Forum Polityka, aktualnościKraj

Decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu podzieliła Polaków

Decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu podzieliła Polaków

Wyświetlaj:
TomKs / 83.14.199.* / 2010-04-14 14:42
Przez 4 lata wieszali na nim psy, a teraz wielki bohater i gorący patriota. Fałszywe jak cała polityka.
Prezydent Kaczyński zdecydowanie nie powinien leżeć na Wawelu. To miejsce dla ludzi szczególnie zasłużonych, a on niczym szczególnym się nie wsławił. Gdzie mu do królów, Kościuszki, czy choćby Piłsudskiego. Śmierć w katastrofie lotniczej zasługą nie jest.
Aleja zasłużonych na Powązkach będzie dla niego w sam raz
LolitaXD / 2010-04-15 21:05
Wiesz co jakby ludzie wszyscy rozumowali tak jak ty to z tego można by wywnioskować, że niektórzy ludzie nie zasługuja na życie!!!! "CZŁOWIEKU GDZIEŚ TY BYŁ, JAK LUDZIE STALI PO ROZYM DO GŁOWY" !!! A tak wogóle to nie trzeba studiowac, żeby wiedzieć, że nie kazdy król leżący na Wawelu zasłużył żeby tam spoczywać!!!! Przecież nie którzy zostali tam pochowani (choć wcześniejsze pokolenie też może tego nie chciały) za to, że się urodził w rodzinie królów i władzę odziedziczył po ojcu!!!!! A nie zasłuzył niczym!!!!! A tak wogóle to dziennikarze zrobili mu "czarną maskę", to znaczy, że mówiono o nim nie prawdę i to jest wstyd, że nie którzy ludzie potrafią się do czegoś przyznać dopiero po śmierci tego kogos!!!!! A LECH KACZYŃSKI BYŁ WIELKIM PATRIOTOM I MIAŁ PATRIOTYCZNA RODZINĘ PODOBNIE JAK JEGO MAŁŻONKA!!!!
A.B. / 62.97.246.* / 2010-04-14 14:41
Osobiście nie lubiłem Pana Kaczyńskiego, ale był Prezydentem RP i zgnoił na służbie a to moim zdaniem wystarczający powód aby go pochować w sposób szczególny.
Każdy ma prawo do swoich poglądów, ale obrażanie kogoś po śmierci nie przystoi
Emilia - Katowice / 81.190.30.* / 2010-04-14 14:53
OK - czyli miejscem niewystarczajacym sa Powazki w Warszawie - jak najbardziej godne Prezydenta !
Krakow natomiast byl miastem NIELUBIANYM przez tragicznie zmarlego - jestem na NIE
gość7 / 78.8.166.* / 2010-04-14 15:40
Właśnie Kraków po Warszawie był ulubionym miastem Pana Prezydenta.Bardzo duże srodki ze swojej kancelarii,które mu obcinał Tusk przeznaczał na odbudowe właśnie Krakowa.Jak mozna nie znajac faktów bredzić takierzeczy
podejrzliwy / 195.117.16.* / 2010-04-14 14:57
A skąd to przypuszczenie, że był miastem nielubianym!? Nie lubił go a finansował remonty krakowskich kamienic? Dziwne.
acomitam / 83.11.114.* / 2010-04-14 14:41
Trudno to zrozumieć. Przy całym szacunku dla zmarłych, ale Prezydent Kaczyński był jednak prezydentem kontrowersyjnym. Jego decyzje, np. ta o suma summarum bezwarunkowym podpisaniu Traktatu Lesbijskiego, będą miały w dłuższym okresie czasu negatywne konsekwencje dla naszego państwa. Ostatecznie przyjmując Traktat z Lizbony poważnie ograniczyliśmy naszą suwerenność, podczas gdy głównym zdaniem prezydenta RP jest tej suwerenności strzec. Mam pytanie: czy np. Aleksander Kwaśniewski z małżonką, Lech Wałęsa z małżonką i Wojciech Jaruzelski też będą na życzenie rodzin chowani na Wawelu?
gość7 / 78.8.166.* / 2010-04-14 15:43
Myśle ,ze te rodziny nie są aż tak niemądre,żeby nie wiedzieli,iż na to nie zasłużyli.I nawet nie będą się na ten temat wypowiadac
rozwado / 2010-04-14 15:01 / Tysiącznik na forum
Logicznie biorac wszyscy byli prezydenci powinni spoczac na Wawelu. W kazdym razie jesli Kwach zabije sie prowadzac samochod po pijanemu, to powinien spoczac na Wawelu.
ździcho / 77.253.114.* / 2010-04-14 20:33
Strasznie upraszczasz. On musiałby jechać po pijanemu do Katynia i właśnie tam przydzwonić w słup, bo na Wawelu może być pochowany tylko ktoś kto został przez naród sowiecki w katastrofie uciemiężon.
Gall# / 213.158.197.* / 2010-04-14 14:41
Oczywiście, że na Wawelu i to z przynajmniej trzech powodów (każdy wystarczający):
1. Ze względu na osobiste przymioty Prezydenta Lech Kaczyńskiego i jego zasługi dla Polski.
2. Ze względy na okoliczności śmierci Pana Prezydenta. - Mam tu na względzie też to, że wraz Parą Prezydencką upamiętnione w naszej narodowej skarbnicy zostaną także pozostałe ofiary Katynia: pomordowani oficerowie i wszystkie ofiary katastrofy z 10 kwietnia.
3. Nasz naród potrzebuje wyraźnego symbolu – zadośćuczynienia i PRAWDY o Prezydencie i jego roli w naszej historii; prawdy, która może przynieść PRZEBUDZENIE NARODU porównywalne z tym po pierwszej pielgrzymce Ojca Świętego do Polski.
9999999 / 83.18.164.* / 2010-04-14 14:40
Jeżeli choidzi o mnie to albo wszyscy i każdy prezydent tego karaju powinien być tam pochowany. Miało by to jakis symboliczny wymiar ciągłości władzy. Albo tylko naprawdę wybitni obywatele tego kraju i w tym przypadku napewno nie.
paweł 1975 / 83.6.225.* / 2010-04-14 14:38
Nie sądzę aby swoim życiem jakkolowiek było ono szacowne i prawe śp. Prezydent mógł byc rysowany tuż obok np. Piłsudskiego. Jednak to tylko moja teoria. Z tego co widzę mamy takie czasy kiedy brak jakichkolwiek autorytetów w życiu publicznym stwarza pole do demoagogii i wynoszenia na ołtarze ludzi przeciętnych skąd inąd. Za sprawą ciekawej rozgrywki między Kościołem w Polsce a powiedzmy opozycyjna Partią PIS; odnoszę wrażenie że rozgrywamy nie tyle kampanię wyborczą przed wyborami na Prezydenta ale raczej walczymy już o elektorat w najbliższych wyborach parlamentarnych. Nie jestem fanem polityki ajo takiej. Dotychczasowa formuła tejże jest dla mnie mówiąc krótko konsensusem wszystkich złych i dobrych stron w człowieku, w Polaku. Oczywiście zawsze będą głosy za i nawet przeciw, ale nikomu jeszcze nie stało się nic złego z powodu umiaru i zdrowego rozsądku którego w tej sprawie chyba troszkę zabrakło. Wypowiedzi na temat czy zasłużył czy nie każdy powinien rozstrząsać w swoim sercu. Nie opuwajmy się nawzajem. Podobno była to decyzja rodziny; ile osób ginie tragicznie na naszych drogach w ciągu roku? Niejedna z nich ze wszech miar zasługuje na hołd. Nie mniej jednak nikt nie decyduje się na Wawel jako miejsce spoczynku.... Dochodzi do tego jeszcze 40tys. zł jako zadośćuczynienie.... Naprawdę Polska to dziwny kraj....... Pozdrawiam i otuchy, będzie lepiej...!
!@#$ / 79.191.10.* / 2010-04-14 14:37
Pan Prezydent Lech Kaczyński był Bohaterem Narodowym i powinien zostać pochowany na Wawelu. Od czasów mordów katyńskich był on pierwszym praktykującym katolikiem, który brzydził się wszystkim co czerwone, a także oddał zycie za słuszną sprawę. Jego smierc skompromitowała ruskich w oczach całego swiata, a więc był i JEST on Bohaterem Narodowym i miejsce na Wawelu mu się należy!
acomitam / 83.11.114.* / 2010-04-14 14:47
Bez przesadyzmu, Prezydent Kaczyński był szczerym socjaldemokratą, a więc raczej nie brzydził się tym wszystkim co czerwone. Zaś Pani Maria, no cóż, dość ostentacyjnie prezentowała postawy, które w tradycyjnym katolicyzmie powinny być potępione. Z tym bohaterstwem też bym zaczekał. Zobaczymy jaki wpływ na losy Polski będzie miało podpisanie traktatu Lizbońskiego i wynikające z niego zrzeczenie się suwerenności na rzecz tajemniczych instytucji europejskich, na działanie których nie mamy żadnego wpływu, bowiem nasi przedstawiciel zajmują raczej stanowiska o drugorzędnym znaczeniu. Parlament Europejski jest instytucją fasadową!!!
Rosarian / 83.168.108.* / 2010-04-14 14:36
I znów się zaczęło.... A wierzyłem, że przestaniemy się kłócić my Polacy... Dajmy spokój - nie kłóćmy się nad trumnami zmarłych. Taka jest decyzja rodziny i koniec. Przestańmy wreszcie robić zadymę z każdego powodu. Dajmy spokój! Nie trzymam niczyjej strony - stwierdzam fakt - nigdy w życiu się nie dogadamy ani w Polsce ani za granicą.

Nic chyba taka nasza cecha narodowa. Jest mi wstyd... za wasze komentarze, pełne jadu i nienawiści.
!@#$ / 79.191.10.* / 2010-04-14 14:42
Co nie kłoćmy się!!! Ci co nie chcą pochować Prezydenta na wawelu są psudoPolakami, a obywatelstwo w paszporcie nic nie znaczy. Polska jest w sercu. Nie ma żadnych podziałów. Są Polacy i Platforma Obywatelska.
Gośc57 / 87.105.138.* / 2010-04-14 17:01
"Nie ma żadnych podziałów. Są
Polacy i Platforma Obywatelska."
Pieprzysz i dzielisz. Gdyby nie Platforma Prezydent nie byłby pochowany na Wawelu.
Debilami są ci, którzy protestują przeciwko pochówkowi i Ci, którzy wszystkich nienawidzą jeśli tylko mają odmienne zdanie.
Powinna być cisza i uszanowanie.
To nie był "mój" Prezydent, póki żył, ja Go nie wybierałem, ale to był Prezydent Polski i w tym senie także MÓJ Prezydent.
Wawel to odpowiednie miejsce dla każdego urzędującego Prezydenta, który odchodzi w tak tragiczny sposób.
Gloryfikujecie Piłsudskiego, który dla dupy zmienił wyznanie... Nie potrafię was zrozumieć ludzie...
jwb / 193.93.207.* / 2010-04-14 15:05
A Ty wiesz kim jesteś? Ciesz się że nie szczekasz, taka była balanga przy Twoim poczęciu.
jorololiba / 62.233.184.* / 2010-04-14 14:33
Były perfumy Cahnel...juz ich nie ma
Był Rover...juz go nie ma
Było Volvo...już go nie ma
Był Wawel... juz go nie ma
Roman Bydgoszcz-Kraków / 212.122.216.* / 2010-04-14 14:46
Wawel był jest i będzie ale ty tego nie zobaczysz, musisz mi wierzyć.
podejrzliwy / 195.117.16.* / 2010-04-14 14:40

Był Wawel... juz go nie ma

Zapewniam Cię, że Wawel stoi tam gdzie stał zawsze. I stać nadal będzie. A ty możesz go co najwyżej nie zauważać - z powodu własnego zaślepienia
kataratra / 62.233.184.* / 2010-04-14 14:45
taaa...tak samo jak Rovery nadal jeżdżą a Wawel jest czynny od 9-15 nawet w weekendy
ajma / 62.180.244.* / 2010-04-14 14:30
Przykro mówić w takiej chwili naszej historii, niestety moje oburzenie pomysłem pochowania ciała Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu jest ogromne. To jest pomysł polityczny. Decyzja podjęta w atmosferze patosu. W tej chwili wygląda, że to właściwe miejsce, wystarczająco reprezentacyjne do przyjmowania zagranicznych gości. Jednakże na Wawelu nie leży żaden z polskich prezydentów, ani Mościcki ani Narutowicz. To nekropolia królewska oraz miejsce pochówku bohaterów narodowych. Przy całym szacunku do Prezydenta, bohaterem narodowym on nie był. Miał niewielkie poparcie polskiego narodu. Nie oceniam go też jako człowieka, nie znałam go. Mogę ocenić jak piastował swoje stanowisko i moim zdaniem nie robił tego dobrze, a szczególnie nie reprezentował narodu polskiego a jedynie swoją macierzystą partię. Prezydentura Lecha Kaczyńskiego dzieliła nas polaków i przez decyzję jego partii dzieli miejsce jego pochówku i burzy tę atmosferę, jaka się wytworzyła tuż po tragedii.
Jest to zbyt pochopnie podjęta decyzja. Podstawą jej były nie zasługi Prezydenta, ale jego tragiczna śmierć. To nieporozumienie i brak cywilnej odwagi polityków i kurii krakowskiej do sprzeciwienia się pomysłowi Pana Jarosława Kaczyńskiego.
Nie i jeszcze raz nie.
obywatel01 / 150.254.36.* / 2010-04-14 14:49
a Piłsudskiego, Mośćickiego, Narutowicza drogi interneuto znałeś/aś? uważam, że przeważająca większość narodu ma odmienne zdanie co zamanifestowali swoją obecnością przy Pałacu oraz w dniu transportu ciała. W sprawie bohaterstwa - nie od dziś wiadomo, że o bohaterstwie bieżące pokolenia rzadko mówią w stosunku do swoich rodaków. Zwłaszcza Polacy - to przykre
Ania z Torunia / 81.190.30.* / 2010-04-14 14:58
zdecydowana wiekszosc warszawiakow - to ich ukochany - nie calego narodu - czytam tu wypowiedzi ludzi z roznych stron kraju - sa zdecydowanie na nie - TEN Prezydent nie zrobil nic dla Krakowa - a co do zaslug - to poczekajmy jak oceni go historia - mozna szczatki przeniesc wtedy w miejsce bardziej odpowiednie
na dzien dzisiejszy POWAZKI - dla spokoju w narodzie
Observer. / 79.184.91.* / 2010-04-14 14:39
Jezus też wielu podzielił i co? Jak się z tym czujesz? Jezus jest tym kamieniem, o który tak wielu się potknęło w ciągu wieków, bo nie uwierzyli w Jego misję i bóstwo. Zatem Jezus dzieli czy łączy?
Jedzący Makowca / 94.42.74.* / 2010-04-14 14:42
Czyś Ty zgłupiał do reszty?
Observer. / 79.184.135.* / 2010-04-15 10:28
Zastanów się głębiej nad tekstem o kamieniu węgielnym, to zrozumiesz. Moje zrozumienie jest takie - mimo, że wielu nie uwierzyło Jezusowi i potknęło się o "kamień węgielny", to jednak Jezus łączy ludzi wiary. Tak samo powinno być w przypadku pogrzebu. Niech to będzie hołdem dla ich ofiary, dla tego bezprecedensowego wydarzenia, dla uhonorowania tragicznej śmierci pary prezydenckiej i całej delegacji. Z innej beczki - jak już żadne argumenty do Was nie przemawiają - pokażcie mi wśród pochowanych osób te, które są krystalicznie czyste i nie wzbudzające żadnych, powtarzam żadnych kontrowersji...
mała 21321423456658 / 87.239.216.* / 2010-04-14 14:32
Miał niewielkie poparcie polskiego
narodu" - takk i ta mniejszość wybrała go na prezydenta ..
człowieku myśl !!!!!
cosso / 81.190.30.* / 2010-04-14 14:36
a pozniej wielu zalowalo - w cieniu swojego brata - ni zrobil nic dla Krakowa - byl zawsze przeciwny
w Krakowie bedzie wielki wstyd - ludzie beda starali sie nie dopuscic trumny do Wawelu - odbeda sie protesty - lepiej dla rodziny zeby lezal sobie w ukochanej Warszawie - niz pozniej w grobie obrzuconym jajkami...
LolitaXD / 2010-04-15 19:54
Wiesz co człowieku takich jak ty powinni obrzucić jajkami... najpierw pomysl potem napisz a na końcu dodaj!!! a nie od końca!!!
podejrzliwy / 195.117.16.* / 2010-04-14 14:47

ni zrobil nic dla Krakowa

Nieprawda. Zrobił wiele. Jeśli przejdziesz się ulicami Krakowa, to zobaczysz na wielu kamienicach tabliczkę z informacją o remoncie finansowanym przez kancelarię prezydenta RP. Nikt nie będzie się w Krakowie wstydził. Wczoraj protest przed kurią był żenujący - mała grupka ludzi. W dniu tragedii tysiące przyszły pod Wawel.
cosso / 81.190.30.* / 2010-04-14 15:01
Wypisz te miejsca - chetnie sprawdze - jestem czesto w Krakowie - inni tez beda mogli ocenic
podejrzliwy / 195.117.16.* / 2010-04-14 15:09
Na przykład przy placu przy ul. Nadwiślańskiej - 3 kamienice - u wylotu nowej kładki na Wiśle łączącej Podgórze z Kazimierzem. Na kamienicach są tabliczki.
Lucyna W. / 88.220.106.* / 2010-04-14 14:26
To skandaliczne,ze znowu grupka decyduje za wszystkich. Przede wszystkim śp prezydent nie był bohaterem narodowym, bo jego zasługi ograniczały się do skłócania a nie dbania o nas, czyli naród. Nie jest też królem ani więcej wart niż większość osób, które zginęły w tej katastrofie. Czemu prezydenta Komorowskiego również nie pochować i wszystkich osób, które zginęły razem w tej katastrofie i może wszystkich kolejnych prezydentów. To już absurd. Zdecydowanie nie popieram i uważam to za profanację i lekceważenie obywateli Polski i osób już pochowanych na Wawelu. Jedno słowo nasuwa się To po prostu ŻENUJĄCE!!!!!!!
Obywatel01 / 150.254.36.* / 2010-04-14 14:52
dziecko otrząśnij się telewizja kłamie - trochę swojego rozumu do tego wszystkiego trzeba!
podejrzliwy / 195.117.16.* / 2010-04-14 14:35

jego zasługi ograniczały się do skłócania a nie dbania o nas

To jest twoja ocena. W dodatku prymitywna i prostacka. Masz do jej głoszenia prawo, ale nie w takiej chwili.
sql / 83.15.9.* / 2010-04-14 14:30

jego zasługi ograniczały się do skłócania

Do skłócenia doprowadziły tzw. niezależne media pod przewodnictwem SB!.
sql / 83.15.9.* / 2010-04-14 14:33

Czemu
prezydenta Komorowskiego również nie pochować

Prezydent Komorowski żyje i życzę mu co najmniej stu lat.
Proszę najpierw wytrzeźwieć a później włączyć komputer i wyłączyć TV!.
zgryźlak / 195.94.208.* / 2010-04-14 14:23
Ten pochówek, to deprecjacja miejsca-symbolu narodowego. Naturalnym jest, że chowano tam królów po śmierci ale i też nie wszystkich. Bliżej nam współczesnych tam nie chowano zaraz po śmierci, tylko przenoszono prochy po wielu latach, kiedy historia polityczna uznała wielkośc ich zasług. Miejsce spoczynku naraża byłego prezydenta na przykrości. Już niektórzy mówia Król Kaczuś Pierwszy i czym dalej tym będa mówić głośniej. Mnie sie wydaje, że Jan Paweł II usmiecha się tam z góry: oj Stasiu, Stasiu odkąd mnie brakło gadasz bzdury i robisz głupoty.
tadeusz 1111 / 83.12.113.* / 2010-04-14 14:41
Nawet największym komunistom powojennym nie przyszło do głowy, by tak profanować Wawel.
Niestety Patriota Jarosław ze Staśkiem Dziwiszem dokonali tego w imię najjasniejszej.
Rozumu im nie stało, jedynie hańba.
LolitaXD / 2010-04-15 19:51
Hańba, że ty tak profanujesz zmarłego Prezydenta i nie umiesz uszanować żałoby!!!!
rozwado / 2010-04-14 15:07 / Tysiącznik na forum
Racja. Nawet Bierut lezy na Powazkach. Obecna histeria pozwala tak zwanej "rodzinie" manipulowac Dziwiszem i rzadem, a niejaki minister Duda osmiela sie dzielic ludzi na patriotow i nie-patriotow zaleznie czy zgadzaja sie na pochowek pary krolewskiej na Wawelu. Przygotujmy sie do koronacji Jaroslawa Wielkiego.
abla / 178.36.142.* / 2010-04-14 14:21
To żenujące. W obliczu takiej tragedii szukać powodu do kolejnej kłótni. Cały świat nas obserwuje i jakie wnioski wyciągnie o nas Polakach? Że zamiast się zjednoczyć, co robimy?
cosso / 81.190.30.* / 2010-04-14 14:50
Dokladnie - zamiast sie jednoczyc - WYWYZSZAMY marnego prezydenta - zginal w tragicznych okolicznosciach - chcial oddac hold - to niewielka zasluga - i za to na Wawel?? - tu decyduje znow jego brat - prezydenci chowani w stolicy! - Krolowie i Zasluzeni Patrioci ktorych w ten sposob oceni historia - Wawel!
Grzegorz2004 / 62.29.174.* / 2010-04-14 14:27
Ogłośmy go świętym kościoła polskiego, co roku pobierajmy 90% podatku od osób fizycznych na utrzymywanie jego kultu, nakażmy przymusowe pielgrzymki cotygodniowe do jego grobu...
A jak ktoś zaprotestuje, to zakrzyczmy go stwierdzeniami, że dzieli Polaków zamiast jednoczyć...
Niewygłup / 77.255.210.* / 2010-04-14 14:19
Decyzja niezrozumiała, dziwię się rodzinie, że godzi się na wywiezienie daleko od siebie zmarłych.
Decyzja czarnych nie dziwi, idzie o kasę w trakcie pogrzebu i po nim, a będzie też argument na kasę z budżetu państwa.
Roman Bydgoszcz-Kraków / 81.210.72.* / 2010-04-14 14:19
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam..."Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przeżyły Ciebie" Patriota jest to osoba, która kocha
Patriota jest to osoba, która kocha swoją ojczyznę, jest w stanie poswięcić dobra materialne czy swoje życie prywatne dla sprawy narodu. Kiedyś był to ktoś kto walczył o Polskę, był gotowy oddać za nią życie, to pojęcie jest płynne, dzisiejszy patriota to ktoś, kto nie wstydzi się swojego kraju, interesuje się jego bieżącymi sprawami, czuje się dumny z tego, ze jest obywatelem tego kraju, nie kaleczy języka ojczystego, jest aktywny w życiu społeczno- politycznym, nie ma kompleksu bycia polakiem

Tylko WAWEL, to jest właśnie pojednanie aby nikt nie kwestionował woli rodziny i Królewskiego Miasta Kraków. Para prezydencka był godna tego miejsca. Ten pogrzeb to pogrzeb nie tylko głowy Państwa ale i wszystkich ofiar Katynia z przed 70 lat. wszyscy muszą być świadomi takiego wymiaru tej ceremonii, smutnej ceremonii pogrzebania wielkich Polaków.
Grzegorz2004 / 62.29.174.* / 2010-04-14 14:29
To zróbmy na Wawelu kaplicę z sarkofagiem zawierającym ziemię z Katynia. Nikogo więcej nie trzeba tam chować, by był symbol...
Roman Bydgoszcz-Kraków / 212.122.216.* / 2010-04-14 14:50
To jest nie ziemia ale krew z Katynia w osobach Pary Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Najnowsze wpisy