Forum Polityka, aktualnościKraj

Decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu podzieliła Polaków

Decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu podzieliła Polaków

Wyświetlaj:
Bzykus / 94.75.74.* / 2010-04-15 07:35
Psie wycie osieroconych PiSiuarów. Wasz prezydent był najgorszym w historii Polski. Jjak dzielił za życia tak i podzielił rodaków po śmierci. Możecie teraz wyć i opluwać wszystkich, którzy mają na temat pogrzebu inne od was zdanie. Myslicie, że poprzez pogrzeb na Wawelu poprawicie notowania jareczka w wyborach prezydenckich. Mozecie tylko marzyć, że jareczek na trumnie brata wjedzie do Pałacu Prezydenckiego.
tak,tak / 213.17.201.* / 2010-04-15 08:23
Bzykus mała korekta : to nie Prezydent dzielił Polaków ale jego brat Jaro i był on pod silną presja brata. Nie podjął żadnej decyzji bez konsultacji z bratem (czyt PiSem). Nawet teraz po smierci Jaro nie liczy się ze zdaniem córki.
jasna masa / 87.206.65.* / 2010-04-15 11:06
Pani jliber jesteś żałosny po raz drugi czytam komentarz twego autorstwa i mysle, ze inteligencja prawdziwa naprawde zginela w Tupolewie. zamiast siedziec w necie i zaopatrzac sie tak w źródła do pogladow (procz w telewizji)poczytaj troche ksiazek.Telewizja nie jest jedynym zrodlem opiniotworczym dla ludzi na poziomie,chyba ze jestes ciemna masa i ci z tym dobrze tez tak mozna!
i poszoł won! / 81.210.19.* / 2010-04-15 09:00
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
agnieszka łódź / 85.89.190.* / 2010-04-15 00:46
WYSOCE NIESTOSOWNE JEST TO CO PAN, PANIE WAJDA ROBI!!!
PRZEŻYCIA ZWIĄZANE Z PAŃSKIMI FILMAMI SĄ NICZYM W PORÓWNANIU Z TYMI, KTÓRE TOWARZYSZĄ I TOWARZYSZYŁY W ZWIĄZKU Z LECHEM KACZYŃSKIM- PREZYDENTEM I PROFESOREM!!! TEN CZŁOWIEK TWORZYŁ RZECZYWISTOŚĆ- HISTORIĘ A PANIE JEDNAK TYLKO FILMY! Bardzo proszę o tym nie zapominać!!
loqise / 84.38.21.* / 2010-04-15 00:55
Agnieszka, tak bez patosu to jego filmy są płytkie. Robi je umiejętnie dobierając tematy do zapotrzebowania, ale są płytkie. Jego filmy przeminą a Kaczyńskiego Polacy będą wspominać za kilkaset lat.
Pan "będę mówił po Polsku" woli chodzić na pasku wyborczej niż wykazać się samodzielnym myśleniem - jego sprawa, ale to, że sprawę nakręca młodzieżówka PO w Krakowie z zapleczem pani Thun to już grube świństwo.
lolek000 / 2010-04-15 00:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Psy ogrodnika, jak Wajda same nigdy na Wawel nie zasłużą ale i innych nie puszczą; zębami ciągnąć będą do bagna w którym same tkwią.
polaczek123 / 78.8.194.* / 2010-04-15 00:36
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
loqise / 84.38.21.* / 2010-04-15 00:57
Biedny Kraków. Nic, tylko rzeźnię tam otworzyć. Tyle świń w jednym miejscu może zachwiać cenami żywca. Ale skoro platfusom grunt pali się pod nogami to posuną się do wszystkiego.
towarzysz szmaciak / 109.243.121.* / 2010-04-14 23:49
TOWARZYSZE !!!
Na Wawelu musi być w przyszłości miejsce dla jaruzela, kiszczaka, michnika albo np. polańskiego. No i koniecznie dla wajdy. To oczywiste !!! A tak, to (wicie, rozumicie) może jeszcze tego miejsca zabraknąć.
polaczek123 / 78.8.194.* / 2010-04-15 00:41
cioty tez sie na wawel pchaja slyszalem ze beda starcia bo cioty maszeruja do krakowa co za ludzie
Jagna z Krakowa / 85.222.101.* / 2010-04-15 00:17
A czego on nie chce w Kaplicy Sekstynskiej leżeć też fajna.
loqise / 84.38.21.* / 2010-04-15 00:46
"Sekstyńskiej"?
:D
Napewno?
Ale tubę mam z ciebie.
lolek000 / 2010-04-15 00:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Kto nie chce? Martwy nie chce?
Ubierasz się też jak Jagna z Krzyżaków?
Jagna z Krakowa / 85.222.101.* / 2010-04-15 01:03
Raczej modnie bo to dla niepoznaki, trzeba sie ukrywac bo szpiegi wszedzie. :)
ps. / 83.31.77.* / 2010-04-14 23:41
Czyżby potrzebne są wam wieki niewoli, okupacja,obozy, zesłania abyście mogli dostrzec poświęcenie dla Naszej Ojczyzny Polski.
normalnakrakowianka / 87.206.65.* / 2010-04-15 11:25
Polacy mają gdzieś histori i cierpienia Oświęcimiaków, oficerów z Katynia, Powstańców Warszawskich wszyscy mogli zginac, cierpieć, ważne, że oni moga się nażreć nachapać pieniędzy, dobrze się bawić przy telewizorze.Dlatego nie znoszą Kaczyńskiego, bo on dużo mówił o historii która Niemcy i Rosjanie do niedawna zakłamywali.Angela Merkel powiedziała, że Lech Kaczyński mimo innych poglądów umiał dojsc z nią do kompromisu.Wy tego nie chcecie widzieć ale Lech Kaczyński jest na świecie szanowany mimo swoich wad, których jako jedyny nie ukrywał nie dbał o wizerunek tylko o swoje ideały. To co spocznie w Katedrze Wawelskiej to tylko grób i złoki ważniejsze jest pamieć i szacunek.Wyciszcie się ludzi, bo jakby na waszym pogrzebie tak by na was najeżdzano nie wiem czy byłoby wam fajnie.
Jagna z Krakowa / 85.222.101.* / 2010-04-15 00:18
Chodzi Ci o moje poswiecenie, masz racje.
bumbis1 / 2010-04-15 10:46
wśród urzędujących w "kaplicy SEKSTYŃSKIEJ"jest dużo uczciwych i porządnych a co z Tobą Jagna ?
loqise / 84.38.21.* / 2010-04-15 00:35
Jagna z "Krakowa" która mieszka dwa przystanki tramwajowe od Powązek.

:D

Weź daj se spokój babo.IP ciebie zdradza.
Jagna z Krakowa / 85.222.101.* / 2010-04-15 00:41
Ok teraz bede pisała z Twojego IP.
Myslisz ze mozna swobodnie pisac ze swojego Ip ? CBS czuwa hi hi
delcia / 83.23.102.* / 2010-04-14 23:12
co wiecie o Królu III Sobieskim,który jest tam pochowany ,nawet nie wiecie kto jest pochowany na Wawelu.Zastanawia mnie ,dlaczego nie mogą być pochowani na Wawelu ,kto ma decydować"ciemnogród".Zapraszam do "lektur"kłania się biblioteka PAN.
WAWEL DLA KRÓLÓW NIE DLA POLITYKÓW / 188.33.112.* / 2010-04-14 23:37
...ciemnogród już zadecydował, a czym On zasłużył na to miejsce???

konkretnie i bez sloganów!!!
Marcel Kurpiel / 82.210.159.* / 2010-04-14 23:35
A Ty potrafisz czytać? może odrobina historii pomoże ci zrozumieć czym jest Wawel !!!! jestem z Warszawy i to rozumiem, wybaczcie Krakowianie jest mi wstyd.
loqise / 84.38.21.* / 2010-04-15 00:43
Ty to chyba z Warszawki jesteś a to róźnica.
Kogo chowali na Wawelu? No?
Czy się zasłużył dla Polski Aleksander Karol Waza?
Ja wstydziłbym się, że nie znam własnej historii.
Piłsudskiego też opluwali coniektórzy gdy chowano go na Wawelu.
pamiętliwy niestety / 83.242.82.* / 2010-04-14 23:51
wstydź się raczej za obecne władze Warszawy za hasła głoszone jeszcze nie tak dawno.
Jagna z Krakowa / 85.222.101.* / 2010-04-15 00:19
Tych tez mozna wysłać samolotem.
loqise / 84.38.21.* / 2010-04-15 01:00
Ciebie wystarczy w trampka wsadzić (1,22 lub 27) i już jesteś na miejscu, co?
delcia / 83.23.102.* / 2010-04-14 23:02
Tyle jadu w tych wypocinach co do nie których komentarzy.
Jestem za pochowaniem pary prezydenckiej tylko na Wawelu,godne
miejsce na spoczynek chociaż po śmierci gdyż za życia byli szykanowani .
Marcel Kurpiel / 82.210.159.* / 2010-04-14 23:45
Tylko nie na Wawelu !!!! nie wolno łamac prawa narodu!!!!
loqise / 84.38.21.* / 2010-04-15 01:02
A gdzie skodyfikowane jest to prawo?
Jagna z Krakowa / 85.222.101.* / 2010-04-15 01:07
Jak byś był Polakiem to byś wiedział, niestety nie jesteś Polakiem.
jliber / 2010-04-15 08:25 / Tysiącznik na forum
Typowy prymitywny szowinizm i zawłaszczanie Polski dla własnej grupki fanatyków kultu
Kaczyńskiego jako rzekomo jedynych "prawdziwych" Polaków.
AGASTASI / 193.106.228.* / 2010-04-14 23:02
JESTEM KRAKOWIANKĄ OD POKOLEŃ I NIE MOGĘ SPOKOJNIE ZAAKCEPTOWAĆ FAKTU, ŻE LECH KACZYŃSKI SPOCZNIE NA WAWELU. KRYPTA JEST, A RACZEJ BYŁA, MIEJSCEM POCHÓWKU KRÓLÓW POLSKICH ORAZ WYBITNYCH POLAKÓW DO GRONA KTÓRYCH LECH KACZYŃSKI NIE NALEŻAŁ. OWSZEM, BYŁ PREZYDENTEM, ZGINĄŁ TRAGICZNIE I TYLE. TO NIE JEST JEGO MIEJSCE, NIE NALEŻY MU SIĘ. DLA MNIE WAWEL JUŻ NIE BĘDZIE TAKI SAM.
kwant2000 / 2010-04-15 01:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Takim "wybitnym" Polakiem był zapewne według Ciebie Czesław Miłosz. Jego miejsce pochówku jest pewnie godne KRÓLÓW POLSKICH ORAZ WYBITNYCH POLAKÓW... Jakim to wybitnym Polakiem był Czesław Milosz?
(...)Gdy w sierpniu 2004 roku zmarł Miłosz — pewien pracownik Instytutu Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr hab. J. Majda, odważył się publicznie zaprotestować (...) przeciwko złożeniu na Skałce jako „wielkiego Polaka" człowieka „obsesyjnie" (wyznaniowe słowo Miłosza) nienawidzącego Polski i nie mieniącego się Polakiem.(...) Jego protest był niczym innym jak rejestrem cytatów — Majda cytował tylko antypolskie teksty Cz. Miłosza („polskie świnie", „katolickie małpy" itp.). „Salon" zareagował szybko — grupa polonistów UJ (trzynaście osób, same profesory) opublikowała list piętnujący Majdę bez żadnych (ani jednego!) rzeczowych kontrargumentów (jeśli nie liczyć sofizmatycznego wiersza), zarzucający mu wrogość wobec „tolerancji i otwartości"', „ksenofobiczny nacjonalizm" tudzież podobne brednie z represyjnego słownika „politycznej poprawności" (superciekawostka: gdy dwa lata wcześniej J. Majda dużo bardziej szczegółowo atakował kontrpolskość Miłosza w swej książce, żaden jego kolega-polonista, żaden sygnatariusz listu, nie tylko przeciwko tej książce nie protestował, lecz onże Instytut Polonistyki UJ sfinansował wydanie książki!!!). W całym Krakowie znalazł się jeden uczony, prof. R. Broda (Instytut Fizyki Jądrowej), który publicznie, na łamach „Dziennika Polskiego", zbeształ wspomnianą trzynastkę, krytykując jej „kompromitujące i nieetyczne opinie", „dominującą w dzisiejszej Polsce atmosferę zakłamania" i „niszczące procesy relatywizacji wszystkiego co stanowi fundament świadomości Narodu". O samym liście trzynastki rzekł: „Jestem przekonany, że podpisy pod tym listem będą w przyszłości powodem do wstydu, zarówno w związku z jego przesłaniem, z jego treścią, jak i z formą właściwą dla zgoła innych czasów". Dr Majda i prof. Broda to rzadcy ludzie wielkiego ducha, mitologiczni sprawiedliwi w Sodomie.
(...)Problem antypolskiej litewskości i antypolskiego kosmopolityzmu Miłosza wyłuszczyłem dokładnie w rozdziale 3 („Pieski przydrożne") części III, a gdy teraz mówię o „udawaniu Greka" przez „brązowników" Miłosza — mam raczej na myśli coś innego: udawanie przez nich amnezji. Oni, zwyczajnie, nie pamiętają, że był dyplomatą za granicą (USA i Francja) w dobie stalinowskiej (czyli w dobie najkoszmarniejszego terroru bolszewickiego), co wówczas absolutnie nie mogło mieć miejsca bez poparcia UB i NKWD. Ta agenturalna „prostytucja" Miłosza wyleciała im z salonowych głów. Umknęło również z ich pamięci, że jeszcze w 1969 roku (a może i później, lecz ostatnie świadectwo pochodzi z 1969 roku) — Miłosz marzył o przyłączeniu Polski do ZSRR! Wyłuszczył owo marzenie (zupełnie serio) Herbertowi, co osłupiło Herberta. Herbert próbował wtedy wymusić na Miłoszu przyznanie, że to tylko głupi żart, lecz Miłosz upierał się, iż tego sobie serdecznie życzy. Więc Herbert zerwał stosunki, bo zerwano mu bielmo z oczu. (Waldemar Łysiak – "Salon Rzeczpospolita kłamców”)
loqise / 84.38.21.* / 2010-04-15 00:49
Odezwała się krakowianka z Torunia.
Capsa wyłącz nieuku.
polaczek123 / 78.8.194.* / 2010-04-15 00:48
a zaakceptowalas to ze krakow zostal stolica ciot gay friendly dla mnie krakow juz dawno zszedl na cioty dziwie sie ze zgodzila sie rodzina go tam pochowac ja bym w takim miescie ciot pochowany nie chcialbyc nie przyznawaj sie ze jestes krakowianka
T. / 81.190.51.* / 2010-04-14 23:23
Co Ty klepiesz 'aga...'
Piłsudskiego też nikt nie chciał na Wawelu !
- A jednak tam spoczął . Pewnie nie wiesz o tym od pokoleń .
Teraz przynajmniej będzie miał towarzystwo .Równe sobie.
Tom Mitchell / 82.210.187.* / 2010-04-14 23:41
Ostatnio usłyszałem w TV ze jakaś kobieta w rządzie porównała śmierć papieża JP2 do śmierci Kaczyńskiego, jak można coś takiego wogóle pomyśleć a co dopiero powiedzieć, jeżeli chodzi o Wawel
to uważam ze Prezydent NIC ale to NIC nie zrobił dla polski, i chować go na Wawelu to nie jest jego miejsce, to że umarł śmiercią tragiczną to niczego nie dowodzi ze powinien tam BYĆ, ostatnia wypowiedz jaką przeczytałem na ten temat - Piłsudski będzie miał towarzystwo, Piłsudzki coś zrobił dla POLSKI a co zrobił Kaczyński ??
Jagna z Krakowa / 85.222.101.* / 2010-04-14 23:49
No to Piłsudski będzie miał lokaja, tez dobrze.
brydzia / 2010-04-14 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
- Panowie Markowski i Marchewczyk mogą sobie mówić, co chcą. Pomysł z Wawelem skierowano do kardynała Dziwisza wcześniej, niż obaj twierdzą. I to za sprawą działaczy PiS-u, którzy sprawę zaczęli rozgrywać znacznie wcześniej niż w niedzielne popołudnie - mówi "Gazecie" blisko związana z krakowską kurią osoba. Jak twierdzi, kardynał Dziwisz nie mógł więc być zaskoczony ani podczas rozmowy telefonicznej z marszałkiem Nawarą, ani z grupą pana Markowskiego podczas spontanicznego spotkania na otwarciu zorganizowanej przez IPN wystawy katyńskiej w Krakowie we wtorek. - Sprawa była wówczas publicznie znana, bo wstępną zgodę wydała już rodzina państwa Kaczyńskich. A słynne czekanie na ostateczną decyzję do godz. 18 we wtorek oznaczało, że sprawę muszą przegadać ze sobą kardynał i pan Kaczyński - relacjonuje nasze źródło.

Kto więc podjął ostateczną decyzję? Z całej układanki wynika, że w imieniu rodziny Jarosław Kaczyński w nocy z poniedziałku na wtorek, najpierw po przedstawieniu pomysłu przez spin doktorów Prawa i Sprawiedliwości, po późniejszych sugestiach ze strony prawicowych działaczy z Krakowa oraz w aurze coraz większej z każdą godziną przychylności ks. Stanisława Dziwisza.

Najwcześniej jednak - bo już w dniu tragedii, w sobotę o godz. 22.38 - na swym blogu hasło Wawelu jako najlepszego miejsca spoczynku pary prezydenckiej rzucił... 30-letni Paweł Słomiak, krakowski sympatyk prawicy, fan Cracovii i wielki zwolennik prezydentury Lecha Kaczyńskiego. "Pochówek na Wawelu byłby upamiętnieniem jego wzorcowej postawy wobec systemu komunistycznego" - napisał w swej notce.

- Owszem, szukałem w necie, chyba byłem pierwszy w kraju. Ale bynajmniej nie dzwonił do mnie w tej sprawie ani kardynał Dziwisz, ani prezes PiS-u. Pomysł wpadł mi do głowy spontanicznie po sobotniej mszy na Wawelu - zaręcza skromnie Słomiak "Gazecie".

Dla Gazety

Ks. Robert Nęcek, rzecznik krakowskiej kurii

Jest mi bardzo przykro, że uroczystości pogrzebowe stają się elementem przepychanek politycznych i że próbuje się wciągnąć w tę przepychankę Kościół. Metropolita krakowski podjął decyzję w sprawie wawelskiego pochówku po uprzedniej rozmowie ze stroną rządową i prośbach rodziny pary prezydenckiej. We wtorek po południu zadzwonił do kardynała Dziwisza brat zmarłego prezydenta, prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, który przekazał informację, jakie jest życzenie rodziny.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków
brydzia / 2010-04-14 23:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przeżywanie żałoby w TVP u Pospieszalskiego
kaja
2010-04-14, ostatnia aktualizacja 56 minut temu

- Ratujmy Polskę! Niech pan Komorowski nie będzie wybrany. Teraz trzeba mówić. Teraz, bo teraz jest czas na to. Kampanii niech już nie będzie. Musi być taka Polska, jakiej chciał Kaczyński jeden i drugi. To są bracia bliźniacy, którzy tak samo myślą - mówiła na antenie TVP1 rozmówczyni Jana Pospieszalskiego.+
TVP1. godz. 18.30. Znany z programu "Warto rozmawiać" prawicowy publicysta Jan Pospieszalski pod Pałacem Prezydenckim rozmawia z osobami, które przyszły oddać hołd prezydenckiej parze. Pospieszalski chodzi między zebranymi i pyta jak przeżywają żałobę. Tak więc już w poniedziałek, trzeciego dnia po tragedii w Smoleńsku usłyszeliśmy: - Z prezydentem zginęło ludzi dużo, którzy byli niewygodni - tak jak prezydent - dla elit rządzących. Ja nie wierzę, że to jest wypadek. Do tego wypadku ktoś dopomógł. I taka jest prawda. Słuchałam dziś telewizji. Chciałam te słowa mocne, to co my czujemy, naprawdę usłyszeć. Ale nikt nie powiedział. Najwyższy czas Polacy! Otrzeźwcie się! Otrzeźwcie! Nie dajcie się tumanić, przestańcie wierzyć tej prasie oszukańczej. Bo ta hiena, którą wychowaliśmy na własnej piersi będzie za kilka dni znowu aktywna - mówiła przez łzy starsza kobieta.

Pospieszalski właściwie nie przerywa.
corvetta77 / 83.4.35.* / 2010-04-15 00:09
i dobrze, że nie przerywa, całe szczęście, że chociaż tam coś obiektywnego słychać :)
wwwg / 89.76.128.* / 2010-04-14 22:56
Pan Duda z kancelarii prezydenta twierdzi , że to nie inicjatywa rodziny , kardynał Dzwisz , że pomysł nie jego , marszałek Komorowski , że bez jego udziału . Kto łże ?
T. / 81.190.51.* / 2010-04-14 22:53
Bzdura kompletna !!!
Grupa wyrostków , jak zwykle szuka okazji do rozróby , nie zwracając uwagi na atmosferę smutku w jakim pogrążony jest cały naród. W dodatku nie im decydować o czymkolwiek.
Natomiast wystarczy kilkunastu małoletnich fanatyków , aby TVN24 miała sensacyjny temat na cały dzień.
polaczek123 / 78.8.194.* / 2010-04-15 00:54
racja wyrostki i cioty a tvn 24 cioty lubi to robia zamieszanie co za ludzie?
wwwg / 89.76.128.* / 2010-04-14 23:04
Wszyscy się już wyparli pomysłu pochówku na Wawelu . Zostałeś sam .Jak się teraz czujesz ?
T. / 81.190.51.* / 2010-04-14 23:15
Wszyscy tzn. kto ? - Ta garstka wichrzycieli z marginesu społecznego pozbawiona ludzkich uczuć ?
Przejdź się na Plac Zamkowy . Tam są prawdziwi Polacy ! ! !
polaczek123 / 78.8.194.* / 2010-04-15 01:00
racja wichrzycieli i ciot bo to cioty narobily najwiecej zamieszania co za ludzie?
Grześ z W-cha / 83.4.80.* / 2010-04-14 22:52
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski chyba zrobi wszystko aby zabłysnąć wśród zachodnich oficjeli. P. Majchrowski kariera w PIS-ie gwarantowana.
AGASTASI / 193.106.228.* / 2010-04-14 22:50
ZGADZAM SIĘ. DZIWISZ PODZIELIŁ NARÓD. USŁUŻNIE WSPIERA CHORE AMBICJE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. WAWEL JEST ŚWIĘTOŚCIĄ DLA WIELU POLAKÓW I ICH GŁOS POWINIEN ZOSTAĆ WZIĘTY POD UWAGĘ. DZIWISZ, OPAMIĘTAJ SIĘ CZŁOWIEKU.
ZDECYDOWANIE NIE !!!!!!!!!!! / 188.33.112.* / 2010-04-14 22:24
zły sen c.d.

http://proca.pl/pokaz/4416/stadion_narodowy_im__lecha_kaczynskiego_-_popierasz
nu / 85.214.121.* / 2010-04-14 22:33
i te przebudzenie z ręką w nocniku. Dramat

Najnowsze wpisy