Forum Polityka, aktualnościKraj

Decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu podzieliła Polaków

Decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu podzieliła Polaków

Wyświetlaj:
Patriota – sympatyk UPR / 83.29.163.* / 2010-04-14 22:17
Nie można popadać ze skrajności w skrajności, Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu należy się zadośćuczynienie za kłamliwą, niegodziwą nagonkę medialną, sterowaną w stosunku do niego przez obłudną, agenturalno-marionetkową PO, jak również za to kim w rzeczywistości był. Jednakże w sprawie pochowania go na Wawelu, z uwagi na wyjątkowość tego miejsca, należy zachować daleko posuniętą rozwagę. Taką decyzję, podobnie jak w przypadku procesu ustanawiania świętych, powinno podjąć się po upływie czasu, który potrzebny jest na spokojną, obiektywną, wyważoną ocenę niejednoznacznego kandydata na zaszczytne miejsce. Dobroduszny Kardynał Stanisław Dziwisz, nie wykazał się w tym przypadku wyczuciem chwili i należytą rozwagą, a swą pochopną decyzją zamiast łączyć, podzielił Polaków, co niestety źle o nim świadczy, jako przywódcy duchowym narodu.

Wracając do kwestii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w mojej subiektywnej ocenie, nie zasługuje on na aż tak wielki zaszczyt jak grobowiec w katedrze Wawelskiej. Intencje jego postępowania były z pewnością szlachetne, był to także z pewnością dobry człowiek i osobiście mam dla niego wiele życzliwości i szacunku, ale według mnie był niestety jednym z wielu naiwnych polityków, nie do końca przenikliwym i dalekowzrocznym, czego przykładem jest m.in. bezgraniczne zaufanie do USrAela, bez refleksyjna i niezrozumiała, wyrażana w sposób nad wyraz gorliwy w swych gestach, przyjaźń z Żydami, którzy przecież poza nielicznymi wyjątkami bardzo szkodzą Polakom i Polsce.
Podstawowym argumentem przeciw pochowaniu prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu, jest fakt podpisania przez niego haniebnego Traktatu Lizbońskiego, tragicznego w swych skutkach, bo bez należytego zabezpieczenia naszej suwerenności i żywotnych interesów, znamiennym tego znakiem od Pana Boga było „zepsucie” się pióra podczas składania podpisu, ten podpis jest de facto zgodą na kolejny rozbiór Polski i z tego powodu prezydent Kaczyński, tak jak król Stanisław August Poniatowski, nie zasługuje na miejsce w katedrze Wawelskiej.

Należy jeszcze zauważyć, że Lech Kaczyński był wcześniej prezydentem Warszawy, z którą zawsze się identyfikował i tam należy mu się, mimo moich wątpliwości co do skutków jego polityki, godne honorowe miejsce spoczynku, wśród znamienitych Polaków. To miejsce Lech Kaczyński zawdzięcza Panu Bogu, bowiem stał się jego wybrańcem ginąc tragicznie jako prezydent Polski w KATYNIU, doprowadził w ten sposób do zwrócenia uwagi świata na to miejsce i pokazując mu rąbek prawdy wymusił należny nam szacunek, zmusił także Rosję do zmiany dotychczasowego zachowania i mam nadzieję, że przede wszystkim spowoduje przebudzenie się Polaków poprzez odkrycie przez nich przewrotnej działalności takich marionetek jak m.in. Michnik, Wałęsa, Kwaśniewski, Thusk, Komorowski, Lis, Nowicka i sił za nimi stojących, oraz poprzez powrót do wartości kształtujących naszą tożsamość jak Bóg-Honor-Ojczyzna-Rodzina, walkę o odzyskanie niepodległości Polski, zagrabionego majątku, należyte rozliczenie zdrajców i godne usadowienia Polski we wspólnocie prawdziwie wolnych, przyjaznych, szanujących się wzajemnie narodów europy.

Tak więc reasumując Powązki – Tak, Wawel-Nie. Lech Kaczyński z pewnością będzie radosny, bo z jednej strony sprawiedliwości stało się zadość, gdyż otrzymał z nawiązką zadośćuczynienie od Pana Boga za kłamliwy, zły wizerunek w narodzie jaki był wykreowany przez niegodziwych, polskojęzycznych ludzi, z drugiej strony ma jednak na sumieniu wielki błąd związany z bezwarunkowym podpisaniem traktatu Lizbońskiego, czyli de facto oddanie Polski na łaskę mafii Niemiecko-Żydo-Masońskiej.
Mam nadzieję, obserwując co się dzieje, że naród wreszcie przebudzi się i że skutki jakie wywołała ta katastrofa, przerodzą się w wyzwolenie kraju w każdej sferze, także duchowej i w ten sposób odkupią wielki błąd Lecha Kaczyńskiego..
JAG1 / 83.20.213.* / 2010-04-14 22:17
Kardynale Dziwisz.
Jeszcze możesz zmienić decyzję. Jeszcze nie jest za późno.
Jaśko W.Birsztajn / 80.239.136.* / 2010-04-14 22:16
Zupełnie głupie i nieprzemyślane protesty. Ktoś, kto
wymyślił władowanie na wawelską skałę narodową ma
łeb do interesów. Trza tą trumnę jak najdrożej opchnąć
dopóki cena nie spadnie. Nowy zjazd krakowski sie
rychtuje i zjadą się wszytkie obamy i merkele, a więc
oprawa być musi. Warszawka to za niskie progi - nic
nie przebije Krakowa i Smoka Wawelskiego. Obama
obaczy pozatem grobowiec Kościuszki i może coś mu
wreszcie zaświta. No i ten słynny czakram wawelski -
jak zadziała, to mamy ich wszystkich na widelcu - całą
wierchuszke tego świata. Będą nam odtąd jeść z ręki i
aportować. Same korzyści i super reklama. Tak trzymać.
A na koniec - pocieszenie dla protestujących. Jak
impreza się skończy, to można przecież, po jakimś
czasie, przenieść po cichu trumnę na Powązki i będzie
spoko. Przecież i tak nikt tego nie zauważy.
wczoraj / 2010-04-15 11:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I to jest właśnie to, przecierz to czysty biznes a prezydent Krakowa aż zacierał ręce, ma chłop głowę do interesów, taaaaaaaaakaaaaaaaaaaa reklama, a jeśli policzymy wejściówki bodajże 8 zł każdy i ilość chętnych odwiedzenia grobu Kaczyńskich,
CHYBA JUŻ NIKT NIE MA WĄTPLIWOŚCI. Tylko jednej osoby bardzo szkoda i na to nie zasługuje Marta Kaczyńska, szczere współczucie
pl.pl / 83.27.15.* / 2010-04-14 22:13
a kto był lepszym prezydentem od Kaczyńskiego?
Grześ z W-cha / 83.4.80.* / 2010-04-14 23:00
A, czy lepszy jest Żywiec, czy Lech???
pl.pl / 83.27.15.* / 2010-04-14 22:21
To znaczy? Masz jakiś konkretny przykład jego niekompetencji?
nu / 85.214.121.* / 2010-04-14 22:19
.... rodem z Ubekistanu oczywiście. Żeby nie było wątpliwości
zb.alen / 94.75.74.* / 2010-04-14 21:57
PiSiuary. Już zaczeliście kampanię wyborczą. Myślicie , że śmierć Prezydenta umożliwi wybór jego braciszka . Ale przyjmijcie do wiadomości, że zmarły targicznie prezydent był najgorszym prezydentem jaki miała Polska.w swojej historii. Po nim została tylko nienawiść. On wraz z bratem umiał jątrzyć i skłócać. Teraz korzystacie ze swobody wypowiedzi bo większość polaków zachowując tradycję nie chce mówić źle o zmarłym. Jątrzcie dalej, szykujcie stłek dla braciszka. Kościół już sie włączył do kampani robiąc uroczystości na Wawelu. Tym samym Wawelu na którym nie chciano pochować J. Piłsudskiego. Na wiesć o śmierci J.Piłsudskiego wasi poprzednicy endecy pili z uciechy i wznosili z tego tytułu toasty.
Winą za wypadek pewnie zostanie obciązony pilot. Ale przypomnijcie sobie co działo się kilka miesięcy temu w tym samym samolocie, gdy pilot odmówił wykonania rozkazu tego samego Prezydenta lądowania wTbilisi.
dumnyPolakmały / 217.28.155.* / 2010-04-14 23:07
I to mi się podoba!!!!!!!!
szkoda już dziś pamięci Pilotów. Szkoda rozgoryczenia ich Rodzin!!!!!
Historia się powtórzyła, wlazł do kabiny pilotów i kazał lądować /bez względu na wszystko/ A może po zbadaniu zapisów rozmów, okaże się , że tak było?!?!?!?!?!?!?
wówczas nie będzie bohaterem spoczywającym na Wawelu ale durnym dowódcą samolotu rządowego.
pewnie wszyscy pamiętają jak wywalił ze służby niezależnych fachowców -pilotów. następni mieli się bać!
SYPIĘ CUKIER .... / 83.20.32.* / 2010-04-14 22:17

Ale przyjmijcie do wiadomości, że zmarły targicznie prezydent był najgorszym prezydentem
jaki miała Polska.w swojej histori

KOLEGO NIE ROZPĘDZAJ SIĘ
NIE JESTEM PRZEKONANY DO TEJ DECYZJI. CZEMU WAWEL? CHYBA AŻ TAKICH ZASŁUG ZA ŻYCIA NIE MIAŁ...
ALE NAJGORSZY?
A PAMIĘTASZ PANA PREYDENTA NAWALONEGO JAK OSTATNI MENEL NAD GROBAMI POMORDOWANYCH POLSKICH OFIOCERÓW?
NIE MOŻNA BYĆ GORSZYM PREZYDENTAEM NIŻ TAKIM KTÓRY PRZYNOSI WSTYD
nu / 85.214.121.* / 2010-04-14 22:17
ależ my tą argumentację już znamy. Propaganda przecież do soboty działała perfekcyjnie, a obecnie straciła jakoś na chamskim parciu. Musisz jednak przyznać, że w tak krótkim czasie taka nawała informacji, zmian, spekulacji, przeprosin i nnych cudów zwidów i lodów na patyku to dla przeciętnego POkraki dawka karkołomnie duża. Jak wy to wytrzymacie, skoro wam już każdego z chętnych do żyrandoli w Pałacu utrącili (wyżynanie watahy, jaki Predydent taki zamach). Składam zatem szczere kondolencje, jeszcze przed definitywnym pochówkiem partii miłości.
ździcho / 77.253.114.* / 2010-04-14 21:47
Do wiadomości: "87 osób zginęło w katastrofie rządowego samolotu" naliczyłem 589 komentarzy, zaś do; "Decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu" - 893 i przybywa. Oto czym żyją Polacy. Skandalem i żarciem się nawzajem.
!@#$ / 83.7.43.* / 2010-04-15 15:13
Jakim skandalem? Jakim żarciem się? Obowiązkiem każdego Polaka, patrioty jest stłumienie bojkotu pogrzebu Prezydenta na Wawelu. Jeżeli zaś ktoś nie może uczynić tego fizycznie, to po właśnie są fora. Skandalem jest właśnie ten bojkot. Ale ty tego nie rozumiesz, bo ty jesteś jakiś czerwony rusek, a nie Polak podobnie jak twój wujek Wajda.
Roman Zbrożek / 79.184.7.* / 2010-04-14 21:41
Po Naczelniku Piłsudzkim Polska miała wreszcie pierwszego prezydenta który kontynuował najwyższe wartości patriotyczne,Prezydent Lech Kaczyński w pełni zasługuje na pochówek na Wawelu
Jagnaz Krakowa / 85.222.101.* / 2010-04-15 00:12
Bo Ty nie jestes Polakiem.
Bartosz K / 195.150.86.* / 2010-04-14 21:11
Jątrzenie społeczne zawsze zaczyna się w redakcji Gazety Wyborczej; tym razem dodaktowo zadania swoje otrzymali A.Wajda i L. Mazan. To wstyd, że sie włączyli do tego rodzaju akcji8.
Brawo kard. DZIWISZ.
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-14 21:19
Ale to nie kard. Dziwisz.
Dzisiaj powiedział, że to nie jego pomysł.
wwwg / 89.76.128.* / 2010-04-14 21:16
protesty sa od wczoraj , gazeta wyszla dzis- mylisz fakty , chlopie !
polos / 83.6.197.* / 2010-04-14 21:05
To nie rodzina powinna była decydować o pochówku prezydenta na Wawelu, lecz cały naród. Naród zadecydował o pochówku Piłsudskiego i Sikorskiego. A tu... decydują Kaczyńscy (jak zwykle) no i (dziwne) Kardynał Dziwisz.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-14 21:17
Rodzina zachowała się bardzo dobrze. Bo zdaje sobie sprawę z tego co się wydarzyło. W odróżnieniu od niektórych piszących głupoty na czele z Panem Wajdą...
belfereczka / 83.26.114.* / 2010-04-14 21:13
"Wszyscy najwięksi politycy świata uznali naszego Prezydenta za Bohatera i Wielkiego Męża Stanu -
w niedzielę oddadzą mu należny hołd. Oni wiedzą czym się zasłużył, szkoda,że niektórzy Polacy tego nie wiedzą."
Oj, szkoda, że Polacy nie potrafią uszanować ani za życia, ani po śmierci. Tacy wierzący ludzie, a tyle zawiści w nich.
"Ludu, mój ludu ..."
Jagna z Krakowa / 85.222.101.* / 2010-04-15 00:05
A czym się zasłużył bi nie wiem?
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-14 21:16
Mniej by uszanowali gdyby leżał w soim mieści, ze swoją rodziną na Powązkach?
m-53 / 83.24.39.* / 2010-04-14 22:28
Odwiedzając niedawno Powązki, w Alei Zasłużonych odnalazłem groby Bolesława Bieruta, Władysława Gomułki i kilku szefów krwawej bezpieki z lat 40. i 50.
No i jeszcze Świerczewski, Nowotko. Na co drugim nagrobku wykuto tow.

Zaiste piękne towarzystwo. Polecam Jaruzelowi i Kwachowi.

Mowa oczywiście o Alei na Cmentarzu Wojskowym, nie na "Starych Powązkach". Tu, w Alei Zasłużonych miejsc już nie ma.
BitH / 81.190.219.* / 2010-04-14 20:57
To nie Polacy się kompromitują kwestionując wybór Wawelu, to skompromitował się kard. Dziwisz podejmując arbitralnie decyzję o której z góry było wiadomo, że podzieli Polaków. To mógł przewidzieć nawet taki laik jak ja, a co dopiero taki wytrawny gracz jak kardynał. A zatem jeśli mimo to to zrobił, to widać jak na dłoni, że jest to decyzja realizująca określony cel polityczny.
Jeśli kardynał nie czuł się zobligowany aby uszanować w tym momencie żałoby spokój mój i wielu innych Polaków, to ja nie widzę powodu do wzajemności. To nie kontestujący tą głupią i prowokatorską decyzję poruszyli pierwszy kamyczek lawiny.
Wstyd dla kardynała, wstyd dla Kościoła, wstyd dla Polski!
Jagna z Krakowa / 85.222.101.* / 2010-04-14 23:53
czy on naprawdę jest taki głupi, może ma alchajmera ?
Marcel.kurpiel / 82.210.159.* / 2010-04-14 23:27
No to mamy koniec kariery politycznej kar,Dziwisza, poleci jak nic za swoja głupotę.
skaut / 79.184.16.* / 2010-04-14 21:39
Kard. Dziwisz walnął największy błąd w swoim życiu. Absolutnie nikt nie upoważnił go do podejmowania decyzji w imieniu naszego narodu. Oczywistym jest, że ta decyzja podzieli Polaków i to bardzo. Wyjątkowo niestosownie więc brzmi życzenie kardynała, aby ta uroczystość na Wawelu połączyła Polaków. Kardynał swoją nieprzemyślaną decyzją rozbił nasze społeczeństwo, które w obliczu zaistniałej katastrofy zjednoczyło się w głębokim smutku. Dziwię się też ogromnie rodzinie Kaczyńskich. Tak nie wolno postępować!
mały nowy / 79.185.46.* / 2010-04-14 23:23
Mam nadzieję, że chociaż Córka Pary Prezydenckiej się opamieta i powie NIE czarnym oszolomom. Naprawdę stołeczna Katedra lub Powązki to godne miejsce i uratowany byłby honor i Rodziny Kaczyńskich i Polaków. Miejsce Królów, to miejsce Królów.
polkax / 79.185.46.* / 2010-04-14 23:17
Jestem zażenowana kolejną /tak bylo w trakcie agonii i po śmierci Jana Pawła II/ ogólnonarodową histerią. Nie widzę głębokiego smutku i żaloby wśród szlochających starych kobiet, które nie licząc się z siłami, prą do trumny przecież osoby im obcej emocjonalnie, choćby to był Prezydent RP. Ze względu na urząd należy mu się szcunek, ale żeby szlochać? Niestety, nasz Naród zrobi wszystko, aby pokazać się, jakim to WIELKIM ŻAŁOBNIKIEM jest, ale to ściema, to tylko chęć współuczestnictwa w widowisku, płaczki, pogrzeby... zawsze były bliższe tłumowi niż prawdziwe pojednanie i pomoc bliźniemu
nu / 85.214.121.* / 2010-04-14 22:23
o tak podzieli, takich dotąd zjednoczonych w nawalance na Prezydenta. Pisz scenariusze dla Majewskiego
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-14 21:03
Wstydź się za siebie a nie za naród bo wypisujesz głupstwa.Czyżby za dużo "GW" Michnika...
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-14 21:17
Coś się tak zaparł na nieszczęsnego Michnika? Jakiś kompleks?
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-14 21:24
Skąd wiesz że Pan Michnik jest nieszczęsny? Ja już dawno z kompleksów wyrosłem a ty...?

Wstyd dla kardynała, wstyd dla Kościoła, wstyd dla Polski!

Skąd u ciebie yuki aż tyle kompleksów?
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-14 21:34
Przecież cytowane słowa nie są moje.
Mi nie przeszkadza pomysł pogrzebu na Wawelu.
Ewentualnie pochował bym tam jeszcze prezydenta Kaczorowskiego.
dumnyPolakmały / 217.28.155.* / 2010-04-14 23:12
OJ TAK !!!!!!!!!
PAN PREZYDENT KACZOROWSKI NA WAWEL!!!!!!!!!!
dopiero wtedy Kaczyuński /żona tam po co?/
a w ogóle to Kaczyński ?
-na Wawel to przecież, za wybitne zasługi?????
serka / 195.13.38.* / 2010-04-14 20:45
konkretnie to pan dziwisz podzielil polakow - a wiec przedstawiciel wiadomej grupy.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-14 20:57
Polaków dzielą i to stale dziennikarze od Michnika...
"Wszak Pan Michnik to największy patriota i mąż stanu wielki który posiada wszystkie najwyższe cnoty"
jan kowalski / 2010-04-14 21:28 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-14 20:44
Pan Dziwisz się afery wystraszył, dziś już twierdzi, że to nie jego pomysł był, tylko rodziny i "innych" osób.
W tym smym wywiadzie kardynał powiedział, że rozmawiał wielokrotnie z Jarosławem Kaczyńskim.
To kto tam wreszcie wpadł na pomysł Wawelu?
Mnie to nie przeszkadza, niech spoczywają w pokoju, ale ktoś coś kręci i to mnie smuci i zatrważa.
Jak ma się naród ze sobą zgodzić, jak nie wiadomo kto, co i kiedy proponuje.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-14 20:52
Cóż to za afera? Większa jest od afery hazardowej i stoczniowej?
yuki pewnie lekcje myślenia pobierałeś u Pana Michnika...?
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-14 20:55
Jaka znowu afera? Gdzie ty widzisz aferę?
W całym moim życiu nie kupiłem wyborczej, a pana Michnika nie lubię za arogancję, ale co to ma do rzeczy? Odnieś się do postu, albo wcale.
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-14 20:41
Szokująca homilia w Katedrze Przemyskiej
pozcytajcie z googla
krew się gotuje, w główkach od władzy się klerowi przewraca.
P. N. / 85.202.58.* / 2010-04-14 20:38
Wawel "został zbrukany polityką"? A ja, naiwny, myślałem, że było to centrum POLITYCZNE Państwa Polskiego przez niemal pół tysiąclecia... Na Wawelu pełno postaci kontrowersyjnych - w zasadzie tylko takie. Bo jak nazwać Marszałka, który swoje porządki w kraju zaprowadził zamachem stanu podnosząc rękę na legalnie rządzące władze i przelewając pobratymczą krew na ulicach Warszawy? Jak nazwać gen. Sikorskiego, którego wielkich zwycięstw militarnych, a chociażby i oszałamiających (albo chociaż i drobnych) sukcesów politycznych szukać na próżno? Jak nazwać króla Kazimierza Wielkiego, zapewne uzależnionego od stosunków seksualnych zbiega z pola bitwy pod Płowcami? Jana Olbrachta, którego krótkie panowanie potomni zapamiętali jedynie przez frazę "za króla Olbrachta wyginęła szlachta" (oczywiście chodziło o jego wielkie "zwycięstwa". Nie wspomnę już o Michale Korybucie... Zaryzukuję stwierdzenie, zapewne obrazoburcze, że monarchowie spoczywają tam tylko i wyłącznie dlatego, że nosili koronę i ich osiągnięcia nie miały tu nic do rzeczy. Podobnie zresztą i bp krakowscy znaleźli tam swoje miejsce tylko z racji pełnionej funkcji. Nie ma ludzi bez wad! To my (jako zbiorowość) czynimy z nich bohaterów! Więc czemu nie mógłby w tym miejscu spocząć Prezydent Kaczyński, który był (w świetle najnowszych ocen) przyzwoitym, serdecznym człowiekiem o co najwyżej niepopularnych poglądach? A za co szanują go Gruzini, Brazylijczycy, Litwini, Turcy etc. Interesownie? Mnie osobiście lokalizacja również nie przypadła do gustu - wolałbym Wa-wę, ale, ponieważ staram się być człowiekiem myślącym i (w przeciwieństwie do co poniektórych) nie pozbawionym empatii - nie mam zamiaru protestować. Decyzja zapadła i poinformowano o tym Naród. Ale niektórym chyba się wydawało że dano znak do rozpoczęcia powszechnej dyskusji (o ile tak w ogóle można to nazwać) i to w trakcie trwania żałoby! No i teraz każdy nasz polski-swojski kmiotek chce decydować gdzie łaskawie prezydentowi spocząć pozwoli... Jakbym patrzył na nieszczęsną RP Szlachecką - każdy ma głos i każdy chce z niego skorzystać i jeszcze wydaje mu się, że jego opinia jest opinią wszystkich. Ludzie opamiętajcie się (i tak wiem, że wołam na próżno)! Nie kompromitujcie nas w oczach świata (i tak wiem, że na to już za późno)! Jeśli zaś chodzi o pana Wajdę to nie mam już do niego żadnego szacunku (a i tak nigdy nie miał go za wiele)... Jak wielkim trzeba być [autocenzura], żeby podobne dyskusje prowadzić na łamach prasy/mediów... Pewnie sam grzał sobie miejsce między wieszczami... I teraz może jeszcze cały świat zobaczy jak po tygodniu żałoby - łez i lamentów jacy-tacy krakowiacy [zwracam szczególną uwagę na małe "k" - znamię ich małostkowości] nie wpuszczą trumny na Wawel. Biada nam - Polska jak przed wiekami jest krajem gdzie tylu Panów ilu Obywateli, a "król" panuje... ale nie rządzi.
lirono / 83.2.44.* / 2010-04-15 19:03
Zgadzam się całkowicie. Pierwszy normalny i wyważony wpis na tym forum. O pozostałych wpisach lepiej w ogóle milczeć
dumnyPolakmały / 217.28.155.* / 2010-04-14 22:29
przyznam dużo racji- to że Olbracht, Sikotrski, Kazimierz Wielki, to nie dokońca porządni obywatele, ale przecież mamy demokrację i nie należy przeciwstawiać się woli Obywateli ale trzeba też naprawiać błędy poprzedników a nie te błędy powtarzać!
Jeśli ktoś wdepnął w kałużę, to dlaczego następni mają mieć też zmoczone buty?!
Z całym szacunkiem, ale NIE NA WAWELU!
-TO PO PROSTU PRZESADA!
Widocznie Kościół boi się utracić władzę w Polsce!
Pan Kaczyński nie zrobił dla Polski więcej jak:Kaczorowski Wałęsa, Kwaśniewski /a być może historia pokaże, że Jaruzelski?/ - czy w takim razie godnym jest pochować pierwszego Prezydenta na uchodźctwie w innym miejscu????
tym bardziej, że zginął w tym samym wypadku !!!!!!!!??????!!!!!!!
naturalizowany krakus / 213.134.160.* / 2010-04-14 22:12
A ja zgadzam się z komentarzami niektórych osób, że to PYCHA brata Jarosława K. spowodowała decyzje o niefortunnym miejscu pochówku. Tak, niefortunnym ! Najpierw wypchnął Lecha na najwyższy urząd a po śmierci na najwyższy piedestał, czyli Wawel. Gdyby miał choć trochę pokory w sobie, to nie podejmowałby za brata takiej decyzji / pewnie Lech zrezygnowałby, gdyby mógł by nie kłócić Polaków - jak postąpił przy okazji bezsensownego wniosku o nadaniu mu tytułu honorowego obywatela Krakowa /. Zamiast pokory - pycha, czyli pierwszy z grzechów głównych... A wydawało mi się, ze przezywa dramat... To okropne, że aż niewiarygodne.
nu / 85.214.121.* / 2010-04-14 22:32
E tam Jarek, donek to przeżywa dramat. Zajęci chłonięciem przebiegiem wyborów kandydata na kandydata. Usatysfakcjonowani takim gites pomysłem na darmową propagandę wpadliśmy z deszczu pod rynnę. To co się teraz dzieje, te wzruszenia i egzaltacje, przy braku możliwości wysłania na pomoc harcowników w postaci niesiołka i palikmiota musi tego wielkiego, uczciwego, skromnego decydenta dołować dokumentnie.
unita / 80.50.238.* / 2010-04-14 21:22
Podoba mi się, twój tok rozumowania. Mnie również ta decyzja wydaje się niezbyt dobra. Osobiście myślałem o Warszawie. Ale nie ja podejmuje decyzję. Ale Wawelowi, Lech Kaczyński nie zaszkodzi. Bo to był naprawdę, wielki mąż stanu. Za życia, poniżano go bardzo i to jest przykre. A nie to, że będzie pochowany na Wawelu. Bo jego śmierć, otworzy nową katę w naszej historii. My tego jeszcze nie wiemy, ale tak się stanie. Bo takie wydarzenie, zawsze pozostawia piętno.
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-04-14 21:09
Wczoraj byliśmy razem pochylając się nad Ich trumnami, dziś zacietrzewieni wypisujemy elaboraty na forum udowadniając swe racje. Mamy do tego oczywiste prawo, tak jak do osobistego przeżywania tego czasu.
Jednak reakcje takie jak obecne można było przewidzieć. Jest to sfera POLITYKI. W decyzję tę siłą sytuacji zaangażowani byli politycy świeccy i duchowni i doskonale wiedzieli co czynią ... To Oni ponoszą odpowiedzialność za ten dysonans, który daje okazję do dywagacji: godzien czy nie.
Nie wiem, czy będzie to "spokojny odpoczynek", do czego Państwo Kaczyńscy mają przecież prawo i na czym przede wszystkim powinno zależeć Ich Rodzinie.
nu / 85.214.121.* / 2010-04-14 22:38
razem to bywaliście na plenarnych posiedzeniach towarzyszu i niech tak pozostanie
nu / 85.214.121.* / 2010-04-14 22:36
razem to bywaliście towarzyszu na plenarnych posiedzeniach i niech tak pozostanie
wwwg / 89.76.128.* / 2010-04-14 20:55
Decydowac wolno tylko Jaroslawowi i kardynalowi ? A najnowsze oceny to ,byc moze grzecznosciowe formulki .
Jeden z narodu / 62.87.164.* / 2010-04-14 20:45
RACJA-w pełni się zgadzam.
ps. / 83.31.77.* / 2010-04-14 23:05
Czyżby potrzebne wam są wieki niewoli, okupacja, obozy, zesłania,abyście mogli dostrzec poświęcenie dla Ojczyzny.
jd .. / 109.243.79.* / 2010-04-14 20:27
BOLSZEWICKA ZGRAJA Z WAJDĄ NA CZELE (WYBORCZA) NIECH SPIEPRZAJĄ Z POLSKI. TA WPŁYWOWA GARSTKA LUDZI Z DAWNEGO UKŁADU I DURNI KLASKACZE, JAK NA WIECACH PIERWSZOMAJOWYCH, ZAWSZE DZIELIŁA I CHCE NADAL DZIELIĆ POLAKÓW.
JAG1 / 83.20.213.* / 2010-04-14 22:21
A najwięcej bolszewików jest w właśnie w PiS-ie.
Począwszy od lidera. Rozumiesz. Rodzinna tradycja.
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-14 20:45
Sam opuść Polskę reżimowcu.
Teraz ten kraj jest wolny, każdy ma prawo mówić i pisać co chce.
allllllllllllllla / 89.76.16.* / 2010-04-14 21:04
Ale TY NIE BĘDZIESZ MÓWIŁ CO CHCESZ, jesteś przykładem tej złej strony Polski.....

Najnowsze wpisy