Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Deweloperzy będą budować bezpieczniej, ale drożej?

Deweloperzy będą budować bezpieczniej, ale drożej?

Wyświetlaj:
kazmirz / 62.121.85.* / 2007-01-22 15:41
bardzo mi się podoba ten tok rozumowania, ale dlaczego mam wrażenie że to już kiedyś było? Tylko że wtedy było niesłuszne (bo PRL) a teraz jest takie same, ale inne - nasze, patriotyczne !!!
Andre7 / 2007-01-19 13:20 / Tysiącznik na forum
Pomysł jest dobry, bo znam kilka osób które wpłaciły nieuczciwemu developerowi pieniąze i straciły wszystko.
To developer prowadzi działalnośc gospodarczą i on musi ponosić ryzyko jak nie wychodzi mu budowa.
Obowiązkowy rachunek powierniczy musi być wprowadzony ustawowo, bo przy aktualnym braku mieszkań na rynku developerzy robią z klientami co chcą.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2007-01-15 22:12
No właśnie.
Miało być trzy miliony mieszkań.

A będzie kolejny przepis.

Zresztą pomysł ten był bodaj za premiera Millera, coś mi się kojarzy z panią minister Blidą.

Pracuję w firmie budowlanej wykonawczej, która wybudowała dom z mieszkaniami na sprzedaż. Lokale są w początkowym okresie eksploatacji, więc są zgłoszenia reklamacyjne i w zwiazku z tym orientuję się w problemach jakie są na styku deweloper - nabywca mieszkania.
Jeden z kupujacych był na etapie zawierania umowy z deweloperem bardzo skrupulatny i jego umowa jest w stosunku do większości umów znacznie wzbogacona w rózne zalecane przez prasę zabezpieczenia.
Po przejęciu mieszkania nabywca zlecił rzemieślnikowi z wolnego rynku prace wykończeniowe. I rzemieślnik ten pobrał zaliczki, a prac nie wykonał w terminie.
W rezultacie klient ma problemy nie z deweloperem, ale z drobnym rzemieślnikiem, bo całą swoją ostrożność wyczerpał przy zawieraniu umowy z deweloperem
a320 / 80.48.97.* / 2007-01-15 16:05
a może od razu zlikwidować prywatnych developerów i wprowadzić uczciwe budownictwo państwowe jak za towarzysza Gierka. Wtedy nic nie upadało i mieszkania były tanie
jim / 194.116.193.* / 2007-01-15 15:46
Jeżeli drożej lub taniej zależałoby tylko od rynku to ok. cóż takie sa prawa rynku , ale niestety budownictwo wzorem wielu innych krajów staje sie u nas najbardziej kryminogenną częścią gospodarki, przeciwdziałać temu może tylko sprawny i skuteczny aparat nadzoru budowlanego - u nas w postaci kadłubkowej i humorystycznej działajacy - nadzorujący od strony wykonawczej budowy i silne organizacje konsumenckie dbające o prawa klientów m.in klientów deweloperów.
12212 / 217.74.68.* / 2007-01-15 13:41
... a bankka w koncu peknie i splajtuja ciagnac za soba tych, ktorzy wplacili kase...
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-01-15 13:27
Brawo ministerstwo budownictwa! To może już lepiej nie zajmujcie się ani 3 mln mieszkań i wo ogóle nic nie róbcie. Wyjdzie to społeczeństwu na lepsze. Jak was nie stać na mądre pomysły to nie proponujcie nam wzrostu cen.
ja24 / 83.29.251.* / 2007-01-15 21:06
brawo kaczusie! wreszcie jakis rozsadny pomysl (chyba pierwszy za waszej kaczdencji)
odprawcie jeszcze tylko giertycha i juz bedzie git. a najlepiej to zabierzcie sie razem z nim :)
ja24 / 83.29.251.* / 2007-01-15 21:06
brawo kaczusie! wreszcie jakis rozsadny pomysl (chyba pierwszy za waszej kaczdencji)
odprawcie jeszcze tylko giertycha i juz bedzie git. a najlepiej to zabierzcie sie razem z nim :)

Najnowsze wpisy