Forum Forum dla firmKsięgowość

delegacja dzialalnosci gospodarczej

delegacja dzialalnosci gospodarczej

ola_gor@ / 2010-09-29 08:24
Witam serdecznie wszystkich :)
Rozliczylam juz delegacje ale chcialabym wiedziec czy moglam zrobic(dodac cos jeszcze w koszty)cos jeszcze:
Do Sztokholmu przylecialam 03.07 -w ciazgu tygodnia (zalozylam podanie o wydanie prawa wyk zawodu do szwedzkiej Izby Lekarskiej i zlozylam podanie o wspolprace z firma szwedzka) -zapowiedziano, ze w polowie sierpnia mam sie stawic na okres probny(zapoznanie sie z zasadami pracy i sysytemem komputerowym)-bez wynagrodzenia. Miedzy 28.07-04.08 wrocilam do Polski. Od 04.08 przebywalam w Sztokholmie poszukujac innych firm do wspolpracy. 1)Rozumiem, ze za okresy w ktorych nie mam przychodow, a zalatwiam sprawy ziwazane z przyszla praca - nie moge liczyc diety,?
2)Poza tym w Sztokholmie moge zarabiac ok180dni w roku bez koniecznosci placenia podatkow w Szwecji. Czy zatem jest to zwiazane rowniez z tym, ze dieta moze wynosic rowniez max ok 180dni?
3)W koncu 16.08 zaczelam okres probny, a prace zaczelam 30.31 i do 09.09 wyliczylam delegacje(11dni: zywieniowa, samolot do Polski, ryczalt za jazde komunikacja lokalna tj 10%zywieniowej) Nie ujelam w tym rozliczeniu przylotu do Szwecji, bo nie wiedzialam,ktory bilet wziac pod uwage-wiec k,tory powinnam byla wziac? Poza tym rozliczajac diete powinnam to zrobic osobna dla dwoch dni sierpnia i reszty wrzesnia, czy wszystko razem?
4)Fakture za uslugi 30.08-30.09 bede miala wystawiona w pazdzierniku i wtedy dopiero wpisuje ja w KPiR a z delegacja jak? Delegacje powinnam rozliczac od przyjazdu do wyjazdu? czy od przyjazdu do konca miesiaca i od pierwszego dnia nastepnego miesiaca do wyjazdu?
5) rozliczajac dojazdy: jesli ryczalt wynosi ok 900koron a za bilet metro mam 700 koron i przejazdy samochodem 300koron+bilet parkingowy 300koron to mimo, ze wydatki na rachunkach sa wyzsze moge wrzucic w koszty rachunki na cala kwote, czy powinnam dac tylko do tych 900koron?
Mam nadzije, ze wszystko jasno opisalam i dziekuje za zainteresowanie.

Najnowsze wpisy