Forum Forum finansoweKredyty

Deutsche Bank nie wypłaca transzy żądając aneksu

Deutsche Bank nie wypłaca transzy żądając aneksu

klif / 2010-10-13 23:43
Witam,
Mamy poważny problem z uruchomieniem kredytu. Poniżej skrócony opis:
1. W zeszły wtorek zawarliśmy umowę kredytu na budowę domu z Deutsche Bank. Pani z banku potwierdziła kompletność dokumentów. Pierwsza transza miała być wypłacona w piątek.
2. W czwartek bank przesłał nam na maila aneks, który mamy podpisać. Aneks zwiększa marżę, gdyż podpisana umowa kredytu daje nam niższe oprocentowanie niż się to wydawało pracownikom banku.
3. W piątek zgłosiłem się do banku po pieniądze i zostałem poinformowany, że jak nie podpiszemy aneksu to kredyt nie zostanie uruchomiony.
4. Umówiliśmy się na spotkanie z dyrektorem oddziału.
5. W czasie spotkania pan dyrektor oświadczył, że musimy podpisać aneks, bo inaczej nie zostanie wypłacona transza. Ponadto poinformował nas, że sprawy w sądzie cywilnym mogą trwać latami, kurs euro spada, a Deutsche Bank jest dużym bankiem i stać ich na wypłacenie ewentualnej rekompensaty. Potwierdził słuszność naszych żądań, ale stwierdził, że on i tak nic nie może i zalecił napisać reklamację.
6. Wysłaliśmy dzisiaj reklamację, wnosząc o niezwłoczną wypłatę transzy.

Wcześniej rozmawiałem z miejskim rzecznikiem konsumentów, ale stwierdził, że może przyjąć sprawę, ale uważa, że bank się go nie przestraszy. Według naszej wiedzy UOKIK może zająć się tematem, jeżeli zagrożony będzie interes wielu konsumentów, a tego nie potrafimy wykazać.
Odnosimy wrażanie, że bank nie boi się niczego i nikogo.
Czy istnieje sposób na wpłynięcie na bank, aby wywiązali się z umowy? Dalsze zwlekanie z wypłatą transzy spowoduję, że w najbliższym czasie będziemy musieli wstrzymać budowę. Mamy naprawdę mało czasu.
Może ktoś miał podobny problem?
Z góry dziękuję za pomoc.
Klif
Wyświetlaj:
AntyMelon / 188.33.57.* / 2013-03-15 12:39
Ja mam to samo z Alior Bankiem. Tyle że mnie lepiej urządzili. Wypłacili mi 40% kredytu na remont, i pod pretekstem harmonogramu prac nie wypłacili pozostałych 60% kredytu do dziś, czyli po 4 miesiącach od daty kiedy to powinni wypłacić t******************* bure. W międzyczasie musiałem podpisać aneks i pożyczyć pieniądze na dokończenie remontu bo w przeciwnym razie bym zbankrutował. Sprawdzali mi drugi raz zdolnośc kredytową bo minął okres "karencji"na wykorzystanie środków z transzy której mi nie wypłaicili. Nic nie dają reklamacje, codzienne telefony, traktują mnie jak gówno tam. Gnoje. Założyłem pozew o odszkodowanie itp. zobaczymy. Do tego jest pozew zbiorowy, to ich nirmalne działanie, mówiąc w skrócie to banki w tych czasach nie mają zdolności kredytowej a nie klienci. to są biedacy i bankruci i do tego idioci.
klif / 2010-10-14 09:36
Dzisiaj doradzno mi, że bank boi się tylko utraty klientów. Dlatego nie lubią, kiedy tematem interesuje się prasa. Próbował ktoś tej drogi?
Klif
annn / 94.42.52.* / 2013-03-15 18:46
napisz do Samcika z wyborczej, może się zainteresuje tymi baranami!

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: