Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Decyzja rządu ws. OFE na przełomie kwietnia i maja

Decyzja rządu ws. OFE na przełomie kwietnia i maja

Wyświetlaj:
jakub2 / 31.62.19.* / 2013-04-12 18:10
Co moze być ? większość kasy rozkradli , resztę dokona ZUS i bedzie po emeryturach
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-04-12 14:06
Czyli jak przyjdzie hossa na giełdzie to zarobią na niej tylko spekulanci. Emeryci nie bo trzeba ich chronić przed nadmiernym wzbogaceniem się. Mogli by tego nie przeżyć.
bebenka / 2013-04-12 14:32
zacznijmy od tego ze ofe nie zarabialo na emerytow tylo na dlug publiczny w polsce i na kieszenie prezesow i zarzadcow oraz rzadzacych :] po to powstalo ofe zeby prac pieniadze w bialych rekawiczkach
debos / 79.191.184.* / 2013-04-12 16:19

zacznijmy od tego ze ofe nie zarabialo na emerytow tylo na dlug publiczny w polsce

Za ca 300mld. zł długu publicznego odpowiadają OFE. No może nie tyle OFE co system który w 1999r wprowadziliśmy.
jt / 78.10.105.* / 2013-04-12 16:38

system który w 1999r wprowadziliśmy.

Jakie WPROWADZILIŚMY?,ja nic nie wprowadzałem.
Złodziejskie państwo bez mojej zgody zabiera mi kasę na OFE,które nie ponosząc żadnego ryzyka inwestują moją forsę jak im się podoba,jak stracą to co?,dla nich nie ma straty.Oni tak czy siak zawsze grubą kasę przytulą.
skok_do_wody / 2013-04-12 11:40
a jaka to ma byc decyzja? chyba tylko taka kto wiecjej z rzadzacych bedize mogl przygarnac kasy dla siebie za to cale ofe.... a tusk sie pewnie dolozy do tego jeszcze zeby jak najweicej zabrac i wziac dla siebie.
bsf / 46.45.103.* / 2013-04-12 11:37
Brakuje juz kasy na premie dla KOLESI i rodziny

Blisko 600 mln zł publicznych pieniędzy wydano w ubiegłym roku na nagrody dla urzędników. Jest to o 11 mln zł więcej aniżeli w rekordowym - jak do tej pory - 2011 roku.
pr rp / 192.193.116.* / 2013-04-12 11:31
Czy to nie w maju mają wybierać szefa KE? Donek chyba już się cieszy z nowej posadki bo jest zdecydowanym faworytem. Pytanie tylko czy wystarczająco wpędziłeś nasz kraj w ruinę by zyskac przychylnośc Merkel
pajchiw / 2013-04-12 11:06 / Tysiącznik na forum

Niezależnie od nie zawsze mądrych komentarzy i wypowiedzi, system emerytalny w Polsce w tej części ZUS-owskiej nie naraża obywatela w przyszłości na brak emerytur - powiedział Tusk.

Kocham takie teksty. Szczególnie, kiedy człowiek, który je wypowiada, musi wiedzieć, że jak nie będzie pieniędzy w budżecie to państwo niczego nie zagwarantuje tylko powie "nie mam". Co się przecież zdarzało Panie Tusk.
debos / 79.191.184.* / 2013-04-12 12:38

to państwo niczego nie zagwarantuje tylko powie "nie mam".

Tylko państwo gwarantuje. Jedyne co pewne to to, że mniej albo więcej ale państwo nam wypłaci. Prywatne instytucje nie gwarantują kompletnie nic. Jak wszysto co działa na rynku może zbankrutować. A jeszcze do tego, to czego się może przeciętny Polak spodziewać od OFE jest mniej warte od funta kłaków.
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-04-12 14:10
Wiele razy cię krytykowałem debos, ale tym razem przyznaję ci rację. OFE to banda zagranicznych złodzieji, które za zgodą naszych polityków okrada polskich emerytów. Trzeba z tym skończyć.
Pal Azji / 2013-04-12 14:44
Wydaje mi się ze decyzje w sprawie OFE będą specjalnei odwlekali... rząd boi się cokolwiek ruszać w emeryturach , żeby ludzie jeszcze bardziej się nie wkurzyli!!
pajchiw / 2013-04-12 13:50 / Tysiącznik na forum
No to po co dajemy im te pieniądze? Załóżmy, że dostaniemy od państwa zapomogi z ZUS (z tej części, która szła poprzednio do ZUS), a resztę inwestujmy (lub przejedzmy - jak kto chce) sami. Ale tu nie o to chodzi prawda? Tu chodzi o to, żeby utrzymać to co jest. Te same mordy przy korycie. A na to brakuje już kasy - stąd nagły niepokój państwa o nasze przyszłe emerytury...
debos / 79.191.184.* / 2013-04-12 16:01

Tu chodzi o to, żeby utrzymać to co jest.

A ja myślę, że własnie nie o to chodzi, żeby utrzymać to co jest ale tak zlikwidować OFE aby ludzie jak njmniej krzyczeli o rządzie " złodzieje ". Teraz tak się dużo mówi o likwidacji OFE, że pole do wykonania tego kroku jest coraz bardziej otwarte. Chodzi tez o rynki finansowe. O nasze inwestycje np. na giełdzie. OFE tak trzeba zlikwidować aby aktywa będące w posiadaniu OFE nie trafiły od razu na rynek.
pajchiw / 2013-04-12 16:22 / Tysiącznik na forum
Nie do końca tak. Tam gdzie OFE mają pakiet kontrolny warto jest wyciągnąć dywidendę zanim się sprzeda papiery. I tak wiadomo, ze na tych papierach stracą (nie pisze "my", bo my już te pieniądze straciliśmy) więc mogą to częściowo zrekompensować i co więcej dostać przewidywalne pieniądze. To trwa. No i co ważniejsze (bo szybsze w skutkach) OFE mają oprócz akcji także obligacje SP (bo tak nakazuje ustawa). I teraz robi się cyrk bo po pierwsze obligacje trzeba będzie i tak wykupić (ich umorzenie podważyło by wiarygodność naszego kraju zbyt silnie, bo nie tylko podmioty krajowe mają te papiery) i zaksięgować zysk/stratę bez możliwości zaciągania długu dalej. Czyli źródełko wysycha. A po drugie zbyt długie zatrzymywanie się nad tematem OFE nie jest władzy na rękę. Nic nie gwarantuje jakichkolwiek wypłat emerytur bo nie mamy mechanizmu zabezpieczenia ZUS przed upadkiem (gwarantem jest nieudolne państwo) - a każde państwo może zbankrutować (tym bardziej jak będzie musiało przejąć zobowiązania ZUS, a jeśli robi skok na przyszłe emerytury swoich obywateli to upadnie zaraz po tym jak te pieniądze wyda (2-3 lata). I to powoli dociera nawet do tych mniej rozgarniętych. Bo to znaczy, że płacimy ZUS-owi pieniądze za nic, prawda? Czyli mamy o 1/3 wyższe podatki niż myśleliśmy... Ludzie zaczną żądać wyników i to nie tylko szeroko rozumiana opozycja (bo oni u władzy zrobili by najprawdopodobniej to samo). A to jest dla partyjniaków niebezpieczne, bo powoduje niezaplanowane zmiany przy korycie. Dlatego tak prą na posadki w UE - chcą tam przeczekać.
TERAZ MOZNA GWIZDAĆ / 5.185.81.* / 2013-04-12 11:02
TERAZ NIEMA WINNYCH KTO BYL U WLADZY ZABRAC EMERYTURY .ZLODZIEJ JAK KRADNIE IDZIE DO WIEZIENIA,A TU PREMIE NAGRODY LEPSZE STOLKI
SAMI TAK CHCELISCIE TO MACIE .A NA INNYCH SPYCHACIE .
ralf6969 / 80.188.127.* / 2013-04-12 11:27
Umowmy sie - dostalem wybor miedzy kila a rzezaczka. nie jestem szczesliwy z 2 filara bo wolalbym ta kase dostac do kieszeni zamiast spuscic do kibla (OFE albo ZUS - jako 2 filar).
Tylko ze w tym Polpotandzie nikt mi nie dal takiej opcji bo znowu byli tacy co chcieli "zadbac" o moje dobro

Najnowsze wpisy