Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Demaskujemy rząd. Zabraknie miliardów i Rostowski o tym wie

Demaskujemy rząd. Zabraknie miliardów i Rostowski o tym wie

Wyświetlaj:
Kolejny rok stystematycznego zadłuzania Polski w obcych inst / 195.117.255.* / 2011-09-28 08:17
Kolejny rok stystematycznego zadłuzania Polski w obcych instytucjach
Terrence / 62.61.58.* / 2011-09-28 08:14
Pełny Obciach - to stempel na tym projekcie budżetu. Debilizm ekonomiczny, ale ci ludzie nie rozumieją nawet podstaw arytmetyki, jedynie kolorowe słupki sondażowe.
qwe123 / 194.1.153.* / 2011-09-28 07:31
Podatek od gier 1,6 mld zł. No widać rychy i zbychy na coś się przydały.
Ś lusarz / 178.37.144.* / 2011-09-28 07:24
Proszę Państwa, chciałbym tylko dodać, że pieniążków na UB-eków, SB-eków na pewno nie zabraknie !
misoń / 80.50.131.* / 2011-09-28 09:39
Przykre ale prawdziwe. Nie wiesz z czego żyje Twój niepracujący sąsiad? Zajrzyj w sieci na listę współpracowników. Może coś się rozjaśni.
Punch zbulwersowany / 178.73.50.* / 2011-09-28 10:44
Dodajcie do listy - misjonarzy, cyklistów (kilku debili na kółkach blokuje ruch w mieście, tworząc pozory ruchu masowego), indian (czerwonoskórzy sq..y), pejsatych, czarnych( od stroju) i siebie (pełny debilizm utrzymywany z biudżetówki), a będzie pewnie komplet. Zapomnijcie, że zniszczono huty, kopalnie (buzek), cementownie, stocznie, rolnictwo, rybołóstwo, praktycznie wszystko cośmy mieli i zrobiono prawie 200miliardów długu rozbudowując bandę nierobów administracyjnych, 20 lat pełnej (?) niepodległości. Powiedzcie to naprzykład Angolowi, a uzna to za wspaniały żart.
nic nie zabraknie / 79.185.194.* / 2011-09-28 07:18
Nic nie zabraknie. Zawsze można przecież dodrukować tyle miliardów ile trzeba. Tak obecnie przecież robią wszyscy na świecie. Spowoduje to oczywiście wyższą inflację ale nie od razu. W sam raz na tyle aby rząd zakończył kolejną kadencję. A dalej róbta co chceta.
paper love / 79.188.238.* / 2011-09-28 07:14
State Court is waiting for you !
wszystko od początku / 79.188.238.* / 2011-09-28 07:06
rostowski już od dawna opowiada z tuskiem bajki, zresztą jak wszyscy z tego gabinetu, to może byłoby zabawne gdyby nie fakt że prowadzą nas
"NA ŚCIEŻCE I NA KURSKIE" do katastrofy gospodarczej !

po prostu gardzą nami, mają nas za idiotów, którym można wszystko wmówić. do tego mają tez te swoje reżimowe tuby medialne.
Ale jeszcze 10 dni i skończy się epoka KŁAMSTW !
niestety prawda jaką odsłoni PiS będzie gorzka.

przypominam, że przy premierze jest taki organ doradczy jak Rada Gospodarcza, skład tej rady znajdziecie w internecie, głównie te same głowy co występują w TVN-ie. Ta Rada akceptowała wszystkie posunięcia Tuska i Rostowskiego.
mam nadzieję, że skoćzy się epoka bezkarności dla lwów salonowych.
"NA ŚCIEŻCE I NA KURSKIE" do katastrofy gospodarczej !
tesa1959 / 2011-09-28 07:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No, ale jak można stworzyć realny [nie wyborczy] budżet w dwie godziny? Przecież to rekord świata!!!!! Nawet gdyby stanęli na głowie, nie dostaną mojego głosu!
zxc12 / 83.31.180.* / 2011-09-28 08:59
Dogodzić Wam ciężko.
Nie ma kłótni uzgodnione w dwie godziny-Niedobrze
Starcia utarczki dyskusje -Niedobrze
to jak chcecie??
A może mylicie teatr lub kino ze sceną polityczną?
Na scenie politycznej rozstrzygają się losy społeczeństwa , kraju to nie cyrk , teatr tam nie musi być ładnie i jednogłośnie tam ma być merytorycznie , patriotycznie i uczciwie.
Politycy to nie aktorzy nie muszą wyglądać jak Kasia C. czy Ciociolina
deba / 79.191.190.* / 2011-09-28 08:14

No, ale jak można stworzyć realny [nie wyborczy] budżet w dwie
godziny?

Od 2009r po przedstawieniu projejtu budzetu byla awantura. Ekonomiści i " politycy " pajacowali i zarzucali Rostowskimu, że dla PR przyjmuje zalożenia nierealnie wysokiego wzrostu a na 2009r w ogóle wieszczyli kataklizm. Recesję. Rostowski z uśmiechem przyjmowal te ich deklaracje. I mial zawsze rację. Zawsze trafial w punkt w prognozie wzrostu PKB. Nie wykluczone, że i tym razem się nie pomyli. On jest najlepszy. Bez konkurencji. A poza tym to powinno się wierzyć tym co zawsze się mylą czy lepiej temu co nigdy się nie pomylil?.
the people / 93.105.254.* / 2011-09-28 10:01
ciekaw jestem ile Ci placa za pisanie takich bzdur
deba / 79.191.190.* / 2011-09-28 10:19


ciekaw jestem ile Ci placa za pisanie takich bzdur

A jak myślisz - ile?
i to by było na tyle / 83.30.124.* / 2011-09-28 10:51
Może tyle samo co Wojens'owi ?
deba / 79.191.190.* / 2011-09-28 11:53


Może tyle samo co Wojens'owi ?

A tamtemu ile?
sisley / 213.77.28.* / 2011-09-28 09:39
Pamiętasz prognozę PBK na rok 2009. Według Rostowskiego miało być 4% a wyszło 0,9%.
A czy pamiętasz plan wejścia do strefy Euro oraz huraoptymistyczne uzasadnienie. W końcu się okazało, że to wielki bubel.

Kto według Rostowskiego obniżył podatek PIT? . Otóż stwierdziła, odpowiadając na pytanie w sprawie zadłużenia, iż to wina nieodpowiedzialnej obniżki podatku PIT i składki rentowej autorstwa PiS. Kilka miesięcy później w odpowiedzi na zasługi PO stwierdził, iż obniżka podatków osobistych [PIT] to zasługa PO.

I co ty na to?
deba / 79.191.190.* / 2011-09-28 09:42


Pamiętasz prognozę PBK na rok 2009. Według Rostowskiego
miało być 4% a wyszło 0,9%

Nie bylo takiej prognozy.
sisley / 213.77.28.* / 2011-09-28 10:00
Przygotowując budżet na 2009. Zajrzyj do materiałów.
drekii / 77.255.238.* / 2011-09-28 09:10
Zatracacie się w tym promowaniu PO jako partii profesjonalistów.
W ciągu ostatnich 3 lat nasz dług wzrósl o 6 pkt. % PKB. To jest rekord świata, nikt w ciagu ostatnich 3 lat tak się nie zadłużył (łącznie z Grecją). ... a może o to chodzi. Doprowadzić do upadku i potem kuzyni z Syjonu wykupią "swoje" za bezcen.
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-09-28 10:09

W ciągu ostatnich 3 lat nasz dług wzrósl o 6 pkt. % PKB.
To jest rekord świata, nikt w ciagu ostatnich 3 lat tak
się nie zadłużył (łącznie z Grecją).

ty kłamiesz tak sam z siebie czy ktoś ci za to płaci?

Dług Grecji do PKB w 2008r: 110%
Dług Grecji do PKB w 2010r: 143%
Czyli w dwa lata wzrost o 33 pp.
No powiedz skąd te kłamstwa i manipulacje?
deba / 79.191.190.* / 2011-09-28 09:41


Zatracacie się w tym promowaniu PO jako partii
profesjonalistów.

Ja mogę napisać inaczej. Zatracacie się w tej krytyce rzadu, oraz pisaniu peanów na cześć prezesa. I w ten sposób można byloby zakończyć dyskusję.
Ja będę glosowal na PO dlatego, że jeśli Polska w tak trudnej sytuacji radzi sobie, rośnie PKB, maleje bezrobocie, rosną placę, rosnie produkcja, rośnie popyt wewnetrzny to jedyną racjomalną decyzją może być glosowanie na PO.
Punch / 178.73.50.* / 2011-09-28 10:51
Można wyjechać do Rygi (takie przedwojenne powiedzenie).
sisley / 213.77.28.* / 2011-09-28 10:35
Gdyby można się było zadłużać bez konsekwencji to wszystkie wskaźniki by były na plus: wzrost PKB, spadek bezrobocia, wzrost płac itd. Finansowanie długiem nie jest bez konsekwencji: rosą koszt obsługi długu [odsetki] na rok 2012 to kwota 43 miliardów złotych. To jest więcej wynoszą wpływy z podatku PIT wszystkich Polaków. Przestań pisać bzdury jak nie masz zielonego pojęcia w tym temacie.
the people / 93.105.254.* / 2011-09-28 10:06
zapomniales o jednym - dlug tez rosnie. w rekordowym tempie.

a co do peanow na czesc prezesa to sa to tacy sami klakierzy jak Ty. jezeli wygra PiS to przede wszystkim dzieki glosom anty-PO a nie pro-PiS. nie da sie dalej glosowac na partie, ktora klamie w zywe oczy, jest leniwa jak zadna inna i jeszcze przymyka oko na Sawickie, Mirów i Zbychów.. PiS to jednak jak trzeba bylo potrafil odstrzelic aferałów nawet z własnej drużyny.
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-09-28 10:29

zapomniales o jednym - dlug tez rosnie. w
rekordowym tempie.

a w jakim ma rosnąć skoro wartość pieniądzą w czasie słabnie (czyli miliard zaciągniętego długu w 1970 rou to całkiem inny miliard niż teraz). Poza tym jak ty sobie wyobrażasz, że podczas największego kryzysu od lat 30, wyniki finansowe będą lepsze niż podczas wielkiej hossy z lat poprzednich?
deba / 79.191.190.* / 2011-09-28 10:28


zapomniales o jednym - dlug tez rosnie. w
rekordowym tempie.

Mylisz się. Nie zapomnialem. Specjalnie o nim nie wspominam Bo wina za dlug rozciąga się na wszystkie dotychczasowe rządy, a więc nie mogę obciążyć wylączną winą za dlug ten ostatni rząd. A, że rośnie
w rekordowym tempie? Bo tak musi być i jeśli sę zreformuje finansów to ta tendencja się musi utrzymać. Żaden rząd tego nie przeskoczy bo to reformowanie trzeba bylo zacząć jeszcze w poprzednim wieku. Kto przytomny o tym wie kto ma klapki na oczach zorientowal się nagle, że jest dlug a jeszcze do tego rośnie.
Calej reszty nie komentuję bo to są twoje problemy, sposób widzenia rzeczy. Mogę jedynie dodać ci otuchy co niniejszym czynię. Nie martw się będzie dobrze. Poradzimy sobie.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-09-28 08:55
Tylko jeden przykład nieomylności twojego "guru ekonomicznego" -pamiętasz rok 2008? I wielkie checi przystapienia do strefy euro ( czy to czasmi nie "nieomylny "Rostowski rzucił datę 2011 rok i Polska ma EURO?) Wiec w grudniu 20098 roku ( wciąż w okresie prospertiy ekonomicznej PKB na poziomie 5% ) twoj "miszcz" stwierdził oficjalnie, że deficyt za rok wyniósł 2,9%. A tymczasem w kwietniu chyba, specjalisci z parlamentu europejskiego musieli wytłumaczyć Panu Vincetowi płacącemu podatki do UK, że ten deficyt to raczej 3,9% wynosi ... No ale cóż to dla pana Jacka 1 % w ta czy w tą - pikuś
w związku z tym od 2009 roku mamy Polskę poddaną procedurze nadmiernego deficytu.
Kolejna sprawa - czy uszy twoje POwskie słyszały, że Rostowski nie ma pojęcia o sposobie działnia systemu emerytalnego w Polsce? Sam się do tego przyznał. Minister finansów. Ale to też pewnie POwska norma dla ciebie i przykład "profesjonalizmu" ....
O sprawie zadłużenia nawet nie ma co wspominać - takich dziur jak Rostowski to do tej pory nikt nie narobił. nepotyzm ze strony Rosowskiego - nie tylko 22 letnia curósia tatusia została doradcą "twitera" Sikorskiego ale całą rodzinę ze szwagrami równiez poobsadazał na ciepłych posadkach. O reszcie szkoda pisac - zdaj sobie tylko sprawę, że głównie dzieki takim Rostowskim dług na każdego Polaka (każdego!!) to już 20000 zł. Kto to bedzie płacił?
the people / 93.105.254.* / 2011-09-28 10:13
dlug jest duzo wyzszy, nie bierzesz pod uwage zobowiazan ZUS-owskich ;)
mowi sie juz o 80 000 na glowe kazdego czlowieka jezeli wziac to pod uwage
tesa1959 / 2011-09-28 08:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czy jest najlepszy? Nie wiem, bo nie jestem ekonomistą [to moje technikum rachunkowości skończone przed laty nie upoważnia mnie do zajmowania stanowiska w tej sprawie]. Przyznam jednak, że ten jego uśmiech mnie irytuje, bo wygląda na to, jakby kpił sobie z ludzi, którzy boją się o swoją przyszłość i przyszłość dzieci. Jestem bardzo sceptycznie nastawiona do tego budżetu i raczej skłonna podzielać zdanie Napieralskiego, że budżet po wyborach trafi do kosza.
Chciałabym Ci wierzyć, ale nie potrafię.
zxc12 / 83.31.180.* / 2011-09-28 09:05
Napieralski to fachowiec , gratuluje wyboru.
Ładnie wygląda zawsze uśmiechnięty , młody , ma cel w życiu a jaki to chyba każdy rozsądny widzi.
tesa1959 / 2011-09-28 09:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

gratuluje wyboru.

Jakiego wyboru??? Ja tylko jestem skłonna zgodzić się z nim w tej kwestii, bo niezależnie od niego, mam takie samo przeczucie.
deba / 79.191.190.* / 2011-09-28 08:49

że budżet po wyborach
trafi do kosza

To zależy kto wygra. Jeśli PIS ( ale z kim by rzadzili ) to z pewnością. Chociaż... . Ale jeśli trafi do kosza to nie po wyborach. Nie ma pośpiechu. Wystarczy w styczniu. Już będziemy więcej wiedzieć co z Grecja, Wlochami, Hiszpanią. No i oczywiście z Niemcami które będą najbardziej obciążone europejskimi klopotami. Będzie też wiadomo wstępnie jakimi wynikami zakonczy rok nasza i nie tylko gospodarka.
I będzie wtedy więcej twardych danych.

Czy jest najlepszy?

Tak uważalem i uważam. Niejednokrotnie dawalem temu wyraz. Wczoraj dokladnie to samo powiedzial Petru i Bugaj. A ten drugi zaliczal się zawsze do krytyków Rostowskiego. A jak byl doradcą L. Kaczyńskiego to wykazywal się skrajnie innymi prognoazmi niż Rostowski. Tak czy siak te 4% wzrostu PKB w Polsce w tym roku to wynik nadzwyczajny i cztery lata poczynań Rostowskiego no i oczywiście calego rządu nie wydaje się być przypadkowy. To ma pewno nie jest wynik nic nie robienia.
że ten jego uśmiech mnie irytuje, bo
wygląda na to, jakby kpił sobie z ludzi,

Ja bym raczej powiedzial, że ten uśmiech wskazuje na zadowolenie z siebie. Ale czy za uśmiech mamy go rozliczać
tesa1959 / 2011-09-28 08:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

4% wzrostu PKB w Polsce


To ma pewno nie jest wynik nic nie
robienia.

Nigdy nie twierdziłam, że rząd nic nie robi, ale miałam i mam pretensje o OFE. 4% wzrostu PKB w dobie światowego kryzysu jest to rzeczywiście ładny wynik, tylko czy aby na pewno taki? Poczekajmy do końca roku i oficjalnych danych.
. Ale
czy za uśmiech mamy go rozliczać

Nie rozliczam go za uśmiech, ale chyba przyznasz, że 2 godziny na przygotowanie budżetu państwa na cały rok to trochę za mało. Nie wiem, czy byłabym w stanie ułożyć realny budżet domowy przez dwie godziny, a to potrafię robić.
.
deba / 79.191.190.* / 2011-09-28 09:31

ale chyba przyznasz,
że 2 godziny na przygotowanie budżetu państwa na
cały rok to trochę za mało

Przyznalbym. Ale nie przyznam. Nad budżetem nie pracuje się 2 godziny a kilka miesięcy. Ten dokument liczy sobie ze 300 stron a wraz z zalącznikami i wyliczeniami ze dwa razy tyle a może i więcej. To jest analityczna, rzemieślnicza robota. Skomplikowana robota gdzie trzeba przeliczyć wszystkie przychody i wydatki państwa. Rozdzielić przychody na poszczególne resorty po uprzednim przeamalizowaniu potrzeb poszczególnych resortów. Trzeba przygotować prognozy które opierają się na przyszlych zdarzeniach w gospodarce a zależne od tego co u nas, poza naszą granicą, a także od kursów walut , cen surowców itd. To nie jest takie proste. Ostatnie cztery lata opozycja a glównie ta pisowska, bo ma wdzięcznych do tego odbiorców sprymityzowala, uprościla sposób myślenia o państwie, o funkconowaniu urzędów państwowych albo wręcz przekazanie ludziom takiej oto prawdy, że rząd jest zaprzedany a do rzadu idą ludzi którzy malo, że nic nie potrafią to jeszcze nie mają nic innego na myśli jak tylko czwarty rozbiór Polski. Oczywiście i urzad prezydenta stawia się w tym samym szeregu. To paranoja.
zxc12 / 83.31.180.* / 2011-09-28 09:10
Wzrost gospodarczy powodują przedsiębiorcy!!
Rząd ma niewiele wspólnego z sukcesem wzrostu. Oni tylko to sobie przypisują jako ich sukces!!!
Rząd rozliczać trzeba z wydawania tych pieniędzy. Czy możemy powiedzieć że dobrze wydali nasze pieniądze??
np. Ilu urzędasów przybyło? itd itp
deba / 79.191.190.* / 2011-09-28 10:10

np. Ilu urzędasów przybyło? itd itp

To nie jest mądre pytanie. Prawidlowe pytanie powinno brzmieć ilu przybylo i czy oni są potrzebni?
I to slowo " urzedasy ". Takie na poziomie menela z przed budki z piwem. Do takich to pasuje jak ulal.
sisley / 213.77.28.* / 2011-09-28 10:41
Prawidłowe pytanie: Czy nas stać na to?
Punch / 178.73.50.* / 2011-09-28 11:08
Nie dyskutuj z beneficjentem budżetówki. Urzędas, najbardziej plugawe słowo Polsce, coś co żeruje NIC NIE ROBIĄC na budżecie jest widocznie miłe czemuś takiemu jak "deba". Nawet nie wie, że budki z piwem zastąpiły "PUB'y". Cóż zycie w urzędach płynie miło pomiędzy kawką, a pier...niem w stołek, oderwane od rzeczywistości.
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-09-28 11:43

NIC NIE ROBIĄC

skąd wiesz? A dowód osobisty to sam sobie wyrobiłeś? Paszport, prawo jazdy, dowód rejestracyjny? Akt urodzenia, małżeństwa? Ty robiłeś projekty na zagospodarowanie terenu w swojej miejscowosci? Ty zajmowałeś się przygotowaniem inwestycji w swoim mieście? Ty przygotowywałeś przetargi? Ty rozliczałeś inwestycje? Ty zajmowałeś się budżetowaniem w swoim mieście? Ty robiłeś za księgowego w swoim mieście? Ty zajmowałeś się zielenią w swoim mieście? Ty zajmowałeś się projektami unijnymi dla swojego miasta? Ty organizowałeś akcje przeciwpowodziowe w soim mieście?i możnaby tak długo wymieniać ale to dla ciebie i tak nic.
Jestem bardzo ciekaw gdzie ty pracujesz, może się pochwalisz?

p.s. uprzedzając twoje pytanie, nie jestem urzędnikiem
zxc12 / 83.31.180.* / 2011-09-28 14:02
nie ja a hołota która to wszystko o czym mówisz zrobiła źle wydając nasze pieniądze i przyznając sobie premie. Urzędasy to nieudaczniki nie potrafiący robić nic profesjonalnie gdyby nie praca w urzędzie większość zasiliłaby grono bezrobotnych A te prace o których mówisz powinniśmy załatwiać bez ich udziału w dobie internetu. Prace typu Projekty nadzór inwestorski robią firmy prywatne bo te urzędasy nie mają o tym zielonego pojęcia. Urzędnicy muszą być ale nie w tej ilości!!!
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-09-28 14:31
a dlaczego za rządów pis liczba urzędników zwiększyła się o kilkadziesiąt tysięcy?
Za PO zwiększyła się bardziej, ale za to znacząco też zwiększyła się liczba zadań, związanych z projektami unijnymi.

Żeby nie było, to dobrze wiem, że jest przerost zatrudnienia w urzędach i że są tam zatrudniani bardzo często znajomi/rodzina. Ale sęk w tym, że taki model zatrudniania był za rządó każdej partii
deba / 79.191.190.* / 2011-09-28 11:58

p.s. uprzedzając twoje pytanie,
nie jestem urzędnikiem

Ja też nie. Ale beneficjentem przemian w Polsce jak najbardziej. To normalne. prawie wszyscy skorzystaliśmy.
tesa1959 / 2011-09-28 09:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wzrost gospodarczy powodują przedsiębiorcy!!

Oczywiście, przedsiębiorcy, ale rząd chyba ma w tym jakiś udział, ma wpływ na gospodarkę poprzez różnego rodzaju ustawy i zamówienia. Nie mam racji? Może nie mam, ale tak mi się wydaje. W przeciwnym wypadku po co nam rząd???
zxc12 / 83.31.180.* / 2011-09-28 13:54
Nie masz racji!! Gdy spróbujesz działalności gospodarczej to wtedy zrozumiesz jak ten rząd pomaga. Bo ich hasła o pomocy przedsiębiorcom to stek bzdur. A te dotacje i ustawy a tworzą ich masę tylko destabilizują sytuację.
deba. / 79.191.190.* / 2011-09-28 09:48

Nie mam racji? Może nie mam, ale
tak mi się wydaje

Masz rację. Rząd odpowiada za to co zle ale ma zaslugi dla tego co dobre.
squun / 78.133.227.* / 2011-09-28 07:00
a inflacja jak zwykle wysoka, bylka sie nie popisal, to za co dostał t nagrody?!
Wysoka baza tego roczna, powinna skutkować niską inflacją w przyszłym roku, nic z tego
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-09-28 08:45
ja wiem czy taka bardzo wysoka ta inflacja. W ostatnich 40 latach tylko 8 razy była niższa
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-09-28 09:02
Jak Ci ekonomisto bank daje 5 % na lokacie a inflacja przekracza miejscami 4% to nie jest to wysoka inflacja ...?? Gratuluje optymizmu charakterystycznego dla waszej sekty ... Dług Polski za Tuska zwiększył się o ponad 300 mld złotych i rośnie - obecnie tylko roczne odsetki wynoszą więcej niż roczne wpływy z PITów.
arch / 2011-09-28 09:46 / Tysiącznik na forum

Dług Polski za Tuska zwiększył się o ponad 300 mld złotych i rośnie

i będzie w 2012 większy bo obecne rządy PO+PSL zwiększą dług "

www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;przyjal;projekt
;budzetu;zamroza;place;i;zwieksza;dlug,173,0,921005.html
deba / 79.191.190.* / 2011-09-28 10:00

i będzie w 2012 większy bo obecne rządy PO+PSL
zwiększą dług "

I bedzie większy bo nie byly reformowane finanse a wykorzystanie unijnych dotacji wymusza angażowanie ogromnych środków, a których my wobec potrzeb na sfinansowanie emerytur i rent, lecznictwa edukacji, bezpieczeństwa itd nie jesteśmy w stanie wypracować. Tyle lat rósl dlug i to coraz bardziej i malo kto w ogóle chcial to zauważyć. A przecież byly takie lata kiedy nasze finanse wygladaly katastrofalnie, Dzisiaj dlug rośnie ale gro tego zadlużenia idzie na inwestycje w przyszlość. To przyniesie korzyści.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-09-28 11:11
Wymien te inwestycje. Stadiony za ceny większe niż w Niemczech, rozsypujace się juz podczas budowy, drogi ktore sa na mapie i w wyobrazni POfanów io chinczyków, inwestycje w sluzbe zdrowia , a moze w wojsko czy policje? A moze w szkolnictwo? A moze jakies zaklady w Polsce powstaly w ostatnich latach, stocznia zostala zreformowana ... Itd.itd. Ja widze te inwestycje - w orzechach pana wiceministra srodowiska PO, w lotnisku prywatnym Soklosy, interesach misiaka, lodach Sawickiej, - az żygac się chce widząc jak ta kas marnowana jest bez żadnych efektów i nikt za to nie odpowiada bo stery władzy są w "odpowiednich" rekach (patrz komisja Sekuly i afere hazardowa).
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-09-28 09:54
czyli tak jak niemal każdy rząd na świecie, łącznie z rządem pis
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-09-28 09:16
bierz pod uwagę także dane hisoryczne i na ich podstawie się wypowiadaj.
A co do długu to każda partia zadłużała kraj. Skoro tak wybitnej parti jak pis, udało sie zadłużać kraj w czasie jednej z największych światowych hoss gospodarczych to myślisz że w czasie największego kryzysu od lat 30 państwo nie powinno być zadłużane? Gratuluje obiektywizmu.
Naturalne jest to że w okresie dekoniunktury wyniki finansowe są gorsze niż w okresie prosperity, zwłaszcza jeśli tuż przed krysyzem wprowadziło się różne ulgi, obniżki podatków itp co narazioło budżet na straty. Dodać do tego pogarszającą się strukturę demograficzną to tak to właśnie wychodzi.
Dodatkowo jeśli spojrzy na to co się dzieje na świecie to Polska zadłuża się w wolniejszym tempie niż inne kraje.
Dlatego żyj dalej w soim pismatrixie i wierz w to że jak do władzy dojdzie pis to nagle będziemy mieć nadwyżki budżetowe.
A zapomniałeś już jak pis chciał walczyć z kryzysem? Jak chcieli wpompować kasę w gospodarkę jak inne kraje? Albo jak zaciekle bronili np. pomostówek. A wszystko po to, żeby jak najbardziej zrujnować kraj, żeby mieli łatwiejszą drogę do powrotu na tron.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy