyt albo wziął debet (już na telefon chcą przygotowywać umowę przedwstępną!!!, żebyś się tylko nie rozmyślił, a resztę jak najszybciej dopełnić w placówce). Poza tym pracują tam same niekompetentne tłuki,przekonałem się o tym wiele razy i to w różnych placówkach.
Zresztą czy ty przypadkiem nie jesteś jednym z tych wysłanników pko bp, którzy mają obskakiwać fora (za co im płacom) i stawać w obronie tego 'cud-banku',zacierając za wszelką cenę złe wrażenie???hehe chyba cie przejżałem
babcia2783 / 79.191.85.* / 2013-06-28 09:55
Mam konto w PKO BP i nigdy nie miałam problemów.Żądajcie wyciągow i na pewno wszysko będzie ok.
dżingis / 87.116.221.* / 2010-01-31 17:47
witam, miałem podobnie, pewnego dnia szczęka mi opadła gdy na ekranie bankomatu pojawiła się informacja, że stan mojego konta wynosi -700 zł!!! Panie w banku wyjaśniły mi że to debet, ponoć wybrałem więcej pieniędzy niz miałem !!! TOTALNA BZDURA ! Kiedy próbowałem wybrać więcej zawsze pojawiał się komunikat "brak środków na koncie" , więc jakim cudem mogłem wybrać więcej??? Po roku czasu przyszło pisemko że mam wpłacić 1100zł albo sprawa zostanie skierowana do windykacji, i z tych skromnych 1100zł zrobi się ok 2000zł, plus wizyty komorników itp itd. Pieniądze wpłaciłem i mam nadzieje że nie będzie już żadnych przykrości ze strony tego "BANKU" . Jak tylko wróce z delegacji, odwiedzę placówkę i zlikwiduje to niby konto !!! Uważajcie na PKO BP.
jolga / 94.141.158.* / 2010-12-28 13:58
zgadzam sie uwazajcie na pko
gala1234 / 188.147.49.* / 2010-03-24 09:48
witam, ja też mam taki problem okazało sie ze od listopada 2009 narosło mi -1019zł debetu i tez musze splać, co jest bardzo dziwne bo jak chciąłam wybrać z bankomatu to z bło brak środkow na koncie a tu się okazuje że jednak wybrałam, jest to chore i zamierzam wogle tego nie splacać, dzwonia z banku ale ja to olewam dopuki nie wyjaśnią mi skąd taka kwota, jak myślicie dobrze robię?
ergo sum / 178.42.111.* / 2011-01-05 21:38
Po pierwsze - najpierw spłacić zadłużenie. Następnie wybier inny bank, który nie będzie cię traktował jak byle motłochu. Później zacznij dochodzić swoich praw i dokop chamom bez względu na środki. Najlepiej korzystając z mediów. Można też zwrócić się do KNB oraz UOKiK (patrz wikipedia).
Po drugie - umiejętność czytania umów (domagaj się wyjaśnienia umowy przed podpisaniem) i skrupulatnego liczenia swoich wpływów i wydatków ma elementarne znaczenie. Wszystkie banki próbują nas naciągnąć choćby na kilkanaście złotych miesięcznie co przy ogromnej skali klientów (kikanaście milionów) daje kosmiczne zyski. PKO jest w tym liderem.
Po trzecie - pamietej, nikt i nic nie da ci nigdy czegokolwiek za darmo !!! Zwłaszcza extra kasy "od ręki". Zapłacisz za to o wiele więcej niż otrzymałaś. ZAWSZE !!!!!
Po czwarte - jest jeszcze w Polsce kilka instytucji (spadkobierców komuny) jak PKO BP (banda pasożytów) PZU, ZUS, PKP itp które nie oduczyły się komunistycznych metod traktowania swoich klientów. Kontunują "szczytne tradycje" banmdytów z Armii Ludowej z czasów II wojny. Ich klienci też nie chcieli ale dostawali ...
davia / 2010-12-24 11:18

i zamierzam wogle tego nie splacać, dzwonia z banku ale ja to olewam dopuki nie
wyjaśnią mi skąd taka kwota, jak myślicie dobrze robię?

Tak, wspaniale, brawo, gratulujemy. Prosimy czekać na kontakt z windykacji.
A kwota wzięła się stąd, że do rachunku został przyznany debet w wysokości 1000 zł, który Pani wykorzystała i nie spłaciła w terminie (zgodnie z regulaminem 30 dni na spłatę), więc debet został zlikwidowany, a kwota debetu, z której Pani skorzystała (+ jakieś dodatkowe opłaty), stała się wymagalna natychmiast. Niestety, jeśli pożyczyła Pani z banku 1000 zł to teraz należy je oddać.
Wycieczkowicz / 185.80.32.* / 2018-10-23 12:18
Mysle ze to jest tez wynik nie pilnowania swojego konta tylko chodzenia na zakupy z karta. Jesli by pani sprawdzala stan konta regularnie zorientowalaby sie ze zotal przyznany pani debet i zaczela by sie pani pilnowac by na niego nie wejsc lub zlozyla w banku oswiadczenie o rezygnacji z niego. Obecnie mozna to zrobic nawet przez internet. A debet jesli juz jest to niestety trzeba go splacic, jak kazde pozyczone pieniadze. Tu jest tyle lepiej ze nie jest oprocentowany jesli spalaca sie go w terminie.
jolga / 94.141.158.* / 2010-12-28 14:01
zgadzam sie jesli sie pozycza trzeba oddac trudno.
Magda911 / 37.47.59.* / 2019-12-03 20:08
Tak no ciekawe.. Ja mając pieniądze na koncie po 2 dniach miałam-165zl.gdzie nie była bym w stanie przez 3 dni wydać 400 zł prawie
dfsfsdf / 193.109.225.* / 2010-02-01 18:01
Ale jak to? Wypłaciłeś 700 zł z debetu i nie zorientowałeś się, że to nie Twoje pieniądze?? Jak można nie zauważyć, że skorzystało się z 700 zł, jeśli na koncie miało już nic nie być??
Aha, a informacje o debecie i zasady jego przyznawania znajdują się w umowie rachunku oraz regulaminie. Trzeba czytać, co się podpisuje, a nie rzucać później dookoła kłamstwami typu "bank mnie okradł".
hjgyu / 62.69.238.* / 2011-10-24 15:21
Czytać. Oczywiście. Tylko jak to możliwe, że aż tyle osób potwierdza, że przy umowie zastrzegały że nie chcą debetu, a tu po chamsku bank go nagle przyznaje. To jest wprowadzanie klientów w błąd.Człowiek ma świadomość, że nie podpisywał opcji z debetem, a później musi wszystko odkręcać. Oczywiście pko bp tylko czyha na to aż ktoś nie zauważy, bo przecież są odsetki i z tego ma KASĘ!!!Ludzie z dala od tego banku!!!
Wycieczkowicz / 185.80.32.* / 2018-10-23 12:22
Calkowicie tego nie rozumiem mam konto od ponad 10 lat. Wielokrotnie skladalam podania o DSD korzystalam dowoli potem rezygnowalam, potem znowu prosilam bank o debet gdy potrezbaowalam malego kredytu nie oprocentowanego. Ale nigdy nikt mi nie wcisnal czzegos poza umowa. A nie jestem specjalista bankowosci, wrecz przeciwnie. Przyznam ze troche nie chce mi sie w to wierzyc ze bank daje DSD "zlosliwie"
lmk / 89.231.192.* / 2009-05-03 14:44
witam, pojawiło mi się od 1.05.09 dodatkowe 150zł na koncie w ramach debetu a też dotychczas sądziłem że nie mam konta debetowego, nic też nie podpisywałem od pko bp, dziwne
TakiNie / 193.109.225.* / 2010-03-30 14:49
podpisuje sie pod dfsfsdf. podpisując umowe o prowadzenie rachunku automatycznuie zgadzamy sie na uruchomienie DSD. Trzeba umiec korzystac z tego bo pozniej wychodza kwiatki:) Nie rozumiem kogos kto nie kontroluje swoich wydatkow, nie wie ile ma pieniedzy na koncie, wybiera kase z DSD a potem pretensje. DSD to przeciez tez kredyt.
hggfy / 62.69.238.* / 2011-10-24 15:34
gdyby pójść z taką umową do sądu to od razu jesteśmy wygrani...i wtedy niech pko bp samo spłaca wciśnięty nam na siłe i bez naszej wiedzy debet. Klient jest zobowiazany do warunków umowy i bank też!!!Jesli nie ma w niej mowy o debecie...bank wciska nam bzdury.Jakim prawem z automatu ktoś bedzie nam coś wciskał. Czy jak idziesz do dentysty i okazuje sie ze masz do leczenia 5-tke to stomatolog bez twojej wiedzy robi ci tez trójkę?I na koniec kaze uregulowac za nia platnosc. To sa nasze finanse i to,ze sie ma konto w jakims banku nie upowaznia go do tego,zeby dysponowac naszymi srodkami tak jak sie rzewnie podoba. Zresztą proponuję porzucić pko bp, jak klienci zaczną hurtowo występować z tego banku, moze w koncu zrozumie on ze dziala nie fair i dostanie na to na co zasługuje, czytaj po dupie.
ATRAMA / 195.177.65.* / 2011-01-31 07:45
BZDURY OPOWIADACIE MAM KONTO W HSBC I LUKASIE I NIE WYRAZIŁAM ZGODZY NA DEBET I NIE POSIADAM TAKIEJ OPCJI.Co to za bank który na siłe wciska ci debet.To złodziejstwo.Gdy podpisujesz umowę to pracownik banku jest zobowiązany do poinformowania cię i wyjaśnienia tych pojęć.Jeśli tego nie czyni to znaczy że stosują nieuczciwe praktyki
syla2214 / 83.27.41.* / 2010-09-30 12:53
A ja za to mam debet wiekszy niż moje wpływy i jak go nadbiore,to wtedy wpłacam sumę brakującą,tak zrobiłam w tym miesiącu,po czym wypłaciłam 450 zł i zabrali mi całą reszte:( co z tym zrobić? Przecież to moje pieniadze:(:(
davia / 2010-12-24 11:19
Debet to pieniądze banku, a nie Klienta.
..168 / 178.42.160.* / 2014-09-22 17:58
tak banku .. ale jeśli się debet przyznaje to nie powinno się go odbierać "kiedy im się podoba" bez wcześniejszego uprzedzenia klienta..
jd24 / 78.88.209.* / 2010-10-08 14:30
nikt nie czyta umowy i potem płacz..
a rozróżnienie "środków dostępnych" od "salda" nie jest wcale takie trudne
strach pomyśleć co by było gdyby niektorzy mieli karte kredytowa.. :D
max2323 / 88.220.176.* / 2010-10-25 08:18
mnie tez dzisiaj bank wkur....(zyl) mialem limit debetowy od roku w pko, 530zl , co miesiac regularny wplyw jakichs zony swiadczen go zapewnial w tym miesiacu pko naliczylo sobie jakies odsetki i wyszlo 12 zl na minusie po przelewie ale dostepne srodki wyplacilem zeby towar kupicm teraz klient wyslal mi jakis drobny przelew ktory tez nie pokryl debetu i mi cofneli limit , teraz co mi wejdzie to odrazu zje...do bani te dsd w pko bo pootrafi niezle napsocic w zyciu
aisut / 83.17.144.* / 2010-10-27 12:32
PKO BP dodaje debet po kilku regularnych wpływach na konto. Też nie miałam tego od początku i też byłam zdziwiona, ale bankomat wyświetlał właściwy stan środków dostępnych, tylko saldo było powiększone więc można się było zorientować co i jak. Dziwne że nie wiecie ile macie i wydajecie nie swoje pieniądze :/ zawsze można iść zapytać do oddziału...
!!! / 83.11.30.* / 2010-12-01 21:18
każdy oczywiście ma prawo myśleć inaczej niż ja... jednak w tej sytuacji nie odpuszczę, chociażby z tego względu że bez mojej wiedzy zostały zmienione warunki umowy do czego nie mieli prawa ( o czym poinformował mnie pracownik);już raz mnie oszukali, kiedy to jedna z kasjerek zamiast wpłacić pieniądze na moje konto wzięła do własnej kieszeni; oczywiście gdyby nie dowód wpłaty i brak transakcji w danym okresie nie byłoby o czym mówić, a tak przynajmniej po 3 godzinach wyjaśnień odzyskałam pieniądze, nawet przeprosiny mi przysłali; według mnie to niewiarygodny bank i dlatego nie odpuszczę; pozdrawiam
davia / 2011-05-11 19:13

już raz mnie oszukali, kiedy
to jedna z kasjerek zamiast wpłacić pieniądze na moje konto wzięła
do własnej kieszeni

W to akurat nie uwierzę.
hhjh / 79.184.134.* / 2010-12-17 17:08
Na moje oszukała cię jedna z kasjerek nie Bank

ja mam w PKO all i jestem zadowolony, czytam umowy i wiem co jest grane widać wy zakłądaliście konta nei czytając.. pewnie w umowie było info o debecie jeśli bedą wpłaty regularne itd. ale jak sie bierze w ciemno i podpisuje wszytsko jak leci to takich sytuacji bedziecie mieli więcej w Życiu
dupajasiaukutasia / 77.237.15.* / 2011-06-21 11:52
Kolego jesli nie ma informacji na rachunku o koncie debetowym to nawet czytanie umowy nie pomoze bo wtedy to znaczy ze wcisneli na chama
milllllla / 83.9.121.* / 2011-01-07 15:59
Witam ja mam podobny problem przelewali mi pieniadze na moje konto z pracy i zawze wybieralam tyle ile mialam niewiedzialam nic wogole o jakims debecie az nagle zobaczylam na koncie ze mam -300zl teraz jest wiecej oni cos sciemnisja i uwazam ze wszystcy Ci ktorzy zostaja tak wrobieni powinni zgrac sie i walczyc o to by tego nie placic i zgadzam sie tu z jedna osoba ktora napisala,ze skoro podpisalo sie taka niby umowe to dlaczego nie mozna nic wyplacic jak nie masz zadnych srodkow gdy by tak bylo to nawet jak nie masz zsrodkow mogl bys wyplacic cos a tak nie mozesz to jest jednO WIELKIE OSZUSTWO!
davia / 2011-02-06 13:28

uwazam ze wszystcy Ci ktorzy zostaja tak
wrobieni powinni zgrac sie i walczyc o to by tego nie
placic

Jak to nie płacić? Wykorzystała Pani przyznany limit kredytowy, a teraz nie chce go Pani spłacić? Wie Pani, jak takie zachowanie się nazywa?
boltek / 79.189.197.* / 2011-02-14 10:37
a ja mam inny problem wiem że mam konto debetowe wpływa wynagrodzenie wszystko na czas pobrane odsetki robię częśc opłat na drugi dzień chcę wypłacic stówkę a tu saldo na minusie dokładnie tyle co opłaty dodam że wolnych środków miałem 1200 a opłaty były na 500 zł czyli powinno mi zostac jeszcze 700 zł a teraz muszę płacic karne odsetki jakim cudem
Ja tez / 77.236.26.* / 2011-03-16 19:34
Właśnie dziś pojawił mi się podobny problem, zamiast dostępnych środków na plusie - jeden wielki minus... Wygląda tak jakby mi cofnęli debet i każą spłacić co zdążyłam wykorzystać, tylko dlaczego skoro pensja wpływa regularnie:( Ja chce zpowrotem mój debet!!!
kojotex / 89.228.5.* / 2011-04-01 13:37
Ja mam podobnie! Mialam debet w wys. 1000 zł a dzisiaj okazuje sie że obięli mi go do 725 zł i jestem na minusie w środkach dostępnych na 174 zł, a do spłaty debetu ma jeszcze czas 10 dni i co teraz. Sami sobie regulują, nic z tego nie rozumiem! Co oznacza ten minus na środkach dostępnych?

!
margo222 / 193.109.225.* / 2011-04-04 15:03
Wykorzystany debet w rachunku powinien być spłacony w terminie 30 dni od dnia
jego powstania, niezależnie od wykorzystanej kwoty debetu.Jeśli korzysta się z
debetu, to przed upływem 30 dni musi być on spłacony w całej kwocie wykorzystanej, tak
żeby saldo zmieniło się na plus. Środki muszą przeleżeć przynajmniej jeden dzień na
rachunku i już następnego dnia możesz ponownie korzystac z debetu.
Jeśli nie przestrzega się tych zasad, to debet w rachunku zostanie wyłączony i ponownie
urochomiony w następnym miesięcu po pierwszym.
Należy pamiętać, aby na koniec miesiąca zapewnić środki na rachunku na pobranie
naliczonych odsetek, ponieważ brak środków na rachunku może spowodować przekroczenie debetu i wyłączenie debetu.
Debet jest wyliczny na podstwie regularnych wpływów, tzn. średnia z 3 ostatnich miesięcy, maksymalny debet może być w wysokości 1000zł, jeśli wpływy będą niższe to automatycznie wysokośc debetu się zmieni na niższy.
margo222
pollosia / 176.96.32.* / 2013-11-04 21:08
a czy mogę ponownie aktywować ten debet?
Zrospaczona / 31.61.128.* / 2011-11-09 17:46
ja mam taki problem ze 9.11.2011r czyli dzisiaj dostałam wyplate w wysokości 1300zł jak poszłam do bankomatu to okazało sie ze mam na kącie wolne środki tylko 300zł bo bank zabrał mi 1000zł na debet na spłate jest 30dni ja przekroczyłam to o 2 dni czy jak poczekam do jutra lub następnego dnia to bank wruci mi debet prosze o pomoc bo jestem w 6mc ciąży i pieniądze mi są bardzo potrzebne
kojotex / 2011-04-05 08:21
A czy jeśli wpłacam środki własne to liczą się?
margo222 / 193.109.225.* / 2011-04-05 10:35
tak, każda wpłata spłaca debet :-0
mR15 / 91.192.88.* / 2012-10-18 22:57
nie,musi być zaznaczone ,ze to wpłata systematyczna
kojotex / 2011-04-05 12:23
Ale czy odnawia debet czy go likwiduje!
margo222 / 193.109.225.* / 2011-04-06 15:47
odnawia
adamek151 / 37.47.72.* / 2012-10-13 14:11
tylko jak w tytule będzie wynagrodzenie jak zwykła wpłata lub zwykły przelew tonie odnowi
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: