Forum Forum finansoweKredyty

Deutsche Bank gotówkowy i wcześniejsza spłata?

Deutsche Bank gotówkowy i wcześniejsza spłata?

benny80 / 2012-01-16 17:02
Hej,
Mam zagwozdkę z kredytem konsumpcyjnym (gotówkowym) w Deutsche Banku i chciałem się poradzić, żeby się nie wpakować.
Pierwotnie wyliczono mi ratę 1018zł/m-c przy 24m-cach i kwocie 20tyś zł kredytu. (czyli 24432zł całość). Jednakże z powodu niby braku zdolności kredytowej, muszą rozłożyć mi na dłuższy okres, maksymalny czyli 6 lat.

Rata wychodzi wówczas 420zł/m-c, przy oprocentowaniu stałym 14% i jednorazowej prowizji 2% ujętej już w kwocie kredytu (na rękę dostanę 20tyś.) Nikt mi nie chce niestety powiedzieć, ile wynosi całkowity koszt kredytu, niemniej na chłopski rozum byłoby to 420zł x 72m-ce = 30240zł.

Masakra, ale mogę i chcę bez uprzedzenia i dodatkowych kosztów wpłacać większą ratę, np. 1000zł/m-c i wówczas okres kredytu ulega skróceniu. Całość jest z darmowym kontem osobistym zarządzanym przez internet, pod warunkiem jednej operacji kartą (w przypadku bankomatu euronet za darmo) w miesiącu. Jak mi powiedziano, po każdej racie od razu będę widział co się zmieniło w harmonogramie i jaka kwota pozostaje do zakończenia kredytu.

Podsumowując moje pytanie brzmi, jak to jest liczone? Wiem, że za okres gdy już nie mam kredytu odsetki nie są naliczane, niemniej czy gdybym płacił po te 1000zł/m-c, to w 2 lata (jak zamierzałem) spłacę 24tyś, gdzie 14% dla 20000 daje 23200, co powinno załatwiać sprawę? Oczywiście różnice kilkuset złotych na końcu są zrozumiałe, niemniej nie chciałbym po 2 latach się zdziwić, że nagle pozostało jeszcze n-tysięcy do spłaty całkowitej kredytu.

ps. proszę o w miarę szybką odpowiedź proszę, bo do końca tygodnia muszę zdecydować;
Pozdr, Mirek.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: