Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Deficyt samorządów przekroczy 10 miliardów złotych

Deficyt samorządów przekroczy 10 miliardów złotych

Wyświetlaj:
bookbis / 77.115.51.* / 2013-09-16 18:22
z własnego terytorium wiem ,że samorządy powinny mieć nadwyżke bo np. u nas burmistrz liczył i liczył a ze jest jednym z akcjonariuszy" śmieciowych"to wyliczył ,że każdy mieszkaniec musi zapłacić 36 zł m-cznie za śmieci więc bardzo się cieszy, gdy rodzina liczy sobie pięć osób, ale ,że nasz szanowny burmistrz uczy się od min. fin. to już dzisiaj wiem ,że będzie mu mało i znowu będzie krzyczał ,że pieniędzy publicznych będzie za mało wiec zwiekszy koszty do np, 50 zł za osobę. Więc kto jest lepszym prognostykiem ja ,która już dzisiaj szykuje się na podwyżki, czy on ,który też już wie lecz jeszcze nie wie jak to powiedzieć???!!!
Mr Bear / 83.13.156.* / 2013-09-16 15:48
Usunęli mój poranny komentarz ...może rzeczywiście był za ostry.

Chciałem tylko powiedzieć, że sprawą niezwykle trudną jest, aby na uznanie zasłużył minister finansów, który znakomicie myli się prognozując wpływy budżetowe, nie rozumie zależności pomiędzy wpływami z podatków a stopami podatkowymi (krzywa Laffera), próbuje umorzyć wyemitowane wcześniej obligacje Skarbu Państwa (OFE), a następnie tłumaczy że w tym roku będzie deficyt budżetowy, lecz w kolejnych latach wystąpi nadwyżka i to z trendem rosnącym (bez znaczenia czy chodzi o budżety lokalne gmin, czy budżet Skarbu Państwa).

Panie Ministrze Rostowski nie ma Pan u mnie uznania, tylko tyle chciałem powiedzieć.
drugi brzeg / 94.42.189.* / 2013-09-16 10:30
jak chcecie wierzyć rostowskiemu to wierzcie, do budżetu 2013 tez was przekonywał i coś sobie źle obliczył geniusz.....


tymi obietnicami PO wybrukowane jest PIEKŁO.
albo zwiał do sąsiadki / 178.36.250.* / 2013-09-16 09:22
Jakby mi żona tak kasą rządziła wyschnął bym na wiór.
md71 / 79.188.144.* / 2013-09-16 07:57
"a począwszy od przyszłego roku będą notowały nadwyżkę budżetową"

Tego gościa trzeba by wysłać do zakładu zamkniętego bo już dawno stracił kontakt z rzeczywistością. Nadwyżka... ech - marzenia ściętej głowy.
bsf / 46.45.103.* / 2013-09-16 07:27
Budżet państwa wypłaci miliard złotych odszkodowań za błąd Ministerstwa Pracy, które wydało zakaz łączenia pensji z emeryturą. Trybunał Konstytucyjny uznał tę decyzję za bezprawną.
Co na to Donald Tusk? - "Instytucjom państwa mogą zdarzać się błędy" - stwierdził.
rozbiegane oczy Rudego / 78.131.154.* / 2013-09-16 09:35
i na pewno ktoś ma z tego powodu kaca dodał nasz Słońce
to ja się pytam po kiego ....... zatrudniają po dziesieciu vice ministrów i setki doradców w każdym ministerstwie>
bsf / 46.45.103.* / 2013-09-16 09:59
..zatrudniają PO to aby każdy KOLEŚ czy członek rodziny mógł sobie odłożyć na własna emeryturę z kasy POdatnika nic nie robiąc.

Najlepiej mieć wysoko postawionego wuja, męża, szwagra czy siostrę. Na tym polega polityka prorodzinna, którą politycy skutecznie uprawiają bez względu na partyjną przynależność - czytamy w poniedziałkowym "Fakcie".

Gazeta przygotowała zestawienie ludzi, którzy dostali pracę tylko dzięki znajomościom z politykami.

Dziennik wymienia przykłady zwalniania cenionych pracowników, na miejsce których przyjmowani są znajomi rządzących.

Najnowsze wpisy