Forum Forum inwestycyjneSpółki

Debiut EGB Investment (29.09)- warto???

Debiut EGB Investment (29.09)- warto???

Ramsbo / 79.163.26.* / 2010-09-25 23:26
EGB Investments S.A. sukcesem zakończyła ofertę private placement. Pozyskane środki zamierza przeznaczyć na dalsze zwiększanie skali działalności.

EGB Investments S.A. jest jedną z najdłużej działających na rynku firm sektora zarządzania wierzytelnościami. 2 września br. Spółka zakończyła zrealizowaną we współpracy z Autoryzowanym Doradcą Capital One Advisers, ofertę private placement dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych, podczas której łącznie złożono zapisy na ponad 4 800 000 akcji. Stanowiło to ponad 8 krotną nadsubskrypcję w stosunku do pierwotnie zakładanej wielkości emisji, która miała wynosić 582 000 akcji.

„Tak duże zainteresowanie akcjami naszej Spółki to dla nas kolejny pozytywny sygnał. Nie zawiedli inwestorzy indywidualni. Pozyskaliśmy również dwóch dużych inwestorów instytucjonalnych – towarzystwa funduszy inwestycyjnych.” – mówi Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A.

http://www.egb.pl/relacje-inwestorskie/biuro-prasowe/komunikaty-prasowe/


Sektor windykacji oraz zarządzania wierzytelnościami rozwija się bardzo dynamicznie. Przyczynia się do tego pokłosie kryzysu gospodarczego. Przynosi on pozytywne skutki dla sektora z pewnym opóźnieniem, charakterystycznym dla cyklu koniunkturalnego. Banki, firmy telekomunikacyjne, operatorzy telewizji kablowych oraz inne duże przedsiębiorstwa przeprowadzają analizę swych portfeli. Identyfikują wierzetylności przeterminowane oraz inne i dostarczają je na rynek po pewnym czasie od momentu rozpoczęcia kryzysu. W związku z tym najlepsza koniunktura spodziewana jest w IV kwartale br. oraz w I, III i IV kwartale 2011 r. Perspektywy rozwoju są więc dla EGB Investments S.A. bardzo korzystne. Potwierdziło te olbrzymie zainteresowanie emisją - inwestorzy złożyli łącznie zapisy na ponad 4 800 000 akcji. Stanowiło to ponad 8 krotną nadsubskrypcję w stosunku do pierwotnie zakładanej wielkości emisji. Redukcja w odniesieniu do zapisów jednego z inwestorów instytucjonalnych wyniosła 63%, natomiast w stosunku do inwestorów indywidualnych i drobnego inwestora instytucjonalnego (przyjęto zapisy na kwotę powyżej 49 999 zł) wyniosła niemal 80%. Wśród inwestorów, którzy objęli akcje Spółki, znalazły się dwa duże TFI. Debiut EGB Investments S.A. na rynku NewConnect przewidywany jest pod koniec września b.r.
Misza_100 / 212.160.172.* / 2010-09-29 15:58
Gosc sie naprodukowal na parkiecie, ale wiele w tym prawdy :)

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?p=6186411#6186411

1. Zarząd spółki, czyli ludzie, którzy tworzą ten biznes. Od samego początku związani z firmą. Założyli EGB i klocek po klocuszku rozwijali przez ponad 15 lat firmę. Ogromne doświadczenie zbudowane na ciężkiej pracy (jeśli wierzyć, to startowali z jednym komputerem, samochodem i drukarką - a dzisiaj? ponad 160 pracowników, własna flota samochodowa, serwerownie, call center i własny "print house").

Czy przypadkowa osoba może zostać v-prezesem Business Center Club (kanclerz Loży Bydgoskiej)? Najważniejszej organizacji biznesowej zrzeszającej przedsiębiorców z całej Polski? Czy przypadkowa osoba może być Przewodniczącą Komisji Etyki Konferencji Przedsiębiorców finansowych? Pytania retoryczne... Dodatkowo osoby z zarządu EGB zakładały Polski Związek Windykacji i do dzisiaj zasiadają w Radzie Nadzorczej tego organu.

2. Współpraca z TFI na polu sekurytyzacji (Skarbiec TFI) i tworzenie FIZów. Do dzisiaj ów fundusz nabył wierzytelności bankowe o wartości nominalnej ponad 2 mld zł!

3. Wdrożone najważniejszych standardów: ISO 9001:2008 (zarządzanie jakością) i ISO 27001:205 (zarządzanie bezpieczeństwem informacji). Podobno wdrożono to jako w jednej z pierwszych firm windykacyjnych. Pionierzy? Pewnie nie, ale widać dbałość o przejrzystość i rzetelność.

4. Konkretne założenia strategiczne oparte na dotychczasowych wynikach i potencjale rynku.

5. Stabilny i co najważniejsze trwały wzrost przychodów. Co niektórych może zmartwić? Mniejszy zysk w 2010. Tylko, że wystarczy sięgnąć do Dokumentu Informacyjnego i szybko znajdziemy powody, czyli po prostu zwiększone jednorazowo koszty (m.in. zakup nowoczesnego sprzętu IT/ICT, nowe oprogramowanie, usługi doradcze, przygotowanie do upublicznienia itd.)

6. Ogromne doświadczenie i przewaga konkurencyjna. FUNDAMENTY! No i PORTFOLIO...

Dla mnie na dzisiaj pozostają otwarte pytania w kilku kwestiach:

1. Czy TFI, które także były objęte redukcją (66%) będą doważać swój portfel już teraz czy poczekają, aż pierwsze "emocje" opadną? TFI może podaż zdmuchnąć jednym zleceniem, ale z punktu widzenia funduszu pewnie wolą poczekać, aż coś się tam uzbiera.
2. Czy jeśli kapitalizacja zwiększy się szybciej niż zakładała to spółka, to jednocześnie przyspieszone zostanie przejście na GPW? Czy odbędzie się to razem z podwyższeniem kapitału, a jeśli tak to czy będą PP.
3. Czy spółka zamierza być aktywna w akwizycjach na polskim rynku (a może wyjdą do państw ościennych)? Na to pytanie zawsze nie dostawałem jasnej odpowiedzi (niestety).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy