Forum Forum podatkoweOdliczenia

DG podatek 32% i różnica remanentowa HELP

DG podatek 32% i różnica remanentowa HELP

MarekMarek1468 / 109.95.234.* / 2017-09-12 00:15
Prowadzę obecnie działalność jednoosobową handel/usługi , moja wspaniała księgowa doradziła mi aby liniowego przeszedł na zasady ogólne nie"stety" rok 2017 obfituje w niezły dochód i okazuje się ze z końcem lipca przekroczyłem 85tyś dochodu i wskakuje na podatek 32% . O ile tę kwestię bym przeżył bo finalnie rozliczałbym się z żoną i zapłaciłbym te 32% od nadwyżki ~ 170tyś dochodu to niestety wszedł jeszcze jeden czynnik jakim jest różnica remanentowa - i wynosi ona na chwilę obecną ok 100tyś więc jak łatwo policzyć 32% tej kwoty musiałbym oddać co najprawdopodobniej skutkowałoby straceniem płynności finansowej. Byłem u doradcy podatkowego i jestem po rozmowie z księgową - propozycja jest taka żebym założyć spółkę , osobiście nie jestem przekonany do spółek i możliwe że wolałbym dostać na DG drugim ważnym czynnikiem jest fakt że chcemy się ubiegać z żoną o kredyt hipoteczny więc jakakolwiek zmiana formy prowadzenia działalności wiązałaby się z utratą zdolności kredytowej ;-(. Ma ktoś pomysł jak z tego najmniej inwazyjnie wybrnąć ?

Najnowsze wpisy