Forum Polityka, aktualnościKraj

Decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu podzieliła Polaków

Decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu podzieliła Polaków

Wyświetlaj:
sosnowiczanin / 89.76.167.* / 2010-04-16 21:22
Gdybym bym był Warszawiakiem był bym dumnym gdyby Para Prezydencka była pochowana w Warszawie. Gdybym był Krakowianinem nie miał bym nic przeciw temu żeby Para Prezydencka była pochowana na Wawelu.
arch / 2010-04-16 16:19 / Tysiącznik na forum
.....„Przez całe cztery lata szargano osobę Prezydenta i pomniejszano rangę sprawowanego przez niego urzędu, tym samym nie szanując tych, którzy go wybrali, ani majestatu Rzeczpospolitej.
Dowodzono, że jest najgorzej wykształconym człowiekiem na tym stanowisku, mimo iż był jedynym z powojennych prezydentów, który posiadał tytuł profesora. Drwiono z jego patriotyzmu, a przywracanie pamięci przedstawiono jako małostkowość i zaściankowość. Kpiono z jego miłości do matki, żony, brata. Skąd się brała ta zjadliwa propaganda, która ostatecznie szkodziła nie tylko jemu, ale naszej Ojczyźnie? Dzień później - w tych samych gazetach - okazuje się nagle, że ten sam człowiek był największym patriotą.
-Czy nie jest to zastanawiająca obłuda? Jeśli cenzura nie istnieje, to w kogo ręku znajdują się dzisiaj nożyczki? Czy nie daje nam to nic do myślenia o rozległej manipulacji, jakiej podlegamy codziennie i jakiej się często poddajemy, powtarzając, mimo wykształcenia, opinie, które nie przystoją osobom myślącym?”

Z homilii poświeconej Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu Arcybiskup Poznański, Stanisław Gądecki w czasie mszy świętej żałobnej w Poznaniu 14 kwietnia 2010 r.
em96 / 151.83.196.* / 2010-04-28 14:31
Zgadzam się.
Tylko, że niektórym "nawiedzonym", którym wmówiono, że są wykształconymi intelektualistami w miastach, tak klakierzy PO namieszali, że nie potrafią tego dostrzec i co gorsza, nie widzą, że bezmyślność, niemożność właściwego użycia umysłu ich deklasuje.
jaohim / 2010-04-16 15:39
"wola rodziny zmarłego" ... jaohim (gość)
2010-04-16 15:20

Po tym tragicznym w skutkach zdarzeniu, katastrofie samolotu rządowego w Smoleńsku, w moim odczuciu, tliło się odczuwalne w społeczeństwie porozumienie takie międzyludzkie, takie ponad podziałami czy partiami, to było dobre ... i komu to przeszkadzało?

Niestety, w moim odczuciu, zostało to przegadane przez media i wielu dziennikarzy, który prześcigali się w peanach mocno na wyrost i wielką przesadą ... a do tego magalomańskie zapędy tak zwanej "woli rodziny zmarłego" ...
przysłowiowy kij został wsadzony w mrowisko ... i szlak trafił porozumienie, zachowanie powagi i rozsądku - takie jest moje zdanie i odczucie.
Tak czy tak po podchwyceniu w pierwszej chwili myśli o pochówku na Wawelu, ta sama " wola rodziny zmarłego" miała czas aby z rozsądkiem i odrobiną pokory ... wycofać się z tego pomysłu, szkoda że megalomania wzięła górę.
... i szlak trafił porozumienie
tbecXx / 62.87.215.* / 2010-04-17 10:29
Sądząc proporcji osób oczekujących, po kilkanaście godzin dziennie, przed Pałacem Prezydenckim do tych protestujących, można stwierdzić, że megalomanią są wyobrażenia osób dzielących, że cokolwiek podzieli.
elsi / 83.238.239.* / 2010-04-16 22:32
Tak jest , u ludzi " małych " często występuje zjawisko megalomanii .
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-16 16:49
To nie Rodzina zmarłego Prezydenta zakłóca porozumienie w społeczeństwie lecz osoby które się boją tego porozumienia. Są to ludzie którzy popierają POlityków obecnie sprawującej władzę partii.
Ludzie Ci mające większość mediów w naszym kraju z Gazetą Wyborczą na czele przestraszyli się tego co w naszym kraju zaczęło się dziać po śmierci Pana Prezydenta. Więc jak zostało ogłoszone miejsce pochówku od razu obmyślili plan zakłócenia tego społecznego porozumienia po przez list Pana Wajdy oraz demonstrację przeciwników pochowania Prezydenta na Wawelu i nagłośnieniu całości w GW nie zważając na to że działalność ta ośmiesza nasz kraj w świecie. Ale i tak zwolennicy POlityków w większości mają nasz kraj w nosie. Ci ludzie są kosmopolitami więc ojczyzna nasza nie ma dla nich żadnego znaczenia. Chciało by się rzec ZWOLENNICY POlityków WSTYDŹCIE SIĘ ZA PANA WAJDĘ I GAZETĘ WYBORCZĄ ZA TO ŻE NIE POTRAFIĄ Z SZACUNKIEM ODNIEŚĆ SIĘ DO JUŻ BYŁEGO PREZYDENTA lecz to jest bezcelowe bo wy wstydu nie potraficie wyrazić w żadnej sytuacji co z żalem i przykrością muszę stwierdzić.
gaw / 85.14.87.* / 2010-04-17 11:47
lumen puknij się w czaszkę ale tak mocno i przeczytaj co wypisujesz.....żenada
SpDz / 194.106.193.* / 2010-04-17 11:04
Lumenie a czy ty znasz politykow z PO że sie tak o nich niepochlebnie wyrażasz. Opierasz sie na doniesieniach z mediów i tyle. Dla mnie w każdej parti są ludzie godni POchwały, ale także tacy, którzy znaleźli sie tam tylko dla władzy i pieniedzy. Przynależność do parti to jakaś mżonaka. Idą tam gdzie widza jakaś szansę. Skoro jesteś takim zagorzałym PISowskim Psem to sie chyba nie będziesz miał nic przeciwko jak powiem " Spieprzaj Dziadu"
lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-17 11:32

Lumenie a czy ty znasz politykow z PO że sie tak o nich niepochlebnie wyrażasz. Opierasz sie
na doniesieniach z mediów i tyle.

Rządzący obecnie nie zarządzają naszym majątkiem lecz go wyprzedają z wielkim pospiechem działając na szkodę naszej ojczyzny i pod tym podpisuje się partia która ich wspiera. oraz ludzie swiadomie POpierający tą partię. Czy ty należysz do nich?

Dla mnie w każdej parti są ludzie godni POchwały, ale także
tacy, którzy znaleźli sie tam tylko dla władzy i pieniedzy. Przynależność do parti to jakaś
mżonaka. Idą tam gdzie widza jakaś szansę.

Tak w każdej partii politycznej są różni ludzie i to nie ulega wątpliwości jest to oczywiste. Ale czy należy wspierać partię która daje dużą szanse osobą które postępują jak Rycho,Miro i Zbyś...

Skoro jesteś takim zagorzałym PISowskim Psem to sie
chyba nie będziesz miał nic przeciwko jak powiem " Spieprzaj Dziadu"

No comment what you write reflects only on your culture...
pandp / 77.255.23.* / 2010-04-17 08:21
głupcze powiedz mi w czym Pan Prezydent był tak wielki by spocząć obok największych ludzi w naszej historii: Jagiełły, czy Piłsudskiego? czego dokonał w trakcie swoich rządów aby w przyszłości wycieczki zwiedzające Wawel dowiadywały się, że tam spoczywa? jakim prawem włączono go siłą w poczet największych Polaków? czy wystarczającym był fakt bycia bratem "Pana Jarosława"? kim jest ów Jarosław, że jedno jego słowo wystarczy i otwierają kryptę wawelską? czy w takiej sytuacji on będzie tam następnym? jestem przeciw podziałom, przeciw warcholstwu i przeciw tak chorym zapędom chorych małych megalomanów !
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-17 09:45
Czy wszyscy Królowie którzy tam są pochowani są godni Wawelu?
Czy aż tak dobrze znasz dorobek Pana Prezydenta że z góry możesz stwierdzić o jego byle jakości. Poza tym ma na Wawelu powstać kaplica upamiętniająca wszystkich którzy zgineli w tym tragicznym wypadku. Nad ich dorobkiem też nie potrafisz się pochylić...

jestem przeciw podziałom, przeciw warcholstwu i
przeciw tak chorym zapędom chorych małych megalomanów !

Swoją postawą wpisujesz się do kreowania podziału który to wywołuje Gazeta Wyborcza, Pan Wajda i garstka ludzi organizująca owe protesty. Życzę Ci byś z potrafił uwolnić się z tej umysłowej pułapki w którą sam się wplątałeś. A jak się z niej uwolnisz to i wstydzić się nauczysz za swoje błędy...
gaw / 85.14.87.* / 2010-04-17 11:53
Tak są godni bo byli KRÓLAMI,a L.Kaczyński nie.Jeżeli Lumen znasz cały dorobek L.Kaczyńskiego nie łączyć z J.Kaczyńskim to go przedstawiaj społeczeństwu w konkretach a nie hipotezach,może wtedy poznamy "prawdę" a nie szczekanie polityczne .
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-17 12:22
Nie znam dorobku Lecha Kaczyńskiego dobrze. A czy ty go znasz? Czy znają go ludzie którzy organizują protesty? Mam nadzieję że właśnie decyzja o pochowaniu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pozwoli nam wszystkim poznać jego dorobek no i że nie będzie to szczekanie POlityczne...
mis uchatek / 83.27.57.* / 2010-04-18 14:05
skoro Ty go nie znasz, ja go nie znam, co wiecej - malo kto go zna, to powinien byc pochowany na Powazkach, a gdy poznamy juz ten wielki, tajemniczy dorobek - wtedy bylby byc moze czas na WAWEL
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-18 15:23
Czy w związku z tym uważasz że osoby które postanowiły pochować Prezydenta na Wawelu nie znają Jego dorobku? Może pochowanie na Powązkach nie dało by czasu na Wawel bo nie dało by nam szansy na poznanie Jego dorobku...
draka2000 / 89.72.191.* / 2010-04-18 19:12
Pan Prezydent był warszawianinem tu sie urodzil, wychował, był prezydentem Warszawy, uważam, że pochówek w warszawskiej Katedrze należal mu sie jak przysłowiowa buda psu!
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-19 08:35
Pan Lech Kaczyński był Prezydentem całej Polski więc miejsce nie ogranicza się tylko do warszawskiej katedry...
Po za tym porównywanie Prezydenta do przysłowiowego psa jest nie na miejscu i tylko świadczy o Twoim braku szacunku dla Prezydenta.
arch / 2010-04-16 16:05 / Tysiącznik na forum
Kraków – Polityka historyczna Lecha Kaczyńskiego zaowocowała również tym, że zgodnie z wielowiekową polską tradycją w Krakowie demonstrowała grupa warchołów. " "

ZA http://nowypompon.netbird.pl/widgets_area
emmi / 80.48.224.* / 2010-04-16 14:09
JEST MI WSTYD ZA NASZ POLSKI NARÓD, KTÓRY NIE POTRAFI STANĄĆ PONAD PODZIAŁAMI.
Wiem i rozumiem, że każdy ma prawo do własnego zdania, lecz istnieją sytuacje, w których trzeba zachować się godnie i przyzwoicie bez waśni i sporów to właśnie taki moment każdy powinien ważyć słowa bez względu na własne przekonania.
elsi / 83.238.239.* / 2010-04-16 22:42
Jak staniesz ponad podziałami skoro Polska A /elity/ nie liczy się z Polską B /reszta/ .Ty możesz mieć tylko własne zdanie i to na własnym podwórku i na własne potrzeby . No i możesz sobie pogadać , ale nie za głośno .
emmi / 80.48.224.* / 2010-04-18 13:52
Właśnie stoję ponad podziałami ze względu na swoje poglądy i nie uważam by była Polska A i Polska B według mnie jesteśmy wszyscy dziećmi tego samego boga a nikt nie bierze pod uwagę IV władzy, która manipuluje społeczeństwem i sztucznie je dzieli. To moje zdanie.
gaw / 85.14.87.* / 2010-04-17 11:58
prawda,prawda,prawda POLACY z grupy B nic nie mają do powiedzenia ,elity rządzą wszystkim,a najgorsze że nie można dokonać wyborów bo nie ma z pośród kogo wybierać ,bo do polityki pchają sie tylko dorobkiewicze.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-18 06:45
kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo...
kaisa79 / 88.57.228.* / 2010-04-16 13:19
Chciano odwrocic uwage polskiego spoleczenstwa od tragicznego wypadku samolotowego i "zamknac" usta na czas jakis i sie udalo... Teraz mowi sie tylko o pochowku prezydenta na Wawelu...
jacek_kraków / 83.4.134.* / 2010-04-16 10:59
WAWEL DLA WIELKICH POLAKÓW - NIE DLA WYBITNYCH HOMOFOBÓW


DZWISZ DO WATYKANU NIECH WRACA !!!! KLECHY RZĄDZĄ NASZYM KRAJEM

JAKIM PRAWEM KLECHA KTÓRA WIĘKSZOŚĆ ŻYCIA SPĘDZIŁA ZA GRANICĄ
DECYDUJE O POLSKICH NAJCENNIEJSZYCH WARTOŚCIACH I MIEJSCACH ???

GDZIE JEST TUSK I KOMOROWSKI ?? ODWAGI PANOWIE NA SPRZECIW !!!!

KTO ZATRZYMA TEN PISOWSKI, RADIO-MARYJNY i KATOLICKI CIĄG NA SYMBOLE NARODOWE >>

BRAKUJE ŻEBY LESZEK ZOSTAŁ BOHATEREM NARODOWYM I WYWYŻSZONY NA OŁTARZE
------- / 78.8.62.* / 2010-04-17 19:52
to przyjrzyj sie kto z krolow jest tam pochowany i za jakie zaslugi i kto zatrzyma ten P************* uklad kolesi od dalszych matactw
gaw / 85.14.87.* / 2010-04-17 12:05
Racja Dziwisz też mnie rozczarował,osoba która była nieobecna w czasach dochodzenia do wolności,pieściła ciepłą posadkę w Watykanie nagle podejmuje decyzje w sprawach ogólno narodowych conajmniej jak osoba która zaciekle walczyła i ponosiła ofiary za wolność.Zle się stało że tej osobie powierzono takie stanowisko w Polsce,lecz chyba nie mieli co z nim zrobić.....hańba
- może kościół ma coś obiecane za tą decyzje.....?
wstyd / 83.28.51.* / 2010-04-17 02:28
Postaram sie wyrazić to jak najprościej ponieważ większość uczestniczących internautów nie grzeszy zbyt wielkim intelektem.(bez obrazy) Wawel jest metropolią. Możemy ją pokazywać reklamować, chwalić się nią. A zapewniam jest się czym chwalić. Spotało nas Polaków nieszczęście, jak wielkie to się dopiero okaże. Historia uczy, że wszystkie gwałtowne zmiany, wojny, katastrofy mają bardzo duży wpływ na przyszłe wydarzenia. Jak będzie w po tym zamachu to być może przekona się następe pokolenie. Cały świat, praktycznie większość liczących w świecie przywódców zgłosiło akces uczestniczenia w ostatnim pożegnaniu Pary Prezydenckiej Lecha i Mari Kaczyńskich. Cały świat współczuje nam, składa kondolencje. Cały świat dowiedział się wreszcie o tragedi Polaków w Katyniu. Zauważone i docenione (niestety tylko przez inne narody) zostały działania Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego służące zwiększeniau prstiżu i rangi Polski w Europie i świecie. Większość kondolecji składanych, właśnie aspekt patriotyznu wykazywała na pierwszym miejscu. Tak to zazwyczaj jest że nie widzimy tego co powinniśmy widzieć, nie widzimy tego co powinno być nam jako Polakom najbardziej wartościowe. Stwierdzenie bardzo przykre ale prawdziwe. Najwyższy czas zdać sobie sprawę że pogrzeb Pary Prezydenckiej właśnie na Wawelu jest najlepszym z możliwych miejsc w Polsce. Jest to siedziba królów i patriotów. Jest to, powinno być, docenienie właśnie takich wartości. Jeżeli ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy to nie jest Polakiem. Paszport z godłem Polskim to tylko papier, żeby być Polakiem trzeba czegoś więcej.
gaw / 85.14.87.* / 2010-04-17 12:13
Dobrze wstyd że się wstydzisz za to co piszesz .Przywódcy Światowi -owszem zgłosili chęć przyjazdu ,a czy przyjadą ? -zobaczymy
-Powiedz czy Ty wstyd nie składasz kondolencji jak umrze sąsiad czy kolega jego rodzinie ,czy nie idziesz na jego pogrzeb ,więc nie dorabiaj ideologi politycznej do tego faktu ,bo to o Tobie żle świadczy i o Twojej małostkowości
mateada / 2010-04-16 20:50
Puste słowa, które zostały tu napisane- uderzają w godność prawdziwych patriotów oraz wszystkich Polaków!!!!!!!
W tych słowach tyle złego, zawiści oraz krzyku, nawet w tak tragicznych momentach naszego kraju!!!!!!!
Osobiście bardzo dziękuję, tym wszystkim, którzy w patriotyczny sposób, nie bez echa przechodzą chwile żałoby, smutku, zadumy i refleksji nad tym co spotkało nas wszystkich i każdego z osobna. To właśnie taka postawa stanowi o naszej wartości oraz dumie narodowej.
Podsumowaniem tych słów, są słowa: "Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą"!!!!!!!
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-16 17:43

KTO ZATRZYMA TEN PISOWSKI, RADIO-MARYJNY i KATOLICKI CIĄG NA SYMBOLE NARODOWE

Co ty wiesz o Symbolach Narodowych...?
seli / 84.144.123.* / 2010-04-16 12:31
POwoli zaczynam rozumiec homofobow.......
Ateista / 87.116.206.* / 2010-04-16 10:58
Niestety podzielam zdanie kilku Forumowiczów. Uważam, że pomysł z Wawelem jest pomysłem poronionym, ale panowie w czarnych czy purpurowych ubrankach się tym nie przejmują. Kościół w tym kraju zawsze starał się dzielić Naród w myśl monteskiuszowskiej zasady "dziel i rządź". Cała sprawa jest dla mnie żenująca i taka pozostanie. Nie dziwmy się, że uważają nas za zadupie Europy i tak też, niestety zostanie. Dwadzieścia lat minęło, a my dalej nie potrafimy dogadać się w kwestiach fundamentalnych.
knbXXY / 78.8.65.* / 2010-04-18 11:31
Z tego co wiem Karol Ludwik Monteskiusz żył na przełomie XVII i XVIII w. Zasada divide et impera znana już była z całą pewnością Rzymianom, a pewnie i jeszcze wcześniej.
m-53 / 83.24.24.* / 2010-04-17 11:45
Nie popisuj się wykształciuchu.
Divide et impera to zasada rzymian.
elsi / 83.238.239.* / 2010-04-16 22:49
Kapitał na tym co się teraz dzieje zbija kościół . Pokazuje jaką ma pozycję . Wszystko idzie po myśli kościoła , będą nowe powołania .
whisky804 / 2010-04-16 00:48
Inteligentni ludzie zostawiliby sobie takie polemiki na później- bynajmniej po żałobie.
Już nie długo polacy, pytani o swoją narodowość, będą odpowiadali że są cyganami, bo to zawsze lepiej niż "polak"- zawsze niezadowolony, zawsze wiedzący lepiej, zawsze mający jakieś "ale".
wwwg / 89.76.128.* / 2010-04-15 23:42
Nachalna propaganda pana Pospieszalskiego w TV jest porażająca.
wrocławianin / 83.27.32.* / 2010-04-15 22:51
Szok razy dwa : katastrofa samolotu to raz a decyzja Dziwisza to dwa. Katastrofy choć zdarzają się bardzo rzadko to można się ich spodziewać ale tak nierozważnej decyzji episkopatu ogłoszonej przez Dziwisza nie przewidziałbym nigdy. jak można nie mieć taktu, wyczucia i,doświadczenia politycznego, czyżby episkopat jak PIS uwilebiał skłócanie i dzielenie Polaków. Aż wierzyć się nie chce że to prawda.
Josef Zawila / 78.94.225.* / 2010-04-17 21:13
Azanowni Panstwo !
wyjechalem na stale do Niemiec i juz ponad 30 lat tutaj mieszkam.
Interesuje sie Polska i zastanawia mnie ten patriotyzm i czy
on cos dla Polski i Polakow daje ?
Pan Andrzej Wajda jak wiem stracil ojca w Katyniu i uwaza, ze
pan Kaczynski ( sw. pamieci) nie powinien byc pochowany na Wawelu. Polska jest w EU ; NATO - jestemy teraz dobrymi
sasiadami i my - tacy jak ja tez nie pozwolimy Wam zginac..
ale przestancie wreszcie z tym przesadnym patriotyzmem.
Jakie pieniadze Wam on da, czy nakarmi Wasze dzieci...?
Zginelo wielu, ktorych pochowal bym na Wawelu - wlasnie
ludzi z tych 96 osob np. pan Plazynski ( sw. pamieci )
Swiec Panie nad jego dusza. Poznalem go osobiscie -
Podpisuje sie :byly nauczyciel z czasow PRL
Josef Zawila
Obecnie Niemiec czyli "Bismarck" - tak mnie ktos juz nazwal
za moje demokratyczne mysli...Niech zyje EU.
wwwg / 89.76.128.* / 2010-04-15 23:34
biskup Pieronek był przeciw . To chyba jednoosobowa decyzja kardynała Dziwisza. Facet nie liczy się z nikim i z niczym .
jan kowalski / 2010-04-15 18:44 / Tysiącznik na forum
i teraz wyraznie widać dlaczego w Europie i na świecie uważają Polaków za chamów, podłych , małych, prymitywnych złodziejaszków i wichrzycieli, dlaczego niemal wszędzie nas nienawidzą i patrzą na ręce. Ten powód widać właśnie teraz aż nadto, nawet nad trumnami rozgrywacie swoje male wojenki, nie potraficie zachowac sie godnie. Jest mi wstyd...
kaczordonald / 2010-04-17 01:35
To zrezygnuj z kilku swoich najbliższych wyjazdów i opinia od razu się poprawi.
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-15 21:23
zyli co? Godnie postępować, to znaczy jak baran wykonywaćpolecenia pasterzy? Brak własnego zdania to wyznacznik człowieczeństwa i uczciwości?
Zastanówcie się co piszecie, zanim to zrobicie.
Większość gości będzie z krajów demokratycznych i zdają sobie sprawę, że można mieć inne zdanie i je głosić.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-15 21:36
Pasterz GW Pan Michnik ma sporą trzódkę...
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-15 21:38
W polsce pasterzy nie brakuje...
baranów też nie...
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-15 21:46
Tak, wielu GW pasterzy wychowała...
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-15 23:00
Tak, Kamrat Kwaśniewski również wielu...
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-15 23:07
Ups, myślałem o Krzysztofie Krawczyku...
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-15 23:22
Ojej. Krzysiów Krawczyków jest chyba tylko kilku...?
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-15 21:22
Wstydź się za siebie no i za Wajdę oraz Gazetę Wyborczą. I nie wypisuj bredni o stosunku innych narodów do nas...
pp. / 188.33.82.* / 2010-04-15 19:25
Podzielam autora ww.tekstu,jestem zszokowana zachowaniem ludzi pikietujacych pod Wawelem!!!szok !!jak mozna ,Polacy to beznadziejny narod!!!nie wszyscy oczywiscie,jaki wstyd przed swiatem!!!
1943-10 / 80.55.241.* / 2010-04-17 12:39
PRZECZYTAŁEM POWYŻSZE KOMETARZE I MAM COŚ DO DODANIA. W ŻADNYM NIKT NIE ZADAŁ SOBIE PYTANIA DLACZEGO MUSIAŁO DOJŚĆ DO TEJ KATASTROFY I DLACZEGO TYLU WYBITNYCH LUDZI BYŁO NA POKŁADZIE TEGO SAMOLOTU. CZYJ TO BYŁ POMYSŁ ? DRUGIE PYTANIE TO DLACZEGO JEDEN STARSZY CZŁOWIEK NISZCZY JEDNĄ DECYZJĄ TO CO PRZEZ TYLE LAT BUDOWAŁ JEGO SZEF JP II ? NSTĘPNE TO KTO NA TYM NAJWIĘCEJ ZYSKUJE ?
NIE ZASTANAWAIJCIE SIĘ DLACZEGO KIJ BIJE TYLKO KTO GO TRZYMA W RĘKU ?
wlodekb / 76.75.107.* / 2010-04-18 07:03
Dobrze ze myslisz tylko za szybko wyciagasz wnioski.Nic sie nie dzieje bez powodu
gaw / 85.14.87.* / 2010-04-17 12:19
Polityka i kościół zawsze dzieliły Polaków ,brata z bratem ,ojca z synem i tak będzie,a osoby z czołowych stanowisk politycznych i kościelnych to wykorzystują...
LolitaXD / 2010-04-16 16:39
No może nie wszyscy (jak to ujęłaś) są beznadziejni, ale masz rację to dla nas wstyd, że ktoś tam nie chce Lecha i Marii kaczyńskich na Wawelu!!! To hańba dla Polski!!! Ja juz nie wiem co teraz z nia będzie. Zgineło za duzo sprawiedliwych a zostało za dużo nie sprawiedliwych!!!! to smutne... :(
BEATA KATOWICE / 89.25.204.* / 2010-04-15 22:12
ja również podzielam tegoż autora, co poniektórzy polacy powinni się wstydzić że nawet po takiej tragedi przy żałobie Narodowej nie potrafią się normalnie zachowywać.
Dajcie już spokój tym biednym ludziom, ich rodzinom pewno nie jest ani miło ani przyjemnie. Stracili bliskich - czy wy to rozumiecie? Jeżeli nie to życzę wam takiej samej straty byście to zrozumieli!
WIECZNY ODPOCZYNEK WSZYSTKIM OFIAROM
elsi / 83.238.239.* / 2010-04-16 23:03
Podzielam Twoje zdanie , tylko zobacz co klerycy robią . Są przyczynkiem narodowej dyskusji . Jarek razem z nimi .
TEZ POLAK / 83.26.32.* / 2010-04-17 12:26
ZGADZAM SIE STOKROTNIE!!!!!!!!! ,BYLA SZANSA NA POROZUMIENIE,A TAK PRZEZ KLER I JARKA /BO MYSLE ZE W PISIE NIE WWSZYSCY POPIERAJA GO/ ZNOWU BEDZIEMY POSMIEWISKIEM EUROPY,NIE MOGL SOBIE CHLOPINA SPOKOJNIE LEZEC NA POWAZKACH LUB W KATEDRZE WARSZAWSKIEJ ?????????
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-15 21:16
Opowiadasz głupstwa nie jesteśmy beznadziejnym narodem. W każdym kraju są różni ludzie. Nic Ci na to nie poradzę że masz kompleksy bycia beznadziejnym...
LolitaXD / 2010-04-16 16:34
Ale nie powinni sie kłócic w czasie takiej KATASTROFY!!!! BEATA KATOWICE ma rację!!! a tak po drugie to są ludzie i parapety!!!!
wwwg / 89.76.128.* / 2010-04-15 19:52
Kardynał Dziwisz powiedział : Decyzja jest ostateczna i nieodwołalna . Zdecydował jednoosobowo jakby Wawel był jego prywatnym folwarkiem .Napluł Pani w gębę ,nie ma Pani nic do gadania ,a Pani chce milczeć ?
jot-24 / 78.157.160.* / 2010-04-15 19:39
pp. i j kowalski - nie uogólniajcie . W każdym narodzie znajdzie się grupka gnid. A nawet zdrajców. Nie wolno uogólniać.
jan kowalski / 2010-04-15 20:46 / Tysiącznik na forum
pewnie, ze mozna uogólniać, ale tych "wyjątkow" i gnid jest na tyle duzo, że skutecznie kształtują nasz obraz za granicą. Bardzo mi przykro z tego powodu, ale sam mógłbym przytoczyc kilka przykladow, w których Polak Polaka za garść centów utopilby w łyzce wody.
Zlodziejskie mafie kradnace co sie da sprzedać, mafie pośredniczące w załatwianiu pracy, ktore są tak brutalne, ze boja się ich nawet Niemcy czy Francuzi, ktorzy mieli "szczescie" z nimi współpracować.
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-15 21:25
Jeśli ktoś nie podziela twego zdania to jest gnida?
Co ty jesteś ksiądz z przemyśla?
jan kowalski / 2010-04-16 20:07 / Tysiącznik na forum
naucz sie czytać ze zrozumieniem. Gnidami nie są ludzie mający inne zdanie od mojego, ale ci, którzy swym zachowaniem przynoszą nam wstyd. A tego wstydu doświadczamy zarowno od chamskich Polaków kradnących i oszukujących, jak i tych, którzy nie potrafia się zachować godnie podczas tragedii, jak a niewatpliwie nas dotknęła.
mieczman / 83.21.246.* / 2010-04-15 18:44
Wawel to dziedzictwo narodowe, w Imieniu narodu decyzje podejmują ich przedstawiciele, natomiast krakauerom ostały się palanty i tam sterczeć!
LolitaXD / 2010-04-15 18:40
a może tak Pan Wajda chce trzymać miejsce na wawelu dla siebie i gangu Tuska?...
luberad@interia.pl / 83.29.209.* / 2010-04-15 17:39
czy ja o czymś nie wiem? Prof Staniszkis twierdzi, że na Wawelu jest serce Norwida ( stacja tvn)
gerecht / 84.144.123.* / 2010-04-15 17:27
TO WAS BOLI KOMUCHY, WAJDY, SPRZEDAWCZYKI I SALONOWCY:


Pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego będzie największym od lat zjazdem prezydentów i
koronowanych głów w tej części Europy. Do Krakowa przyjadą Barack Obama, Dmitrij
Miedwiediew, Nicolas Sarkozy, Angela Merkel
Barack Obama

* Ranga pogrzebu Prezydenta Kaczyńskiego (14-04-10, 19:54)
* Pogrzeb pary prezydenckiej (14-04-10, 01:00)
* Prezydencka para spocznie na Wawelu (14-04-10, 01:00)


Jak powiedział wczoraj rzecznik MSZ Piotr Paszkowski, ciągle napływają zgłoszenia z
ambasad różnych krajów. W odpowiedzi na notę polskiego ministerstwa potwierdzony jest
udział w pogrzebie 21 delegacji, część przywódców publicznie zadeklarowała swoje
uczestnictwo. Efekt? Po raz pierwszy od lat staną obok siebie przedstawiciele Rosji i
Gruzji, USA i Iranu, Izraela i Autonomii Palestyńskiej.

Wczoraj ambasador Stanów Zjednoczonych oficjalnie poinformował, że w niedzielnych
uroczystościach w Krakowie będzie uczestniczył prezydent Barack Obama, który w naszym
regionie do tej pory dwukrotnie odwiedził Pragę. Na Wawelu po raz drugi w odstępie
dziesięciu dni spotka się z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem (8 kwietnia w
Pradze razem podpisywali porozumienie START).

Miedwiediew wolę uczestniczenia w pogrzebie polskiego prezydenta wyraził trzy dni po
katastrofie pod Smoleńskiem. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce. W 2008 r. prezydent
Lech Kaczyński zapraszał go na Bal Niepodległości w Teatrze Wielkim, a w styczniu tego
roku na obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

Wielką Brytanię najpewniej będzie reprezentował książę Karol. Z Niemiec ma przyjechać
kanclerz Angela Merkel oraz prezydent Horst Köhler. Niemiecki MSZ wykonał też miły gest,
wysyłając na swój koszt całą orkiestrę Filharmoników Berlińskich, która zagra na Wawelu.

Swój udział w uroczystościach zapowiedział prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Hiszpanię
będzie reprezentował król Juan Carlos oraz premier José Luis Zapatero. Nie wiadomo
jeszcze, kto przyjedzie z Włoch, ale spodziewany jest premier Silvio Berlusconi. Z
Ukrainy przyjedzie obecny prezydent Wiktor Janukowycz i były Wiktor Juszczenko. Podobnie
będzie z reprezentacją Litwy - przyjedzie prezydent Dalia Grybauskaité oraz b. prezydent
Valdas Adamkus.

W Krakowie będzie wieloletni przyjaciel Lecha Kaczyńskiego prezydent Gruzji Micheil
Saakaszwili. Prezydenci będą też reprezentować: Czechy - Vaclav Klaus, Słowację - Ivan
Gaszparovicz (razem z premierem Robertem Fico i szefem parlamentu Pavlem Peszką), Izrael
- Szymon Peres, Rumunię - Traian B sescu, Węgry - László Sólyom, Bułgarię - Georgi
Pyrwanow, Chorwację - Ivo Josipović. Przyjadą także prezydenci Albanii, Macedonii, Kosowa
i Mołdawii.

Kanadę będzie reprezentował premier Stephen Harper.

Na Wawelu będą także przedstawiciele Chin, Australii, Nowej Zelandii, Indii.
Zapowiedziany jest przylot ministra spraw zagranicznych Iranu Alego Ahaniego. Zapewne
niedługo pojawią się zgłoszenia delegacji z pozostałych państw bałtyckich.

Swoich przedstawicieli przysyłają też organizacje i instytucje, których Polska jest
członkiem. NATO będzie reprezentował sekretarz generalny Anders Fogh Rasmussen, Parlament
Europejski - Jerzy Buzek, Komisję Europejską - José Manuel Barroso, a Radę Europejską -
Herman Van Rompuy.

Nie jest jeszcze znany termin przylotu wszystkich uczestników ceremonii, niektórzy z nich
wyrazili także chęć bycia w sobotę na uroczystościach w Warszawie, gdzie będą żegnane
wszystkie ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Więcej...
http://wyborcza.pl/1,75248,7772889,Prezydenci__krol__ksiaze___.html#ixzz0lBMvjxEM
m5 / 89.72.159.* / 2010-04-15 19:16
aleś się napisał! nawet nie chce mi się tego czytać...

Najnowsze wpisy