Forum Forum podatkoweFormularze

Deklaracja NIP-3 a adres zameldowania

Deklaracja NIP-3 a adres zameldowania

Tomasz W. / 89.228.246.* / 2010-11-05 16:45
Witam

We wstępie trochę wyjaśnień: Jestem właścicielem mieszkania w którym przebywam na stałe ale nie jestem w nim zameldowany (lenistwo), ostatnio kupiłem samochód sprowadzony z zagranicy i zamiast wpisać na umowie adres zameldowania wpisałem ten pod którym aktualnie przebywam. W związku z procedurą rejestracji tego typu auta w urzędzie skarbowym zmuszony byłem ubiegać się o zaświadczenie o braku konieczności opłacenia podatku. Ponieważ adres z umowy jest inny od tego w moim dowodzie osobistym zostałem poproszony o wypełnienie formularza NIP-3 w którym zaktualizowałem dane odnośnie adresu zamieszkania (adres zameldowania pozostał bez zmian). Moje pytanie brzmi: czy w związku z tą sytuacją jestem teraz zobligowany do wymiany dowodu osobistego i reszty niezbędnych dokumentów ? Czy mogę spodziewać się jakichś problemów podczas rozważania mojej deklaracji podatkowej w przyszłym roku ?
belladonna / 2010-11-05 17:47 / Tysiącznik profesjonalny
W dowodzie osobistym znajduje się adres stałego zameldowania.... a w NIP-3 na 1 stronie podałeś zamieszkanie, a na drugiej zameldowanie.... wszystko jest ok, dowodu nie wymieniasz :-)

Najnowsze wpisy