Forum Polityka, aktualnościKraj

Deregulacja zawodów w Polsce. Jest podpis prezydenta

Deregulacja zawodów w Polsce. Jest podpis prezydenta

Wyświetlaj:
Michał640 / 109.173.176.* / 2013-11-21 12:47
by moc pracować w ochronie musiałem zrobić licencje (kurs+egzamin państwowy, co trzy lata na badania lekarskie) .na chwile obecną stawki sa bardzo niskie min dzięki byłym policjantom ,wojskowym co to sobie dorabiają do emerytury i przyjdą do pracy za każde pieniądze.(ja mam otrzymać rodzinę a oni sobie zbierają np. na łódkę). po deregulacji zaczną przyjmować do pracy pierwszych lepszych ludzi z ulicy ! !! dopiero będzie kicha !!!!
mirek1950 / 89.67.34.* / 2013-07-24 09:15
Mam nadzieję że potrzeby będą regulować ilość osób do poszczególnych zawodów. Czytając tekst ustawy dowiedziałem się,komendant wojewódzki Policji za wpis będzie pobierać opłatę na podstawie ustawy skarbowej-ciekawe jaka to będzie kwota.
Bareja / 90.156.16.* / 2013-07-10 20:19
Waciak , nie pekaj , stan do rankingu , ciagle bedziesz sie Tata zastawial i swoich kolesiow namawial . Spoko rynek sa zweryfikuje kto est lepszy .Chciales byc nietykalny , , teraz musisz byc normalny,
Myślący / 83.5.98.* / 2013-07-09 22:11
OCHRONIARZ - poczekaj złodzieju ja cię dorwę tylko nogę sobie przykręcę.
TAKSÓWKARZ - na Chmielną, moment tylko sprawdzę na mapie.
PRAWNIK do skazanego - przepraszam nie zdążyłem zapoznać się z KK.
RZECZOZNAWCA MAJĄTKOWY - przecież to pomyłka o jedno zero.
Polscy fachowcy. Horror. Strach skorzystać z takich usług.
Brawo, brawo, ... Młodzi ludzie zastanówcie się po co wam szkoła, matura, studia jeśli zawód można mieć przy minimum wysiłku.
Proponuję deregulację zawodów:
1. Wojskowy
2. Policjant
3. Nauczyciel
4. Lekarz
I jeszcze kilka ktoś dorzuci.
Widać z tego, że zachęca się młodych do edukacji i jak najszybszego wyjazdu do normalnego kraju gdzie po zweryfikowaniu wiedzy i umiejętności osiągnie się godziwe zarobki i stabilność życiową, ale to jest dla tych rozsądnych i pracowitych.
MF65 / 79.110.207.* / 2013-08-09 15:49
Coś tu ktoś nie rozumie. To nie o to chodzi. Jestem księgową 25 lat - samodzielną.ale 5 lat temu zdawałam egzamin na certyfikat księgowy kilka razy płaciłam za każdy egzamin 480 zł i dojazd do Otwocka i nie mogłam zdać , ciągle mi brakowało parę pkt. Proszę sobie zobaczyć jaki procent ludzi zdaje go. Taki test , różne zdania tak sformuowane że różnie się ich interpretuje. Nigdy w pracy nie miałam problemów, wszystkie kontrole jakie miałam były dla mnie dobrym sprawdzianem, zawsze wypadłam dobrze, a egzaminu nie mogłam zaliczyć i dalej pracuję u kogoś za marne grosze, muszę dorabiać bo obecnie nowobogaccy pracodawcy na obecnym rynku pracy widzą tylko swoje potrzeby, pracownikowi dużo nie potrzeba, nie musi budować domu, czy kształcić dzieci czy kupić samochód.
Naprawdę jest wielu dobrych pracowników którzy z braku fnansów nie mogą się wybić, a raczej boją się wybić bo mają takie właśnie bariery.
Krysta / 83.7.180.* / 2013-09-06 16:38
Ja jestem księgową 35 lat, dojeżdżam do pracy do Krakowa 60 km za 2000,00 pln. Dojazd kosztuje mnie ok. 500,00 zł. Zostaje mi 1500,oo. Nie mam szans zdać egzamin na certyfikat księgowy. Teraz będę mogła pomysleć o otworzeniu biura w miejscowości, w której mieszkam. I za to jestem wdzięczna Gowinowi, chociaz nie lubie go za to że jest PIS-uarem i za jego prokościółkowe poglądy.
juz czas / 31.61.140.* / 2013-07-09 20:37
Przede wszystkim prawnicy rynek sam ukruci chamstwo przykladem Bydgoszcz mec.S.maciejewski ktory przed swoja kancelaria na Nowym Rynku 5 pobil do nieprzytomnosci klientke zaraz potem sprzedal dom a sam sie rozchorowal diagnoza niepoczytalnosc i dobrowolne zamkniecie w psychiatryku Powykluczeniu z zespolu adwokackiego przeniosl sie na Zamoyskiego gdzie kreci wspolnie aplikuje sie juz nowe pokolenie pod patronatem wariata z Niemiec do Polski tam bylo to samo jest wiedza zdobyta w wielu kancelariach z ktorych zostal wywalony na pysk klient nie moze byc za madry jak w PRL powinien dac sie doic to jest fakt pisaly o tym bydgoskie gazety i RMF FM ta nekana i straszona kobieta musiala wyprowadzic sie z Bydgoszczy a korporacyjna mafia ma sie dobrze
esu / 78.9.149.* / 2013-07-09 18:34
Koleś, kolesia kolesiem pogania, czyli polska kultura w działaniu. Zamiast uczyć w szkole dzieci o Krasickim, Piłsudskim, Chodkiewiczu i innych powinno się uczyć o Michniku, Jaruzelskim, Rakowskim i im podobnych, żeby dzieci tych co nie mają znajomości od razu wiedziały, że najważniejsze przedmioty w szkole dla nich, jeśli chcą znaleźć pracę, to języki niemiecki i angielski.

Dzisiaj to chociaż taki młodzian znajdzie w internecie jakie zawody są najbardziej pożądane i domyśli się że poza polibudą nie warto tracić czasu na naukę, ale co ma powiedzieć pokolenie oszukanych wyżu demograficznego lat 80. Kiedy oni szli na uczelnie mieli być przyszłością narodu, kiedy z nich wychodzili wszystkie miejsca pracy potworzone przez powiązane z państwem biznesowe mafie były już zajęte, przez dzieci, znajomych ,dzieci znajomych, znajomych dzieci znajomych itd. Wszystkie te PARPy, specjalne strefy ekonomiczne, inkubatory, urzędy przyznające dotacje to wylęgarnia kolesiostwa, a przepisy które właśnie imć Pan Komorowski z braku rąk do pracy łaskawie znosi to kłody, które miały pozostawić ludzi z poza systemu, poza tym systemem.

Jednak wszystko ma swą miarę i Europa zapłaci słony rachunek za te kolesiostwa. Demografia zrobi z tego kontynentu światową drugą, albo i trzecią ligę. Wszyscy zbierzemy żniwo tego lewactwa.
zxc12 / 83.31.238.* / 2013-07-09 15:58
świętych krów mamy jeszcze wiele,
przez 20 lat zdołali wstrzymywać regulacje, inni emerytury wysokie pobierają łajdakami będąc
Państwo prawa jednym słowem
MF65 / 79.110.207.* / 2013-08-09 15:57
Bardzo dobrze że jest ta deregulacja zawodów, odpowiednie osoby z niej skorzystają , ja nie wierzę, że ktoś niedouczony otworzy sobie biuro rachunkowe, bo by musiał je szybko zamknąć.
Niewiedza w tym wypadku szybko wyszłaby na jaw, ale wiele osób kompetentnych z tego może skorzystać,
bez znajomości i czyjegoś poparcia.
jt / 78.10.102.* / 2013-07-09 14:23
A co to?.Bronek znowu wąsa zapuścił?.

Najnowsze wpisy