Forum Polityka, aktualnościKraj

Deregulacja zawodów. Minister nie odpuści

Deregulacja zawodów. Minister nie odpuści

Money.pl / 2012-04-16 18:36
Komentarze do wiadomości: Deregulacja zawodów. Minister nie odpuści.
Wyświetlaj:
Majsterklepka / 80.239.242.* / 2012-04-18 01:29
Jestem za deregulacją zawodów!!!
1. W gospodarce wolnorynkowej partacz nie utrzyma się na stanowisku i zwyczajnie wyleci z roboty - więc deregulacja nie odbije się na jakości usług.
2. Taksówkarze - drodzy protestowicze: to właśnie Wy najczęściej jeździcie tam gdzie Wam nie wolno, macie nieważne przeglądy techniczne aut oraz jest w śród Waszej grupy zawodowej wielu kanciarzy (nie mówię że wszyscy kradną i oszukują). Ponadto Wasz problem (przynajmniej tej uczciwej części taksówkarzy) nie leży po stronie regulacji zawodów a opłat jakie Wy ponosicie z tegoż tytułu a Icar już nie, bo nie jest taksówką ani nawet "przewozem osób" tylko mobilnym gabinetem terapełtycznym (niezły kabaret, cieszę się że ktoś mądry potrafił t tak wykorzystać)
2.1. Większość kursów taksówkarskich odbywa się z jednym pasażerem, powiedzcie mi poco taszczyć całą tonę złomu dla jednego pasażera? to są koszty - paliwo, ubezpieczenie... A może warto by wprowadzić tańsze 2 osobowe taksówki - kierowca i pasażer?
2.2. jakość usług ad.1 - konkurencja WYMUSZA podnoszenie standartu i/lub obniżanie cen - klient może w tej sytuacji tylko zyskać i wreszcie będzie miał wybór, a nie jak dziś co się wybiera pomiędzy mafią, mafią, taksówką i Icar;em
2.3. Kierowca a taksówkarz - prócz Was - drodzy strajkujący jeździ po mieście dziesiątki tysięcy innych kierowców wcale nie gorszych od Was, więc dlaczego Oni nie mogli by zostać taksówkarzami?
3. Lekarze, prawnicy - studiów przeskoczyć nie można, ale aplikacja prawnicza to już zwyczajne s************, bo do zawodu dopuszczani są tylko Ci którzy mają odpowiednie kontakty lub pokrewieństwa - drogie dziecko adwokata - prócz Ciebie znajdzie się w tym kraju 100 lepszych od Ciebie na to stanowisko, z większą wiedzą i dużo lepszym pomyślunkiem. Co z tego że mam prawo do adwokata jak mnie na niego nie stać tylko dlatego że w mieścinie jest ich 10 zamiast 100 i klientów traktują wybiórczo na podstawie selekcji materialnej - kto da więcej...
3.1. W Ameryce adwokat jest zawodem jak każdy inny, tak samo jak sprzedawca w sklepie, i każdego potrzebującego stać na to żeby się obronić. Czy kupili Byście czapkę gruszek za 100zł? Nie sądze.
3.2. Lawyer, Liar - zadziwiające podobieństwo nie prawdaż?
Zacznijmy od tego że prawnik szczególnie w naszym kraju jest osobą która nagina prawo na potrzeby klienta, a że klientów jest wielu a prawników mało to dodam że na potrzeby tego klienta który ma więcej kasy. Więc jeśli mamy bandyte który okradł 10'u ludzi, jeszcze 3 następnych zabił i stać go na adwokata to reszta niestety może się schować, bo albo niema pieniędzy bo została z nich okradziona, albo nieżyje.
4. Sędziowie i prokuratorzy:
Mamy bardzo wiele dziwnych rozpraw sądowych które nie kończą się sprawiedliwym wyrokiem, trzeba długo czekoać na rozprawę w sądzie...
Prawda że polskie sądownictwo funkcjonuje jeszcze gorzej niż służba zdrowia,,,

Przykłady można mnożyć i wyliczać bez końca, ja domagam się i rządam deregulacji zawodów, gospodarka centralnie planowana to już przeżytek.
Deregulator totalny / 83.29.124.* / 2012-04-18 00:04
Jasne. Proponuje deregulację totalna. Wszystkich. Każdy bedzie mógł być np. Lekarzem. Bez studiów i praktyki, bo po co. No moze jakieś krotkie dwudniowe szkolenie. Spawaczem w kopalni tez moze być każdy. Jak walnie metan i zdereguluje paru górników to przecież rynek wszystko naprawi. Nie ma sie co martwić. Pana Panie Gowin mam nadzieje,moze ktoś zdereguluje na amen, zeby juz rynek nie dał rady naprawić.
Latest news! / 80.239.242.* / 2012-04-18 01:43
Panie kolego, widzę że masz Pan bardzo dużo pieniędzy i stać Pana na korzystanie z tych ekskluzywnych towarów jakimi są: drogie przewozy taksówką, prywatna służba zdrowia, drodzy adwokaci itd. Spoko, jeśli tobie to dynda to niech Ci będzie, ale jeśli łaska pomyśl o innych lub przynajmniej nie zabieraj głosu.
Zacznijmy od tego że wolny rynek wymaga podnoszenia standartów i/lub obniżania cen, ponadto lekarz który będzie miał kogoś na sumieniu i opinia publiczna przypadkiem się o tym dowie raczej (o co nie ciężko zwłaszcza dzisiaj w dobie sprawnych mediów) długo już sobie nie popracuje w tym zawodzie.

Pozatym - przy zagrażającym stężeniu metanu wstrzymuje się prace, a Ty trujesz o spawaniu...
zbyszek123 / 83.19.140.* / 2012-04-17 08:13
Jakie konsultacje?
Komu i czemu to służy?
DEREGULACJA NATYCHMIAST-WSZYSTKIEGO CO SIĘ DA!
DOSC KOMUNO-ZASAD !
gbwrbvewv / 88.156.116.* / 2012-04-16 22:19
http://proca.pl/pokaz/6305/czy_jestes_za_deregulacja_zawodow

równiez posrednik nieruchomosci powinien byc zderegulowany
70MA52 / 84.10.37.* / 2012-04-16 22:12
czyśby PO zrobiło coś dobrego dla konsumentów-Polaków ?! Gowin jestem z Tobą. Przeciw korporacjom taksówkarskim.
bk23 / 91.215.230.* / 2012-04-16 21:51
Mam nadzieję, że i zawód rzeczoznawcy majątkowego zostanie w pewien sposób deregulowany w najbliższym czasie. Oby rząd nie ugiął się pod presją lobby.
gosc1005 / 88.156.116.* / 2012-04-16 18:36
http://proca.pl/pokaz/6305/czy_jestes_za_deregulacja_zawodow

Najnowsze wpisy