Forum Polityka, aktualnościKraj

Deweloperzy ostro hamują. Sprawdź, co to oznacza dla kupujących

Deweloperzy ostro hamują. Sprawdź, co to oznacza dla kupujących

Wyświetlaj:
guru122 / 46.204.73.* / 2013-01-21 23:22
Więc teraz śmiało można sparafrazować słynną niegdyś "złotą" myśl, powtarzaną nader często na różnych forach: kto kupił (na górce) mieszkanie, ten przegrał życie:DDD
Normalny2 / 95.143.243.* / 2013-01-21 12:06
Duże miasta (wyłączając Warszawę) wg GUS'u kurczą się pod względem ilości mieszkańców już od 2011 roku. To oznacza, że mieszkań nabudowanych, które stoją puste nie ma i nie będzie komu sprzedać. Podaż na rynku wtórnym będzie tylko rosła właśnie ze względu na wyludnianie i to nie tylko samych miast ale również aglomeracji.
Deweloperów anie mieszkań już nie potrzeba tylu, ilu było potrzeba kilka lat temu. Cały wyż demograficzny kupił już mieszkania i teraz nieruchomości są skazane na duże spadki popytu oraz cen. Ciekawe jest to, że popytu wogóle nie widać na horyzoncie - następnego wyżu demograficznego po prostu nie ma i nie zanosi się, żeby wystąpił. Do tego dochodzi emigracja...
Następny wzrost może za 20- 30 lat, jak przyjadą imigranci. Do tego czasu spadki, spadki, spadki... I spadki.. Szkoda tylko tych, którzy na górce nakupowali. Mam nadzieję, że zrobią w końcu prawo, które pozwoli im zbankrutować..
ojom / 83.13.2.* / 2013-02-20 15:48
Jakie wyludnienie aglomeracji !!!? To gdzie masz żyć jak nie w aglomeracji ?
Na polskich wiochach i w powiatach gdzie likwiduje się szkoły,drogi, kolej, kulturę- na wszystko się szczędzi - spróbuj wykształcić dzieci i znaleźć prace w powiatach to będziesz gnał do aglomeracji aż miło.
solta / 95.40.41.* / 2013-01-21 09:34
Ja się pytam autorom takich i podobnych artykułów kto ma kupować te mieszkania po takich cenach. Czy ma to być:
a) Lemig Pospolity- którego populacja została mocno ograniczona w latach 2006-2012 poprzez zaciśnięcie dożywotniej pętli ktedytowej.
b) Emigrant- który z entuzjazmem i nadzieją wraca na Zieloną Wyspę
c) Młody Polak- wiecznie zatrudniany na umowę śmieciową
d) Emeryt- który coraz częściej myśli o odwróconej hipotece
guru122 / 31.222.8.* / 2013-01-20 00:00
Przy takiej emigracji zarobkowej Polaków, takich prognozach demograficznych, takim tempie wzrostu płac, takich perspektywach zatrudnienia i takich cenach mieszkań, można śmiało stwierdzic, że zapas pustostanów to mamy na conajmniej 15 lat.
Krzychoo64778 / 109.243.63.* / 2013-01-19 13:30
Ja też poczułem ulgę i mam optymistyczne myśli. Moje upatrzone M-4 niedaleko mnie (małe miasto) staniało z 125 tysięcy na 120 tysięcy. Brakuje mi teraz tylko 100 tysięcy, zamiast 105 tysięcy. Zarobiłem 5 tysięcy i chodzę zadowolony.

PS. Historia prawdziwa, właściciel tego mieszkania nie może go sprzedać od ok. 5-6 lat. Mieszkanie jest super, ale nikt nie ma kasy. Miasteczko 18000 ludzi, bezrobocie 5000 ludzi. W rodzinie pracuje średnio 0,8 człowieka (dane mojej kumpeli z UP). ok 15 lat temu moja mama kupiła mieszkanie za 40 tysięcy, oszczędziła na nie odkładając z pensji. Ja dziś nie mam na to szans. Kto nam zgotował ten los? ONI, zawsze Ci sami.
tamo / 83.13.2.* / 2013-02-20 15:52
Więc nie kupuj tego bagna u siebie na wsi tylko wiej do dużego miasta i tam zamieszkaj. Masz do wyboru cztery w tym kraju. Poznań, warszawa, Gdańsk lub Kraków.
Texas / 95.178.43.* / 2013-01-18 23:09
Ceny mieszkań we Wrocławiu dojdą do przedziału 3500 - 4000 brutto i to będzie stanowić normalność na rynku.
dr5 / 31.179.201.* / 2013-01-18 17:48
esort wskazuje na pogarszającą się koniunkturę na największych rynkach dających zatrudnienie: między innymi mieszkaniowym i w przedsiębiorstwach. - Zasadniczym czynnikiem determinującym sytuację jest wzrost gospodarczy, a tempo wzrostu PKB wyraźnie zwolniło w porównaniu do lat poprzednich - argumentują przedstawiciele MPIPS.

Według wstępnych szacunków GUS w I kwartale 2012 roku wzrost PKB wyniósł 3,6 proc., w II kwartale 2,3 proc., a w III kwartale 1,4 proc. (w analogicznych okresach 2011 r. było to odpowiednio 4,4 proc., 4,1 proc. i 4,1 proc.). Z prognozy wzrostu PKB, przedstawionej przez resort finansów w uzasadnieniu do ustawy budżetowej na 2013 wynika, że nastąpi dalsze osłabienie dynamiki wzrostu PKB i w całym przyszłym roku wyniesie on 2,2 proc. Bezrobocie na koniec przyszłego roku utrzyma się na podobnym poziomie, jak obecnie.

To jednak zdaniem ekonomistów, przepytanych przez Money.pl, zbyt optymistyczne i nierealne założenia. Gospodarka wyhamuje o wiele mocniej niż prognozuje rząd, a bezrobotnych będzie więcej.

A patologia z forum świętuje, że cena metra mieszkania, którego i tak nigdy się nie dorobi spadła o 50 zł, a miliony polskich rodzin żyją w biedzie. Czy Zarząd Money nie powinien blokować forumowiczów z przetrąconymi kręgosłupami moralnymi jak wielokrotnie udowadnianio, nie posiadających podstawowej wiedzy - takich jak np. trol forumowy annalityk?
ananalityk / 77.254.183.* / 2013-01-18 19:30
znowu zaczynasz sam jesteś trolem ,mam ci poprzetaczać te twoje "fachowe wypowiedzi". Co jest zapomniałeś jak to wychwalałeś liberalny system spekulacji ?jak to na biedzie ty i twój sąsiad się fury ponoć dorobiłeś ?Czy kredyt cie ciśnie i strach o utratę pracy i próbujesz się tu jakoś dowartościować ,pocieszyć,albo wyczarować wzrost cen na nieruchomościach w które trefnie zainwestowałeś ?
ananalityk / 77.254.183.* / 2013-01-18 17:07
"Wiele wskazuje więc na to, że ten rok może być wręcz wymarzony dla tych wszystkich, którzy rozważają zakup mieszkania, " - nie ten następny będzie jeszcze lepszy !!

Najnowsze wpisy